andrewkoegh
andrewkoegh
  2 listopada 2008 (pierwszy post)

Jako, że zagadki z kadrami ciągną się już przez dłuższy czas i w zabawie biorą udział ciągle te same osoby, to postanowiłem 'wymyślić' coś nowego. Zobaczymy, czy macie dobrą pamięć nie tylko do twarzy, ale i do dialogów filmowych (lub też jesteście mistrzami google). Regulamin jest podobny, dodałem jednak parę nowych zasad, które ułatwią nam zabawę.

1. Osoba, która zadaję zagadkę umieszcza cytat lub też fragment dialogu z wybranego przez siebie filmu. W owym cytacie musi być coś charakterystycznego dla danego filmu dzięki czemu unikniemy zastoju.
- starajcie się tak dobierać cytaty, aby nie dało się ich zgooglować, ponieważ w takim przypadku zagadka zostanie bardzo szybko rozwiązana - dopuszczalne jest kopiowanie dialogów z plików txt dołączonych do filmu (tzw. napisów);
- cytat może pochodzić zarówno z polskiej jak i angielskiej wersji filmu; używanie innych języków jest zabronione;
- cytaty zamieszczajcie w znacznikach [ quote][ /qoute], aby uniknąć nabijania znaków.
2. Kto pierwszy odgadnie tytuł poszukiwanego filmu zyskuje prawo do umieszczenia kolejnej zagadki.
- autor zagadki musi potwierdzić odgadnięcie tytułu, dopiero wtedy można zamieścić kolejny cytat (wyjątkiem są sytuacje, w których parę osób zyskało pewność, co do nazwy filmu, a autor zagadki się wylogował);
- jeżeli osoby aktualnie biorące udział w zabawie nie będą wstanie znaleźć odpowiedzi to osoba zadająca zagadkę umieszcza kolejny cytat lub też podpowiedź słowną (przykładowo imię postaci);
- osoba, która odgadła nazwę filmu musi zamieścić nową zagadkę w ciągu godziny od uzyskania potwierdzenia, co do trafności swojej odpowiedzi - w przeciwnym wypadku jej kolejka przepadnie, a zagadkę zada inna osoba;
- jeżeli po 24 godzinach nikt nie odgadnie tytułu filmu to autor zyskuje prawo do zadania kolejnej zagadki.
3. Przykładowe prawidłowo zadane zagadki:
*

Konto usunięte
Konto usunięte: - Czy życie zawsze jest tak do dupy czy tylko w dzieciństwie? - Zawsze.

Odpowiedź: Leon Zawodowiec.
*
Konto usunięte
Konto usunięte: But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams.

Odpowiedź: Equilibrium.

Pierwsza zagadka:


Konto usunięte
Konto usunięte: ? Czyj to motocykl? ? To Chopper. ? Czyj to Chopper? ? Zeda. ? Kto to jest Zed? ? Zed zszedł, kochanie, Zed zszedł.


Wiem, że banalna, ale na początku chciałbym zachęcić ludzi do zabawy. Także proszę, aby osoba, która zgadnie także zadała coś prostego.

Życzę miłej zabawy.
Filuteria
Filuteria
  2 listopada 2008

Pulp Fiction.

:ziober2:

andrewkoegh
andrewkoegh
  2 listopada 2008
Filuteria
Filuteria: Pulp Fiction.


Zgadza się Karolino (:
Poproszę zagadkę, ale coś prostego - ostatnim razem nas zabiłaś z tymi kadrami :mrgreen:
fioletowykrokodyl
fioletowykrokodyl
  2 listopada 2008

Pomysł fajny ale to za proste - wystarczy przepisać, nawet ręcznie kilka wyrazów i wujek gugl powie nam co to.

andrewkoegh
andrewkoegh
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Pomysł fajny ale to za proste - wystarczy przepisać, nawet ręcznie kilka wyrazów i wujek gugl powie nam co to.


Dlatego fajnie byłoby grać fair i nie używać google, ale o to będzie raczej ciężko. Nie mniej jednak można dobierać cytaty w taki sposób, że google ich nie wychwyci. Przykładowo samemu tłumacząc z angielskiego na polski.

--------
Z racji tego, że osoba, która odgadła zagadkę nie ma pomysłu na nową to ja ją wyręczę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie mogę uwierzyć chłopaki, wy się rano budzicie i dzwonicie jeden do drugiego, mówiąc: "Dzień dobry Marcus", "Dzień dobry Mike". Jak leci? Dobrze, więc jak dziś spier... dzień dla kapitana? Jejku, nie wiem, nie wiem. Uuu...patrz tam chodź zabijmy trzech grubasów.


Banalne.
fioletowykrokodyl
fioletowykrokodyl
  2 listopada 2008

bad boys :mrgreen:

fioletowykrokodyl
fioletowykrokodyl
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Niech będzie pochwalony pan nasz Jezus Chrystus... Koło Szecherezady przechodziłem i patrzę stoi ta kobita, tak jakoś biednie wyglądała, a ja w Boga wierzę, to żal mi się jej zrobiło. No to mówię pójdziesz ze mną, tu niedaleko... do Wielkiego Ryśka

:mrgreen:
odwieczna
odwieczna
  2 listopada 2008

Psy II: Ostatnia Krew.
:mrgreen:

andrewkoegh
andrewkoegh
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Psy II: Ostatnia Krew.


Tak, Twoja kolej.

Jeżeli jesteście stuprocentowo pewni swojej odpowiedzi to od razu zadajcie zagadkę, a nie czekajcie na potwierdzenie.
odwieczna
odwieczna
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: "- Nie, dziękuje panienko, nigdy nie pracuje w niedziele."


poprawię się. :mrgreen:
fabuleux
Posty: 3259 (po ~81 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 32
fabuleux
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: poprawię się.


mam nick z tego filmu
Amelia / Le Fabuleux destin d'Amelie Poulain ? (;
Oh you're so naive yet so... :zakochany:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: andrewkoegh

myślałem nad podobnym tematem.. choć wiadomo że cytat łatwiej znaleźć niż kadr ;)
mimo to ..fajnie że jest :piwo:

Konto usunięte
Konto usunięte: "- Nie, dziękuje panienko, nigdy nie pracuje w niedziele."

ale tego to nie kojarzę :nie:
...Ignorance is bliss...
odwieczna
odwieczna
  2 listopada 2008
fabuleux
fabuleux: Amelia


:tak:
Twoja kolej. :)
fabuleux
Posty: 3259 (po ~81 znaków)
Reputacja: 4 | BluzgometrTM: 32
fabuleux
  2 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Puk -Co? -Puk! PUK!! -Kto tam? -Nie kuwa kto tam tylko PUK mi daj, kod PUK, źle wpisałem 3 razy


taki banalny ale słabo myślę w niedzielę (;
Oh you're so naive yet so... :zakochany:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  2 listopada 2008
fabuleux
fabuleux: Cytat: -Puk -Co? -Puk! PUK!! -Kto tam? -Nie kuwa kto tam tylko PUK mi daj, kod PUK, źle wpisałem 3 razy

czas surferów
...Ignorance is bliss...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.