styka51
styka51
  11 kwietnia 2013 (pierwszy post)

Witam ;)

Gdzieś czytałam, że 90% Polek nosi źle dobrany biustonosz, co może powodować zmiany kształtu piersi, bóle pleców i inne.

Jak mierzyć obwód?
Aby dobrać rozmiar stanika ściśle mierzymy obwód tuż pod biustem i korzystając z naszej tabeli znajdujemy odpowiedni rozmiar. Ponieważ stanik może nieznacznie rozciągnąć się podczas prania należy tak dobrać stanik aby był on wygodny przy środkowym zapięciu. Takie dobranie stanika zapewni również że ewentualne zmiany nie spowodują konieczności wymiany stanika.

Jak dobrać rozmiar miseczki?
Aby dobrać rozmiar miseczek należy zmierzyć obwód w najszerszy miejscu pamiętając aby pomiaru nie wykonywać zbyt ściśle. Znając obwód pod biustem i obwód w biuście możemy przy pomocy powyższej tabeli znaleźć odpowiedni rozmiar.

Jak dobrać kształt miseczki?
Aby prawidłowo dobrać rozmiar miseczki należy stanik zmierzyć bezpośrednio na gołe ciało. Każdy fason ma nieco inny kształt i jedynie założenie go zagwarantuje późniejsze zadowolenie z jego noszenia. Miseczka nie może być za mała i lepiej jest kupić stanik o mniejszym obwodzie, ale o większej misce. Np. zamiast 75 C – spróbować dobrać 70. Koniec fiszbiny musi zawsze wskazywać środek pachy – nie może być ani na biuście, ani za biustem. Miseczka musi dokładnie obejmować całą pierś.
Kilka istotnych rad:

- Zapięcie biustonosza przylega poziomo, nie przesuwa się w trakcie noszenia nawet przy gwałtownym ruchu.
- Piersi są idealnie uniesione i dobrze podtrzymane. Mieszczą się cale w miseczkach, nie „ wylewają” się z nich ani nie pozostawiają „pustki” w miseczce. - Nie opadają ani nie podskakują.
- Biustonosz sztywno trzyma się na ciele, nie ogranicza ruchów, nie powoduje problemów z oddychaniem . Po zdjęciu ramiączek biust lekko opada ale jego cały ciężar trzyma się na obwodzie.
- Fiszbiny okalają całą pierś przylegając do klatki piersiowej, miedzy piersiami idealnie przylegają do mostku. Zewnętrzny koniec fiszbin powinien idealnie celować w środek pachy.
Jeżeli wcześniej nosiłaś za luźny obwód na początku może ci się wydawać że dobrze dobrany obwód jest ciasny- ale spokojnie przyzwyczaisz się a materiał i tak się trochę rozciągnie
Źle dobrany stanik wygląda tak:

Unoszący się ku górze obwód biustonosza


Nadmiernie napięty obwód biustonosza


Fiszbiny na piersiach (spowodowane przez zbyt luźny obwód)


Za małe miseczki


Zbyt luźne miseczki


Odstające od ciała złączenie miseczek


Fiszbiny wbijające się w piersi


Wpijające się ramiączka


Co daje prawidłowo dobrany stanik:





Prawidłowo dobrany biustnonosz:
Centralny punkt biustonosza, złączenie pomiędzy miseczkami, gładko przylega do ciała.
Fiszbiny płasko przylegają do klatki piersiowej.
Fiszbiny całkowicie okalają piersi. Końce fiszbin nie wbijają się w biust ani nie zachodzą na plecy, celują mniej więcej w środek pachy.
Fiszbiny umiejscowione są u podstawy piersi, nie zachodzą na nie.
Miseczki przylegają do piersi bez kreowania wybrzuszeń lub pustych przestrzeni w górnej części miseczki.





W tylnej części biustonosza ramiączka umieszczone są równolegle względem siebie lub układają się w delikatny kształt literki "v".
Obwód biustonosza w części tylnej jest wypoziomowany na równi z podstawą biustonosza z przodu.
W części tylnej nie unosi się ku górze w kierunku szyi.
Nowy biustonosz zapinany jest przeważnie na najluźniejszą, najbardziej zewnętrzną haftkę, w niektórych przypadkach, ewentualnie, na środkową.
Ramiączka nie wbijają się w ramiona.



Q: Wiedziałyście, że tak należy dobierać biustonosz?
Q: Macie prawidłowo dobrany stanik?
Q: A jeśli nie, to czy próbujecie zwracać uwagę na istotne aspekty przy jego wyborze?
Q: Jeśli chcecie pochwalcie się swoim rozmiarem :D

A i tak wygląda prawidłowo dobrany stanik w najpopularniejszym rozmiarze 75B;



Pozdrawiam, Stycz :D

kasey00
kasey00
  11 kwietnia 2013
styka51
styka51: Q: Wiedziałyście, że tak należy dobierać biustonosz? Q: Macie prawidłowo dobrany stanik? Q: A jeśli nie, to czy próbujecie zwracać uwagę na istotne aspekty przy jego wyborze? Q: Jeśli chcecie pochwalcie się swoim rozmiarem :D

1. Wiedziałam, jest coraz więcej artykułów o takiej tematyce (może i słusznie)
2. Myślę że tak :) Kilka razy bra-fitterki mnie maltretowały a teraz już sama daję radę. Ja popełniałam błąd odnośnie za dużego obwodu pod biustem...kupowałam 75b bo taki łatwiej dostać nić biustonosze z obwodem 70, a o 65 to już nie ma co mówić.
i chyba tyle :D
styka51
styka51
  11 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: kupowałam 75b bo taki łatwiej dostać nić biustonosze z obwodem 70, a o 65 to już nie ma co mówić. i chyba tyle :D

Ja kupowałam 75c/d i byłam zadowolona, że takie duże miseczki dostaję :lol: A potem przeskoczyłam na 60G i tylko przez internety kupuję ;)
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  11 kwietnia 2013
styka51
styka51: Q: Wiedziałyście, że tak należy dobierać biustonosz? Q: Macie prawidłowo dobrany stanik? Q: A jeśli nie, to czy próbujecie zwracać uwagę na istotne aspekty przy jego wyborze? Q: Jeśli chcecie pochwalcie się swoim rozmiarem :D

A: tak:)
A: trudno powiedzieć ale raczej tak :) mam tylko kilka staników :)
A: szczególną uwagę zwracam na materiał z jakiego jest wykonany i jego wykończenie :) zauważyłam, że staniki z czystej bawełny (np basic'owe z atlantica) bardzo szybko tracą kształt i rozciągają się we wszystkie możliwe strony :( osobiście wole staniki z elastycznych materiałów :) drugim istotnym aspektem dla mnie jest zabudowanie miseczek i fason :)
A: jak przystało na prawdziwą Polkę 75B :ziober2:

styka51
styka51: A i tak wygląda prawidłowo dobrany stanik w najpopularniejszym rozmiarze 75B;

nope :mrgreen: wpijają się jej ramiączka :)
Konto usunięte
Konto usunięte: kupowałam 75b bo taki łatwiej dostać nić biustonosze z obwodem 70, a o 65 to już nie ma co mówić. i chyba tyle :D

wydaje mi się, że chyba dużo trudniej jest znaleźć staniki o dużych rozmiarach miseczki w stosunku do małego obwodu :)
styka51
styka51: potem przeskoczyłam na 60G i tylko przez internety kupuję ;)

i bez problemu ci pasują?
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  11 kwietnia 2013
styka51
styka51: Q: Wiedziałyście, że tak należy dobierać biustonosz? Q: Macie prawidłowo dobrany stanik? Q: A jeśli nie, to czy próbujecie zwracać uwagę na istotne aspekty przy jego wyborze? Q: Jeśli chcecie pochwalcie się swoim rozmiarem


1. Tak

2. Tak, za kazdym razem jak kupuje biostonosz to jest na mnie mierzony przez profesjonalistki (zazwyczaj dwie)
3. n/a
4. Zalezy od modelu stanika, ale najczesciej jest to 75 EE
p.s. najpopularniejszy i chyba przecietny rozmiar w Anglii to 75 C - 80 D - gdzies to kiedys czytalam, przecietne Angielki maja najwiekszy rozmiar miseczki w calej Europie.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

marta0859
marta0859
  11 kwietnia 2013

Tak, wiem jak dobierać staniki zawsze mam dobrany dobrze. Kiedyś z kolei nie przywiązywałam do tego wagi.
Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy chodzą specjalnie do jakichś babek żeby sobie dobrać odpowiedni stanik... Przecież to żadna filozofia i naprawdę nigdy tego nie zrozumiem.

ps.


babka na tym jpg wygląda jakby w ogóle nie miała stanika.

styka51
styka51
  11 kwietnia 2013
Gejszalicious
Gejszalicious: i bez problemu ci pasują?

Zamawiam tylko z jednej firmy, gdzie rozmiarówka jest jednakowa. Stracham sie zamawiać z innych, ale będę musiała się przemóc ;p
massacre
massacre: p.s. najpopularniejszy i chyba przecietny rozmiar w Anglii to 75 C - 80 D - gdzies to kiedys czytalam, przecietne Angielki maja najwiekszy rozmiar miseczki w calej Europie.

W Polszy większość kupuje 75 B, a co to dobry rozmiar.... Większośc moich koleżanek takie nosi, choć zupełnie inną budowę mają, ale nie przetłumaczysz im :ninja:
styka51
styka51
  11 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: babka na tym jpg wygląda jakby w ogóle nie miała stanika.


tzn?

Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież to żadna filozofia i naprawdę nigdy tego nie zrozumiem.

Gdyby faktycznie tak było, to baby nosiłyby porządnie dobrane staniki, a tak nie jest.. wejdź na gówną stronę foteczki :ziober2:
marta0859
marta0859
  11 kwietnia 2013
styka51
styka51: Gdyby faktycznie tak było, to baby nosiłyby porządnie dobrane staniki, a tak nie jest.. wejdź na gówną stronę foteczki


no fakt, ale tak same takie obdartuchy mam wrażenie :rotfl: niemniej dobrać sobie stanik to żadna większa filozofia :) dziwi mnie, że nawet filmiki specjalne o tym powstają, lol
nawet nie źle dobrane staniki przyciągają pierwszoplanowo moją uwagę tam na tej stronie głównej tego zacnego portalu
styka51
styka51: tzn?


bo chyba jej suty trochę prześwitują :D ale nie jestem pewna
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  11 kwietnia 2013
styka51
styka51: Zamawiam tylko z jednej firmy, gdzie rozmiarówka jest jednakowa. Stracham sie zamawiać z innych, ale będę musiała się przemóc ;p

ja mam często tak, że przymierzając kilka różnych staników w tym samym rozmiarze (i tej samej firmy) zauważam różnice w wielkości miseczek - czasem są za małe czasem za wielkie, albo całkiem mi spłaszczają moje i tak marne cytrynki :( dużo zależy od fasonu stanika :)
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  11 kwietnia 2013

@Marta, ja chodzę za każdym razem na mierzenie, bo gdybym musiała robić to sama, musiałabym przymierzyć z tuzin staników. A tak, jedynie wchodzę, mówię co chcę, pokazuję cycki i zazwyczaj trafiają za pierwszym razem. Zwykła oszczędność czasu. No a poza tym zgadzam się ze Styką, gdyby to było takie łatwe to nie byłoby to takim dość popularnym problemem ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

marta0859
marta0859
  11 kwietnia 2013
massacre
massacre: @Marta, ja chodzę za każdym razem na mierzenie, bo gdybym musiała robić to sama, musiałabym przymierzyć z tuzin staników. A tak, jedynie wchodzę, mówię co chcę, pokazuję cycki i zazwyczaj trafiają za pierwszym razem. Zwykła oszczędność czasu. No a poza tym zgadzam się ze Styką, gdyby to było takie łatwe to nie byłoby to takim dość popularnym problemem ;)


ja sobie tego nie wyobrażam :D
jak to pokazujesz? musisz się pokazać babkom topless? może głupie pytanie, ale nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam, staniki zawsze dobierałam sobie sama i nie chciałabym, żeby ktoś to robił za mnie;) wolałabym przymierzać, przymierzać i w końcu wybrać ten właściwy...
a co do problemu własnie, to dziwi mnie, że dobranie stanika stanowi dla ludzi taki problem :D
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  12 kwietnia 2013

Tak, pokazuje sie czasem topless a czasem w staniku i mówię jaki akurat mam rozmiar. Mówię, które mi sie podobają albo jaki efekt chce uzyskać i lepiej im to wychodzi niż mi samej. Trochę empatii Marto, ja np. nie potrafię spojrzeć na wszystkie szczegóły staniku, które tworzą cały poźniejszy efekt :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  12 kwietnia 2013

*stanika

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

marta0859
marta0859
  12 kwietnia 2013
massacre
massacre: Tak, pokazuje sie czasem topless a czasem w staniku i mówię jaki akurat mam rozmiar. Mówię, które mi sie podobają albo jaki efekt chce uzyskać i lepiej im to wychodzi niż mi samej. Trochę empatii Marto, ja np. nie potrafię spojrzeć na wszystkie szczegóły staniku, które tworzą cały poźniejszy efekt :)


ok, staram się zrozumieć ;)
chociaż ja chyba nie pokazałabym się topless babkom w sklepie :D wolałabym gorzej wybrać, ale oszczędzić sobie tego. co innego na swoim ogródku, ale w sklepie-no way!
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.