AveAtqueVale
AveAtqueVale
  26 października 2012 (pierwszy post)

Ktoś, kto czyta książki na pewno takowe zapisuje..
Chyba, Że jestem jedyna.
Ale oby nie ;)
Zatem podzielmy się swoimi cytatami i przemyśleniami na ich temat :)
Może zacznę..

"Rzadko wracam do rzeczywistości.
Stworzyłam sobie swój własny świat,
w którym żyję.
Otoczyłam się ogromnym murem.
Czasami trzeba wrócić,
i to jest przerażające."

To dziwne, żę czasami to co czytamy tak bardzo przypomina nasze własne życie..
Albo tylko tak nam się wydaje...?

Maryla
Maryla
  14 listopada 2012

- "Bardzo wiele potencjalnych rozwiązań problemów, które nie sprowadzają się do stwierdzenia "pi3rdolę, idę spać", odrzucam jako nieprawidłowe z definicji."

- "Marzenia, marzeniami, wiemy jak to z nimi jest, ale nie warto czekać, aż się spełnią, marzeniom należy wyjść naprzeciw pomachać do nich ręką, uśmiechnąć się, zaprosić do swego obejścia."

- "Nie ma nic równie smutnego, jak niechciane książki. Przypominają złamane serca."

- "zdrowie psychiczne to stan niedoskonałości."

Kiniowska
Posty: 1047 (po ~357 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 326
Kiniowska
  15 listopada 2012

Oczywiście, że zapisuję - nawet do specjalnego zeszytu. ;) Jak tylko będę go miała przy sobie, coś tutaj wrzucę. :bye:

Maryla
Maryla
  20 listopada 2012

'Stworzyłem wszechświat, ale proszę, nie wiń mnie za to. Bolał mnie brzuch.'
d83ddc4d.

Rachimoholiczka
Rachimoholiczka
  22 listopada 2012

"Ludzie nie rodzą sie dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób w jaki żyją i to jakich ludzi poznają" MIASTO SZKŁA

"Wiesz co mi dał na 9 urodziny? Pokazał mi, ze na plecach czlowieka jest miejsce gdzie, jeśli zatopisz tam ostrze przebijesz serce i jednocześnie przetniesz rdzeń kręgowy. A ty co dostałaś na 9 urodziny? Ciasteczko?" MIASTO SZKŁA

"Kochać to niszczyć i być kochanym to zostać zniszczonym"MIASTO KOŚCI

"Ostrze przebiło jej ciało jak papier, usta otworzyły sie w wyrazie zaskoczenia, krew zmoczyła przód białej koszuli a Jace pomyślał: Boże tylko nie znowu" MIASTO UPADŁYCH ANIOŁÓW

Maryla
Maryla
  22 listopada 2012

'Wieczność jest mgnieniem oka, w sam raz długim na żart.'
Hermann Hesse - Wilk stepowy.

'Z samobójstwem jest jak ze spadochroniarstwem: pierwszy skok jest najlepszy. Powtórka osłabia emocje, recydywa zniechęca.'
Eric-Emmanuel Schmitt - Kiedy byłem dziełem sztuki.

'Kiedy ludzie spotykają się każdego dnia, dostrzegają siebie coraz mniej, aż w końcu, któregoś dnia, w ogóle przestają siebie zauważać.'
Marc Levy - Moi przyjaciele, moje kochanki.

:)).

Eve
Eve
  23 listopada 2012

'W ciszy człowiek dokładniej chwyta wszystkie warianty własnych rozterek i niepokojów. Trudniej mu podjąć decyzję i to, co uważał już za rozstrzygnięte, znowu zaczyna rozmieniać na drobne.' - wpadło mi to w ręce przez przypadek, było napisane na okładce zeszytu do polskiego z gimbazjum :rotfl: To chyba z Zapałki na zakręcie, Siesickiej

Rachimoholiczka
Rachimoholiczka
  23 listopada 2012

"Nie zawsze trzeba wygrać żeby zostać zwycięzcą, czasem wystarczy że inni przegrają" KŁAMCA

JustaKa
JustaKa
  24 listopada 2012
"Boże daj mi wewnętrzny spokój, abym przyjął rzeczy,których nie potrafię zmienić; Daj mi odwagę, abym zmienił rzeczy,które mogę zmienić, i daj mi mądrość,abym odróżnił pierwsze od drugich".
Eve
Eve
  24 listopada 2012

"Taki jest jednak zawsze pierwszy odruch beznadziejności: wiara, że w samotności cierpienie zahartuje się i wysublimuje jak w ogniu oczyszczającym. Mało ludzi potrafi naprawdę znieść samotność, ale wielu marzy o niej jak o ostatniej ucieczce. Podobnie jak myśl o samobójstwie, myśl o samotności bywa najczęściej jedyną formą protestu, na jaką nas stać, gdy wszystko zawiodło, a śmierć ma w sobie jeszcze ciągle więcej grozy niż uroku." - Inny świat.

Maryla
Maryla
  24 listopada 2012

'Nietrudno pomylić dobry seks z miłością, jeśli codziennie doskwiera nam brak czułości i zainteresowania.'

'Piekło ma swoją cenę.'

'Złodziejom ucięto świętokradcze dłonie i powieszono ich na rogatkach, tak więc wszystko skończyło się szczęśliwie.'

'Jego głos nie tylko ociekał sarkazmem, ale brzmiał jak marynowany w nim przez wiele dni.'

'Wieczność jest mgnieniem oka, w sam raz długim na żart.'

Eve
Eve
  24 listopada 2012

„Nie wolno człowiekowi tworzyć nieludzkich warunków, bo człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach.”

Tak poza tym, ten temat w sumie też ktoś mógłby ktoś podwiesić.

Maryla
Maryla
  24 listopada 2012
Eve
Eve: Tak poza tym, ten temat w sumie też ktoś mógłby ktoś podwiesić.

Załatwię. :ninja:
Eve
Eve
  25 listopada 2012
Maryla
Maryla: Załatwię.

Ciekawe, czy komus będzie się chciało.
'Co dla jednych jest podłogą, dla drugich jest sufitem.'
Maryla
Maryla
  25 listopada 2012
Eve
Eve: Ciekawe, czy komus będzie się chciało.

Ela nie robiła problemów z tematem o książkach, więc myślę, że z tym też nie zrobi. Napisałam do niej, więc teraz tylko czekać aż podwiesi. :)

'Jeśli walczysz to spraw, aby pokonany po walce poczuł dumę z tego, że walczył właśnie z Tobą'
Maryla
Maryla
  25 listopada 2012

'Rundi, proszę, bądź już. Ściany wbijają we mnie białe zęby.. Jeszcze chwila i zapomnę jak pachniesz. Jeszcze chwila i rozpłyniesz się w kałuży. Mogłabym się stać każdym centymetrem Twojego ciała. Wiesz, że zmieściłabym się w Tobie. Chodzę jak cień, błądzę jak zmierzch.. szukam Twojego uśmiechu, może zgubiłaś go pod łóżkiem, za szafą. Muszę odpocząć..'

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.