vJustysv
vJustysv
  28 marca 2013 (pierwszy post)

Mam takie pytanie, czy któraś z pań stosowała już preparat Bio-Oil?
Interesuje mnie najbardziej czy faktycznie działa na blizny i rozstępy.

vJustysv
vJustysv
  2 kwietnia 2013

Hmm muszę się więcej dowiedzieć na temat tego peelingu.

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  3 kwietnia 2013
Gejszalicious
Gejszalicious: miałam kiedyś robiony na rozstępy peeling ziołowy z jadwigi

Ciekawa opcja, ale raczej nie dla mnie.. Czytałam, że przeciwwskazaniami moze byc skóra wrażliwa.A ja chyba taką mam.
Nie mogę np używać toników do buzi, mam silną reakcję alergiczną. Muszę też uważać na mrozy - żeby nie pić na dworzu i uważać z kosmetykami do ust. Mogę mieć "poparzoną" skórę wokół ust. Miałam tak z 5 razy.

W październiku na buzi miałam robioną oxybrazję, podczas robienia kosmetyczka zauważyła, że bardzo mocno zaczerwieniła mi sie skóra. Powiedziałam, żeby sie nie przejmowała, tak reaguję na różne preparaty. Oczywiście kolor wróci do swojego stanu.
Wieczorem czy rano po umyciu buzi standardowo mam zarumienioną skórę :)

A opisany przez Ciebie zabieg jest bardzo silny, może uczulać, wiec wole nie ryzykować.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
vJustysv
vJustysv
  3 kwietnia 2013
Ela
Ela: Wieczorem czy rano po umyciu buzi standardowo mam zarumienioną skórę :).


Mam identycznie ale dlatego że mam problem z naczynkami :/ Latem najgorzej bo muszę dobrze zabezpieczać twarz przed słońcem, a także mrozem :/
mmaryja
mmaryja
  3 kwietnia 2013

polecam korund, może działać cuda.
na rozstępy nie próbowałam, ale blizny i przebarwienia rozjaśnia bardzo fajnie - na czerwone rozstępy też może coś tam pomóc.
ja używam połączenia korund + żel hialuronowy i jestem zachwycona efektami, usunął mi wszystkie przebarwienia z twarzy.

vJustysv
vJustysv
  3 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: usunął mi wszystkie przebarwienia z twarzy.


A jakiego typu to były przebarwienia, bo także mam z nimi problemy?
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  3 kwietnia 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Ela
Ela: Gejszalicious: miałam kiedyś robiony na rozstępy peeling ziołowy z jadwigi Ciekawa opcja, ale raczej nie dla mnie.. Czytałam, że przeciwwskazaniami moze byc skóra wrażliwa.A ja chyba taką mam. Nie mogę np używać toników do buzi, mam silną reakcję alergiczną. Muszę też uważać na mrozy - żeby nie pić na dworzu i uważać z kosmetykami do ust. Mogę mieć "poparzoną" skórę wokół ust. Miałam tak z 5 razy. W październiku na buzi miałam robioną oxybrazję, podczas robienia kosmetyczka zauważyła, że bardzo mocno zaczerwieniła mi sie skóra. Powiedziałam, żeby sie nie przejmowała, tak reaguję na różne preparaty. Oczywiście kolor wróci do swojego stanu. Wieczorem czy rano po umyciu buzi standardowo mam zarumienioną skórę :) A opisany przez Ciebie zabieg jest bardzo silny, może uczulać, wiec wole nie ryzykować.


jeśli chodzi o skórę na buzi to tak sie składa, że też mam bardzo poddatną na podrażnienia :( ale skóra twarzy czesto znacząco różni się od skóry w innych częściach ciała :) peeling ziołowy wykonywany na twarz jest wskazany głównie dla osób z grubą tłustą cerą, bo rzeczywiście jest bardzo mocny i absolutnie nie nadajer się dla wrażliwców i osób z cera naczynkową :) jeśli na brzuchu nie masz aż tak wrażliwej skóry to myślę, że ziołowy peeling nie zrobiłby ci krzywdy :)

@ mmaryja peeling z korundem wykonywałaś sama w domu czy byłaś u kosmetyczki?
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
mmaryja
mmaryja
  4 kwietnia 2013
vJustysv
vJustysv: A jakiego typu to były przebarwienia, bo także mam z nimi problemy?

miałam trochę przebarwień po słońcu, ale też parę po pryszczach. niestety mam taką cerę, że mimo iż mam pryszcza raz na rok to zostaje po nim ślad i dzięki korundowi usunęły mi się praktycznie wszystkie.
baaardzo polecam, szczególnie, że cena jest niska(ok 20zł), a jeśli nie pomoże to raczej nie zaszkodzi, a dodam, że mam .wrażliwą, suchą, cienką i zaczerwienioną cerę. ale stosowałam tylko w połączeniu z żelem hialuronowym(mieszałam)
Gejszalicious
Gejszalicious: peeling z korundem wykonywałaś sama w domu czy byłaś u kosmetyczki?

sama.
niestety moja cera jest zbyt ciężkim orzechem do zgryzienia dla pań tego zawodu.
mmaryja
mmaryja
  4 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: cena jest niska(ok 20zł)

mój błąd, kosztuje mniej niż 10zł. i stosując na samą twarz jest bardzo wydajny. ja mam go już z rok i mam nadal połowę.
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Korund-mikrodermabrazja/60
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  4 kwietnia 2013
Gejszalicious
Gejszalicious: jeśli na brzuchu nie masz aż tak wrażliwej skóry to myślę, że ziołowy peeling nie zrobiłby ci krzywdy :)

hymm nie mam pojęcia, zresztą ta część ciała nie ejst tak narażona na warunki atm. jak buzia, więc może.
Musiałabym zobaczyć najpierw gdzie w moim mieście to wykonują i zapytać kosmetyczki o szczegóły.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
vJustysv
vJustysv
  4 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: miałam trochę przebarwień po słońcu, ale też parę po pryszczach. niestety mam taką cerę, że mimo iż mam pryszcza raz na rok to zostaje po nim ślad i dzięki korundowi usunęły mi się praktycznie wszystkie. baaardzo polecam, szczególnie, że cena jest niska(ok 20zł), a jeśli nie pomoże to raczej nie zaszkodzi, a dodam, że mam .wrażliwą, suchą, cienką i zaczerwienioną cerę. ale stosowałam tylko w połączeniu z żelem hialuronowym(mieszałam) .

Ja to chyba tylko od pryszczy mam takie zaczerwienienia i blizny :/ i dlatego kombinuje jak się tego pozbyć. Zakrywam to fluidem ale i tak coś z tym trzeba zrobić bo w upały raczej fluidu nie nałożę, a pod wpływem słońca jeszcze bardziej się to nasila :/
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.