Paulinessa
Paulinessa
  18 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Hej! Postanowiłam zrobić serię tematów, szczegółowo opisujących (przez Was :mrgreen:) dany aspekt Waszej pielęgnacji.

Zaczynamy od...



KĄPIEL / PRYSZNIC

1. Co preferujecie?

2. Jak dużo czasu na to poświęcacie?

3. Czego używacie do mycia ciała, peelingu, higieny intymnej podczas mycia itp? (mile widziane konkretne nazwy kosmetyków, zdjęcia - owych kosmetyków, zdjęć z wanny nie wymagam, na razie :mrgreen:)

4. Używacie jakichś "umilaczy" podczas kąpieli (płyny zapachowe, sole, olejki, kule itp)?

Pozdrawiam!

styka51
styka51
  18 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Co preferujecie?

Jak mnie mam czasu i się śpieszę ( czyli najczęściej) biorę prysznic.
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jak dużo czasu na to poświęcacie?

Jak się golę i peelinguję, to jakieś 40 minut.
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czego używacie do mycia ciała, peelingu, higieny intymnej podczas mycia itp?

Aktualnie do wanny i pod prysznic używam:

peeling: kawa i oliwka dla dzieci :zabawa:
do intymnej:

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Używacie jakichś "umilaczy" podczas kąpieli (płyny zapachowe, sole, olejki, kule itp)?

Pod prysznic nie. Ale do wanny, do świeczki jakieś sobię zapalę, sól wsypię, kulę musującą wrzucę ;) Olejek z Alltery wlewam i się wyleguje, strzelam fotki i wysyłam mms'y do mężczyzny mojego :D
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  18 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Co preferujecie?


jak mam malo czasu to prysznic, jak nie, to wole sobie polezec w wannie :mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jak dużo czasu na to poświęcacie?


prysznic to z 10 min, kapiel z godzine:D
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czego używacie do mycia ciała, peelingu, higieny intymnej podczas mycia itp? (mile widziane konkretne nazwy kosmetyków, zdjęcia - owych kosmetyków, zdjęć z wanny nie wymagam, na razie )
kn
kneipp, zajebiste plyny i olejki do kapieli.
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Używacie jakichś "umilaczy" podczas kąpieli (płyny zapachowe, sole, olejki, kule itp)?


no olejki z kneipp, kule kiedys mialem jakies z lush ale za ta cene to bez szalu. soli czasem :)

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

razotka
razotka
  18 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Co preferujecie?2. Jak dużo czasu na to poświęcacie?3. Czego używacie do mycia ciała, peelingu, higieny intymnej podczas mycia itp? (mile widziane konkretne nazwy kosmetyków, zdjęcia - owych kosmetyków, zdjęć z wanny nie wymagam, na razie )4. Używacie jakichś "umilaczy" podczas kąpieli (płyny zapachowe, sole, olejki, kule itp)?
W sumie wszystko mi jedno. Prysznic jest praktycznym i szybszym rozwiązaniem, natomiast nigdzie ingdziej jak tylko w wannie można świetnie odpocząć po ciężkim dniu. Z racji tego, że na stancji mam prysznic a w domu wannę jestem neutralna co do wyboru.

2. Zależy od sytuacji. Tzn czy mam czas żeby tylko się odświeżyć czy poświęcić trochę więcej czasu pielęgnacji ciała. Genrealne 10-15 minut :woot:

3. Uwielbiam wszelkiego rodzaju żele pod prysznic, najbardziej te, które pachną obłędnie. Przekonałam się już, że zapach niekoniecznie idzie w parze jakościa, tak było w przypadku tego żelu, który kupiłam w uk:


Jest co prawda wydajny ale poza fajnym zapachem nie mogę o nim nic ciekawego napisać.

Peelingi są również moją słabością. Przetestowałam mnóstwo ale chyba najbardziej przypadł mi do gustu taki adwokadowy (nie pamiętam nazwy :and:) ze względu na zapach no i skład, który faktycznie ścierał naskórek. Jedyny minus to zbyt małe opakowanie. Nie znalazłam jeszcze jakiegoś idealnego peelingu dlatego niezawodny jest dla mnie peeling z kawy, miodu i cukru zmieszany z odrobiną oliwy i żelem pod prysznic.

4. Umilaczy nie używam bo wystarczy mi peeling i odpowiedni balsam po kąpieli :-)
Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  18 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Co preferujecie?


Zazwyczaj kąpiel, prysznic jeśli muszę szybko gdzieś wyjść.

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jak dużo czasu na to poświęcacie?


Koło 40 min.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czego używacie do mycia ciała, peelingu, higieny intymnej podczas mycia itp?






i wiele innych drobiazgów :ninja:.

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Używacie jakichś "umilaczy" podczas kąpieli


Wcześniej cały czas była u mnie w domu wszelkiego rodzaju sól, teraz się skończyła i mam jeden szampon z jedwabiem, który jest tak beznadziejny że teraz używam go, by stworzyć sobie dużo piany :D.
mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Paulinessa
Paulinessa
  18 kwietnia 2013
styka51
styka51: Jak się golę i peelinguję, to jakieś 40 minut.
'
To mniej więcej tak jak ja :)

styka51
styka51: peeling: kawa i oliwka dla dzieci


Konto usunięte
Konto usunięte: dlatego niezawodny jest dla mnie peeling z kawy, miodu i cukru zmieszany z odrobiną oliwy i żelem pod prysznic.


Propsuję, też tylko takiego używam :)

Sylvinka
Sylvinka: Wcześniej cały czas była u mnie w domu wszelkiego rodzaju sól, teraz się skończyła i mam jeden szampon z jedwabiem, który jest tak beznadziejny że teraz używam go, by stworzyć sobie dużo piany :D.


Też tak często robię :D

Prinz
Prinz: kule kiedys mialem jakies z lush ale za ta cene to bez szalu


Też tak o nich słyszałam :tak:
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  18 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: KĄPIEL / PRYSZNIC


W końcu temat dla mnie !

KĄPIEL zdecydowanie. Kocham wszelkie umilacze kąpielowe, pudry, proszki, kule, kuleczki wszystko kocham.
W łazience zazwyczaj mam około 6,7 płynow do kąpieli, plus ileś żeli pod prysznic, im wiecej piany dają tym lepiej.
Obecnie testuję kolejne dla dzieci jakieś, Ziaja ma fajne zapachy, które niestety na skórze nie pozostają, obecnie mam Bambi tryskawkowe, ładnie pachnie tylko w butelce, potem zapach traci.
Mimo tego, że uwielbiam się moczyć w gorącej, zapienionej wodzie to nie spędzam jakoś dużo czasu w wannie, maks. 20 minut jeżeli robię sobie piling. dłużej bym nie wysiedziała, bo sie nudzę po prostu :).

Kiedyś, kiedyś czytałam ksiązki w wannie, wtedy mogłam siedzieć dłuuugo bardzo, aż woda nie była zimna, zaniechałam tego.

A i płyn do higieny intymnej to podstawa, obecnie nawet nie wiem jaki mam, ale ładnie pachnie :rotfl:.
:ziober2:
Paulinessa
Paulinessa
  18 kwietnia 2013
MaqdaIena
MaqdaIena: Kiedyś, kiedyś czytałam ksiązki w wannie, wtedy mogłam siedzieć dłuuugo bardzo, aż woda nie była zimna, zaniechałam tego.


Bo zaniechałaś czytania książek! :ziober2:

MaqdaIena
MaqdaIena: W końcu temat dla mnie !


No widzisz, jednak coś Cię tutaj zainteresowało :mrgreen:

MaqdaIena
MaqdaIena: Kocham wszelkie umilacze kąpielowe, pudry, proszki, kule, kuleczki wszystko kocham. W łazience zazwyczaj mam około 6,7 płynow do kąpieli, plus ileś żeli pod prysznic, im wiecej piany dają tym lepiej.


Maniaczka :ziober2:
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  18 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo zaniechałaś czytania książek!


Ano ;D. Gdybym czytała tyle co kiedyś to na pewno w wannie bym spędzała więcej czasu. Potrafiłam spędzić w kąpieli nawet do 3 godzin, jeżeli ksiązka była ciekawa:).

Konto usunięte
Konto usunięte: Maniaczka


Przyznaję się ;D. Moi znajomi o tym wiedzą, więc na urodziny bywa, że dostaję po kilka tych samych kompletów np. kul do kąpieli, i nigdy nie narzekam, ze pezenty sie powtórzyły ;D.
Kiedys dostałam kule z malusimi kwiatkami niebieskimi, fajny efekt dawały.

A ostatnio kupiłam jakiś proszek do kąpieli w biedrze, ładnie pachniał, poza zapachem żadnych rewelacji, więc nie polecam :).
:ziober2:
Andzia2711
Andzia2711
  18 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Co preferujecie?

Kąpiel zdecydowanie.
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jak dużo czasu na to poświęcacie?

Jeśli mam możliwość to nawet godzinę mogę siedzieć
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czego używacie do mycia ciała, peelingu, higieny intymnej podczas mycia itp?

Teraz mam żel wiśniowy z dm
Konto usunięte
Konto usunięte: Używacie jakichś "umilaczy" podczas kąpieli (płyny zapachowe, sole, olejki, kule itp)?

oczywiście. Kule do kąpieli, olejek z kwiatu maku, wiórki kokosowe, kakao, płyn do kąpieli mleko&miód
agoosiaaa
agoosiaaa
  18 kwietnia 2013

1. Do mycia się - prysznic, do relaksu - wanna.
2. Oj, zależy :)
3. Wszelakich żeli, mydelek, peelingow z bodyshopu, one są u mniej musem, a poza tym to co mi ładnie wyglada/pachnie w sklepie kupuje i używam :)
4. Tak, wszystkiego co się da :mrgreen:

pijana
pijana
  19 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Co preferujecie? 2. Jak dużo czasu na to poświęcacie? 3. Czego używacie do mycia ciała, peelingu, higieny intymnej podczas mycia itp? (mile widziane konkretne nazwy kosmetyków, zdjęcia - owych kosmetyków, zdjęć z wanny nie wymagam, na razie ) 4. Używacie jakichś "umilaczy" podczas kąpieli (płyny zapachowe, sole, olejki, kule itp)?

1. Nigdy nie miałam wanny, więc oczywiste xd
2. 20 minut w wersji "na szybko"
3. Żele często zmieniam, raz Dove, raz Nivea, raz Palmolive, inne się pewnie też zdarzały. Peelingu do ciała aktualnie nie używam, a do higieny intymnej zawsze Lactacyd.
4. Prysznic, więc nic z tego xd

A przy okazji mam pytanie dotyczące tego słynnego peelingu z kawy - jeśli moja mama robi kawę w czymś tego typu:

to z tych resztek, które zostają jest ten peeling ? Nie robiłam w tym nigdy kawy więc się nie znam kompletnie xd
SzaryChlopaczek
SzaryChlopaczek
  19 kwietnia 2013

prysznic 10min
wole inne metody relaksu dlatego spedzam tam jak najmniej czasu

Paulinessa
Paulinessa
  19 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: to z tych resztek, które zostają jest ten peeling ?


Raczej tak, chyba to fusy zostają jak w szklance ;)
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  19 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Co preferujecie?


kąpiel :)
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jak dużo czasu na to poświęcacie?

nigdy tego nie mierzyłam :) na prysznic tak około 5 - 10min, a na kąpiel tyle czasu ile potrzebuję na umycie się plus ewentualne nałożenie odżywki na włosy, przetrzymanie maseczki na twarzy lub zrobienie peelingu :) przypuszczam, że jest to ok 10-20min :)
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czego używacie do mycia ciała, peelingu, higieny intymnej podczas mycia itp? (mile widziane konkretne nazwy kosmetyków, zdjęcia - owych kosmetyków, zdjęć z wanny nie wymagam, na razie )

używam żelu pod prysznic :) obecnie żółty i brązowy z original source (w czasie kąpieli), jakiś z apartu i waniliowy z joanny pod prysznicem :) do tego stosuję myjkę lub rękawicę złuszczającą

natomiast do higieny intymnej żele z ziaji :)
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Używacie jakichś "umilaczy" podczas kąpieli (płyny zapachowe, sole, olejki, kule itp)?

raczej nie, od czasu do czasu użyję soli lub dodam do wody kilku kropel olejku eterycznego
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.