funnycat
funnycat
  8 grudnia 2008 (pierwszy post)
Hej wszystkim !! Jestem najprawdziwszym molem ksiazkowym, i nie zlicze juz ksiazek , ktore przeczytalam... a sa ta dobre ksiazki.. Mam ulubione gatunki i trzymam sie ich.. sa to thrillery medyczne, ksiazki historyczne, literatura o tematyce religijnej, biografie...Jednak ksiazka ,ktora wciagnela mnie jak zadna inna to wlasnie Harry Potter...
Nie zgadzam sie z powrzechna opinia ,ze to marnowanie czasu i bzdury dla dzieci.. uwazam ze dobra lektura to taka , ktora wciaga i sprawia ,ze chce sie przerzucic strone jak najszybciej ... Co wy o tym myslicie??
andzey
andzey
  12 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Hmm..byc moze..jednak dzieki ekranizacji..czytajac ksiazke,wszystko jakos mi sie obrazowalo..widze piekny zamek, postacie..i jakos nie wyobrazam sobie zeby mialoby to wygladac inaczej. A jesli chodzi o film jako o film..hmm ..nie jest to cos na miare Oscara..to fakt ;)

dla mnie ksiazki pisano od dawien dawno po to zeby pobudzic wyobraznie
czytajac wyobrazasz sobie wszystko na swoj sposob i dlatego czytanie jest take magiczne
kazdy widzi inaczej

a ekranizacje coz

pomijajac detale od pierwszej czesci ekranizacji np Dudley blondyn czy brunet :mrgreen:
na zmiane fabuly w czesci drugiej
i wiele niedopowiedzen w kolejnych czesciach itd itd
sa denne :ziober2:

odnosze wrazenie ze caly ich urok to niesamowite scenerie a fabula zeszla na dalszy plan
zreszta ekranizacje takiej ksiazki musialy byc hitem (niewazne z jaka dokladnoscia wykonanym)
DaGa1778
DaGa1778
  12 grudnia 2008

dla dzieci i zdziecinniałych dorosłych :ble: :mrgreen:
jakieś pytania??? :and:

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jakieś pytania???

czytałaś ?
...Ignorance is bliss...
razotka
razotka
  12 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: estem najprawdziwszym molem ksiazkowym, i nie zlicze juz ksiazek , ktore przeczytalam... a sa ta dobre ksiazki..

Ja też zaliczam się do moli, ale nie wiedzieć czemu nie mam ani ulubionych pisarzy :and:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja też zaliczam się do moli, ale nie wiedzieć czemu nie mam ani ulubionych pisarzy

to nawet dziwne :ninja:
...Ignorance is bliss...
DaGa1778
DaGa1778
  12 grudnia 2008
RexMundi
RexMundi: czytałaś ?

niestety musiałam :and: :haft: część z kamieniem filozoficznym byla lektura obowiązkowa kiedy kończyłam podstawówkę;/
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: byla lektura obowiązkowa kiedy kończyłam podstawówkę;/

:wtf:
stary jestem

Konto usunięte
Konto usunięte: niestety musiałam część z kamieniem filozoficznym

Kamień Filozoficzny to jest dla dzieci - głównie
bo jednak bohaterowie mają 11 lat .. ale im dalej z tomami tym książka jest świetna
...Ignorance is bliss...
DaGa1778
DaGa1778
  12 grudnia 2008
RexMundi
RexMundi: Kamień Filozoficzny to jest dla dzieci - głównie bo jednak bohaterowie mają 11 lat .. ale im dalej z tomami tym książka jest świetna

wiesz jakos juz bym chyba nie miala ochoty czytac tego dalszych czesci...nie polubilabym i tak ;/ ot co :) nie lubie fantasy.... :and:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  12 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie polubilabym i tak ;/ ot co :) nie lubie fantasy....

masz prawo nie lubić

ale.. pisząc

Konto usunięte
Konto usunięte: dla dzieci i zdziecinniałych dorosłych

urażasz tych którzy lubią :tak:
...Ignorance is bliss...
funnycat
funnycat
  13 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: wiesz jakos juz bym chyba nie miala ochoty czytac tego dalszych czesci...nie polubilabym i tak ;/ ot co :) nie lubie fantasy....


Nie masz wiele do powiedzenia skoro nie przeczytalas serii. Gdybym mialauksztaltowac moja opinie na podstawie pierwszej czesci HP ... napisalabym ,ze dla dzieci .
To fakt. Boheterownie to dzieci ;) Mysle ze Twoje spojrzenie na to byloby inne,gdybys teraz ,gdy jestes starsza ,przeczytala HP :) No ,ale kazdy ma swoje zdanie ..
FisiaToska
FisiaToska
  14 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: denerwuje mnie, że Ci co nawet nie tknęli HP twierdzą, że "to dobre dla maluchów"

bardzo trafne
co do tematu. Lubie calutka serie HP i nawet mam ksiazke Magiczne ziewrzeta czy jakos tak .. zapomnialam jak to sie zwie bo niestety mam balagan w pokoju i nie umiem znaleźć.. ;] Uwielbiam tak samo opowieść BadGirlStory ktora jest hmm lekka parodia HP i wysmiewa Harrego i przedstawia Malfoy'a w innym swietle ;] polecam
ChybaKpisz
ChybaKpisz
  15 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co wy o tym myslicie??

oczywiście że to nie jest książka tylko dla dzieci ;D
jak kiedyś byłam mniejsza i wypożyczałam to ścigałyśmy się z mamą, która pierwsza przeczyta. :lol2:
WFSG
WFSG
  15 grudnia 2008

Nie czytałem w ogóle, jakoś nigdy nie miałem przekonania. Żeby nie było uwielbiam czytać. Po przeczytaniu powyższych postów może sięgnę po pierwszą część i zobaczymy czy przypadnie mi do gustu.

funnycat
funnycat
  15 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie czytałem w ogóle, jakoś nigdy nie miałem przekonania


No to jest troche dziwne "nie miec przekonania do ksiazki, ktorej nigdy sie nie czytalo..
Czyzbys ocenial po okladce? Daj szanse ,a nie pozalujesz.. ;))
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.