ProjectSMITH
ProjectSMITH
  18 października 2009 (pierwszy post)


http://www.youtube.com/watch?v=d6PDlMggROA


28 lat temu obcy przybywają na Ziemię. Ludzie oczekują na wrogi atak lub olbrzymi postęp technologiczny. Nic z tych rzeczy. Obcy stają się uchodźcami. Zostają osadzeni w prowizorycznej południowoafrykańskiej dzielnicy - "Dystrykcie 9", póki państwa świata nie zadecydują, co z nimi zrobić.
Teraz cierpliwość w związku z sytuacją obcych wyczerpała się. Kontrolę nad nimi zlecono Multi-National United (MNU), prywatnej spółce nie dbającej o ich dobro - otrzymają ogromne zyski za zmuszenie ich do stworzenia niesamowitej broni. Jak dotąd zawodzą. Uruchomienie broni wymaga DNA obcych.
Napięcie między cudzoziemcami a ludźmi osiąga punkt krytyczny. Wikus Van De Merwe (Sharlto Copley) znajduje tajemniczy wirus, który zaczyna zmieniać jego DNA. Wikus szybko zostaje najbardziej zaszczutym człowiekiem na świecie, jak również najcenniejszym - jest kluczem do odkrycia tajemnic obcej technologii. Zostaje porzucony przez przyjaciół. Jest tylko jedno miejsce, gdzie może się ukryć: "Dystrykt 9".

Ktokolwiek oglądał, ktokolwiek wie, jakie wrażenia po powyższym filmie??
Najlepszy film o kosmitach??
Co Was wkurzało najbardziej??
Poszliście do kina i żałowaliście??

Ja byłem i szczerze troche inaczej bym to zrobił ale ogólne wrażenie i fabuła ciekawe!:)
Alafis
Alafis
  18 października 2009

To coś jak o Oświęcimiu tylko z kosmitami :woot:

MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  18 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: To coś jak o Oświęcimiu tylko z kosmitami

raczej cos jak o gettach dla czarn... znaczy afroafrykanow tylko ze z kosmitami :P
ogolnie film dosyc oryginalny jesli chodzi o podejscie do tematu
na tyle na ile oryginalny moze byc jakis film
gdzie mozna powoli dochodzic do wniosku ze w kinematografi wymyslono juz chyba wszystko i kazde nowe dzielo jest przetwazaniem na mniej lub bardziej "wyjatkowy" sposob starszych lub odrobine nowszych ale jednak oklepanych schematow :)
no ale pomijajac moje marudzenie dla samego marudzenia
film warty obejzenia
chocby ze wzgledu na wyjatkowo ladne efekty specjalne :)
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  18 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ktokolwiek oglądał, ktokolwiek wie, jakie wrażenia po powyższym filmie??

troche mnie smieszylo przedstawienie super zaawansowanej technologicznie rasy kosmitow jako zyjacych na smietniku i bijacych sie o kocie zarcie poldebili
ale przynajmniej bylo to w miare świeże spojzenie na stare jak sam film albo i bardziej zagadnienie obcych cywilizacji :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepszy film o kosmitach??

Aliens
(znaczy decydujace starcie jak to ktos zabawnie na polski przetlumaczyl)

Konto usunięte
Konto usunięte: Co Was wkurzało najbardziej??

nic
moze poza wygladem samych kosmitow
byl dosyc odpustowy

Konto usunięte
Konto usunięte: Poszliście do kina i żałowaliście??

no to akurat jeden z niewielu filmow ostatnich lat na ktore warto pujsc do kina :)
ale tez i zadna rewelka coby po kilka razy chciec ogladac
ot dobry film na raz do obejzenia :d
agoosiaaa
agoosiaaa
  18 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ktokolwiek oglądał, ktokolwiek wie, jakie wrażenia po powyższym filmie?? Najlepszy film o kosmitach?? Co Was wkurzało najbardziej?? Poszliście do kina i żałowaliście??

moze i nie powinnam, ale poogladalam bodajze pol godziny filmu i byl tak nudny, ze go wylaczylam. no ale nie moge powiedziec ze byl zly, bo nie widzialam calosci, byc moze pozniej sie robil ciekawszy. jak sie zbiore w sobie to go poogladam.
star trek, ale chyba nie o takich kosmitow ci chodzi, mi osobiscie podobal mi sie the day the earth stood still.
filmy mnie nie wkurzaja raczej, chyba ze graja w nich aktorzy, ktorych nienawidze :P
nie poszlam :P
margotka
margotka
  19 października 2009

w ten oto właśnie sposób popsułeś przyjemnośc ogldania tym, którzy filmu jeszcze nie widzieli... miałobyć zagatkowo i bez recenzji... ychh...

film jest bardzo dobry, nowatroskie podejście do tematu (czyli niezły koncept), ma ciekawą estetykę... i wart tego, by pójść do kina...

film o tym, co by było gdyby... ;) ... a jednocześnie tak bardzo obnaża ludzkie przywary, do których tak się ciężko przyznać... jak ciekawość (w złym słowa znaczeniu), chciwość, chęć szybkiego wzbogacenia się, osiągnięcie celu za wszelką cenę etc.

Konto usunięte
Konto usunięte: ale poogladalam bodajze pol godziny filmu i byl tak nudny, ze go wylaczylam


to jaki film twoim zdaniem jest wart pooglądania?
Alafis
Alafis
  19 października 2009
margotka
margotka: w ten oto właśnie sposób popsułeś przyjemnośc ogldania tym, którzy filmu jeszcze nie widzieli... miałobyć zagatkowo i bez recenzji... ychh...

Bana mu :ban:
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  19 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ktokolwiek oglądał, ktokolwiek wie, jakie wrażenia po powyższym filmie??

Mialam okazje ogladac :)

Moim zdaniem jeden z lepszych o kosmitach, jaki pojawil sie w ostatnim czasie...

Spodziewalam sie oklepanej fabuly, za szczesliwym, zakonczeniem, jak to w wiekszosci przecietnych amerykanskich produkcjach... Mile sie zaskoczylam, bo skonczylo sie jedynie na obietnicy powrotu i przywroceniu bohaterowi ludzkiej postaci, co pozostawia widzowi pewien niedosyt czy obcy na peno powroca...

Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepszy film o kosmitach??

Czy najlepszy tu bym polemizowala...

Kazdy ma swoj gust i w odczuciu kazdego, co innego bedzie najlepsze :) - moim zdaniem jeden z najlepszych, ale cyz najlepszy tu bym sie rowniez zastanawiala...

Konto usunięte
Konto usunięte: Co Was wkurzało najbardziej??

generalnie nie mam wiekszych zastrzezen.

Konto usunięte
Konto usunięte: Poszliście do kina i żałowaliście??

nie zalowalam :)...
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
agoosiaaa
agoosiaaa
  19 października 2009
margotka
margotka: to jaki film twoim zdaniem jest wart pooglądania?

:)
nie rozumiem, dlaczego sie czepiasz, czasem mam takie dni, ze nie chce mi sie ogladac tego typu filmow, wydawal sie nudny i tyle - nigdzie nie napisalam, ze nie jest warty poogladania.
margotka
margotka
  19 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: margotka: to jaki film twoim zdaniem jest wart pooglądania? :) nie rozumiem, dlaczego sie czepiasz, czasem mam takie dni, ze nie chce mi sie ogladac tego typu filmow, wydawal sie nudny i tyle - nigdzie nie napisalam, ze nie jest warty poogladania.


wystarczy odpowiedzieć na pytanie - zamiast robić nadinterpretacje...
HandOfFate
HandOfFate
  19 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ktokolwiek oglądał, ktokolwiek wie, jakie wrażenia po powyższym filmie??

nietuzinkowe sci-fi jak dla mnie, zrobione z glowa, fajne zdjecia i montaz.
Niecodzienna estetyka z jaka nakrecono ten obraz bardzo mnie przekonala, do tego oryginalne podejscie do tematu obcych. Ogolnie wg. obraz mnie naprawde wart obejrzenia.
Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepszy film o kosmitach??

Seria "Obcy" z szczegolnym naciskiem na czesci 1 i 2
Dzien Niepodleglosci.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co Was wkurzało najbardziej??

w tym filmie? Nic, nie zauwazylem, po seansie mialem naprawde bardzo pozytywne wrazenia, kawal dobrej roboty.

Konto usunięte
Konto usunięte: Poszliście do kina i żałowaliście??

Nie zalowaliscie.
ProjectSMITH
ProjectSMITH
  19 października 2009
margotka
margotka: w ten oto właśnie sposób popsułeś przyjemnośc ogldania tym, którzy filmu jeszcze nie widzieli... miałobyć zagatkowo i bez recenzji... ychh...

no wybacz ale nikt nie kazał ci tego czytać, zresztą pytania skierowane były do sosób które film widzieli! a ja o żadnej umowie nie słyszałem żeby nie pisać o filmie nic póki wszyscy nie ogladną.

Przepraszam jeżeli aż tak ci popsułem apetyt!

Konto usunięte
Konto usunięte: star trek, ale chyba nie o takich kosmitow ci chodzi, mi osobiscie podobal mi sie the day the earth stood still.

właściwie to o każdy gdzie sa kosmici mi chodzi więc raczej się zalicza:)

Konto usunięte
Konto usunięte: the day the earth stood still

OSZALAŁAŚ??:wtf::szok2: przeciez to był najgorszy film z gatunku!!
Może inaczej pomysł był świetny nie powiem ale realizacja... CAŁKIEM DO BANI!!

od tu gadasz dobrze!!

margotka
margotka: a jednocześnie tak bardzo obnaża ludzkie przywary, do których tak się ciężko przyznać... jak ciekawość (w złym słowa znaczeniu), chciwość, chęć szybkiego wzbogacenia się, osiągnięcie celu za wszelką cenę etc.


Konto usunięte
Konto usunięte: Bana mu

jej?!:woot:

margotka
margotka: wystarczy odpowiedzieć na pytanie - zamiast robić nadinterpretacje...

laski!! luz, bo się wy-obdzieracie pazurami!!

Konto usunięte
Konto usunięte: Seria "Obcy" z szczegolnym naciskiem na czesci 1 i 2 Dzien Niepodleglosci.

Agree!!

Dodam jeszcze od siebie, zwracam uwagę na głównego bohatera! Moim zdaniem perfekcyjnie zagrał!!!!
margotka
margotka
  19 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Przepraszam jeżeli aż tak ci popsułem apetyt!


film widziałam... ale kilku stałych bywalców jeszcze nie... kilka wątków wczesniej o tym dyskutowaliśmy:> ... nie zmuszam do wiedzy na ten temat...zwyczajne...osobiscie lubie oglądać filmy bez recenzji...nawet nie wiedząc o czym jest (czyt. gatunek, fabuła)... z doświadczenia wiem, że ogląda się wtedy pełniej... kiedy nie wiesz czego masz się spodziewać... nawet banalne horrory czy dreszczowce bardziej straszą:P
agoosiaaa
agoosiaaa
  19 października 2009
margotka
margotka: wystarczy odpowiedzieć na pytanie - zamiast robić nadinterpretacje...

eh.

Konto usunięte
Konto usunięte: OSZALAŁAŚ?? :szok2: przeciez to był najgorszy film z gatunku!! Może inaczej pomysł był świetny nie powiem ale realizacja... CAŁKIEM DO BANI!!

moze oszalalam, ale mi sie podobal :)

Konto usunięte
Konto usunięte: właściwie to o każdy gdzie sa kosmici mi chodzi więc raczej się zalicza:)

no to wlasnie star trek mi sie podoba chyba najbardziej, ostatnio nawet serie zaczelam ogladac :P

jarko1321
jarko1321
  19 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepszy film o kosmitach??
- wg mnie to on nie był o kosmitach ale o tym co zwykle... o chęci "zaistnienia" ameryki jako mocarstwa- eksperymenty, próba skopiowania myśli technicznej. A kosmici byli w tym filmie jedynie czymś co miało wywołać współczucie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co Was wkurzało najbardziej??
- co wkurzyło... zdziczenie rasy której technika i rozumowanie przekracza nasze możliwości no i ten koniec mówiący że może tu wrócą i wypowiedzą nam wojnę... szykuje się nowa część czy co? Rambo 8?

Konto usunięte
Konto usunięte: Poszliście do kina i żałowaliście??
- nawet nie... film był dobry, a co najważniejsze realistyczny, czasami trochę przerysowany ale ok. Chce się powiedzieć - nie przylatujcie!!!
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.