styka51
styka51
  12 grudnia 2012 (pierwszy post)

Witam ;D

W tegorocznych wyborach Miss Francji koronę najpiękniejszej otrzymała 19-letnia brunetka z Lyonu. Zaledwie kilka dni po zakończeniu konkursu okazało się, że Marine Lorphelin ma "zbyt białą skórę" na reprezentowanie swojego kraju.

Rada organizacji broniących praw ciemnoskórej mniejszości z Afryki uznała, że miss nie odzwierciedla "urody typowej dla dzisiejszej Francji".

W trakcie konkursu spośród 33 kandydatek osiem reprezentowało mniejszości etniczne, które zamieszkują Francję. O tytuł walczyły dziewczyny pochodzące z wysp Pacyfiku, Karaibów i Tahiti. Pomimo to Rada Organizacji ds. Czarnych, która zrzesza aż 120 różnych stowarzyszeń walczących o prawa ciemnoskórych, uznała wybór jury za rasistowski.







Q:Ładna?
Q: Co sądzicie o wyborze jury? Rasistowski?
Q: Co powiedzielibyście na to, gdyby miss Polski została np. murzynka, chinka czy arabka ?

Pozdrawiam, Stycz :ziober2:

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  18 grudnia 2012
styka51
styka51: Q:Ładna? Q: Co sądzicie o wyborze jury? Rasistowski? Q: Co powiedzielibyście na to, gdyby miss Polski została np. murzynka, chinka czy arabka ?

1. Uroda to kwestia gustu... Moim zdaniem najbrzydsza nie jest :)
2. Moim zdaniem nie. Wygrala najlepsza :)
3. Nie mam uprzedzen, wiec nie mialabym nic przeciwko
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.