Zadziora
Zadziora
  24 maja 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat TATUAŻY, PIERCINGU i wszystkiego, co z tym związane. Rozmawiamy o tym jaki tatuaż sobie zrobić, gdzie, za ile itp.

CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ ZANIM ZDECYDUJEMY SIĘ NA TATUAŻ:


Przed zrobieniem tatuażu powinieneś wiedzieć jakie jest ryzyko oraz jak się pozbyć tatuażu, jeżeli nie będziesz już go chciał. Zrobienie tatuażu może trwać tylko kilka minut, jednak zostaje do końca życia.

WARTO ZAJRZEĆ TU: KLIK

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)

JednaWielkaOrgia
JednaWielkaOrgia
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego-nie podobają wam się????????

Niee, no spoko. Wrzucaj : D
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  3 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Tatuaże symbolizujące coś nie są kiczem : )


Myslalam nad tym, to chyba kwestia przynaleznosci do roznych wartsw spolecznych, dlatego nie chcialam w zadnym widocznym miejscu. Z moja dziara na ramieniu mam ten problem, ze latem w biurze musialam miec ja zakryta, teraz jestem w biurze zamknietym i nikt nie przychodzi, wiec klade na to lache, no ale niekoniecznie bede w tym miejscu wiecznie pracowac ;)
Konto usunięte
Konto usunięte: Nadgarstek ?


Moja kumpela ma imie meza wytatuowane na nadgarstku, fajnie to wyglada, a szczerze nie pomyslalam o tym miejscu na ciele :)
Myslalam o karku, okolice serca odpuscilam sobie, bo nie chce miec "brudnopisu" na piersiach.
Ale dzieki, mam teraz jeszcze wiekszy dylemat, bo o nadgarstku w ogole nie myslalam :lol:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Gothiclady
Gothiclady
  4 sierpnia 2011

zaraz Ci pokażę, co Aga zrobiła

cholera, nie ma tego zdjęcia. jak ją dorwę to Ci pokażę albo Ją tu wyślę :)

pFyk
pFyk
  5 sierpnia 2011

Witam,
mam pewien problem... tzn nie tyle ja co mój narzeczony. Zrobił sobie 3 dni temu tatuaż na przedramieniu. Wszystko ładnie pięknie, smaruje alantanem, zawija w folie itp. Problem pojawił się dzisiaj... a mianowicie mój luby mówi, że czuje się fatalnie, nie mógł jeść i miał temperature 37,4. Wiem, że organizm może tak reagować ale on naprawde nie wygląda najlepiej... Czy to normalne?

Darunia511
Darunia511
  5 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam, mam pewien problem... tzn nie tyle ja co mój narzeczony. Zrobił sobie 3 dni temu tatuaż na przedramieniu. Wszystko ładnie pięknie, smaruje alantanem, zawija w folie itp. Problem pojawił się dzisiaj... a mianowicie mój luby mówi, że czuje się fatalnie, nie mógł jeść i miał temperature 37,4. Wiem, że organizm może tak reagować ale on naprawde nie wygląda najlepiej... Czy to normalne?

Dalczego nie mógł jeść?
Do lekarza a nie porad takich na forum szukać.
pFyk
pFyk
  6 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Dalczego nie mógł jeść?

nie ma apetytu w ogole.

Konto usunięte
Konto usunięte: Do lekarza a nie porad takich na forum szukać.

no ja mu mówiłam żeby poszedł... zobaczymy co jutro będzie. jeśli będzie podobnie to go zaciągne do lekarza.
Darunia511
Darunia511
  6 sierpnia 2011

jego zdrowie, jego sprawa, jak jemu nie zalezy to nie wiem po co sie telepiesz.

368212
368212
  7 sierpnia 2011

Zrobiłam parę dni temu kolczyk w pępku, piercer włożył mi sztangę z bioplastu ze względu na to , że mam uczulenie na nikiel jednakże kulki są ze stali chirurgicznej.
Moje pytanie jest odnośnie tego czy mogę wymienić tylko te kulki na plastikowe/akrylowe zostawiając ten pręt z bioplastu czy muszę poczekać aż się całkowicie wygoi? Pręta nie chcę wyciągać, zależy mi tylko na kulkach.
Pępek przemywam trzy razy dziennie solą fizjologiczną i octeniseptem (piercer zalecił mi tylko sól fizjologiczną i tribiotic co jest głupotą), jednakże przy siadaniu czy kucaniu pobolewa no i jest zaczerwienione przy wlotach, ale to raczej normalne?

368212
368212
  7 sierpnia 2011
368212:
Zrobiłam parę dni temu kolczyk w pępku, piercer włożył mi sztangę z bioplastu ze względu na to , że mam uczulenie na nikiel jednakże kulki są ze stali chirurgicznej.
Moje pytanie jest odnośnie tego czy mogę wymienić tylko te kulki na plastikowe/akrylowe zostawiając ten pręt z bioplastu czy muszę poczekać aż się całkowicie wygoi? Pręta nie chcę wyciągać, zależy mi tylko na kulkach.
Pępek przemywam trzy razy dziennie solą fizjologiczną i octeniseptem (piercer zalecił mi tylko sól fizjologiczną i tribiotic co jest głupotą), jednakże przy siadaniu czy kucaniu pobolewa no i jest zaczerwienione przy wlotach, ale to raczej normalne?

poza tym przy górnej dziurce jest mały strupek, to chyba nic poważnego?
Darunia511
Darunia511
  7 sierpnia 2011
368212:
Zrobiłam parę dni temu kolczyk w pępku, piercer włożył mi sztangę z bioplastu ze względu na to , że mam uczulenie na nikiel jednakże kulki są ze stali chirurgicznej.
Moje pytanie jest odnośnie tego czy mogę wymienić tylko te kulki na plastikowe/akrylowe zostawiając ten pręt z bioplastu czy muszę poczekać aż się całkowicie wygoi? Pręta nie chcę wyciągać, zależy mi tylko na kulkach.
Pępek przemywam trzy razy dziennie solą fizjologiczną i octeniseptem (piercer zalecił mi tylko sól fizjologiczną i tribiotic co jest głupotą), jednakże przy siadaniu czy kucaniu pobolewa no i jest zaczerwienione przy wlotach, ale to raczej normalne?

Nie mozesz ywmienić, bo kolczyk na świeże przekłucie musi być sterylny. Nie wiem co to za piercer skoro przy uczuleniu dał Ci stal chirurgiczną. Nie wiem w ogóle dlaczego korzystasz z jego usług skoro sama zauwazyłaś ze jest głupi.
Tak, to normalne.
368212
368212
  8 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mozesz ywmienić, bo kolczyk na świeże przekłucie musi być sterylny. Nie wiem co to za piercer skoro przy uczuleniu dał Ci stal chirurgiczną. Nie wiem w ogóle dlaczego korzystasz z jego usług skoro sama zauwazyłaś ze jest głupi. Tak, to normalne.

A jeszcze jedno.
kolczyk jest dość długi ale sztanga wydaje mi się nie być zbytnio 'wygięta' przez co dolna kulka na której jest jakiś diamencik, kamyczek, nie wiem co to za badziewie, nie ważne, nie widać go zbytnio bo jest schowany w pępku, widać tylko tą srebrną część. Sprawia to wrażenie, że gdyby ta sztanga była bardziej wygięta to wtedy by było widać dolną kulkę w całej okazałośći wraz z tym różowym kamieniem a tak tylko widać , że jest srebrna bo to różowe jest schowane, skierowane ku dołowi..
Może lepiej pokaże zdjęcie.


a kamień powinien być skierowany ku przodowi, poza tym sztanga jest dość długa bo gdy siadam, dolna kulka chowa się w pępku i wypycha górną przez co sterczy.
adra1992
adra1992
  9 sierpnia 2011
368212:

Skoro kolczyk jest swiezy to musi byc ciut dluzszy (dla potencjalnej opuchlizny). - Kiedys zmienisz.

Co do wygiecia kolczyka, porownaj (jesli wiesz jak wyglada Twoja sztanga) z innymi z internetu. Jesli sie roznia, to po prostu poczekaj az sie pepek zagoi i wtedy bedziesz mogla zmienic na inny kolczyk.
Jesli sztangi sa takie same to chyba piercer spapral robote i przebil zbyt nisko/gleboko w pepku.
Choc na zdjeicu wyglada, ze to kolczyk jakis dziwny. Czy kamyczek jest zamontowany rownolegle do wkretki?
Gothiclady
Gothiclady
  9 sierpnia 2011

nie znam się na kolczykach w pępku, ale czy tam nie powinien być banan?

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  9 sierpnia 2011
Gothiclady
Gothiclady: nie znam się na kolczykach w pępku, ale czy tam nie powinien być banan?


chyba ma banana :woot:
ja mam banana i w pepku i na ryju, od ucha do ucha :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  9 sierpnia 2011

W sumie to mam w planach zrobienie sobie jakiegoś małego tatuażu tylko zupełnie nie wiem w którym miejscu, gdzie i za ile bym mogła.

Waham się między trzema częściami ciała i trzema innymi wzorami które mam już upatrzone od dawna.
A więc właśnie takie i w tych miejscach jak na zdjęciach:





W ogóle to bardzo boli robienie? (bo nigdy nie miałam styczności i szczerze powiedziawszy trochę się obawiam)
Za ile? I oczywiście czy znacie jakieś dobre studio w Lublinie?

:ninja:

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.