Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  7 września 2012 (pierwszy post)

1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium?
Podobno coraz więcej gwiazd preferuje brak opalenizny.
2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium?
3. Opalałyście się w tym roku?
4. Byłyście w tym roku na solarium?
Ja uważam, że wszystko jest dobre z umiarem :)
Rok temu unikałam słońca /ciąża/ i w sumie nie byłam aż tak blada.
Kilka fotek:
Rooney Mara


Agnieszka Włodarczyk:



Scarlett Johansson:



Kirsten Dunst:

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  7 września 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: to i tak nie jest podkład dla mojej cery, więc nawet nie chcę wiedzieć czy ma odpowiedni odcień bo jak się okaże, że ma to będzie mi przykro

czemu nie?

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

Hoshiko
Hoshiko
  7 września 2012
Ela
Ela: Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium?

blada ;)

Ela
Ela: Opalałyście się w tym roku?

nie , bo nie przepadam.. mam naturalną opaleniznę ..
Ela
Ela: Byłyście w tym roku na solarium?

niee..
WilczeLyko
WilczeLyko
  7 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium?

Co prawda słońca przy normalnym trybie życia nie da się uniknąć, ale jestem bardziej za bladością, niż spiekaniem się na przysłowiową skwarkę na solarium. Jestem przeciwnikiem solarium nie dlatego, że uważam to za zło całkowite, a raczej dlatego, że ludzie umiaru nie znają i najczęściej robią sobie krzywdę na własne życzenie - ze słońcem jest podobnie, tylko ekspozycja słoneczna nie pozwala na mega opalanie się przez cały rok (chyba, że ktoś zimę spędza w wysokich górach), a solarium tak. Opalenizna z solarium wygląda brzydko, bo jest zbyt jednolita, słoneczna jest moim zdaniem ładniejsza, ale to już kwestia prywatnej estetyki. Wracając do meritum, skóra potrzebuje słońca, tak jak organizm witaminy D (upraszczając i nie wdając się w szczególiki), więc całkowite odstawienie promieni UV nie jest korzystne. Każdy powinien dostarczać codziennie dawkę UV skórze, tylko w zakresie zdrowotnym, a nie destruktywnym. Jeśli komuś zależy na "wiecznej młodości" to nie będzie się smażył na solariach czy plażach, jednocześnie jeżeli zależy temu komuś na zdrowiu i prawidłowym funkcjonowaniu ciała, nie będzie panicznie unikał słońca - pomijając alergie skórne i inne schorzenia uniemożliwiające wystawianie ciała na ekspozycję słoneczną. Złoty środek jest najważniejszym i jedynym wyjściem. A jeśli chodzi już o samą estetykę, to wolę kobietę bladą niż spieczoną, zdecydowanie.
Biomechanical
Biomechanical
  7 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium? Podobno coraz więcej gwiazd preferuje brak opalenizny. 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium? 3. Opalałyście się w tym roku? 4. Byłyście w tym roku na solarium?
1. Nie mam nic przeciwko - co kto lubi.
2. Skwary z solary, zdecydowanie. Choc we wszystkim powinien byc umiar.
3. Jasne, zaliczalam lezakowanie w ogrodku.
4. Nie, nigdy nie bylam.
dont0say0anything
dont0say0anything
  7 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium? Podobno coraz więcej gwiazd preferuje brak opalenizny. 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium? 3. Opalałyście się w tym roku? 4. Byłyście w tym roku na solarium?

Nie w moim stylu, kocham się opalać i aż mnie skręca jak myślę, że moja piękna opalenizna mi zejdzie
Trupio blada gorsza jeśli chodzi o mój wygląd, a u innych zależy od wielu czynników
No ba, całe wakacje nad morzem byłam to nie mogłam się nie opalać
Taaaaak
pijana
pijana
  7 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium? Podobno coraz więcej gwiazd preferuje brak opalenizny. 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium? 3. Opalałyście się w tym roku? 4. Byłyście w tym roku na solarium? Ja uważam, że wszystko jest dobre z umiarem :)

1. I tak unikam, więc mi to obojętne
2. Pomarańczowa oczywko, od niektórych samoopalaczy też jest paskudna
3. Nie, raz siedziałam godzinę na słońcu w WORD-zie, tak mnie poparzyło, że skóra schodziła mi miesiąc
4. Nie
SailorMoon
SailorMoon
  8 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium? Podobno coraz więcej gwiazd preferuje brak opalenizny. 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium? 3. Opalałyście się w tym roku? 4. Byłyście w tym roku na solarium?

1. Moda jak moda. Każda mija.
2. Ani to ani to. Rozsądek i umiar jest najlepszy.
3. Tak, ale nie leżąc plackiem. Opaliłam się w sumie przy okazji.
4. Tak, przed jakimś weselem, wiosną.
JestemFejkiem
JestemFejkiem
  8 września 2012

tylko blade kobiety są pociągające

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  8 września 2012

Na modzie apropo opalania się nie znam.
Ja opalać się nie lubię, strasznie mnie irytuje leżenie plackiem na Słoncu, a na solarium mam uczulenie. Jednak to wszystko nie sprawiło, że uniknęłam poparzeń w tym roku, 2 razy mi skóra schodziła. Czlowiek w ruchu chyba faktycznie szybciej się opala :ninja:.

:ziober2:
mmaryja
mmaryja
  8 września 2012
Prinz
Prinz: czemu nie?


wysusza mi skórę
sol6
sol6
  8 września 2012

Blade wygląda okropnie :ble:
Lubię swoją ciemną naturalną karnację
opalam się z umiarem, zazwyczaj słonko łapie na spacerach z córkę
solarium unikam jak ognia, opalenizna ma wstrętny kolor :ble:
skwarki też mi się nie podobają

bas
bas
  9 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium?

Dla mnie delikatna i ładna opalenizna zawsze będzie sexy.
Ela
Ela: 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium?

pomarańczka ;)
Ela
Ela: 3. Opalałyście się w tym roku?

jeśli miałam tylko czas ;) i warunki (już nie daje rady na leżenie plackiem na leżaki, muszę mieć wode blisko siebie ;))
Ela
Ela: 4. Byłyście w tym roku na solarium?

w zimę może ze 2 razy na podgrzanie ciałka :D
Lilali
wpis jest ukryty
Dye
Dye
  14 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium? Podobno coraz więcej gwiazd preferuje brak opalenizny.

Nie każdemu pasuje brązowa skóra. Niektórzy po prostu nie mogą się opalać, albo po kąpieli słonecznej robią się 'czerwoni'. Jak dla mnie jest to jak najbardziej okay.. Mam koleżankę, która ma porcelanową cerę i jak idziemy na jakieś poważniejsze (galowe) imprezy, to jest tak piękna, że wygląda niczym posąg :zakochany:
Ela
Ela: 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium? 3. Opalałyście się w tym roku? 4. Byłyście w tym roku na solarium?

Zdecydowanie gorsza jest spalona skóra :haft:
Opalałam, ale z umiarem.. w zasadzie już jestem blada.
Byłam kilka razy przed latem.. ale kiepskie lampy praktycznie nic nie dały.
Ela
Ela: Rok temu unikałam słońca /ciąża/ i w sumie nie byłam aż tak blada.


Ja jak z niego korzystam, to jestem strasznie blada :ssh: :)
Mariolka
Posty: 13277 (po ~82 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2022
Mariolka
  16 września 2012
Ela
Ela: 1. Co sądzicie o modzie na unikaniu słońca&solarium?

Mnie się to podoba. Blada cera jest idealna.
Ela
Ela: 2.. Co gorsze trupio blada cera czy pomarańczowa od solarium? 3. Opalałyście się w tym roku? 4. Byłyście w tym roku na solarium?

Skwarka jest gorsza. ;-)
Nie, nie lubię siedzieć / robić czegokolwiek w słońcu.
Nigdy nie byłam.

DorixP, Ayane, Czeska, own, Veos, Marjolka, Mariolka

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.