ProjectSMITH
ProjectSMITH
  18 października 2009 (pierwszy post)


http://www.youtube.com/watch?v=d6PDlMggROA


28 lat temu obcy przybywają na Ziemię. Ludzie oczekują na wrogi atak lub olbrzymi postęp technologiczny. Nic z tych rzeczy. Obcy stają się uchodźcami. Zostają osadzeni w prowizorycznej południowoafrykańskiej dzielnicy - "Dystrykcie 9", póki państwa świata nie zadecydują, co z nimi zrobić.
Teraz cierpliwość w związku z sytuacją obcych wyczerpała się. Kontrolę nad nimi zlecono Multi-National United (MNU), prywatnej spółce nie dbającej o ich dobro - otrzymają ogromne zyski za zmuszenie ich do stworzenia niesamowitej broni. Jak dotąd zawodzą. Uruchomienie broni wymaga DNA obcych.
Napięcie między cudzoziemcami a ludźmi osiąga punkt krytyczny. Wikus Van De Merwe (Sharlto Copley) znajduje tajemniczy wirus, który zaczyna zmieniać jego DNA. Wikus szybko zostaje najbardziej zaszczutym człowiekiem na świecie, jak również najcenniejszym - jest kluczem do odkrycia tajemnic obcej technologii. Zostaje porzucony przez przyjaciół. Jest tylko jedno miejsce, gdzie może się ukryć: "Dystrykt 9".

Ktokolwiek oglądał, ktokolwiek wie, jakie wrażenia po powyższym filmie??
Najlepszy film o kosmitach??
Co Was wkurzało najbardziej??
Poszliście do kina i żałowaliście??

Ja byłem i szczerze troche inaczej bym to zrobił ale ogólne wrażenie i fabuła ciekawe!:)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 października 2009

oki teraz mogę się wypowiedzieć o filmie :)

Konto usunięte
Konto usunięte: jakie wrażenia po powyższym filmie??

getta dla kosmitów, forma dokumentu (ale tylko na początku, brak konsekwencji )- to coś nowego w kinie
oglądało sie dobrze,ale momentami czułem sie jakbym oglądał biedniejszą wersje Facetów w Czerni lub Gwiezdnych Wojen, a momentami Pianistę :ninja:
kosmiczny rasizm ?
efekty specjalne dobre i nie rażą po oczach przesadnością
podobała mi sie metamorfoza głównego bohatera
( z ciapowatego urzędnika w Rambo :) )
zakończenie filmu zostało otwarte więc można spodziewać sie kontynuacji np. Dystrykt 10
ogólnie film dobry jednak do ulubionych o kosmitach nie zaliczę

Konto usunięte
Konto usunięte: Co Was wkurzało najbardziej??

- zachowanie kosmitów ( prawdopodobnie bardziej rozwinięta technologicznie cywilizacja od nas, a zachowają się jak jaskiniowcy )
- brak agresji ze strony obcych ( mają super broń i się nią nie bronią )
- film skupią się bardziej na problemach społecznych
( nad miastem wisi ogromny statek kosmiczny i co ?? nikogo to nie obchodzi ? )

Konto usunięte
Konto usunięte: Poszliście do kina i żałowaliście??

nie żałuję

Konto usunięte
Konto usunięte: najbardziej denerwujące było zakończenie, bo nie wiadomo co się stanie i czy uda im się nakręcić II część. to tak jak z tym nowym obcym w którym na końcu z predatora wyszedł nowy stwór czyli połączenie predatora z obcym. nowa część ukazała się po 3 latach i nikt nie pamiętał zakończenia poprzedniej i nie wiem nawet czy ta nawiązywała jakoś do poprzedniej czy też była jedynie próbą zarobienia kasy nie patrząc na fabułę.

otwarte zakończenia ( z jednej strony wyczerpują pomysł pierwszego filmu i mogą lecz nie muszą być zapowiedzią drugiej części )
z Obcym i Predatorem brakowały chyba konsekwencji by pociągnąć temat dalej ...i nakręcono film na odczepnego dla kasy
byc może z Dystryktem 9 będzie podobnie - gdyby utrzymać realizm filmu .. obcy powróci za 3 lata :)
...Ignorance is bliss...
ProjectSMITH
ProjectSMITH
  23 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: budżet tego filmu wynosił 30mln dolarów. dla porównania harry potter i kamień filozoficzny kosztował 125mln, a harry potter i książę półkrwi kosztował 300mln... czego się zatem spodziewałeś po niskobudżetowymi filmie? mnie się podobał osobiście. wystarczająco aby go zobaczyć, ale tylko raz jako, że nie jestem fanem takich filmów. najbardziej denerwujące było zakończenie, bo nie wiadomo co się stanie i czy uda im się nakręcić II część. to tak jak z tym nowym obcym w którym na końcu z predatora wyszedł nowy stwór czyli połączenie predatora z obcym. nowa część ukazała się po 3 latach i nikt nie pamiętał zakończenia poprzedniej i nie wiem nawet czy ta nawiązywała jakoś do poprzedniej czy też była jedynie próbą zarobienia kasy nie patrząc na fabułę.

wiesz co nawet na niskim budrzecie można zrobić spoko film, mi chodziło głównie nie o efekty specjalne tylko o realistyczność. Chciałbym żeby poswstał film z efektami rodem z matrixa, fabułą z dzień w którym zatrzymała sie "kulka" lub z D 9 iw taki sposób który sprawiał by że byłbym w stanie w to uwierzyć!

np Batman początek i jego sequel były świetnie zrobione, nie tak komiksowo jak starsze wersję ale w sposób że byłbym w stanie w to uwierzyć. AvP 1 (chodzi mi o ta pierwszą wersję też był świetnym filmem (mimo że druga część to kompletna wtopa.
ProjectSMITH
ProjectSMITH
  23 października 2009
RexMundi
RexMundi: - zachowanie kosmitów ( prawdopodobnie bardziej rozwinięta technologicznie cywilizacja od nas, a zachowają się jak jaskiniowcy )

wiesz co oglądnąłem jeszcze raz i wywnioskowałem że ci kosmici są jak by to powiedzieć z niższych sfer inteligencji danej cywilizacji więc to by wyjaśniało ich zachowanie, takie wyrzutki.

RexMundi
RexMundi: - brak agresji ze strony obcych ( mają super broń i się nią nie bronią )

no własnie to samo myślałem, sprzedawali ją za karme?! absurd

RexMundi
RexMundi: ( nad miastem wisi ogromny statek kosmiczny i co ?? nikogo to nie obchodzi ? )

wiesz po dwudziestu latach i ty miałbyś to gdzieś...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz co oglądnąłem jeszcze raz i wywnioskowałem że ci kosmici są jak by to powiedzieć z niższych sfer inteligencji danej cywilizacji więc to by wyjaśniało ich zachowanie, takie wyrzutki.

coś w stylu nauczyć małpę latać i wysłać ją na inna planetę ?

można by jeszcze pomyśleć ..że byli oni wyrzutkami społeczeństwa danej cywilizacji, chorzy, upośledzeni i z powodu zaludnienia ich planety postanowili ich wysłać na inną ?
w końcu jeden z nich umiał pilotowac ten statek jego mały synek też.. nie wiem czy można by ich uznać niższą sfera inteligencji

Konto usunięte
Konto usunięte: no własnie to samo myślałem, sprzedawali ją za karme?! absurd

jest wiele absurdów w tym filmie i sporo wątków humorystycznych
ciężko sklasyfikować ten film

Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz po dwudziestu latach i ty miałbyś to gdzieś...

myślisz ??
przez wieki czy już powiedzmy XX wiek ludzie zadają sobie pytanie czy jestesmy sami
i nagle wisi sobie statek i nic
przez te całe 20 lat jedyne czego bym chciał to do niego wejść
pokazane jest laboratorium gdzie badają kosmitów, cięgle starają sie uruchomić ich broń ..a statek sobie wisi
na moje uproszczono wątek kontaktu z obca cywilizacją ( tego pierwszego) i skupiono się na asymilacji ich :woot:

margotka
margotka: w ten oto właśnie sposób popsułeś przyjemnośc ogldania tym, którzy filmu jeszcze nie widzieli... miałobyć zagatkowo i bez recenzji... ychh...

może warto by było pomyśleć o wpisie w regulamin ( chociaż pewnie nie wiele to zmieni) by przy zakładaniu tematów o ksiazce czy filmie..gdzie sie chce o nich podyskutowac wymienić spostrzeżenia itp.. zaznaczać w temacie że to Spoiler
np. Dystrykt 9 - Spoiler
:woot:
...Ignorance is bliss...
takbir27
takbir27
  23 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz co nawet na niskim budrzecie można zrobić spoko film,


Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałbym żeby poswstał film z efektami rodem z matrixa, fabułą z dzień w którym zatrzymała sie "kulka" lub z D 9 iw taki sposób który sprawiał by że byłbym w stanie w to uwierzyć!

przy tym budżecie? nie widziałem takiego filmu.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.