styka51
styka51
  12 grudnia 2012 (pierwszy post)

Witam ;D

W tegorocznych wyborach Miss Francji koronę najpiękniejszej otrzymała 19-letnia brunetka z Lyonu. Zaledwie kilka dni po zakończeniu konkursu okazało się, że Marine Lorphelin ma "zbyt białą skórę" na reprezentowanie swojego kraju.

Rada organizacji broniących praw ciemnoskórej mniejszości z Afryki uznała, że miss nie odzwierciedla "urody typowej dla dzisiejszej Francji".

W trakcie konkursu spośród 33 kandydatek osiem reprezentowało mniejszości etniczne, które zamieszkują Francję. O tytuł walczyły dziewczyny pochodzące z wysp Pacyfiku, Karaibów i Tahiti. Pomimo to Rada Organizacji ds. Czarnych, która zrzesza aż 120 różnych stowarzyszeń walczących o prawa ciemnoskórych, uznała wybór jury za rasistowski.







Q:Ładna?
Q: Co sądzicie o wyborze jury? Rasistowski?
Q: Co powiedzielibyście na to, gdyby miss Polski została np. murzynka, chinka czy arabka ?

Pozdrawiam, Stycz :ziober2:

agoosiaaa
agoosiaaa
  12 grudnia 2012
styka51
styka51: Q:Ładna?


jak sie usmiecha to wyglada, jakby chciala kogos zabic i zjesc.
ale ladna jest.
styka51
styka51: Q: Co sądzicie o wyborze jury? Rasistowski?


rasistowskie to sa te wszystkie organizacje broniace praw mniejszosci jednoczesnie dyskryminujac wiekszosc.
styka51
styka51: Q: Co powiedzielibyście na to, gdyby miss Polski została np. murzynka, chinka czy arabka ?

nic, JEZELI urodzilaby sie w polsce i byla polka
marta0859
marta0859
  12 grudnia 2012
styka51
styka51: Q:Ładna? Q: Co sądzicie o wyborze jury? Rasistowski? Q: Co powiedzielibyście na to, gdyby miss Polski została np. murzynka, chinka czy arabka ?


Ładna dziewczyna, ale nie powala. Tak przeciętnie ładna

słyszałam o tym "skandalu" przez przypadek w tv... głupota. od zawsze Francuzki kojarzyły mi się z taką jasną, porcelanową karnacją. na pewno nie z ciemną...

co do ostatniego pytania - to już przesada, chociaż tak naprawdę głęboko w tyłku mam te wybory miss ;) ale jak już się w to bawią, to niech Polskę reprezentuje Polka, a nie skrajnie "odmienny" typ urody który w ogóle nie utożsamia się ze Słowiankami, więc Chinki, Arabki czy Murzynki niech zostają misskami w swoich krajach :D
styka51
styka51
  12 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: chociaż tak naprawdę głęboko w tyłku mam te wybory miss ;) ale jak już się w to bawią, to niech Polskę reprezentuje Polka, a nie skrajnie "odmienny" typ urody który w ogóle nie utożsamia się ze Słowiankami, więc Chinki, Arabki czy Murzynki niech zostają misskami w swoich krajach :D

W sumie mam takie samo zdanie. Poza tym jakoś nie wyobrażam sobie, że np. pojechałabym do Chin czy innej Indonezji i tam pomyślała sobie: a zostanę Miss Indonezji :zonk:
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  12 grudnia 2012
styka51
styka51: Q:Ładna? Q: Co sądzicie o wyborze jury? Rasistowski?

A: ładna, ale ja bym jej na miss nie wybrała :)
A: :crylol:
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
kasey00
kasey00
  12 grudnia 2012
styka51
styka51: Q:Ładna? Q: Co sądzicie o wyborze jury? Rasistowski? Q: Co powiedzielibyście na to, gdyby miss Polski została np. murzynka, chinka czy arabka ?

Ładna, ale na tytuł miss nie zasługuje.
Nie rozumiem dlaczego ta organizacja twierdzi, że jest za jasna na typowo francuską urodę :szok: przecież one mają jasną karnację...
Konto usunięte
Konto usunięte: ale jak już się w to bawią, to niech Polskę reprezentuje Polka, a nie skrajnie "odmienny" typ urody który w ogóle nie utożsamia się ze Słowiankami, więc Chinki, Arabki czy Murzynki niech zostają misskami w swoich krajach :D

racja.
a tak w ogóle jak się uśmiecha to strasznie przypomina mi Rachel Mcadams
mmaryja
mmaryja
  12 grudnia 2012
styka51
styka51: Ładna?

ładna
styka51
styka51: Co sądzicie o wyborze jury? Rasistowski?

najlepszy jaki mógł być. trochę to już się robi śmieszne. czarna reprezentantka francji? HA HA
styka51
styka51: Co powiedzielibyście na to, gdyby miss Polski została np. murzynka, chinka czy arabka ?

koniec świata
kedi
kedi
  12 grudnia 2012
styka51
styka51: Q:Ładna?

prześliczna

styka51
styka51: Q: Co sądzicie o wyborze jury? Rasistowski?

a gdyby wybrano czarnoskórą kobietę, czy to nie byłoby rasistowskie wobec białych? ja trochę tego nie rozumiem.
poza tym- czy ktokolwiek kiedykolwiek był zadowolony z wyboru jakiejkolwiek miss? nie przypominam sobie-zawsze są najazdy.
razotka
razotka
  12 grudnia 2012
styka51
styka51: Q:Ładna? Q: Co sądzicie o wyborze jury? Rasistowski? Q: Co powiedzielibyście na to, gdyby miss Polski została np. murzynka, chinka czy arabka ?

Ciekawa uroda ale sama nie wiem czy jej uśmiech bardziej mi się podoba niż przeszkadza :woot:
Wybór jury jak dla mnie dobry, chociaż nie widziałam innych uczestnieczek ale uznanie jej za zbyt białą to chyba jakiś chory wymysł...
Jeśli faktycznie miss Polski zostałaby murzynka to chyba tylko uroda mogłaby ją usprawiedliwiać, mam na myśli to, że musiałaby powalać na kolana :P
pijana
pijana
  13 grudnia 2012

Ładna, ale nie powaliła mnie, dziwnie się uśmiecha. A skandal... Szkoda nawet słów.

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 grudnia 2012

słowa MNOEJSZOŚĆ i AFRYKA sprawiają że cały ten szum z rasizmem to nonsens. Typowa to typowa, nie ma nic wspólnego z mniejszością. A i o ile jestem słaba z geografii, to Francja w Afryce RACZEJ nie leży :rotfl:

1. Ładna, choc ostatnio trafiłam na jakaś miss Polski, nastolatek czy coś - wydaje mi sie ladniejsza. Tez brunetka, z ciemnymi oczyma. Tu tez wybór padł nietypowy. Żadna organizacja nie zajęła sie tym, że Polskę powinna reprezentować TYPOWA niebieskooka blondynka? :zabawa:

2. Jak to Breivik rzecze, to my biali Europejczycy jesteśmy ograniczani, dyskryminowani i narzucane jest nam to, co możemy a czego nie. Biały nawet bąka puścić przy kolorowym nie może, bo to niepoprawne politycznie. Chrześcijanin łańcuszka z krzyżykiem nosić nie może, bo obraża Allaha... W chrześcijańskiej i białej od setek lat Europie... Ten absurd mówi sam za siebie. Pojedźmy z kolei do Dubaju czy Pakistanu i powiedzmy, że oni nas dyskryminują - albo wsadzą nas do lochu albo wysadzą jakimś plastikiem...

3. Nic bym nie powiedziała, miksy czy migracja to zjawisko dość powszechne. Byleby nie robili z tego takich afer, jakie robią.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

zenibyfajnie
Posty: 84 (po ~187 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 0
zenibyfajnie
  13 grudnia 2012
styka51
styka51: Q:Ładna?

w sumie ładna.

styka51
styka51: Q: Co sądzicie o wyborze jury? Rasistowski?

wiele razy zdarzało się, ze wybory miss wygrywały czarnoskóre miski- jak dla mnie teraz przesadzili. Francuzki nie kojarzą mi się z czarną skórą :ninja:

styka51
styka51: Q: Co powiedzielibyście na to, gdyby miss Polski została np. murzynka, chinka czy arabka ?


no właśnie- absurd.
Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.
madzia2143
madzia2143
  13 grudnia 2012

jak dla mnie to przesada uznać ich wybór za rasistowski :woot:
Dziewczyna ładna i jakoś tak pozytywnie się na sercu robi oglądając jej uśmiech :mrgreen:

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  14 grudnia 2012
massacre
massacre: 1. Ładna, choc ostatnio trafiłam na jakaś miss Polski, nastolatek czy coś - wydaje mi sie ladniejsza. Tez brunetka, z ciemnymi oczyma. Tu tez wybór padł nietypowy. Żadna organizacja nie zajęła sie tym, że Polskę powinna reprezentować TYPOWA niebieskooka blondynka?

A mi się prawdziwa Polka wcale nie kojarzy z jasnym blondem i niebieskimi oczami.
Typowa, taka co nie miała w rodzinie przodków np. z Niemiec, Szwecji, USA, czy kraju typu Włochy, Grecja, Hiszpania.
Prawdziwa słowiańska Polska piękność to:
dziewczyna o kolorze słomianego, średniego blondu lub średniego brązu
oczy niebieskie ale nie błękitne lub zielone
cera nieporcelanowo biała - ale lekko śniada, może być z piegami, z różowym policzkami.

Oczywiście nie uraźcie się moim podglądami. Ja mówie tylko o rasowej Polce, która ma słowiańskie geny bez domieszki innych narodowości.
Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Gad
Gad
  14 grudnia 2012
Ela
Ela: Ja mówie tylko o rasowej Polce, która ma słowiańskie geny bez domieszki innych narodowości.

Cóż za przejaw rasizmu. Pewnie masz plakat swastyki na ścianie..
Prawdziwa Polska może być i czarna byleby była ładna.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.