Zadziora
Zadziora
  24 maja 2010 (pierwszy post)

W tym temacie rozmawiamy na temat TATUAŻY, PIERCINGU i wszystkiego, co z tym związane. Rozmawiamy o tym jaki tatuaż sobie zrobić, gdzie, za ile itp.

CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ ZANIM ZDECYDUJEMY SIĘ NA TATUAŻ:


Przed zrobieniem tatuażu powinieneś wiedzieć jakie jest ryzyko oraz jak się pozbyć tatuażu, jeżeli nie będziesz już go chciał. Zrobienie tatuażu może trwać tylko kilka minut, jednak zostaje do końca życia.

WARTO ZAJRZEĆ TU: KLIK

ZASADY PISANIA W TYM TEMACIE
1. Zadając pytania proszę pisać czerwonym kolorem (będzie łatwiej znaleźć pytanie i na nie odpowiedzieć :)
2. Obrażanie, wulgaryzmy (w tym słowa wulgarne omijające bluzgometr) , wyśmiewanie szczególnie nowych użytkowników forum, zamieszczanie postów ogólnie uznawanych za niekulturalne, wszelkie posty wyśmiewające osobę zakładającą temat oraz prowadzenie dyskusji nie związanej z tematem będą karane banami 1h, 24h, 7 dniowymi lub 30 dniowymi w szczególnych przypadkach.

Proszę w sposób kulturalny zapraszać tu użytkowników zakładających tematy o tej samej tematyce.

Dziękuje i życzę miłych i kulturalnych rozmów :)

Sutra
Sutra
  2 czerwca 2010
Gothiclady
Gothiclady: pozdrów chłopa i potomstwo! :D

od Ciebie zawsze :D
MorbidSoul23
MorbidSoul23
  2 czerwca 2010

Sutra nie uzywaj emli przed tatuowaniem, fakt dziala tak ze nic sie nie czuje ale skora robi sie jak guma do zucia co raz ze utrudnia prace tatuatorowi a dwa zbyt gleboko wchodzi igla i wzorek staje sie wypukly, ja mam tak na brzuchu i musze teraz poprawiac

Sutra
Sutra
  2 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Sutra nie uzywaj emli przed tatuowaniem

tak mówisz, tak zrobię
pytałam też mojego "mastera" czy mogę ale nie zalecił no więc będę grzeczna i posłucham zaleceń
właściwie to zalecił mi luz i relaks przez ten tydzień a faktycznie będzie mniej bolało

zapomniałam zapytać o antybiotyk :and:
mecia308
mecia308
  3 czerwca 2010
A ja tylko zapytam krótko: gdzie lepiej zrobić kolczyk, na dolnej czy górnej wardze? Bo ja juz sama nie wiem nawet czy mi pasuje na górnej czy dolnej:/ :)
MorbidSoul23
MorbidSoul23
  3 czerwca 2010

Sutra jesli ten antybiotyk nie rozrzeda krwi to mozesz

mecia 308 -- robisz tam gdzie sie Tobie podoba

Sutra
Sutra
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Sutra jesli ten antybiotyk nie rozrzeda krwi to mozesz

nie, raczej nie
druga sprawa, że w trakcie jego brania, brałam też lek o nazwie calcium dobesilate (...hamuje krwawienia poprzez uszczelnienie ścian naczyń włoskowatych. Zwiększa obwodowe krążenie żylne itp....) więc chyba na +
Sutra
Sutra
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: A ja tylko zapytam krótko: gdzie lepiej zrobić kolczyk, na dolnej czy górnej wardze? Bo ja juz sama nie wiem nawet czy mi pasuje na górnej czy dolnej:/ :)

taka wiedza zazwyczaj sama przychodzi wraz z dojrzałością :tak:
666scream666
666scream666
  3 czerwca 2010
Ile czasu goi się tatuaż na nerkach? Jak pielęgnować skórę po zrobieniu tatuażu?
pijana
pijana
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: Ile czasu goi się tatuaż na nerkach? Jak pielęgnować skórę po zrobieniu tatuażu?

Całkowite zagojenie tatuażu trwa ok. miesiąca. W tym czasie należy unikać sauny, basenu. Jeśli chodzi o pielęgnację ja smarowałam Tribiotikiem i starałam się aby jak najczęściej tatuaż miał dostęp do powietrza. I tyle :)
Sutra
Sutra
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: ja smarowałam Tribiotikiem i starałam się aby jak najczęściej tatuaż miał dostęp do powietrza. I tyle :)

a czemu tribiotic ? miałaś jakieś problemy w trakcie gojenia ?

ja właśnie się zastanawiam co wybrać do pielęgnacji ale mój wybór jest zawężony do alantanu plus, bephantenu i easytattoo- może Panowie spece się wypowiedzą ad. każdego z tych specyfików ?
i drugie pytanie, czym pielęgnować tatuaż po upływie tego pierwszego miesiąca, wystarczy krem z filtrem i oliwka do ciała albo zwykły balsam ?
MorbidSoul23
MorbidSoul23
  3 czerwca 2010

to ja jeszcze polecam to
http://www.tattoogoo.com/

pijana
pijana
  3 czerwca 2010
Sutra
Sutra: a czemu tribiotic ? miałaś jakieś problemy w trakcie gojenia ?

Tak mi zalecił gość, który mnie tatuował. Smarowałam przez 7 dni, bo taki jest maksymalny czas używania Tribiotiku.
Sutra
Sutra
  3 czerwca 2010
Konto usunięte
Konto usunięte: to ja jeszcze polecam to http://www.tattoogoo.com/

napiszesz coś więcej ?
MorbidSoul23
MorbidSoul23
  4 czerwca 2010

Ointment Tin ( z serii tattoo goo) to specjalna maść do gojenia i pielęgnacji tatuażu. Wzmacnia intensywność koloru i nie zamyka porów na skórze.

Sutra
Sutra
  4 czerwca 2010

hmm... liczyłam raczej na ocenę wynikającą z doświadczenia
tyle sama przeczytałam na stronie ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.