styka51
styka51
  11 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Witam ;)

Gdzieś czytałam, że 90% Polek nosi źle dobrany biustonosz, co może powodować zmiany kształtu piersi, bóle pleców i inne.

Jak mierzyć obwód?
Aby dobrać rozmiar stanika ściśle mierzymy obwód tuż pod biustem i korzystając z naszej tabeli znajdujemy odpowiedni rozmiar. Ponieważ stanik może nieznacznie rozciągnąć się podczas prania należy tak dobrać stanik aby był on wygodny przy środkowym zapięciu. Takie dobranie stanika zapewni również że ewentualne zmiany nie spowodują konieczności wymiany stanika.

Jak dobrać rozmiar miseczki?
Aby dobrać rozmiar miseczek należy zmierzyć obwód w najszerszy miejscu pamiętając aby pomiaru nie wykonywać zbyt ściśle. Znając obwód pod biustem i obwód w biuście możemy przy pomocy powyższej tabeli znaleźć odpowiedni rozmiar.

Jak dobrać kształt miseczki?
Aby prawidłowo dobrać rozmiar miseczki należy stanik zmierzyć bezpośrednio na gołe ciało. Każdy fason ma nieco inny kształt i jedynie założenie go zagwarantuje późniejsze zadowolenie z jego noszenia. Miseczka nie może być za mała i lepiej jest kupić stanik o mniejszym obwodzie, ale o większej misce. Np. zamiast 75 C – spróbować dobrać 70. Koniec fiszbiny musi zawsze wskazywać środek pachy – nie może być ani na biuście, ani za biustem. Miseczka musi dokładnie obejmować całą pierś.
Kilka istotnych rad:

- Zapięcie biustonosza przylega poziomo, nie przesuwa się w trakcie noszenia nawet przy gwałtownym ruchu.
- Piersi są idealnie uniesione i dobrze podtrzymane. Mieszczą się cale w miseczkach, nie „ wylewają” się z nich ani nie pozostawiają „pustki” w miseczce. - Nie opadają ani nie podskakują.
- Biustonosz sztywno trzyma się na ciele, nie ogranicza ruchów, nie powoduje problemów z oddychaniem . Po zdjęciu ramiączek biust lekko opada ale jego cały ciężar trzyma się na obwodzie.
- Fiszbiny okalają całą pierś przylegając do klatki piersiowej, miedzy piersiami idealnie przylegają do mostku. Zewnętrzny koniec fiszbin powinien idealnie celować w środek pachy.
Jeżeli wcześniej nosiłaś za luźny obwód na początku może ci się wydawać że dobrze dobrany obwód jest ciasny- ale spokojnie przyzwyczaisz się a materiał i tak się trochę rozciągnie
Źle dobrany stanik wygląda tak:

Unoszący się ku górze obwód biustonosza


Nadmiernie napięty obwód biustonosza


Fiszbiny na piersiach (spowodowane przez zbyt luźny obwód)


Za małe miseczki


Zbyt luźne miseczki


Odstające od ciała złączenie miseczek


Fiszbiny wbijające się w piersi


Wpijające się ramiączka


Co daje prawidłowo dobrany stanik:





Prawidłowo dobrany biustnonosz:
Centralny punkt biustonosza, złączenie pomiędzy miseczkami, gładko przylega do ciała.
Fiszbiny płasko przylegają do klatki piersiowej.
Fiszbiny całkowicie okalają piersi. Końce fiszbin nie wbijają się w biust ani nie zachodzą na plecy, celują mniej więcej w środek pachy.
Fiszbiny umiejscowione są u podstawy piersi, nie zachodzą na nie.
Miseczki przylegają do piersi bez kreowania wybrzuszeń lub pustych przestrzeni w górnej części miseczki.





W tylnej części biustonosza ramiączka umieszczone są równolegle względem siebie lub układają się w delikatny kształt literki "v".
Obwód biustonosza w części tylnej jest wypoziomowany na równi z podstawą biustonosza z przodu.
W części tylnej nie unosi się ku górze w kierunku szyi.
Nowy biustonosz zapinany jest przeważnie na najluźniejszą, najbardziej zewnętrzną haftkę, w niektórych przypadkach, ewentualnie, na środkową.
Ramiączka nie wbijają się w ramiona.



Q: Wiedziałyście, że tak należy dobierać biustonosz?
Q: Macie prawidłowo dobrany stanik?
Q: A jeśli nie, to czy próbujecie zwracać uwagę na istotne aspekty przy jego wyborze?
Q: Jeśli chcecie pochwalcie się swoim rozmiarem :D

A i tak wygląda prawidłowo dobrany stanik w najpopularniejszym rozmiarze 75B;



Pozdrawiam, Stycz :D

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  12 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: chociaż ja chyba nie pokazałabym się topless babkom w sklepie :D wolałabym gorzej wybrać, ale oszczędzić sobie tego. co innego na swoim ogródku, ale w sklepie-no way


zabrzmialo to tak, jakby wszystkie laski w sklepie z bielizna topless chodzily - zrozumialabym, gdyby te slowa wyplynely z ust samcow,tych przekonanych, ze kobiety ida razem do lazienki po to, zeby sie podotykac :Rotfl:
Wszystko dzieje sie w przebieralni. Nie wiem, nie wstydze sie tego tak samo jak bycia u lekarza ;D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

marta0859
marta0859
  12 kwietnia 2013
massacre
massacre: zabrzmialo to tak, jakby wszystkie laski w sklepie z bielizna topless chodzily - zrozumialabym, gdyby te slowa wyplynely z ust samcow,tych przekonanych, ze kobiety ida razem do lazienki po to, zeby sie podotykac


nie, nie o to mi chodziło :D
wiem, że kobiety nie chodzą po sklepach topless, domyślam się, że wszystko odbywa się w przymierzalni :)
massacre
massacre: Nie wiem, nie wstydze sie tego tak samo jak bycia u lekarza ;D


no to może ja mam jakieś opory, bo nawet przy lekarce wstydziłam się rozebrać kiedyś jak z czymś byłam i zaszła taka konieczność (już nawet nie pamiętam co to były za badania), chociaż może zabrzmi to komicznie, bo na forum chyba mają mnie za kogoś, kto by mógł chodzić nago po ulicy :rotfl:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  12 kwietnia 2013

Na forum brakuje dobrych psychologów, którzy mogliby prawidłowo ocenić tutejszych bywalców. A tych którym ocena zwykle łatwo przychodzi, zazwyczaj maja ciasne umysły ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

luk7
luk7
  13 kwietnia 2013

Nie potrafisz dobrać bielizny to też nie znajdziesz odpowiedniego i szanującego faceta ;)

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 kwietnia 2013
luk7
luk7: Nie potrafisz dobrać bielizny to też nie znajdziesz odpowiedniego i szanującego faceta ;)


skad taki wniosek? :Rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

luk7
luk7
  13 kwietnia 2013

Nie no zajebiście mieć dziewczyne która nosi za duży stanik w którym można skryć portfel i za małe majtki od których ma ślady :*

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 kwietnia 2013
luk7
luk7: Nie no zajebiście mieć dziewczyne która nosi za duży stanik w którym można skryć portfel i za małe majtki od których ma ślady :*


:Rotfl:
jak nosze sportowy, to czesto mam w nim moze nie portfel, ale Vise i klucze do domu, mialam tez czesto telefon, ale kupilam sobie opaske na ramie, wiec teraz telefon spokojnie na ramieniu spoczywa. Rozczarowalam? :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

luk7
luk7
  13 kwietnia 2013
massacre
massacre: jak nosze sportowy, to czesto mam w nim moze nie portfel, ale Vise i klucze do domu, mialam tez czesto telefon, ale kupilam sobie opaske na ramie, wiec teraz telefon spokojnie na ramieniu spoczywa. Rozczarowalam?

Wręcz przeciwnie ;)
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  13 kwietnia 2013

Do niedawna nosiłam chyba złe cyckonosze, zawsze coś mi w nich nie pasowało, ale jakoś mocno się nad tym nie zastanawiałam.
W zeszłym roku pojechałam do mojej ciotki, która ma sklep z bielizną, dobrała mi biustonosze i szoknęłam mocno wtedy ;D. Trafiła ze wszystkim tak idealnie, że naprawdę poczułam się w tych kupionych u niej duzo lepiej ;D.

I co dziwne nosiłam za małe ;o, co mnie mocno zaskoczyło ;D.

A teraz ciocia czuwa nad nosidłami moich cycków, by były idealnie do nich dobrane ;D.

:ziober2:
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  17 kwietnia 2013
MaqdaIena
MaqdaIena: W zeszłym roku pojechałam do mojej ciotki, która ma sklep z bielizną, dobrała mi biustonosze i szoknęłam mocno wtedy ;D.

Poszłam raz do esotiq przed swoim wielkim dniem po cyckonosz bardotkę do sukienki. Prosiłam o pomoc przy dobraniu rozmiaru. Byłam mega zaskoczona co ona mi daje. Taką ogromną miseczkę? No dobra kupiłam. Pod biustem był okej, ale to tyle... dziwnie się czułam.
Ostatnio sama się kilka razy zmierzyłam i wyszło mi normalne 75 B, a nie jakieś G xD
Trzeba trafić na dobrze znającą się osobę a nie na taka co chce coś nam wcisnąć:)
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
styka51
styka51
  17 kwietnia 2013
Ela
Ela: Trzeba trafić na dobrze znającą się osobę a nie na taka co chce coś nam wcisnąć:)


Dokładnie!
Na temat esotiq się w ogóle nie wypowiadam. Poszłam raz, mówię 65 pod biustem, babka :szok: i wypcha 75D...
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  17 kwietnia 2013
Ela
Ela: Trzeba trafić na dobrze znającą się osobę a nie na taka co chce coś nam wcisnąć:


Jasna sprawa. W takich momentach najlepiej się zapytać koleżanek, które mają ten wielki dzien za sobą ;D.
Moje znajome korzystały z wybranego sklepu w Poznaniu, który istnieje odkąd pamiętam, i wiem że akurat tam zadbaja o to by biustonosz stał sie cześcią naszego ciała a nie przeszkadzającym elementem, w którym dana osoba będzie się źle czuła ;D.
:ziober2:
pijana
pijana
  17 kwietnia 2013

Na fanpage'u Esotiq widziałam niesamowitą ilość narzekań na ich obsługę :P

mmaryja
mmaryja
  17 kwietnia 2013

ja bardzo polecam od siebie Li Parie. naprawdę super obsługa, dziewczyny znające się na rzeczy, bardzo sympatyczne.
dobrały mi super stanik sportowy, a zawsze był to dla mnie problem mimo, iż mój biust to prawie nic.

Andzia2711
Andzia2711
  17 kwietnia 2013
styka51
styka51: Macie prawidłowo dobrany stanik?

Jeszcze nie, ale w przyszłym tygodniu mam wizytę u brafiterki
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.