styka51
styka51
  11 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Witam ;)

Gdzieś czytałam, że 90% Polek nosi źle dobrany biustonosz, co może powodować zmiany kształtu piersi, bóle pleców i inne.

Jak mierzyć obwód?
Aby dobrać rozmiar stanika ściśle mierzymy obwód tuż pod biustem i korzystając z naszej tabeli znajdujemy odpowiedni rozmiar. Ponieważ stanik może nieznacznie rozciągnąć się podczas prania należy tak dobrać stanik aby był on wygodny przy środkowym zapięciu. Takie dobranie stanika zapewni również że ewentualne zmiany nie spowodują konieczności wymiany stanika.

Jak dobrać rozmiar miseczki?
Aby dobrać rozmiar miseczek należy zmierzyć obwód w najszerszy miejscu pamiętając aby pomiaru nie wykonywać zbyt ściśle. Znając obwód pod biustem i obwód w biuście możemy przy pomocy powyższej tabeli znaleźć odpowiedni rozmiar.

Jak dobrać kształt miseczki?
Aby prawidłowo dobrać rozmiar miseczki należy stanik zmierzyć bezpośrednio na gołe ciało. Każdy fason ma nieco inny kształt i jedynie założenie go zagwarantuje późniejsze zadowolenie z jego noszenia. Miseczka nie może być za mała i lepiej jest kupić stanik o mniejszym obwodzie, ale o większej misce. Np. zamiast 75 C – spróbować dobrać 70. Koniec fiszbiny musi zawsze wskazywać środek pachy – nie może być ani na biuście, ani za biustem. Miseczka musi dokładnie obejmować całą pierś.
Kilka istotnych rad:

- Zapięcie biustonosza przylega poziomo, nie przesuwa się w trakcie noszenia nawet przy gwałtownym ruchu.
- Piersi są idealnie uniesione i dobrze podtrzymane. Mieszczą się cale w miseczkach, nie „ wylewają” się z nich ani nie pozostawiają „pustki” w miseczce. - Nie opadają ani nie podskakują.
- Biustonosz sztywno trzyma się na ciele, nie ogranicza ruchów, nie powoduje problemów z oddychaniem . Po zdjęciu ramiączek biust lekko opada ale jego cały ciężar trzyma się na obwodzie.
- Fiszbiny okalają całą pierś przylegając do klatki piersiowej, miedzy piersiami idealnie przylegają do mostku. Zewnętrzny koniec fiszbin powinien idealnie celować w środek pachy.
Jeżeli wcześniej nosiłaś za luźny obwód na początku może ci się wydawać że dobrze dobrany obwód jest ciasny- ale spokojnie przyzwyczaisz się a materiał i tak się trochę rozciągnie
Źle dobrany stanik wygląda tak:

Unoszący się ku górze obwód biustonosza


Nadmiernie napięty obwód biustonosza


Fiszbiny na piersiach (spowodowane przez zbyt luźny obwód)


Za małe miseczki


Zbyt luźne miseczki


Odstające od ciała złączenie miseczek


Fiszbiny wbijające się w piersi


Wpijające się ramiączka


Co daje prawidłowo dobrany stanik:





Prawidłowo dobrany biustnonosz:
Centralny punkt biustonosza, złączenie pomiędzy miseczkami, gładko przylega do ciała.
Fiszbiny płasko przylegają do klatki piersiowej.
Fiszbiny całkowicie okalają piersi. Końce fiszbin nie wbijają się w biust ani nie zachodzą na plecy, celują mniej więcej w środek pachy.
Fiszbiny umiejscowione są u podstawy piersi, nie zachodzą na nie.
Miseczki przylegają do piersi bez kreowania wybrzuszeń lub pustych przestrzeni w górnej części miseczki.





W tylnej części biustonosza ramiączka umieszczone są równolegle względem siebie lub układają się w delikatny kształt literki "v".
Obwód biustonosza w części tylnej jest wypoziomowany na równi z podstawą biustonosza z przodu.
W części tylnej nie unosi się ku górze w kierunku szyi.
Nowy biustonosz zapinany jest przeważnie na najluźniejszą, najbardziej zewnętrzną haftkę, w niektórych przypadkach, ewentualnie, na środkową.
Ramiączka nie wbijają się w ramiona.



Q: Wiedziałyście, że tak należy dobierać biustonosz?
Q: Macie prawidłowo dobrany stanik?
Q: A jeśli nie, to czy próbujecie zwracać uwagę na istotne aspekty przy jego wyborze?
Q: Jeśli chcecie pochwalcie się swoim rozmiarem :D

A i tak wygląda prawidłowo dobrany stanik w najpopularniejszym rozmiarze 75B;



Pozdrawiam, Stycz :D

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  18 kwietnia 2013
MaqdaIena
MaqdaIena: W takich momentach najlepiej się zapytać koleżanek, które mają ten wielki dzien za sobą ;D.

to był mega spontan, ślub w jeden miesiąc :D Nawet sukienki nie zdążyłam poprawić, więc chciałam chociaż stanikiem nadrobić lekko odstającą górę. No i niestety musiałam do sukienki założyć ramiączka. Ten stanik mnie nie zadowolił.
Konto usunięte
Konto usunięte: Na fanpage'u Esotiq widziałam niesamowitą ilość narzekań na ich obsługę :P

Ja tam poleciałam, bo taka kampania była jakis czas temu, żeby przyjść i sie zmierzyć, czy nosisz dobry rozmiar :)
Miałam nadzieję, że trafię na kompetentne osoby.
Konto usunięte
Konto usunięte: Li Parie.

U nas w mieście nie ma teraz zbyt dużej ilości sklepów. "Największa" galeria zamknięta, bo powiększaja powierzchnie, był tam właśnie ten nieszczęsny esotiq. Zostały tylko małe sklepiki (z kosmicznymi cenami, albo nie mają nic ciekawego), lumpeksy, rynek i... chińczyki :D
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.