andrewkoegh
andrewkoegh
  2 listopada 2008 (pierwszy post)

Jako, że zagadki z kadrami ciągną się już przez dłuższy czas i w zabawie biorą udział ciągle te same osoby, to postanowiłem 'wymyślić' coś nowego. Zobaczymy, czy macie dobrą pamięć nie tylko do twarzy, ale i do dialogów filmowych (lub też jesteście mistrzami google). Regulamin jest podobny, dodałem jednak parę nowych zasad, które ułatwią nam zabawę.

1. Osoba, która zadaję zagadkę umieszcza cytat lub też fragment dialogu z wybranego przez siebie filmu. W owym cytacie musi być coś charakterystycznego dla danego filmu dzięki czemu unikniemy zastoju.
- starajcie się tak dobierać cytaty, aby nie dało się ich zgooglować, ponieważ w takim przypadku zagadka zostanie bardzo szybko rozwiązana - dopuszczalne jest kopiowanie dialogów z plików txt dołączonych do filmu (tzw. napisów);
- cytat może pochodzić zarówno z polskiej jak i angielskiej wersji filmu; używanie innych języków jest zabronione;
- cytaty zamieszczajcie w znacznikach [ quote][ /qoute], aby uniknąć nabijania znaków.
2. Kto pierwszy odgadnie tytuł poszukiwanego filmu zyskuje prawo do umieszczenia kolejnej zagadki.
- autor zagadki musi potwierdzić odgadnięcie tytułu, dopiero wtedy można zamieścić kolejny cytat (wyjątkiem są sytuacje, w których parę osób zyskało pewność, co do nazwy filmu, a autor zagadki się wylogował);
- jeżeli osoby aktualnie biorące udział w zabawie nie będą wstanie znaleźć odpowiedzi to osoba zadająca zagadkę umieszcza kolejny cytat lub też podpowiedź słowną (przykładowo imię postaci);
- osoba, która odgadła nazwę filmu musi zamieścić nową zagadkę w ciągu godziny od uzyskania potwierdzenia, co do trafności swojej odpowiedzi - w przeciwnym wypadku jej kolejka przepadnie, a zagadkę zada inna osoba;
- jeżeli po 24 godzinach nikt nie odgadnie tytułu filmu to autor zyskuje prawo do zadania kolejnej zagadki.
3. Przykładowe prawidłowo zadane zagadki:
*

Konto usunięte
Konto usunięte: - Czy życie zawsze jest tak do dupy czy tylko w dzieciństwie? - Zawsze.

Odpowiedź: Leon Zawodowiec.
*
Konto usunięte
Konto usunięte: But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams.

Odpowiedź: Equilibrium.

Pierwsza zagadka:


Konto usunięte
Konto usunięte: ? Czyj to motocykl? ? To Chopper. ? Czyj to Chopper? ? Zeda. ? Kto to jest Zed? ? Zed zszedł, kochanie, Zed zszedł.


Wiem, że banalna, ale na początku chciałbym zachęcić ludzi do zabawy. Także proszę, aby osoba, która zgadnie także zadała coś prostego.

Życzę miłej zabawy.
andrewkoegh
andrewkoegh
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak ateistycznie


Hmm, może Maska Zorro?

Filuteria
Filuteria: Pf. A bawcie się.


A Tobie co Karolino? :mrgreen:
Spotlessmind
Spotlessmind
  10 listopada 2008
Filuteria
Filuteria: Pf. A bawcie się.

Widziałaś ten film! :D

:*
Spotlessmind
Spotlessmind
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Hmm, może Maska Zorro?

Zepsułeś moją podpowiedź.

Twoja kolej :and:
andrewkoegh
andrewkoegh
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zepsułeś moją podpowiedź.


:and:
Mogłeś napisać, że chcesz zatrzymać tutaj Karolinę.

Zagadka
Zagadka: Wyglądałeś na takiego zadowolonego. Pomyślałem. Między nami. cieszę się, że się zorientowałeś. Tak mnie korciło, by ci o tym powiedzieć. Nie wiedziałem tylko, od kogo chcesz to usłyszeć. Aarona czy Roy'a, Roy'a czy Aarona. Powiem ci coś w sekrecie, coś od klienta do adwokata. Nieważne, od kogo ją usłyszysz. To ta sama historia. M-m-musiałem za-abić L***, panie V***.


Monolog.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 listopada 2008

Lęk pierwotny :woot:

...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 listopada 2008

jako że jestem PRAWIE pewny

zagadka banalna

Konto usunięte
Konto usunięte: Wyglądacie jak... - Jak wyglądają, J ? - Jak przygłupy. Wyglądają jak dwa przygłupy. - To twoje ubrania, k e.
...Ignorance is bliss...
Spotlessmind
Spotlessmind
  10 listopada 2008

"Pulp Fiction".

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: "Pulp Fiction".

oczywiście :tak:
...Ignorance is bliss...
Spotlessmind
Spotlessmind
  10 listopada 2008

Czas na moje zadanie.

Zagadka
Zagadka: - Zdumiewacie mnie ludzie. Wywalacie kupę kasy na książki, ale k... nie na te. - A które są, k..., te?
andrewkoegh
andrewkoegh
  10 listopada 2008

Good Will Hunting

Świetnie zagrał w tym filmie Williams (;

Spotlessmind
Spotlessmind
  11 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Good Will Hunting Świetnie zagrał w tym filmie Williams (;

Przecież znasz odpowiedź. :and:

Świetny to był scenariusz ;)
andrewkoegh
andrewkoegh
  11 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież znasz odpowiedź.


Zajęty byłem. ;>

Zagadka
Zagadka: - Jestem samobójcą. Zgodnie z zasadami, po śmierci mogę trafić tylko w jedno miejsce. - Chcesz sobie kupić drogę do nieba. - A co ty byś zrobiła, gdyby skazali cię na więzienie do którego osobiście wysłałaś połowę skazańców?
Spotlessmind
Spotlessmind
  12 listopada 2008

"Constantine".

fioletowykrokodyl
fioletowykrokodyl
  13 listopada 2008

No to jak zgadłeś to wypadałoby dać zagadkę, co?

Spotlessmind
Spotlessmind
  13 listopada 2008

Nie było potwierdzenia.

zagadka
zagadka: Maluje twarz, by ukryć twarz. Jej oczy są głęboką wodą.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.