Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  7 września 2012 (pierwszy post)

1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium?
Podobno coraz więcej gwiazd preferuje brak opalenizny.
2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium?
3. Opalałyście się w tym roku?
4. Byłyście w tym roku na solarium?
Ja uważam, że wszystko jest dobre z umiarem :)
Rok temu unikałam słońca /ciąża/ i w sumie nie byłam aż tak blada.
Kilka fotek:
Rooney Mara


Agnieszka Włodarczyk:



Scarlett Johansson:



Kirsten Dunst:

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Psyche30
Posty: 8379 (po ~121 znaków)
Reputacja: -34 | BluzgometrTM: 54
Psyche30
  7 września 2012
Ela
Ela: Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium?

Sama zaczynam takową modę :)

Ela
Ela: Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium?

Nie wiem, odnośnie solarium...NIGDY nie miałam pomarańczowego odcienia po nim i nie znam takowej osoby, a mam od cholery koleżanek które korzystają z solarium.
Paulinessa
Paulinessa
  7 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium? Podobno coraz więcej gwiazd preferuje brak opalenizny. 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium? 3. Opalałyście się w tym roku? 4. Byłyście w tym roku na solarium?


Kocham, kocham bladość!
Co do unikania słońca i solarium - nie wychodzę na słońce bez mniejszego filtra niż +50, bo z moim fototypem łatwo o poparzenia. Aczkolwiek, słońce lekko mnie złapało w tym roku, bo w straszne upały musiałam być na dworze. Nigdy nie byłam na solarium i być nie zamierzam. Pomarańczowa cera jest koszmarna, imo. A ekstremalnie blada - :zakochany:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  7 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium? Podobno coraz więcej gwiazd preferuje brak opalenizny.


Moda jak kazda inna, przeminie i pojawi sie cos nowego:)
Ela
Ela: 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium?

Zadna ze skrajnosci nie jest dobra. Wazne by wygladac zdrowo. Jednym pasuje opalenizna, drugim bladosc - byle tak jak napisalas z umiarem, naturalnie i w zgodzie z wlasnym typem skory.

Ela
Ela: 3. Opalałyście się w tym roku?

Tak. Naturalnie mam dosc ciemna karnacje i bladosc u mnie nie wyglada zdrowo, wiec moja skora potrzebuje slonca. Ale nie przesadzam :)

Ela
Ela: 4. Byłyście w tym roku na solarium?

Tak.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  7 września 2012

A propo solarium:
"Zabrała 5-letnią córkę na solarium (...)"
słynna mamusia:


http://deser.pl/deser/51,111858,11653326.html?i=1

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  7 września 2012
Ela
Ela: A propo solarium: "Zabrała 5-letnią córkę na solarium (...)" słynna mamusia:

Przypadek ekstremalny, dlatego znalazl sie w mediach :)
Wydaje mi sie, ze uzaleznienie od solarium jest taka sama choroba jak inne uzaleznienia - czlowiek nie zdaje sobie sprawy jak destrukcyjnie to wplywa na jego organizm lub/i wyglad.
Nie widzi siebie w lustrze tak samo jak osoba chora na anoreksje - moze nawet znalazloby sie jakies zaleznosci miedzy tymi dwoma chorobami?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  7 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium?

na pewno to zdrowsze niż solara i słońce.
Ela
Ela: 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium?

i to i to jest do dupy. skrajności nie są fajne.
Ela
Ela: 3. Opalałyście się w tym roku?

tak, z filtrem 30 na ciele i 50+ na twarzy, choć i tak się opaliłam bo spędzałam po 8 godzin dziennie na wodzie.
Ela
Ela: 4. Byłyście w tym roku na solarium?

nie. na solarium przez 25lat swojego życia byłam może 2-3 razy.
kedi
kedi
  7 września 2012
Ela
Ela: 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium?

nic co jest skrajnością, nie jest piękne.

Ela
Ela: 3. Opalałyście się w tym roku?

nie miałam okazji, pracuje w murach więc- nie.

Ela
Ela: 4. Byłyście w tym roku na solarium?

nie.

dla mnie trupia bladość jest dużo gorsza niż lekka (!) opalenizna, nawet ta sztuczna. oczywiście są osoby, które są piękne ze swą bladością, np

niestety wielu osobom , w tym mi, to nie pasuje, wygladam źle , niezdrowo i nienaturalnie.
a tak btw. każda moda się kiedyś kończy, pewnie za pare sezonów znów solarka niestety znów będzie na topie -,-
Gejszalicious
Posty: 9081 (po ~78 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 29
Gejszalicious
  7 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium? Podobno coraz więcej gwiazd preferuje brak opalenizny.

myślę, że to zdrowa moda :) popieram :)
Ela
Ela: 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium?

to drugie :) ale osobiście najbardziej preferuje zdrowo wyglądający kolor skóry :) opalenizna jest ok, ale w czasie wakacji i zdobyta w naturalny sposób :)
Ela
Ela: 3. Opalałyście się w tym roku? 4. Byłyście w tym roku na solarium?

3 - tak - i o dziwo mnie fajnie opaliło, ale już prawie cała opalenizna mi zeszła :(
4. nie, nigdy na solarium nie byłam
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.
Gustaw Flaubert
Paulinessa
Paulinessa
  7 września 2012

zresztą ja nie rozumiem ani mody na solarę, ani mody na unikanie słońca i chodzenie bladym na siłę, nawet jeśli ktoś może się bez problemu opalić i wyglądać lepiej. To powinna być bardziej sprawa gustu niż MODY :and:

mirra20
mirra20
  7 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium?

nie dla mnie, nie lubię jak jestem mega blada bo wyglądam jak chora
Ela
Ela: 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium?

pomarańczowa, bo niektórym jak np. Dita bladość pasuje

Ela
Ela: 3. Opalałyście się w tym roku?

oczywiście, ostatnio we wtorek:D

Ela
Ela: 4. Byłyście w tym roku na solarium?

byłam w kwietniu przed weselem
marta0859
marta0859
  7 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium? Podobno coraz więcej gwiazd preferuje brak opalenizny. 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium? 3. Opalałyście się w tym roku? 4. Byłyście w tym roku na solarium?

1. Ja unikam opalenizny jak mogę, bo nie lubię. Kocham słońce, ale nie cierpię się opalać, zwłaszcza na twarzy. Na solarium tym bardziej nie chodzę, a na lato/ostre słońce używam kremów z wysokim filtrem :)
2. Nie ma gorszego. Żadna z tych rzeczy nie jest dobra. Chyba, że komuś naprawdę pasuje jasna, biała wręcz karnacja, wtedy to wygląda ładnie, tak "szlachetnie", w przeciwnym razie
jeżeli komuś nie pasuje, wygląda zwyczajnie jak trup. A pomarańczowa opalenizna też jest ohydna. Trzeba znać umiar.
3. Tak... Opalałam się z wysokim filtrem - leżąc na łące/plaży/przy basenie ciężko tego uniknąć, zwłaszcza w lato, kiedy nie potrzeba nawet jakiegoś mocnego słońca, wystarczy iść dwa-trzy razy poleżeć albo nawet wyjść na dwór i już coś chwyta. Co prawda nie opalałam się celowo, ale żeby w ogóle się w lato nie opalić, trzeba by w ogóle nie wychodzić z domu.
4. Nie. Byłam tylko raz w życiu na solarium i to już dawno.
kasey00
kasey00
  7 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium? Podobno coraz więcej gwiazd preferuje brak opalenizny. 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium? 3. Opalałyście się w tym roku? 4. Byłyście w tym roku na solarium?

1. W końcu jakaś moda która jest na pewno zdrowa- lubię ! :)
2. Trupio blada cera może mieć swój urok, spalenizna z solary na pewno nie. Aczkolwiek myślę, że najlepsze jest coś po środku, jednak taka ,,ciepła'' skóra wygląda zdrowiej i korzystniej.
3. Nie miałam czasu, kilka dni jedynie w przeciągu całych wakacji ale przynajmniej skóra będzie mi wdzięczna :mrgreen: ale niestety należę do tych bardzo bladych :(
4. Byłam kilka razy w styczniu ze względu na studniówkę i efekt jaki uzyskałam baardzo mi się podobał...niestety.
styka51
styka51
  7 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium? Podobno coraz więcej gwiazd preferuje brak opalenizny. 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium? 3. Opalałyście się w tym roku? 4. Byłyście w tym roku na solarium?

1. Jak komuś to pasuje, to spoko ;)
2. Zależy od osoby, na pewno bladość zdrowsza.
3. Tak.
4. Tak.
Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  7 września 2012

Może nie do końca moda, ale ewidentnie widać różnice, gwiazdki przestały się masowo opalać na solariach, mają jaśniejsze, zdrowsze odcienie skóry.
Co ciekawe jak pewnie zauważyliście firmy kosmetyczne nie idą w tym kierunku, bo nadal osobom o jasnej karnacji jest ciężko znaleźć swój odcień podkładów, pudrów, itd..
Często jest tylko kilka tonów, które są zbyt ciemne.

Sama mam teraz ten problem, bo szukałam swojego pierwszego podkładu i pudru sypkiego do twarzy / żeby się nie błyszczeć na zdjęciach w linii T/ na zbliżającej się imprezie.

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.