TlPS
Posty: 892 (po ~103 znaków)
Reputacja: -15 | BluzgometrTM: 38
TlPS
  11 listopada 2012 (pierwszy post)

Po długich poszukiwaniach postanowiłam sięgnąć po poradę tutaj.
Od długiego już czasu szukam pokładu który jest super kryjacy- bez skutku.
Mam cerę normalna z tłusta strefa T, czasem coś mi tu i tam wyskoczy.

Jakie pokłady proponujecie?

Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.

Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  12 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: zamieniłam Revlona na Lancome

a z revlona uzywałaś tego do cery tłustej czy suchej?
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  12 listopada 2012

@kedi
Mozna :) jak ktoś lubi sie malować ;) jeszcze wtedy fajniej jest jak makijaż robisz sobie dla przyjemności a nie z konieczności :D
Poza tym jakie zatykanie porów? Jak sie stosuje okazjonalnie i dba o cerę to tym bardziej żadnych niespodzianek nie bedzie :)

@a który Lancôme masz? Bo mi Prinz polecał idola, ale miał słabe recenzje (że krotko trzyma, twarz sie swieci, slabo kryje itp.) wzięłam Photogénic - nie żałuje :)

@Agoosia
Zależy jaka cerę i ile ma lat Twoja siostra.
Z reszta juz sie powtórzę po raz enty - to nie jest podklad na codzień - na Sylwestra, wesele i inne większe wyjścia jest zajebisty, bo trwa i trwa, wysoka temperatura i pot go nie zmyje a co najważniejsze bardzo dobrze wychodzi na zdjęciach a podczas takich uroczystości to bardzo ważne :)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Bayje
Bayje
  12 listopada 2012
massacre
massacre: Poza tym jakie zatykanie porów? Jak sie stosuje okazjonalnie i dba o cerę to tym bardziej żadnych niespodzianek nie bedzie :)


Wydaje mi się, że więcej niespodzianek powstaje jak cera jest zostawiona sama sobie ..
kedi
kedi
  12 listopada 2012
massacre
massacre: Jak sie stosuje okazjonalnie i dba o cerę to tym bardziej żadnych niespodzianek nie bedzie :)

okazjonalnie-każdy rozumie, wszystko okej. ale jak ktoś nie ma totalnie czego zakrywać i na codzień wali szpachlę podkładami typu revlon colostay? to cos ma z głową nie halo.
Bayje
Bayje
  12 listopada 2012

ja wale szpachlę typu Kobo + Lirene + Perfecta ...

XD

pijana
pijana
  12 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: W dzisiejszych czasach podkłady mają takie składy, że nie ma żadnego ograniczenia tlenu ....

Akurat w to nie uwierzę, każda warstwa czegokolwiek na mordzie ogranicza dopływ tlenu, OGRANICZA, nie ODCINA.
kedi
kedi: o widzisz, w takim razie też muszę spróbować. postanowiłam , że wykończę zapasy revlona no i zużyje ten lp który kupiłam. fakt, drogi, 190zł to już grubszy hajs, no ale jak ma być ok i wydajny to mi nie będzie szkoda.

Jak poużywam jeszcze to dam znać czy nie zmieniłam opinii co do niego, dopiero dziś mi przyszedł :-) No i tak jak mówiłam, dzisiaj się świecę. Dziwną mam cerę, posmaruję się na noc kremem nawilżającym to cały następny dzień wzmożone świecenie. Co prawda użyłam kremu o bogatej konsystencji, ale i tak dziwne. A przecież tłuste rejony cery też trzeba nawilżać...
Gejszalicious
Gejszalicious: a z revlona uzywałaś tego do cery tłustej czy suchej?

Tłustej/mieszanej (mam mieszaną).
massacre
massacre: który Lancôme masz? Bo mi Prinz polecał idola, ale miał słabe recenzje (że krotko trzyma, twarz sie swieci, slabo kryje itp.) wzięłam Photogénic - nie żałuje :)

No dokładnie Idola, u nas na Wizażu ma dobre recenzje :woot:
Bayje
Bayje
  12 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Akurat w to nie uwierzę, każda warstwa czegokolwiek na mordzie ogranicza dopływ tlenu

Komórki 'żywe' masz w śródku przed martwe nie przejdą.
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  12 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Tłustej/mieszanej (mam mieszaną).

tak myślałam :) ponoć wersja do cery suchej jest lepsza bo ma lżejszą konsystencję i nie robi takiej maski
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  12 listopada 2012

@kedi
A ktoś tu napisał ze bez problemów z cera wali codziennie takie mocne podkłady? :woot: bo nie czytałam wszystkiego

@pijana - wizaż kojarze tylko z tego, co czytałam tu i utkwiły mi tylko w głowie powtarzane tu na MiU takie "mądre" komentarze jak te, że tylko nieeleganckie kobiety nie noszą rajstop :rotfl:
A poważnie to nie miał złych recenzji, że jest totalnie do dupy. Moze miał z 20 negatywnych na 100, ale pewne komentarze sie powtarzały (te co wymieniłam wyżej). Zazwyczaj wybieram pr

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

kedi
kedi
  13 listopada 2012
massacre
massacre: A ktoś tu napisał ze bez problemów z cera wali codziennie takie mocne podkłady? bo nie czytałam wszystkiego

powiedzmy, że pisałam ogólnie :rotfl:

Konto usunięte
Konto usunięte: posmaruję się na noc kremem nawilżającym to cały następny dzień wzmożone świecenie.

też tak mam, ale zależy jeszcze czym się posmaruję. niektóre są ok, ale ciężko trafić, pamiętam że niepozorna emulsja nawilżająca z olay była ok.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 listopada 2012

produkty, które nie maja negatywnych komentarzy w kwestii, które mnie interesują. I o ile u mnie brak krycia nie było problemem to nietrwałość zadecydowała o tym, ze wybrałam Photogénic. Wzięłam próbki idole (mam dwa rodzaje) i żaden z nich nie trzyma sie na miejscu dłużej niż 5h. Nie jestem typem kobiety, która co godzinę wychodzi pudrować nosek, wiec hmm. Każdy ma swoje priorytety w wyborze kosmetyków ;)

@Gejszalucious
Revlon Colorstay do cery suchej nie robi maski o ile za dużo sie go nie nałoży. A z jego butelka łatwo przedawkować ;D jak od razu polozysz dużą ilość to masz efekt maski gwarantowany. Jeśli jednak budujesz krycie stopniowo warstwami, powinno być wszystko w porządku - o ile tych warstw nie ma za dużo.
Nie lubie jego zapachu - śmierdzi jak farba olejna.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Bayje
Bayje
  13 listopada 2012
massacre
massacre: Nie jestem typem kobiety, która co godzinę wychodzi pudrować nosek, wiec hmm.


też dlatego ja wole sobie nałożyć coś konkretnego a nie przyglądać się na mieście w lusterku przed strachem, że coś mi zetrze ...

pomijając, że ja robie sobie maske czasami 2 razy dziennie. ..
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 listopada 2012

@Bayje
To Ty jesteś zwykła pudernica ;D
Bo ja full make up robię tylko na większe wyjścia, np na mecz, do kina, teatru, na musical, imprezę - nic mi nie splynie, nic nie muszę poprawiać.
Do pracy robię makijaż z delikatniejszym podkładem, Chanel, Lancôme które dają mi aksamitny finish i starczy. Czasem Mac czy Bobbi Brown.
Z kolei ot tak podkładu nie używam. Na urlopie to bb cream jest max.
Ostatnio używam bb który jest całkiem "mocny" jak na bb cream, ale fajny na zimę:
Dr. Jart+ premium, Beauty Balm, Multi Action Skincare z SPF 40.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Bayje
Bayje
  13 listopada 2012

ale nie wyglądam jak zwykła pudernica :P

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  13 listopada 2012

Bo to jesteś niezwykła pudernica :mrgreen:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.