funnycat
funnycat
  8 grudnia 2008 (pierwszy post)
Hej wszystkim !! Jestem najprawdziwszym molem ksiazkowym, i nie zlicze juz ksiazek , ktore przeczytalam... a sa ta dobre ksiazki.. Mam ulubione gatunki i trzymam sie ich.. sa to thrillery medyczne, ksiazki historyczne, literatura o tematyce religijnej, biografie...Jednak ksiazka ,ktora wciagnela mnie jak zadna inna to wlasnie Harry Potter...
Nie zgadzam sie z powrzechna opinia ,ze to marnowanie czasu i bzdury dla dzieci.. uwazam ze dobra lektura to taka , ktora wciaga i sprawia ,ze chce sie przerzucic strone jak najszybciej ... Co wy o tym myslicie??
funnycat
funnycat
  9 grudnia 2008
RexMundi
RexMundi: a JA prawię dekadę

Mialam juz 19 lat ,gdy pierwszy raz przeczytalam HP
Po tysiacach ksiazek ,ktore przeczytalam, ( jako 11 latka czytalam Kinga ;) mialam juz
pewne rozeznanie... Jednak warto dac szanse ksiazce i nie oceniac jej po okladce ;))
izabelaa1988
izabelaa1988
  9 grudnia 2008

pierwszy tom HP przeczytałam jak byłam młodsza i wciągneło mnie to książka o której mogę pogadać z młodszą siostrą napisana ciekawym językiem filmy w kinie nawet jak wiem co będzie dalej są świetne myślałam że wyrosnę z tego a tu ostatni tom łaaaał to było coś jak siadłam przeczytałam w niecały dzień ledwo się mogłam oderwać

MamNosaDoTego
Posty: 636 (po ~60 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
MamNosaDoTego
  9 grudnia 2008

Przeczytalam 6 czesci HP.. [z siodmej tylko 3 pierwsze rozdzialy i ostatni :mrgreen: ] i nie sadze zeby dzieci chcialy to czytac..;] Prawda jest taka ze jesli ktos nie lubi czytac to nawet najbardziej wciagajaca ksiazka go nie porwie..

Nie znam sie na muzyce i gówno wiem..

Unattainable4U
Unattainable4U
  9 grudnia 2008

przeczytalam wszystkie ksiazki i obejrzalam wszystkie dostepne czesci i majac nawet i 30lat to ostatnia rowniez obejrze ;)
zaczynalam od Więźnia Azkabanu, pożniej częśc 1, 2 i pózniej już kolejno. kazdą książke (procz siódmej- z braku czasu) przeczytalam po kilka-kilkanascie razy i bardzo mi sie podobaly.
Niestety zauwazam dosc smieszne reakcje na wspomnienie o Harrym, jak tylko wspominam ze ma byc premiera i chcialabym isc na to do kina wybucha smiech-nie wiem czego skoro wiekszosc z was wypowiedziala sie, ze to ksiazka niekoniecznie dla dzieci-a jednak, nadal sporo osob uwaza inaczej.
kto nie czytal, niech przeczyta a nie nieprzychylnie sie o niej wypowiada.

Konradziq
Konradziq
  9 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Harry Potter - dla dzieci czy dla doroslych?

Dla dorosłych dzieci :ninja: .

Z Harrym Potterem jest tak - książka dorasta wraz z czytelnikiem.
Więc jeśli (powiedzmy) 20-latek sięgnie pierwszy raz po Kamień Filozoficzny, to może się zniechęcić.
Dlatego idealnie jest zacząć w wieku -nastu i czytać co roku jeden tom :D.

Konto usunięte
Konto usunięte: uwazam ze dobra lektura to taka , ktora wciaga i sprawia ,ze chce sie przerzucic strone jak najszybciej ...

Otóż to :tak: .
Czasem czytelnik może nie dorosnąć do książki (wyobrażasz sobie, aby 9-latek czytał Proszę państwa do gazu?).
Innym razem może on ową książkę przerosnąć (35-latek czytający Dzieci z Bullerbyn?).

Są pewne momenty w życiu, dla których warto przeczytać daną książkę - bo później (lub wcześniej) może się ona nam nie spodobać.
misiasty1985
misiasty1985
  9 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Hej wszystkim !! Jestem najprawdziwszym molem ksiazkowym, i nie zlicze juz ksiazek , ktore przeczytalam... a sa ta dobre ksiazki.. Mam ulubione gatunki i trzymam sie ich.. sa to thrillery medyczne, ksiazki historyczne, literatura o tematyce religijnej, biografie...Jednak ksiazka ,ktora wciagnela mnie jak zadna inna to wlasnie Harry Potter... Nie zgadzam sie z powrzechna opinia ,ze to marnowanie czasu i bzdury dla dzieci.. uwazam ze dobra lektura to taka , ktora wciaga i sprawia ,ze chce sie przerzucic strone jak najszybciej ... Co wy o tym myslicie??

Łykałem HP po 1000 stron dziennie tej książki ogólnie 4 pierwsze części w dwa dni książka ciekawa interesująca ...no czesiu jaka może być jeszcze książka....zajebiaszcza:lol:
lulumk
lulumk
  9 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: marnowanie czasu

Czytanie książek nie jest marnowaniem czasu, rozwija naszą wyobraźnie, poszerza zasób słownictwa i ma wiele, wiele innych zalet.

Konto usunięte
Konto usunięte: bzdury dla dzieci

Tak zazwyczaj mówią Ci, którzy nie przeczytali żadnej części/przeczytali jedynie pierwszą a nie całą serię. Bardzo mylny pogląd.

Konto usunięte
Konto usunięte: uwazam ze dobra lektura to taka , ktora wciaga i sprawia ,ze chce sie przerzucic strone jak najszybciej ... Co wy o tym myslicie??

Uważam podobnie jak Ty.
"Harry Potter" do takich ksiażek należy - jednak - na pewno nie każdemu będą pasowały takie "klimaty".
Książeczką dla dzieci nie jest z całą pewnością - ksiązki dla dzieci nie mają takiej fabuły, dzieci nie ogarnęłyby tylu wydarzeń, szczegółów, miałyby problemy z powiązaniem ze sobą tylu faktów, poza tym - "takie" sceny jak w Harrym Potterze nie pojawiają się w ksiązkach dla dzieci. Nawet objętościowo jest to dla nich za dużo. Pierwszą cześc Harrego czytałam w podstawówce i... nie skończyłam. Była to dla mnie książka niezrozumiała i nudna wtedy. Doceniłam jej wartość później. Preczytałam calą serię.
funnycat
funnycat
  9 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nawet objętościowo jest to dla nich za dużo

Bylalbym zadowolona , gdyby HP mial jeszcze wiecej stron :mrgreen: :mrgreen:
Przeczytalam wszystkie tomy jednym tchem.. Ba!! Kupilam je nawet i trzymam je sobie w domu... Nie lubie ich komus pozyczac.. Lubie sobie czasami jeszcze raz przeczytac, mimo iz juz to zrobilam :))
Nekron83
Nekron83
  9 grudnia 2008

ja nie jestem molem książkowym ale miałem okazje przeczytać pierwsza część HP bardzo mi się podobała jest napisana w bardzo przystępny sposób i wciąga na długie godziny miłej lektury

lulumk
lulumk
  9 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

Heh, mam słabość do książek i je chomikuję - nie mieszczą się na półkach - Harrego też oczywiście mam :)
Ale pożyczam - niech inni też się nacieszą :mrgreen:
baskas4
baskas4
  9 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co wy o tym myslicie??

lubię serię Harry'ego Pottera.
Pierwsze części zapewne były pisane dla młodszych, jednak z kazdą częścią próg wiekowy wzrastał.
Poza tym Rowling bardzo mądrze przeniosła do książki motywy, postacie oraz przedmioty z mitologii. Tak więc można pokusić się o stwierdzenie, że książka rozwija ie tylko wyobraźnię, ale i wiedzę :d
Myślę że seria o Potterze może być dla kazdego :d
funnycat
funnycat
  9 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Heh, mam słabość do książek i je chomikuję

Slabosc to mam i ja...coz to dla mnie za radosc bladzic wsrod polek w ksiegarniach i empikach w poszukiwaniu czegos for me ;) Ten zapach farby drukarskiej...ahh..
Nie pozyczam HP bo juz raz to zrobilam i oddano mi moja ukochana ksiazke w kawalkach..;(
kaseami
kaseami
  10 grudnia 2008

dorastałam wraz z ksiazką i mam wrażenie że zmienia się wraz ze mną.. zaczełam w gimnazjum teraz jestem dorosła hmmm ciekawe czy to oznacza zmiane na tyle że trzeba być poważnym??

aaanulaa92
aaanulaa92
  10 grudnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ksiazka ,ktora wciagnela mnie jak zadna inna to wlasnie Harry Potter...

zgadzam sie z tym... :) Harry Potter jest swietny... Przeczytalam juz wszystkie czesci :) kazda jego nastepna część jest lepsza od poprzedniej... i wcale nie uwazam ze to ksiazka tylko dla dzieci... Znam wiele doroslych osob ktore tez zauroczyly sie w tej ksiazce :))
izkas1
izkas1
  10 grudnia 2008

Harry Potter? to dla dzieci! - tak myślałam...
Ale kiedyś poszłam do koleżanki na pogaduchy i ona puściła swoim pociechom Pottera na dvd, aby nie przeszkadzały nam w rozmowie. Patrzyłam mimochodem na ekran od czasu do czasu i tak mi się spodobało, że stwierdziłam, że muszę przeczytać ksiązkę.
Najpierw zdobyłam pierwszą i drugą częśc i tak mnie wciągnęło, że pożyczyłam od znajomej, która ma całą serię, pozostałe części...
Przeczytałam w tydzień. Cudowne książki, bardzo mi się podobały i myślę, że jeszcze kiedyś do nich wrócę.
Polecam wszystkim!

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.