Krystian
Posty: 6772 (po ~105 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 9
Krystian
  26 stycznia 2009 (pierwszy post)

Witam was... :mrgreen:

To będzie temat w którym będzie trzeba chwile pomyśleć przed wypowiedzą
wiec jak nie pasi to :bye:

Dziś chciałem "porozmawiać" z wami o filmie


Requiem dla Snu/Requiem for a Dream (2000)

Serdecznie polecam z góry tym którzy nie oglądali :mrgreen:

Dla osób które jeszcze nie oglądały krótki opis z filmłeba ;)
"Wstrząsająca opowieść o czwórce bohaterów z Brooklynu, którzy w pogoni za realizacją swoich marzeń odbywają podróż w głąb piekła uzależnień. Ucieczka od rzeczywistości kończy się dla rozprowadzającego narkotyki Harry'ego, jego uzależnionej od pigułek na odchudzanie matki, Sary, pogrążonej w nałogu dziewczyny, Marion, i najlepszego przyjaciela, tragedią. Każdy z nich, nie mogąc sobie poradzić z chaosem otaczającego ich współczesnego świata, popada w uzależnienie od narkotyków, słodyczy, czy telewizji. "Requiem dla snu" to hipnotyczna opowieść o tęsknocie za miłością, życiu w iluzji, kłamstwie i zjawisku uzależnienia."

Dodam jeszcze, że ten film w rankingu strony internetowej Filmweb, w której to userzy portalu oddają głosy na filmy jest to 19 top film świata :)

I teraz Kilka pytań odnośnie

Q: Czy oglądaliście, podobał się ?
Q: Czy uważacie, że ten film naprawdę zasłużył na tak wysokie miejsce w rankingu ?
Q: Czy lubicie tego typu filmy ?
Q: Czy znacie filmy o podobnej tematyce ?

A teraz kilka pytań pokrewnie do tematu narkotyków..

Q: Czy waszym zdaniem narkotyki to "zło totalne" czy macie inny pogląd na to wszystko
Q: Jaki jest wasz stosunek do używek (i tu prosił bym o wypowiadanie się bardziej szczegółowo, bo moim zdaniem podpinanie alkoholu pod narkotyki jest trochę nie na miejscu)
Q: Czy w waszym otoczeniu (szkoła, praca, ulubione miejsce pobytu) widoczny jest "wpływ" narkotyków ?

Mam nadzieje, że znajdzie się ktoś skory do dyskusji ze mną na ten temat :)

Serdecznie Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;)
Ponur
Posty: 59 (po ~227 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Ponur
  29 stycznia 2009
Krystian
Krystian: Q: Czy oglądaliście, podobał się ?


Oglądałem.Podobać,to średnio mi sie podobał,ale za to inaczej spojrzałem na problem uzależnień od nartkotyków

Krystian
Krystian: Q: Czy uważacie, że ten film naprawdę zasłużył na tak wysokie miejsce w rankingu ?


To jest kewstią gustu.Dla niektórych film może być genialny,dla innych raczej przeciętny,aczkolwiek tyle osób nie może sie myslić,więc tak,zasłużył na to.

Krystian
Krystian: Q: Czy lubicie tego typu filmy ?


Nie jestem pewien jaki to był gatunek filmu,aczkolwiek nie,wole filmy w których strzelają,wybuchają samochody,innymi słowy zabijacze czasu,bez większej głębi umysłowej.

Krystian
Krystian: Q: Czy znacie filmy o podobnej tematyce ?


Nie,nie znam.Aczkolwiek czytałem książke w formie pamiętanika narkomanki,niestety nie pamiętam tytułu

Krystian
Krystian: Q: Czy waszym zdaniem narkotyki to "zło totalne" czy macie inny pogląd na to wszystko


Jeśli nie jest złem totalnym to czym innym? Co roku kilka tysięcy (wartość nie poparta żadnymi badaniami) młodych ludzi umiera z powodu przedawkowania.Oni to uważają,że to warunkują czy są fajni,że wszyscy ich nagle pokochają.Brak samoakceptacji to pierwszy stopień do 'hard dragów'

Krystian
Krystian: Q: Jaki jest wasz stosunek do używek (i tu prosił bym o wypowiadanie się bardziej szczegółowo, bo moim zdaniem podpinanie alkoholu pod narkotyki jest trochę nie na miejscu)


No,tu już zależy.Jeśli chodzi o papierosy (ta,nikotyna to też narkotyk),to jestem neutralny.To znaczy,nie pochlebiam im,ale też nie karce kogoś za nie (sam staram sie rzucić,2 dzień ^^)
Alkohol (Tak,technicznie rzecz biorąc,alkohol jest używką,i również uzależnia)-No tu jestem przeciw jak najbardziej,to jest tragedia,kiedy ide swoim kochanym miastem a tu na ławce śpią 2 pijane 13-latki.No prosze was.na pewno jest jakiś lepszy sposób na zabicie czasu.
Reszta jest dla mnie kosmiczną głupotą,prowadzącą do samozagłady.

Krystian
Krystian: Q: Czy w waszym otoczeniu (szkoła, praca, ulubione miejsce pobytu) widoczny jest "wpływ" narkotyków ?


Jeśli masz na myśli hard dragi to nie,nie widze takowego.Aczkolwiek widoczny jest efekt propagandy Marihuny.Każdy szczyl kombinuje jak tu sobie zajarać,bo to fajne.Nie powiem,próbowałem Marihuany,ale jakoś mnie to nie bawi,po prostu szkoda mi pieniędzy na taki syf.
Bóg Wybacza,Ja Nigdy
LuxAeterna
LuxAeterna
  29 stycznia 2009
Krystian
Krystian: Q: Czy oglądaliście, podobał się ?


oglądałam, fantastyczny

Krystian
Krystian: Q: Czy uważacie, że ten film naprawdę zasłużył na tak wysokie miejsce w rankingu ?


tak:tak: uwazam ze każdy powinien go, chociaż raz obejrzeć

Krystian
Krystian: Q: Czy lubicie tego typu filmy ?


cieżko powiedzieć

Krystian
Krystian: Q: Czy znacie filmy o podobnej tematyce ?


słyszałam o jednym, ale nie pamiętam tytułu.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.