MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  17 grudnia 2012 (pierwszy post)
...czyli na jakich filmach płakaliśmy...

Jestem pewna, że każdy z nas wylał morze łez w ciągu całego swojego życia, oglądając film lub też serial.

Które sceny Was najbardziej wzruszyły ?
Płaczecie najczęściej ze smutku, czy też może szczęśliwe zakończenia wzbudzają u Was wilgotnienie oczu ?


Pierwszym filmem, jaki przyszedł mi do glowy to "Zielona Mila'', każdy porządny człowiek powinien go widzieć, więc nie będę opisywać o czym on jest. W każdym razie zaczynam wyć już gdzieś na początku, pod koniec zazwyczaj ważę jakieś 1,5 kilo mniej z odwodnienia :D.

Temat zainspirowany filmikiem ze smoga, który rzucił mi się w oczy kiedy sprawdzałam pocztę :D.

50 momentów, na których wszyscy płakali w kinie.

A może ktoś się pokusi o rozszyfrowanie każdej sceny, z jakiego filmu pochodzi ? Przyznam szczerze, że wielu nie znam :).

Pozdrawiam :mrgreen:.
:ziober2:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  19 grudnia 2012
MaqdaIena
MaqdaIena: To co oszukują na filmwebie . Podcinania ściegien Achillesa, dłubania szpilką w oku, wbijania drzazg pod paznokcie też nie ma ? Jak nie, to moze nawet dzisiaj w nocy obejrzę :D.

eeeeeeee... dawno nie oglądłem --ale chyba nie :woot:

nie cytuj mnie po imieniu bo jakis gimbus wyskakuje
...Ignorance is bliss...
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  19 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja Magda nie pisze tylko o płaczu, bo w realu ja też raczej nie płaczę, przynajmniej nie pamiętam kiedy ostatnio płakałem, i nie chodzi tylko o te złe emocje, ale też o te dobre. Widząc jak ktoś sobie idzie gdzieś po łące, ja nie czuję tego zapachu, dopiero potem kiedy przychodzi refleksja, przypominam sobie swoje wypady i to one dają mi radość. Tak samo jest z emocjami złymi, oglądamy niejednokrotnie śmierć drugiego człowieka, tragedię, a mimo to mamy to w głębokiej dupie - co innego gdybyśmy zobaczyli tragiczną śmierć człowieka na własne oczy, a dwa razy niestety mi się to zdarzyło i żaden film tego nie odda. Ps. mi też było strasznie ciężko jak po dwudziestu latach musiałem uśpić psa.. A fakt, że filmy wzruszają czasami bardziej niż życie wydaje się być prozaicznie prosty - mamy nudne życie, które nie dostarcza emocji podanych na takiej tacy jak w filmie. Zwykły pocałunek statystycznego polaka, nie leży najczęściej na tacy obok kolacji przy świecach, kwiatach, szczęśliwym zakończeniu rozłąki, a raczej sadowi się na porwanym fotelu na tle meblościanki z dywanem na ścianie .


Wiem wiem, akurat do tego się odniosłam.
Eh łąka, jak niewiele Ci do szczęścia potrzeba ;D. Ale rozumiem, zwłaszcza że na wsi się wychowałam ;D.
Również widziałam śmierć tragiczną, umierali również ludzie mi bliscy, ba w wakacje nawet trupa znalazłam obok mojego domu, w opuszczonym ogrodzie, i wtedy trochę się przeraziłam...nie mogę powiedzieć że mnie to nie ruszyło, ale nie sądziłam że ruszy tak mało ;o. Co nie zmienia faktu, że były to z leksza inne emocje niż podczas śmierci bohatera filmy, czy też serialu.

Ahahahah, no pięknie zobrazowałeś, naprawdę ;D. Nie wiem jak to tam jest z pocałunkami filmowymi, w sensie że nie wzruszają mnie, ale może faktycznie dlatego, że nie tęsknie do tego, bo to mam od wielu lat...i tak sobie myśle, że wzruszyć mogą mnie rzeczy, których mi brakuje, których nie mam, a być może bym chciała mieć... jednak niczego konkretnego na mysli nie mam ;D.

Konto usunięte
Konto usunięte: Logiczne, bo już mi dałaś kosza! ;o


Tobie ? Nigdy bym kosza nie dała !:mrgreen:.

Rex
Rex: eeeeeeee... dawno nie oglądłem --ale chyba nie nie cytuj mnie po imieniu bo jakis gimbus wyskakuje

No to zobaczę, jak się okaze, że film jest zbyt drastyczny to masz przerąbane !
U mnie cytowanie dobrze widać, a niestety cytuję ręcznie, gdyż kuźwa nie działa poprawnie.
:ziober2:
UnclaimedPants
Posty: 238 (po ~228 znaków)
Reputacja: -23 | BluzgometrTM: 2
UnclaimedPants
  20 grudnia 2012

@Magdalena

Dlaczego nie widziałaś? Opis odrzuca?

if I licked it, it's mine

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  20 grudnia 2012
UnclaimedPants
UnclaimedPants: Dlaczego nie widziałaś? Opis odrzuca?


Tak, pisałam gdzieś wcześniej o tym.
Ale w nocy włączyłam ten film, obejrzałam może z pół godziny i zasnęłam, drastycznie nie było, więc wrócę do niego ;D.

Tylko mi podpowiedz w którym momencie beczalaś, bo nie wiem czy szykować zapas chusteczek :mrgreen:.
:ziober2:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 grudnia 2012
MaqdaIena
MaqdaIena: Tylko mi podpowiedz w którym momencie beczalaś, bo nie wiem czy szykować zapas chusteczek

kurde nie pamietam dokladnie, musialabym obejrzec jeszcze raz, mysle ze bylo wiecej niz jeden taki moment.

molestowane dzieci to bardzo drazliwy dla mnie temat, na tym punkcie.
moment, gdzie ten jeden jest gwalcony przez Kevina Bacona bodajze, pozniej jak juz sa dorosli i De Niro na sprawie sadowej klamie... na sali sadowej tez bylo chyba kilka takich momentow.

bez kitu, musze obejrzec jeszcze raz :D

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  20 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: kurde nie pamietam dokladnie, musialabym obejrzec jeszcze raz, mysle ze bylo wiecej niz jeden taki moment. molestowane dzieci to bardzo drazliwy dla mnie temat, na tym punkcie. moment, gdzie ten jeden jest gwalcony przez Kevina Bacona bodajze, pozniej jak juz sa dorosli i De Niro na sprawie sadowej klamie... na sali sadowej tez bylo chyba kilka takich momentow. bez kitu, musze obejrzec jeszcze raz :D


No własnie wczesniej pisałam, że czytałam recenzję, gdzie facet opisywał scenę gwaltu, dręczenie dość mocne tych chłopców, dlatego nie chciala oglądać, bo nie lubię takich motywów, ale skoro potem Kamil powiedział, że mam zobaczyć, to się pokusiłam ;D.
Może dzisiaj mi się uda skonczyc, chociaż nie wiem, bo trwa 2.20 h, pewnie znów zasnę ;D.
:ziober2:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 grudnia 2012
MaqdaIena
MaqdaIena: że czytałam recenzję, gdzie facet opisywał scenę gwaltu, dręczenie dość mocne tych chłopców


zaden film nie pokaze Ci ostrych scen pedofilnych - to juz by bylo chore - nie ma szczegolow pokazanych, ale jest dobrze wyrezyserowany i dziala na psychike tak jak powinien.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  20 grudnia 2012

*w sensie zaden normalny film

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  20 grudnia 2012
MaqdaIena
MaqdaIena: Jeżeli ktoś nie ryczy na Zielonej Mili to jest robotem .

Jestę robotę

MaqdaIena
MaqdaIena: Na filmach i pogrzebach i narodzinach swojego dziecka można . O żesz, mnie w sumie bawił ten film, ale nie aż tak ;D.

Ja chyba nawet na pogrzebach nie płaczę ;/

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  20 grudnia 2012
Konto usunięte
Konto usunięte: zaden film nie pokaze Ci ostrych scen pedofilnych - to juz by bylo chore - nie ma szczegolow pokazanych, ale jest dobrze wyrezyserowany i dziala na psychike tak jak powinien.


Ok, Kamil wlasnie pisał, ze nie jest to pokazane, ale wlasnie w jakis tam sposob jest odniesienie do tego, dlatego sie skusiłam by obejrzec :).
:ziober2:
xxxxXJeannyXxxxx
xxxxXJeannyXxxxx
  20 grudnia 2012

a o uwierz w ducha chyba zapomnieliście :)
return to paradise:)
maksymalny wyrok:)
biały oleander:)

Uzi
Uzi
  21 grudnia 2012
MaqdaIena
MaqdaIena: Które sceny Was najbardziej wzruszyły ? Płaczecie najczęściej ze smutku, czy też może szczęśliwe zakończenia wzbudzają u Was wilgotnienie oczu ?


"To właśnie miłość" - moment, kiedy ludzie witają się na lotnisku.
"Asylum" - ogólnie jest wiele momentów w filmie, które wycisnęły ze mnie kilka łez.
"Zaza" - koncówka filmu jest po prostu.. ;_;
"Świat według Ludwiczka" - odcinek, kiedy Ludwiczkowi umiera babcia :and:
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  21 grudnia 2012

"Miasto Aniołów" z Nicolasem Cagem i Meg Ryan... Choc dużo pomogły piosenki klasy "Iris" i "In the arms of an angel"

To juz z tych romansideł, bo wcześniej dałam filmy które romansidlami nie są :)

Z tych o miłości to jeszcze "P.S. I love you"

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  21 grudnia 2012

@Magdalena

Nie cytuj mnie po imieniu, po to mam login by pozostać tu anonimową :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

xxxxXJeannyXxxxx
xxxxXJeannyXxxxx
  21 grudnia 2012

la bamba
con air-lot skazańców

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.