andrewkoegh
andrewkoegh
  2 listopada 2008 (pierwszy post)

Jako, że zagadki z kadrami ciągną się już przez dłuższy czas i w zabawie biorą udział ciągle te same osoby, to postanowiłem 'wymyślić' coś nowego. Zobaczymy, czy macie dobrą pamięć nie tylko do twarzy, ale i do dialogów filmowych (lub też jesteście mistrzami google). Regulamin jest podobny, dodałem jednak parę nowych zasad, które ułatwią nam zabawę.

1. Osoba, która zadaję zagadkę umieszcza cytat lub też fragment dialogu z wybranego przez siebie filmu. W owym cytacie musi być coś charakterystycznego dla danego filmu dzięki czemu unikniemy zastoju.
- starajcie się tak dobierać cytaty, aby nie dało się ich zgooglować, ponieważ w takim przypadku zagadka zostanie bardzo szybko rozwiązana - dopuszczalne jest kopiowanie dialogów z plików txt dołączonych do filmu (tzw. napisów);
- cytat może pochodzić zarówno z polskiej jak i angielskiej wersji filmu; używanie innych języków jest zabronione;
- cytaty zamieszczajcie w znacznikach [ quote][ /qoute], aby uniknąć nabijania znaków.
2. Kto pierwszy odgadnie tytuł poszukiwanego filmu zyskuje prawo do umieszczenia kolejnej zagadki.
- autor zagadki musi potwierdzić odgadnięcie tytułu, dopiero wtedy można zamieścić kolejny cytat (wyjątkiem są sytuacje, w których parę osób zyskało pewność, co do nazwy filmu, a autor zagadki się wylogował);
- jeżeli osoby aktualnie biorące udział w zabawie nie będą wstanie znaleźć odpowiedzi to osoba zadająca zagadkę umieszcza kolejny cytat lub też podpowiedź słowną (przykładowo imię postaci);
- osoba, która odgadła nazwę filmu musi zamieścić nową zagadkę w ciągu godziny od uzyskania potwierdzenia, co do trafności swojej odpowiedzi - w przeciwnym wypadku jej kolejka przepadnie, a zagadkę zada inna osoba;
- jeżeli po 24 godzinach nikt nie odgadnie tytułu filmu to autor zyskuje prawo do zadania kolejnej zagadki.
3. Przykładowe prawidłowo zadane zagadki:
*

Konto usunięte
Konto usunięte: - Czy życie zawsze jest tak do dupy czy tylko w dzieciństwie? - Zawsze.

Odpowiedź: Leon Zawodowiec.
*
Konto usunięte
Konto usunięte: But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams.

Odpowiedź: Equilibrium.

Pierwsza zagadka:


Konto usunięte
Konto usunięte: ? Czyj to motocykl? ? To Chopper. ? Czyj to Chopper? ? Zeda. ? Kto to jest Zed? ? Zed zszedł, kochanie, Zed zszedł.


Wiem, że banalna, ale na początku chciałbym zachęcić ludzi do zabawy. Także proszę, aby osoba, która zgadnie także zadała coś prostego.

Życzę miłej zabawy.
pauline321
pauline321
  4 listopada 2008

Testosteron :]

pauline321
pauline321
  4 listopada 2008

to ja dam cos banalnie prostego ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: -zaraz będzie ciemno -zamknij się!
andrewkoegh
andrewkoegh
  4 listopada 2008

RRRrrrr :woot:

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  4 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: RRRrrrr

tak RRRrrr
...Ignorance is bliss...
andrewkoegh
andrewkoegh
  4 listopada 2008
Zagadka
Zagadka: - Mogę zaoferować panom kawę? - Jasne. Daj mi kawę. Czarną. Joey. - A twoi przyjaciele? - Nie piją kawy. Nie lubią jej, Joey. - Kim jest Joey? - To ty. - Nazywam się Tom, proszę pana. - Oczywiście, że tak. Dobra kawa. - Dziękuję panu. - Prawie tak dobra jak w Filadelfii. Ale przecież o tym wiesz, prawda, Tom?


Dialog pomiędzy dwiema osobami (;
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zagadka: - Mogę zaoferować panom kawę? - Jasne. Daj mi kawę. Czarną. Joey. - A twoi przyjaciele? - Nie piją kawy. Nie lubią jej, Joey. - Kim jest Joey? - To ty. - Nazywam się Tom, proszę pana. - Oczywiście, że tak. Dobra kawa. - Dziękuję panu. - Prawie tak dobra jak w Filadelfii. Ale przecież o tym wiesz, prawda, Tom?

Wściekłe Psy ?
...Ignorance is bliss...
andrewkoegh
andrewkoegh
  5 listopada 2008
RexMundi
RexMundi: Wściekłe Psy ?


Nope.
Film z 2005 roku, główną rolę zagrał aktor znany z Władcy Pierścieni.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ci ludzie zamierzali nas zabić. Zamierzali nas zabić. Popełnili serię morderstw w tych stanach... Tom St**** jest rodzinnym człowiekiem od dawna należącym do tego społeczeństwa. Tom St**** jest jednym z wielu ciężko pracujących właścicieli biznesów z Millbrook w Indianie. Jeden z nich przyłożył mi broń do skroni, a Tom, to niesamowite, on...
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nope. Film z 2005 roku, główną rolę zagrał aktor znany z Władcy Pierścieni.

'Hooligans' :woot:
Spotlessmind
Spotlessmind
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Dialog pomiędzy dwiema osobami (;

The History of Violence.

Dlaczego nikt mi wcześniej nie powiedział o tym temacie? :and:

:ziober2:

I nie czepiać się odwiecznej, że trudne zagadki daje.
Ambitne filmy ogląda dziewczyna :mrgreen:
Spotlessmind
Spotlessmind
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: The History of Violence.

A History*

Konto usunięte
Konto usunięte: - Skąd pan tak dobrze zna kobiety? - Wymyślam faceta, a potem odbieram mu rozum i logikę.


Jeden z moich ulubiony cytatów o kobietach :mrgreen:
Który właściwie pasuje do wszystkich, jakie znam :ziober2:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Cytat: - Skąd pan tak dobrze zna kobiety? - Wymyślam faceta, a potem odbieram mu rozum i logikę.

Lepiej być nie może
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: - To moja szafa zaopatrzenia. Znajdziesz tam wszystko czego potrzeba..szczotki, płyny, spraye na robale. Chciałabym, żeby dom był czysty kiedy się wyniesiemy. Clark, przetłumaczysz? - Jeśli źle wykonasz robotę zamkną cię tam z karaluchami na 2 tygodnie bez jedzenia i wody. - Okay, Rosie? Okay? Będziesz tu bardzo szczęśliwa. Chodź,Clark, mamy wiele więcej do zrobienia. Jesteś taki dobry w językach. Płynnie mówisz po hiszpańsku. To było takie miłe z twojej strony. - "Miły" to moje drugie imię, pani W****h.


:mrgreen:
...Ignorance is bliss...
pauline321
pauline321
  5 listopada 2008

The Goonies?

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: The Goonies?

brawo :ninja:
...Ignorance is bliss...
pauline321
pauline321
  5 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: - Jesteśmy gotowi.|- 200 metrów. -Ok, dalej, chcę aktualne położenie. -Zatrzymaj się! -Wyślij potwierdzenie. -Musimy być martwi. -Sir, agent potwierdził,|że oba cele nie żyją. -Muszę być tego pewien. -Przekaż szefowi biura w Rabacie,by potwierdził zgony


prosze bardzo :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.