Paulinessa
Paulinessa
  18 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Hej! Postanowiłam zrobić serię tematów, szczegółowo opisujących (przez Was :mrgreen:) dany aspekt Waszej pielęgnacji.

Zaczynamy od...



KĄPIEL / PRYSZNIC

1. Co preferujecie?

2. Jak dużo czasu na to poświęcacie?

3. Czego używacie do mycia ciała, peelingu, higieny intymnej podczas mycia itp? (mile widziane konkretne nazwy kosmetyków, zdjęcia - owych kosmetyków, zdjęć z wanny nie wymagam, na razie :mrgreen:)

4. Używacie jakichś "umilaczy" podczas kąpieli (płyny zapachowe, sole, olejki, kule itp)?

Pozdrawiam!

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  20 kwietnia 2013
massacre
massacre: nie chodzi o wyszkolenie, a raczej mozliwosci jakie daje w danym kraju Internet i appy przeznaczone do uzytkowania.


oj no chyba polska nie jest taka dzika xd

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 kwietnia 2013
Prinz
Prinz: oj no chyba polska nie jest taka dzika


Nie. Zle sie wyrazilam. Chodzi tak samo o kraj, jak i o miejsce zamieszkania (mala miejscowosc, duze miasto). Plus to w jakim wieku sie jest i jaka prace sie wykonuje. Moj brat uzywa iPhone tylko do gier... Ja robie przelewy, place rachunki, skanuje, drukuje, kupuje i robie wiele, wiele innych rzeczy, ktore nie sadze by byly mozliwe w Polsce, gdzie np. bankowosc internetowa czy zakupy online dopiero raczkuja. W Anglii poza Londynem dalej zdarza mi sie trafic na parkometr na monety. W Londynie za zaparkowanie samochodu place iPhonem.
Wiec nie, Polska nie jest dzika. Jest po prostu na zupelnie innym etapie rozwoju technologicznego. A iPhone do sprawdzania fejsbuka, grania w Angry Birds i robienia fotek to jak dla mnie totalny przerost formy nad trescia. Gdziekolwiek na swiecie sie nie mieszka.
To tak jakbym sobie kupila Phantoma tylko po to, by pojechac do supermarketu po kilo marchewki :ninja:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  20 kwietnia 2013
massacre
massacre: bankowosc internetowa czy zakupy online dopiero raczkuja.

akurat w polsce ten sektor jest bardzo dobrze rozwinięty, jeden z lepiej w europie nawet;)
i tak szczerze mówiąc, to najpóźniej płatność np. pay passowa weszła w sklepach koncernów zagranicznych, między innymi tesco o biedronce nawet nie wspomnę bo tam w ogóle nie można płacić kartą:wtf:
w polsce raczej nie jest to kwestia braku możliwości technologicznych, one są i to wprowadzane jako jedne z pierwszych w europie, ale główny problem tkwi w niechęci ludzi do tego typu nowinek. są prostsze, szybsze i tak dalej, ale najczęściej mniej bezpieczne i tak dalej i ten jeden, ostatni argument przeważa wśród ludzi w naszym kraju, ale wszystko w swoim czasie:)
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: ale najczęściej mniej bezpieczne


czyli jednak nie do konca zostalo to przemyslane?
Konto usunięte
Konto usunięte: wszystko w swoim czasie


czyli konkluzje mamy ta sama :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  20 kwietnia 2013
massacre
massacre: czyli jednak nie do konca zostalo to przemyslane?

to tak jak na całym świecie. technologia idzie na przód, a złodziejstwo niestety też. najgorsze w tym wszystkim jest to, że banki się nie przyznają do ataków hakerskich czy właśnie tego typu akcji.
nie pamiętam gdzie, ale czytałam w jakiejś gazecie, że z kart pay passowych ściągają ludziom pieniądze w autobusach. artykuł był anglojęzyczny, ale nie mam pojęcia z jakiego kraju pochodził. skleroza mnie łapie przez te hormony
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  20 kwietnia 2013
massacre
massacre: Ja robie przelewy, place rachunki, skanuje, drukuje, kupuje


ja tez robie przelewy, place rachunki, skanuje i kupuje :mrgreen:
massacre
massacre: W Anglii poza Londynem dalej zdarza mi sie trafic na parkometr na monety. W Londynie za zaparkowanie samochodu place iPhonem.


to Londyn rzeczywiscie pnie sie, w Amsterdamie tylko na monety sa. Pamietam jak sie wkuwialismy z kolega jak bylismy w zeszlym roku na Gay Pride tam i nie mielismy zadnych drobnych, a w okolicy brak sklepow :rotfl:

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

marta0859
marta0859
  21 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Co preferujecie?


Mam w domu tylko wannę, więc kąpiel.
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jak dużo czasu na to poświęcacie?


to zależy. zazwyczaj od pół godziny wzwyż, jak idę bardzo późno się kąpać i zależy mi na jak najszybszej kąpieli, wtedy nawet i 10-15 minut.
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czego używacie do mycia ciała, peelingu, higieny intymnej podczas mycia itp?


Do mycia ciała używam różnych żeli, co mi akurat wpadnie pod rękę, zazwyczaj z Luksji, Yves Rocher poziomkowy i Original Source malinowy.
Peelingów do ciała raczej nie używam.. bardzo rzadko, czasem wezmę od mamy jakikolwiek który leży w łazience, ale ogólnie mi się nie chce takich rzeczy używać. Płyn do higieny intymnej z AA
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Używacie jakichś "umilaczy" podczas kąpieli (płyny zapachowe, sole, olejki, kule itp)?


czasami, ale rzadko, płynów do kąpieli nie lubię, bo potem mam włosy takie ciężkie nawet po spłukaniu
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  21 kwietnia 2013

@Maryjka, w Anglii metoda Pay pass jest mało popularna, nie ma zapotrzebowania. A w końcu to ludzie tworzą podaż :-) ale jest mnóstwo innych "ułatwiaczy" życia.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  21 kwietnia 2013

@Prinz, Londyn to moloch, nie wiem czy da sie w ogóle porównać do jakiegoś innego europejskiego miasta.... Amsterdam mogę zjeździć na rowerze :ninja:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

SzaryChlopaczek
SzaryChlopaczek
  21 kwietnia 2013

a piety szorujecie pumexem?

Earth
Earth
  22 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Co preferujecie?

Niestety, zarówno w domu jak i tu mam tylko prysznic, więc nie mam opcji preferowania sobie czegokolwiek. :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak dużo czasu na to poświęcacie?

Podczas kąpieli zagina mi się czasoprzestrzeń, siedzę max 15 minut a poza kabiną mija godzina. :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Czego używacie do mycia ciała, peelingu, higieny intymnej podczas mycia itp?

, ,
Paulinessa
Paulinessa
  22 kwietnia 2013
massacre
massacre: No, w koncu na MiU, a nie na hajdzie :D


Wróciłam z podkulonym ogonem :)

massacre
massacre: Moja lazienka to mini spa


Nie ma co do tego nawet wątpliwości :D

massacre
massacre: Ostatnio kupilam sobie olejki Alverde, przyszly do mnie z Niemiec, bo Alterra jest u mnie niedostepna. Wyczytalam gdzies, ze sa od Alterry o wiele lepsze


Czy są lepsze - nie wiem. Ale czytałam bardzo dobre opinie na ich temat :tak:

massacre
massacre: Jego zapach tak bardzo mi sie podoba, ze czasem cala sie nim myje


Ja kiedyś jednym myłam sobie twarz, nie pamiętam co to dokładnie było, ale był zajebisty :ziober2:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  22 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy są lepsze - nie wiem. Ale czytałam bardzo dobre opinie na ich temat

Dostalam od Mirry Alterre, juz jest w lazience, wiec bede miala porownanie na wlasnej skorze :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja kiedyś jednym myłam sobie twarz, nie pamiętam co to dokładnie było, ale był zajebisty


a myslalam, ze tylko ja mam takie odchyly :ziober2:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  22 kwietnia 2013

*Alterra jest w lazience, nie Mirra :swir:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Paulinessa
Paulinessa
  22 kwietnia 2013
massacre
massacre: *Alterra jest w lazience, nie Mirra


:crylol: dobrze, że wyjaśniłaś :rotfl:

massacre
massacre: a myslalam, ze tylko ja mam takie odchyly


Nie, ja mam całkowite odchyły :rotfl:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.