AveAtqueVale
AveAtqueVale
  26 października 2012 (pierwszy post)

Ktoś, kto czyta książki na pewno takowe zapisuje..
Chyba, Że jestem jedyna.
Ale oby nie ;)
Zatem podzielmy się swoimi cytatami i przemyśleniami na ich temat :)
Może zacznę..

"Rzadko wracam do rzeczywistości.
Stworzyłam sobie swój własny świat,
w którym żyję.
Otoczyłam się ogromnym murem.
Czasami trzeba wrócić,
i to jest przerażające."

To dziwne, żę czasami to co czytamy tak bardzo przypomina nasze własne życie..
Albo tylko tak nam się wydaje...?

Eve
Eve
  4 listopada 2012

'Najobrzydliwsze rzeczy mówi się bez podnoszenia glosu. Bo po co podnosić głos?
Cicho czy głośno wypowiedziane słowa - sens mają jeden i ten sam'
Co najlepsze, większość przefajnych, przecudownych wręcz sentencji można znaleźć nawet w lekturach :)
Nawet w 'młodzieżówkach' :)

kuba92762
kuba92762
  8 listopada 2012

„Czasem mężczyzna i kobieta docierają na rozdroże i tam już zostają, nie chcąc wybrać żadnej z dróg, świadomi, że błędna decyzja będzie oznaczać koniec… i że jest tyle rzeczy wartych uratowania.” Dallas 63.

Jest ich dużo, ale nie zapisuję.

Eve
Eve
  8 listopada 2012

'Idź kopnij go w dupę od nas wszystkich. Tylko najpierw zrób sobie dobry makijaż.'

Maryla
Maryla
  9 listopada 2012

'To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.'

'Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie.'

'– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.'

'(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze.'

'Nawet nie wiesz jakie to piekące uczucie. Jak to jest, kiedy słuchasz mężczyzny i wydaje Ci się, że on wyciąga z twojej głowy pewne myśli jak z szuflady. Włącza muzykę i to jest właśnie to, co chciałaś usłyszeć. Wlewa do kieliszka wino i to jest właśnie to wino, na jakie miałaś ochotę. Idzie zmienić koszulę i wraca w koszuli, o jakiej marzyłaś, żeby miał na sobie... A jak z nim rozmawiasz, to prawie tak, jakbyś słuchała swojego najgłębszego, najbardziej przemyślanego i najlepszego głosu wewnętrznego. Taka niezwykła zgodność tego, co myślisz i czujesz z tym, co słyszysz.'

:)).

Eve
Eve
  9 listopada 2012

'oni zamożni, a my młode, bierne, leniwe i im oddane. Dlatego trzeba ich wykorzystywać ile się tylko da! A do tego - czarować!'

Maryla
Maryla
  9 listopada 2012

'Potwory umysłu są znacznie gorsze niż te istniejące naprawdę. Strach, zwątpienie i nienawiść okaleczyły więcej osób niż jakiekolwiek zwierzęta.'

'Baba jak ten kot: kto pogłaszcze, ten panem'

Maryla
Maryla
  9 listopada 2012

'Jest coś perwersyjnego w pieprzeniu kobiety, którą to gówno obchodzi. Coś takiego rozgrzewa ci krew..'

'Dziś musi być czwartek. Nigdy nie mogłem się połapać, o co chodzi w czwartki'

Jak już mowa o cytatach i zapisywaniu, fajną sprawą jest lubimyczytac.pl, gdzie jest naprawdę pełno, pełno tego. :))

Eve
Eve
  9 listopada 2012

'I przyszło mi do głowy, że w życiu też nie po­winien się liczyć styl, tyl­ko barwa.' :)
'Wspólne życie to wspólny dom, wspólne za­kupy, wspólne marze­nia, ale prze­cież także i to... mój do­mowy pan­to­fel pod je­go tap­cza­nem. Ni­by pro­zai­czna rzecz, a prze­cież za­myka się tu cała poezja. '

kuba92762
kuba92762
  9 listopada 2012
Maryla
Maryla: lubimyczytac.pl

Zdecydowanie najlepsza strona jeśli chodzi o książki.
Maryla
Maryla
  10 listopada 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Zdecydowanie najlepsza strona jeśli chodzi o książki.

Fakt, lubię ją. :)

- "Piętnaście minut po czwartej wszystko wydaje się możliwe. Absolutnie wszystko."
- "Kobiety nie muszą wszystkiego wiedzieć, i tak wiedzą zawsze o wiele za dużo."
- "Jeśli chodzi o pasję, nic nie zastąpi seksu, ale złość stanowi niezłą namiastkę."
:)).
Maryla
Maryla
  10 listopada 2012

Ach, zapomniałam. Obowiązkowo coś z Serwal'a!

"Zabierzcie z sobą tamten strach. I Duszę moją weźcie. Gdy będę tańczyć jak ten clown, co bawił was w dzieciństwie. I będę patrzeć na moją starą twarz, i zostanę tam gdzie sny zostają.. I umrę kiedyś.. Bo clowni.. też umierają."

Eve
Eve
  11 listopada 2012

'Człowiek to jest idea i idea mizerna od chwili, kiedy odwraca się od miłości.'

kuba92762
kuba92762
  13 listopada 2012

„... głupota jest jedną z dwóch rzeczy, które najlepiej widzimy z perspektywy czasu. Drugą są stracone okazje.” Dallas 63

kuba92762
kuba92762
  14 listopada 2012

„(...)miłość może przetrwać tylko wtedy, gdy ma swój tajemniczy ogród z małym cmentarzykiem pod murem, by było gdzie grzebać codzienne urazy - te, które potrafią zniszczyć uczucie. A potem trzeba pilnować, żeby ten cmentarz nie ogarnął całego obszaru.” Obietnica mroku

kuba92762
kuba92762
  14 listopada 2012

„Wiedza może zaszkodzić temu, kto nie jest gotowy na jej przyjęcie." Klub koneserów zbrodni.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.