ProjectSMITH
ProjectSMITH
  18 października 2009 (pierwszy post)


http://www.youtube.com/watch?v=d6PDlMggROA


28 lat temu obcy przybywają na Ziemię. Ludzie oczekują na wrogi atak lub olbrzymi postęp technologiczny. Nic z tych rzeczy. Obcy stają się uchodźcami. Zostają osadzeni w prowizorycznej południowoafrykańskiej dzielnicy - "Dystrykcie 9", póki państwa świata nie zadecydują, co z nimi zrobić.
Teraz cierpliwość w związku z sytuacją obcych wyczerpała się. Kontrolę nad nimi zlecono Multi-National United (MNU), prywatnej spółce nie dbającej o ich dobro - otrzymają ogromne zyski za zmuszenie ich do stworzenia niesamowitej broni. Jak dotąd zawodzą. Uruchomienie broni wymaga DNA obcych.
Napięcie między cudzoziemcami a ludźmi osiąga punkt krytyczny. Wikus Van De Merwe (Sharlto Copley) znajduje tajemniczy wirus, który zaczyna zmieniać jego DNA. Wikus szybko zostaje najbardziej zaszczutym człowiekiem na świecie, jak również najcenniejszym - jest kluczem do odkrycia tajemnic obcej technologii. Zostaje porzucony przez przyjaciół. Jest tylko jedno miejsce, gdzie może się ukryć: "Dystrykt 9".

Ktokolwiek oglądał, ktokolwiek wie, jakie wrażenia po powyższym filmie??
Najlepszy film o kosmitach??
Co Was wkurzało najbardziej??
Poszliście do kina i żałowaliście??

Ja byłem i szczerze troche inaczej bym to zrobił ale ogólne wrażenie i fabuła ciekawe!:)
ProjectSMITH
ProjectSMITH
  19 października 2009
margotka
margotka: kilka wątków wczesniej o tym dyskutowaliśmy:>

no fakt znalazłem;)

Konto usunięte
Konto usunięte: moze oszalalam, ale mi sie podobal :)

no ok spoko:)

Konto usunięte
Konto usunięte: no to wlasnie star trek mi sie podoba chyba najbardziej, ostatnio nawet serie zaczelam ogladac :P

ja dawniej oglądałem teraz mnie nudzi:/

Konto usunięte
Konto usunięte: - wg mnie to on nie był o kosmitach ale o tym co zwykle... o chęci "zaistnienia" ameryki jako mocarstwa- eksperymenty, próba skopiowania myśli technicznej. A kosmici byli w tym filmie jedynie czymś co miało wywołać współczucie.

ale akcja działa się w RPA, a amerykańce mało co gadali w związku z tymi kosmitami. Aż się zdziwiłem!

Konto usunięte
Konto usunięte: - co wkurzyło... zdziczenie rasy której technika i rozumowanie przekracza nasze możliwości no i ten koniec mówiący że może tu wrócą i wypowiedzą nam wojnę... szykuje się nowa część czy co? Rambo 8?

O, i tu się z Tobą zgadzam!!
i jeszcze kupowali od najemników kocią karmę?!Za broń którą mogli użyć?! Bez sensu!

Konto usunięte
Konto usunięte: - nawet nie... film był dobry, a co najważniejsze realistyczny, czasami trochę przerysowany ale ok. Chce się powiedzieć - nie przylatujcie!!!

szczerze, kosmitów zrobili źle i brzydkich a z tych ich bełkotu mało co same między sobą by się dogadywały!
agoosiaaa
agoosiaaa
  19 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no ok spoko:)

to pewnie zasluga glownego bohatera, ale :ssh: :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: ja dawniej oglądałem teraz mnie nudzi:/

no wlasnie ja nigdy nie ogladalam, nigdy nie interesowaly mnie tego typu filmy, a ostatnio mnie cos nachodzi :)
jarko1321
jarko1321
  19 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: szczerze, kosmitów zrobili źle i brzydkich a z tych ich bełkotu mało co same między sobą by się dogadywały!
A jak ich mieli zrobić:P Chciałeś klony dody i innych mandaryn?
Ciekawe jakby to ludzie zachowywali się w takiej sytuacji.
Należy też nadmienić że miasto w którym dzieje się akcja (wyleciało mi) jest najniebezpieczniejszym miastem na świecie więc nasi kosmici się wtopili w tłum, w obcym środowisku.
ProjectSMITH
ProjectSMITH
  19 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: to pewnie zasluga glownego bohatera, ale

kurcze wiesz co!? To samo sobie pomyślałem że panny nie poszły na film, tylko do kina żeby Kenau podrywać!!;D

Konto usunięte
Konto usunięte: no wlasnie ja nigdy nie ogladalam, nigdy nie interesowaly mnie tego typu filmy, a ostatnio mnie cos nachodzi :)

wiesz co bo dawniej to było coś fajnego o kosmosie, nowe technologie i w ogóle fajny statek a teraz się okazuje że film ma jeszcze całkiem spoko fabułę!

Konto usunięte
Konto usunięte: A jak ich mieli zrobić:P Chciałeś klony dody i innych mandaryn?

pewnie były by lepsze, Bóg raczy wiedzieć co pod tą maską mandaryny i dody sie kryje?!

Konto usunięte
Konto usunięte: Ciekawe jakby to ludzie zachowywali się w takiej sytuacji.

w sumie też jestem ciekawy ale na pewno nie tak jak w filmie!

Konto usunięte
Konto usunięte: Należy też nadmienić że miasto w którym dzieje się akcja (wyleciało mi)

Johannesburg:p

Konto usunięte
Konto usunięte: jest najniebezpieczniejszym miastem na świecie więc nasi kosmici się wtopili w tłum, w obcym środowisku.

ta, chyba by się naćpali jakiegoś draga albo ktoś by mi heda oddał z Kałacha!!;D heh
agoosiaaa
agoosiaaa
  19 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: kurcze wiesz co!? To samo sobie pomyślałem że panny nie poszły na film, tylko do kina żeby Kenau podrywać!!;D

no bo on jest sliczny :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz co bo dawniej to było coś fajnego o kosmosie, nowe technologie i w ogóle fajny statek a teraz się okazuje że film ma jeszcze całkiem spoko fabułę!

no wlasnie calkiem ciekawy jest :)
tylko okropne maja ubrania :nie: :P
ProjectSMITH
ProjectSMITH
  19 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no bo on jest sliczny

jako chłopak nie wypada mi się na jego temat wypowiadać, chociaż usze mu przyznać że urody mu zazdroszcze:/

Konto usunięte
Konto usunięte: tylko okropne maja ubrania :P

dziewczyno, są na świecie ludzie którzy oddali by cały majątek za oryginalny strój z tego filmu, a na co dzień chodzą całymi rodzinami w takowych!!
agoosiaaa
agoosiaaa
  19 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: jako chłopak nie wypada mi się na jego temat wypowiadać, chociaż usze mu przyznać że urody mu zazdroszcze:/

:)

Konto usunięte
Konto usunięte: dziewczyno, są na świecie ludzie którzy oddali by cały majątek za oryginalny strój z tego filmu, a na co dzień chodzą całymi rodzinami w takowych!!

wiem, nawet mi nie mow :crylol:
nawet jednego takiego kolesia znam :rotfl:
tzn. ma kostium, ale nie chodzi w nim na codzien :P
ProjectSMITH
ProjectSMITH
  19 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tzn. ma kostium, ale nie chodzi w nim na codzien :P

fani na maxa?!;D heh
agoosiaaa
agoosiaaa
  19 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: fani na maxa?!;D heh

no ja rozumiem fani, ale po co sie przebierac, to troche dziwne jest :)
ProjectSMITH
ProjectSMITH
  19 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no ja rozumiem fani, ale po co sie przebierac, to troche dziwne jest :)

oni żyją pewnie w innym świecie, zamiast grać w nim stają się jego częścią wierzą w to, a my to odbieramy jak dziwactwo:/
HandOfFate
HandOfFate
  20 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: mi osobiscie podobal mi sie the day the earth stood still

yyy...no coz, gust jest jak dupa, kazdy ma swoj ;]
MordimerMadderdin
MordimerMadderdin
  21 października 2009
margotka
margotka: film widziałam... ale kilku stałych bywalców jeszcze nie... kilka wątków wczesniej o tym dyskutowaliśmy:> ... nie zmuszam do wiedzy na ten temat...zwyczajne...osobiscie lubie oglądać filmy bez recenzji...nawet nie wiedząc o czym jest (czyt. gatunek, fabuła)... z doświadczenia wiem, że ogląda się wtedy pełniej... kiedy nie wiesz czego masz się spodziewać... nawet banalne horrory czy dreszczowce bardziej straszą:P

Ty sie nie madruj tylko zmien w koncu tego avatara bo jak swiat swiatem stoi masz go od conajmniej 6 lat :P
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  22 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: Ktokolwiek oglądał, ktokolwiek wie, jakie wrażenia po powyższym filmie??

dopiero przede mną

Konto usunięte
Konto usunięte: Co Was wkurzało najbardziej?? Poszliście do kina i żałowaliście??

---

Konto usunięte
Konto usunięte: Najlepszy film o kosmitach??

Obcy - 8 pasażer Nostromo
Gwiezdne Wojny
Coś
Kontakt
...Ignorance is bliss...
ProjectSMITH
ProjectSMITH
  22 października 2009
RexMundi
RexMundi: Coś

o tak ten film był zarąbisty!!!
takbir27
takbir27
  23 października 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: ale realizacja... CAŁKIEM DO BANI!!

budżet tego filmu wynosił 30mln dolarów. dla porównania harry potter i kamień filozoficzny kosztował 125mln, a harry potter i książę półkrwi kosztował 300mln... czego się zatem spodziewałeś po niskobudżetowymi filmie?
mnie się podobał osobiście. wystarczająco aby go zobaczyć, ale tylko raz jako, że nie jestem fanem takich filmów. najbardziej denerwujące było zakończenie, bo nie wiadomo co się stanie i czy uda im się nakręcić II część. to tak jak z tym nowym obcym w którym na końcu z predatora wyszedł nowy stwór czyli połączenie predatora z obcym. nowa część ukazała się po 3 latach i nikt nie pamiętał zakończenia poprzedniej i nie wiem nawet czy ta nawiązywała jakoś do poprzedniej czy też była jedynie próbą zarobienia kasy nie patrząc na fabułę.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.