Krystian
Posty: 6772 (po ~105 znaków)
Reputacja: 2 | BluzgometrTM: 9
Krystian
  26 stycznia 2009 (pierwszy post)

Witam was... :mrgreen:

To będzie temat w którym będzie trzeba chwile pomyśleć przed wypowiedzą
wiec jak nie pasi to :bye:

Dziś chciałem "porozmawiać" z wami o filmie


Requiem dla Snu/Requiem for a Dream (2000)

Serdecznie polecam z góry tym którzy nie oglądali :mrgreen:

Dla osób które jeszcze nie oglądały krótki opis z filmłeba ;)
"Wstrząsająca opowieść o czwórce bohaterów z Brooklynu, którzy w pogoni za realizacją swoich marzeń odbywają podróż w głąb piekła uzależnień. Ucieczka od rzeczywistości kończy się dla rozprowadzającego narkotyki Harry'ego, jego uzależnionej od pigułek na odchudzanie matki, Sary, pogrążonej w nałogu dziewczyny, Marion, i najlepszego przyjaciela, tragedią. Każdy z nich, nie mogąc sobie poradzić z chaosem otaczającego ich współczesnego świata, popada w uzależnienie od narkotyków, słodyczy, czy telewizji. "Requiem dla snu" to hipnotyczna opowieść o tęsknocie za miłością, życiu w iluzji, kłamstwie i zjawisku uzależnienia."

Dodam jeszcze, że ten film w rankingu strony internetowej Filmweb, w której to userzy portalu oddają głosy na filmy jest to 19 top film świata :)

I teraz Kilka pytań odnośnie

Q: Czy oglądaliście, podobał się ?
Q: Czy uważacie, że ten film naprawdę zasłużył na tak wysokie miejsce w rankingu ?
Q: Czy lubicie tego typu filmy ?
Q: Czy znacie filmy o podobnej tematyce ?

A teraz kilka pytań pokrewnie do tematu narkotyków..

Q: Czy waszym zdaniem narkotyki to "zło totalne" czy macie inny pogląd na to wszystko
Q: Jaki jest wasz stosunek do używek (i tu prosił bym o wypowiadanie się bardziej szczegółowo, bo moim zdaniem podpinanie alkoholu pod narkotyki jest trochę nie na miejscu)
Q: Czy w waszym otoczeniu (szkoła, praca, ulubione miejsce pobytu) widoczny jest "wpływ" narkotyków ?

Mam nadzieje, że znajdzie się ktoś skory do dyskusji ze mną na ten temat :)

Serdecznie Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;)
meharet
meharet
  28 stycznia 2009
Krystian
Krystian: Q: Czy oglądaliście, podobał się ?

nie oglądałam.

Krystian
Krystian: Q: Czy uważacie, że ten film naprawdę zasłużył na tak wysokie miejsce w rankingu ?

nie mam pojęcia ale skoro ten film ma tylu fanów to cos w tym musi byc...

mimo ze go nie ogladalam, mega spodobala mi się muzyka z niego ^^ Lux Aeterna :zakochany:

Krystian
Krystian: Czy waszym zdaniem narkotyki to "zło totalne" czy macie inny pogląd na to wszystko

zło totalne to malo powiedziane... nie rozumiem ludzi ktorzy sięgaja po nie... widocznie maja strasznie szare i 'puste' życie :]
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  28 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie oglądałam.

masz szansę zobaczyć na Polsacie w Lutym
...Ignorance is bliss...
meharet
meharet
  28 stycznia 2009
RexMundi
RexMundi: masz szansę zobaczyć na Polsacie w Lutym

oo a wiesz moze kiedy dokladniej? :>
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  28 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: oo a wiesz moze kiedy dokladniej? :>

na pewno piątek ale data nie wiem
reklamują teraz cały czas
...Ignorance is bliss...
razotka
razotka
  28 stycznia 2009

[quote=Krystian]Q: Czy oglądaliście, podobał się ?
Q: Czy uważacie, że ten film naprawdę zasłużył na tak wysokie miejsce w rankingu ?
Q: Czy lubicie tego typu filmy ?
nie miałam okazji obejrzeć
z pewnością tak.
tak

meharet
meharet
  28 stycznia 2009
RexMundi
RexMundi: na pewno piątek ale data nie wiem reklamują teraz cały czas

no ja nie wiem bo tv nie ogladam ostatnio wcale ;x
mmaryjka
mmaryjka
  28 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: no ja nie wiem bo tv nie ogladam ostatnio wcale ;x

20 lutego, zapewne w godzinach wieczornych, więc dobrze 'ulula'.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  28 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: 20 lutego, zapewne w godzinach wieczornych, więc dobrze 'ulula'.

dobrze prawisz :tak:

26-o tysięczny post :jupi:
...Ignorance is bliss...
psychodroid
psychodroid
  28 stycznia 2009
Krystian
Krystian: Q: Czy oglądaliście, podobał się ?

yep.
Krystian
Krystian: Q: Czy uważacie, że ten film naprawdę zasłużył na tak wysokie miejsce w rankingu ?

Kiepski ze mnie krytyk filmowy.
Krystian
Krystian: Q: Czy lubicie tego typu filmy ?

O dragach? Owszem, hehe.
Krystian
Krystian: Q: Czy znacie filmy o podobnej tematyce ?

Sporo.
Krystian
Krystian: Q: Czy waszym zdaniem narkotyki to "zło totalne" czy macie inny pogląd na to wszystko

Owszem, mam inny. Wszystko zależy od stopnia ogarnięcia jednostki, człowiek powinien sam decydować o tym, co w siebie pakuje.
Nie jest to złe, przy jako takiej inteligencji i wiedzy można na tym nawet skorzystać.
Oczywiście to działa w dwie strony, imo jednak jedynie niewielki procent kończy ze szprycą na dworcu.
Krystian
Krystian: Q: Jaki jest wasz stosunek do używek (i tu prosił bym o wypowiadanie się bardziej szczegółowo, bo moim zdaniem podpinanie alkoholu pod narkotyki jest trochę nie na miejscu)

Ambiwalentny, hihi.
Po pierwsze, alkohol to depresant, podobnie jak kodeina, morfina, heroina, benzodiazepiny, itp. Dużo bardziej szkodliwy zdrowotnie i społecznie niż np. mj.
Kluczowym jest podział narkotyków, ze względu na ich działanie. Psychedeliki stosowane z głową są względnie nieszkodliwe (oczywiście, jeśli nie masz utajonych chorób psychicznych, problemów z osobowością itp) w porównaniu np. ze stymulantami.
Tak jak mówię, mogą być miłą odskocznią, ale trzeba uważać, aby nie stały się przykrą codziennością.
Krystian
Krystian: Q: Czy w waszym otoczeniu (szkoła, praca, ulubione miejsce pobytu) widoczny jest "wpływ" narkotyków ?

W lustrze, hihi. Wśród znajomych sporo (nad)używających.
Czasem pozytywny, czasem negatywny, zależy jak leży.
Krystian
Krystian: Mam nadzieje, że znajdzie się ktoś skory do dyskusji ze mną na ten temat :)

Możesz na mnie liczyć, lol.
psychodroid
psychodroid
  28 stycznia 2009

Btw. śmieszą mnie wypowiedzi ludzi, którzy absolutnie nic nie wiedzą o narkotykach, a wydają osądy o osobach używających. Proponuję zapoznać się z tematem.

Konto usunięte
Konto usunięte: zło totalne to malo powiedziane... nie rozumiem ludzi ktorzy sięgaja po nie... widocznie maja strasznie szare i 'puste' życie :]

Wielu znamienitych artystów miało szare i puste życie w takim razie.

Requiem to dobry obraz, ale razi sztampowość, pompatyczność i konwencjonalne podejście do tematu. Pi sto razy lepsze.
Priceless88
Priceless88
  28 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: zło totalne to malo powiedziane... nie rozumiem ludzi ktorzy sięgaja po nie... widocznie maja strasznie szare i 'puste' życie :]

nie widziałam wcześniej tego zdania , hahaha co za bzdury , o !
mmaryjka
mmaryjka
  28 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: nie widziałam wcześniej tego zdania , hahaha co za bzdury

czasami się zastanawiam czy takie opinie z dupy wzięte są naprawdę najgłupszymi, czy takie właśnie komentarze.
[żeby nie było, odpowiem też na pytanie].

Krystian
Krystian: : Czy w waszym otoczeniu (szkoła, praca, ulubione miejsce pobytu) widoczny jest "wpływ" narkotyków ?

tak, nie wliczając dwóch pogrzebów, to ludzie po prostu głupieją.
psychodroid
psychodroid
  28 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, nie wliczając dwóch pogrzebów, to ludzie po prostu głupieją.

Szczególnie Albert Hofmann, Alex Grey, Philip K. Dick. Przykłady pierwsze z brzegu.
Każdy medal ma dwie strony, za pomocą skrajnych przykładów można potwierdzić niemal każdą tezę.
Priceless88
Priceless88
  28 stycznia 2009
Konto usunięte
Konto usunięte: czasami się zastanawiam czy takie opinie z dupy wzięte są naprawdę najgłupszymi, czy takie właśnie komentarze.

nie sądze, że mój komentarz do TEGO zdania był jakiś najgłupszy, rozśmieszylo mnie to co ona napisała a ja napisałam to co o tym sądze : że są to bzdury ( takie moje zdanie i je wyraziłam ) , nie rozumiem Twojego zareagowania.
JackDanielsik
JackDanielsik
  29 stycznia 2009

muzyka do tego filmu jest boska, za rowno oryginal jak i wersja techno remix ktora jest na wrzucie, filmu niestety jeszcze nie widzialem ale mam zamiar obejrzec

podobno ksiazka jest jeszcze lepszal kto czytal?

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.