AveAtqueVale
AveAtqueVale
  26 października 2012 (pierwszy post)

Ktoś, kto czyta książki na pewno takowe zapisuje..
Chyba, Że jestem jedyna.
Ale oby nie ;)
Zatem podzielmy się swoimi cytatami i przemyśleniami na ich temat :)
Może zacznę..

"Rzadko wracam do rzeczywistości.
Stworzyłam sobie swój własny świat,
w którym żyję.
Otoczyłam się ogromnym murem.
Czasami trzeba wrócić,
i to jest przerażające."

To dziwne, żę czasami to co czytamy tak bardzo przypomina nasze własne życie..
Albo tylko tak nam się wydaje...?

DepressedSuicide
DepressedSuicide
  26 listopada 2012

"Jeśli choć raz zrobię dla kogoś coś dobrego, odpukutuję za całe zło, jakie wyrządziłam."

"Człowiek staje się takim, jakim widzą go inmi. Trzeva więc wyjątkowej odwagi, by przeciwstawić się stereotypom i walczyć o swoją tożsamość."

"Miłość, która niczego nie buduje, umiera w straszliwych męczarniach. Czas zmierzyć się z własnymi demonami. Jeśli nie chcesz mi pomóc, proszę, nie niszcz przynajmniej tego, co nasz łączy."

AveAtqueVale
AveAtqueVale
  3 grudnia 2012

"(...) coraz mniej wściekłości
i coraz więcej smutku,
że to kolejna,
a nie ostatnia awantura.
Nieostatnie nazwanie mnie "kretynką".
Nieostatnie retoryczne pytanie:
"rozumu nie masz"?"

"Lepiej było jednak się nie zwierzać.
Przynajmniej oszczędziłabym sobie niesmaku.."

"-Wiesz, że jesteś głupia?
-Wiem-odpowiedziałam spokojnie. Jakoś nie poczułam się urażona. Bo niby czym? Prawdą?"

Cytaty z książki Beaty Ostrowickiej "Wyć się chce"

DepressedSuicide
DepressedSuicide
  15 grudnia 2012

"Bez względu na to, jak bardzo próbujesz odrzucić tę myśl, stanowimy jedność."

"Umiera się na wiele sposobów; z miłości, z tęsknoty, z rozpaczy, ze strachu... Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej."

adiBNeR
adiBNeR
  16 grudnia 2012

„Nie ma na świecie takiego leku, który nadałby sens życiu.” :ninja:

Faithx33
Faithx33
  23 grudnia 2012
` nie przekonasz się, czy pokochasz, jeśli nie spróbujesz - P.S. I love you ``
Eve
Eve
  23 grudnia 2012

'Odeszła nadzieja, otucha, pierzchło wszystko, bowiem opuścił ją ten, który był dla niej życiem. '

GasolineInVeins
GasolineInVeins
  23 grudnia 2012

"Bogowie nie lubią ludzi, którzy nie pracują. Ludzie, którzy nie są przez cały czas zajęci, mogliby zacząć myśleć."

“Łatwo było mówić o czystej logice i o tym, jak cały Wszechświat podlega zasadom tej logiki oraz harmonii liczb. Fakty jednak były takie, że dysk – co każdy widział – płynął w przestrzeni na grzbiecie wielkiego żółwia, a bogowie mieli w zwyczaju odwiedzać domy ateistów i wybijać im szyby.”

"– Ale przecież jesteśmy uniwersytetem! Musimy mieć bibliotekę! – oświadczył Ridcully. – To w dobrym tonie. Jakimi ludźmi byśmy byli, gdybyśmy nie chodzili do biblioteki? – Studentami – odparł smętnie pierwszy prymus.."

Wszystko Terry'ego Pratchett'a ;)

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 327
Kiniowska
  31 grudnia 2012

"Ból jest gorliwy i jest wieloraki... Nieskończone są jego możliwości, jego chwyty i sposoby, niezmierna jest jego straszliwość." - Z.Nałkowska

"Są różne rodzaje czekania. Można czekać na coś, co wydaje się nieuniknione i jest tylko kwestią czasu. Można też czekać na to, co może się stać, choć nie ma na to żadnej gwarancji. Lepiej wówczas nie obnosić po świecie swojej nadziei, na wszelki wypadek. Można wkońcu czekać na to, co się nigdy nie zdarzy, choć jest cień prawdopodobieństwa, że mogłoby, i wówczas stan ten przypomina czekanie na cud." - K.Rygiel

"Walczyć ze zjawami można tylko bronią, która nie należy do realnego świata." - P.Coelho

"If you are suffering now, there will be good times ahead." - P.B.Shelley

"Kiedy wyznajesz swoje grzechy, Bóg wrzuca je na samo dno głębokiego stawu, a na brzegu umieszcza zakaz łowienia ryb." - R.Lee

"Facet, nawet wielki jak góra i twardy jak granit, jaja ma zawsze w tym samym miejscu." - S.Larsson :rotfl:

q3056q10
q3056q10
  6 stycznia 2013

"nie ma rzeczy niemożliwych, są za to niewyobrażalnie trudne"
Załatwiaczka - Milena Wójtowicz

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.