styka51
styka51
  12 grudnia 2012 (pierwszy post)

Witam ;D

W tegorocznych wyborach Miss Francji koronę najpiękniejszej otrzymała 19-letnia brunetka z Lyonu. Zaledwie kilka dni po zakończeniu konkursu okazało się, że Marine Lorphelin ma "zbyt białą skórę" na reprezentowanie swojego kraju.

Rada organizacji broniących praw ciemnoskórej mniejszości z Afryki uznała, że miss nie odzwierciedla "urody typowej dla dzisiejszej Francji".

W trakcie konkursu spośród 33 kandydatek osiem reprezentowało mniejszości etniczne, które zamieszkują Francję. O tytuł walczyły dziewczyny pochodzące z wysp Pacyfiku, Karaibów i Tahiti. Pomimo to Rada Organizacji ds. Czarnych, która zrzesza aż 120 różnych stowarzyszeń walczących o prawa ciemnoskórych, uznała wybór jury za rasistowski.







Q:Ładna?
Q: Co sądzicie o wyborze jury? Rasistowski?
Q: Co powiedzielibyście na to, gdyby miss Polski została np. murzynka, chinka czy arabka ?

Pozdrawiam, Stycz :ziober2:

w00tjump
w00tjump
  14 grudnia 2012

jest bardzo ladna.
bardziej mi sie podoba bez usmiechu:


to jest jakas paranoja.
nie mam nic do imigrantow, ale... ci wszyscy afrykanczycy i muzulmanie zbytnio sie panosza w europie. zamiast szanowac tradycje kraju do ktorego przyjechali (jak my to robimy bedac w ich krajach) zaczynaja narzucac swoje. slychac bylo w mediach o radzie miejskiej, w ktorej jest wiekszosc muzulmanska (w holandi? nie pamietam kraju), gdzie mimo hucznego obchodzenia swiat muzulmanskich... odwolano obchody bozego narodzenia. bo muzulmanom szkoda na dekoracje itp, mimo wielkich fet muzulmanskich.
i ta pieprzona poprawnosc polityczna:nie:
multikulturowosc, tak. takie akcje: nie.

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  14 grudnia 2012

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  14 grudnia 2012

no co jest

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

pijana
pijana
  14 grudnia 2012

Bez "s", Tomasz, http :D

pijana
pijana
  14 grudnia 2012

:crylol: dobre
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 grudnia 2012

@w00tjump
Akurat czarnych nie wrzucalabym do jednego worka z Muzulmanami, pomijając juz kwestie tego ze jedni reprezentują inna rasę, drudzy religie.
Czarni sie bardzo szybko "europeizują" (nie wiem czy jest takie słowo, ale jak nie ma to właśnie je wymyśliłam :crylol), bardzo szybko chłoną nasza europejską kulturę i obyczajowość. Paru czarnych skacze z pazurami, bo wszystko jest rasistowskie. ale to tylko banda idiotow, z ktorymi wiekszosc czarnych sie nie utożsamia tak jak normalne kobiety nie utożsamiają sie z krwiożerczymi feministkami.

To z radykalnymi muzułmanami jest największy problem, bo to oni chcieliby zislamizować Europę i dzięki tej pochrzanionej politycznej poprawności im sie udaje i na pewno uda, jeśli ludzie Breivika nie dojdą do głosu.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  14 grudnia 2012

@Pijana
To nie jest śmieszne :nie:
Mnie to przeraża!

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

milu
milu
  14 grudnia 2012
styka51
styka51: Q:Ładna? Q: Co sądzicie o wyborze jury? Rasistowski? Q: Co powiedzielibyście na to, gdyby miss Polski została np. murzynka, chinka czy arabka ?


Taka dość ładna, ale są ładniejsze :)
Dupowski. Jak ludzie nie mają się czego czepnąć to i koloru skóry się czepną. Skoro pochodzi z Francji to tak samo ją reprezentuje jak taka ciemnoskóra. To odwołanie jest na moje oko bardziej rasistowskie.
No bez przesady, ma być Polka, ew. jakaś dziewczyna, której mniejszość narodowa jest dość duża w Polsce :ninja:
Uzi
Uzi
  15 grudnia 2012
styka51
styka51: Skandal we Francji


No strasznie mnie to obeszło :O
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  16 grudnia 2012
Gad
Gad: Cóż za przejaw rasizmu. Pewnie masz plakat swastyki na ścianie..

Co ma rasizm do tego? Nie mówie o narodowości, ale o dawnych polskich dziewczynach.
Z roku na rok nasza rasa się miesza (NIE PRZESZKADZA MI TO), głównie za sprawą UE :)
Ludzie jadą za pracą. Więc typowa polska piękność nabiera innych genów.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Gad
Gad
  16 grudnia 2012

Ciapaty Polak po szkodzie xd

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  16 grudnia 2012

To ludzie jadą za pracą czy się rozmnażać? ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  17 grudnia 2012
massacre
massacre: To ludzie jadą za pracą czy się rozmnażać? ;)

Za pracą, ale wielu z nich juz nie wraca bo zakładają tam rodziny.
Sama pewnie masz wśród znajomych takie osoby.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  17 grudnia 2012

@Ela

Nie mam wsród znajomych emigrantów zarobkowych. To zupełnie odrębna, hermetyczna i reprezentująca inne wartości grupa. Najczęściej mająca rodziny w Polsce, wyjeżdżająca tylko za pracą.
Nie wrzucalabym całej emigracji do jednego worka tak samo jak i Polaków w ojczyźnie. Polskich emigrantów na całym świecie jest ok 40mln, w Polsce ok 37mln... Nie każdy Polak jest taki sam i nie każdy stereotyp musi dotyczyć większości, zwłaszcza gdy rozmawiamy o tak dużej populacji.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

LuznyGosc
LuznyGosc
  17 grudnia 2012

Ujdzie. Sa ladniejsze.

styka51
styka51: Co powiedzielibyście na to, gdyby miss Polski została np. murzynka, chinka czy arabka ?

Wcale by mnie to nie zdziwilo. Bylby to kolejny ruch w kierunku sensacji w Polsce, a wiec oglupianiu ludzi.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.