andrewkoegh
andrewkoegh
  2 listopada 2008 (pierwszy post)

Jako, że zagadki z kadrami ciągną się już przez dłuższy czas i w zabawie biorą udział ciągle te same osoby, to postanowiłem 'wymyślić' coś nowego. Zobaczymy, czy macie dobrą pamięć nie tylko do twarzy, ale i do dialogów filmowych (lub też jesteście mistrzami google). Regulamin jest podobny, dodałem jednak parę nowych zasad, które ułatwią nam zabawę.

1. Osoba, która zadaję zagadkę umieszcza cytat lub też fragment dialogu z wybranego przez siebie filmu. W owym cytacie musi być coś charakterystycznego dla danego filmu dzięki czemu unikniemy zastoju.
- starajcie się tak dobierać cytaty, aby nie dało się ich zgooglować, ponieważ w takim przypadku zagadka zostanie bardzo szybko rozwiązana - dopuszczalne jest kopiowanie dialogów z plików txt dołączonych do filmu (tzw. napisów);
- cytat może pochodzić zarówno z polskiej jak i angielskiej wersji filmu; używanie innych języków jest zabronione;
- cytaty zamieszczajcie w znacznikach [ quote][ /qoute], aby uniknąć nabijania znaków.
2. Kto pierwszy odgadnie tytuł poszukiwanego filmu zyskuje prawo do umieszczenia kolejnej zagadki.
- autor zagadki musi potwierdzić odgadnięcie tytułu, dopiero wtedy można zamieścić kolejny cytat (wyjątkiem są sytuacje, w których parę osób zyskało pewność, co do nazwy filmu, a autor zagadki się wylogował);
- jeżeli osoby aktualnie biorące udział w zabawie nie będą wstanie znaleźć odpowiedzi to osoba zadająca zagadkę umieszcza kolejny cytat lub też podpowiedź słowną (przykładowo imię postaci);
- osoba, która odgadła nazwę filmu musi zamieścić nową zagadkę w ciągu godziny od uzyskania potwierdzenia, co do trafności swojej odpowiedzi - w przeciwnym wypadku jej kolejka przepadnie, a zagadkę zada inna osoba;
- jeżeli po 24 godzinach nikt nie odgadnie tytułu filmu to autor zyskuje prawo do zadania kolejnej zagadki.
3. Przykładowe prawidłowo zadane zagadki:
*

Konto usunięte
Konto usunięte: - Czy życie zawsze jest tak do dupy czy tylko w dzieciństwie? - Zawsze.

Odpowiedź: Leon Zawodowiec.
*
Konto usunięte
Konto usunięte: But I, being poor, have only my dreams; I have spread my dreams under your feet; Tread softly because you tread on my dreams.

Odpowiedź: Equilibrium.

Pierwsza zagadka:


Konto usunięte
Konto usunięte: ? Czyj to motocykl? ? To Chopper. ? Czyj to Chopper? ? Zeda. ? Kto to jest Zed? ? Zed zszedł, kochanie, Zed zszedł.


Wiem, że banalna, ale na początku chciałbym zachęcić ludzi do zabawy. Także proszę, aby osoba, która zgadnie także zadała coś prostego.

Życzę miłej zabawy.
andrewkoegh
andrewkoegh
  8 listopada 2008
johnson
johnson: Musialem podpowiedz dac inaczej byscie przez 3 dni nie zgadywali :D


Bo ten dialog dziwny był :ninja:

Zagadka
Zagadka: - Może przeniesiemy się w przyjemniejsze miejsce? Gdzie jest ciepło. - Rany, ale towar. - Czemu nie jesteśmy w lesie? - Podróżujemy z klasą. - Głos. - Apostoł. - Co to za dudek? - Głos Boga. Więcej szacunku. - Głos? A gdzie reszta? - Nie wiemy. - Jak to?
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  9 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zagadka: - Może przeniesiemy się w przyjemniejsze miejsce? Gdzie jest ciepło. - Rany, ale towar. - Czemu nie jesteśmy w lesie? - Podróżujemy z klasą. - Głos. - Apostoł. - Co to za dudek? - Głos Boga. Więcej szacunku. - Głos? A gdzie reszta? - Nie wiemy. - Jak to?

coś z Pythona ?

Żywot Brajana ?
...Ignorance is bliss...
andrewkoegh
andrewkoegh
  9 listopada 2008
RexMundi
RexMundi: coś z Pythona ? Żywot Brajana ?


To nie ten film.

Konto usunięte
Konto usunięte: Biblia stała się niezrozumiała, wręcz banalna. By temu przeciwdziałać Kościół zamierza odświeżyć wiarę i styl. Na przykład krucyfiks, odwieczny symbol wiary, tak uniwersalny i rozpoznawalny, lecz pesymistyczny, zostanie zastąpiony innym. Jezus nie przybył,by zadać nam cierpienie. Lecz, by nas wspomóc. Zachęcić. Biorąc to pod uwagę, stworzyliśmy coś aktualniejszego. Przed wami pierwszy z pomysłów kampanii "Katolicyzm-Wow!" Oto... Chrystek! Może to zbyt poufała nazwa dla symbolu religijnego, ale robi wrażenie, no nie?


Wypowiedź jednej z pobocznych postaci tego filmu.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 listopada 2008

Dogma

...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: - Siedź tam i zamknij się. Tu nie istnieje demokracja. - Tak, istnieje. - Wcale nie. Teraz to są Stany Zjednoczone J a C a. Jestem prezydentem, Jestem władcą, jestem królem. Jestem Michael Jackson, a ty Tito. Twoja dupa należy do mnie. - Dlaczego oni nie chcieliby mojej pomocy? - Ponieważ nie obchodzisz ich ani trochę. Nie lubią cię. Ja cię nie lubię. - Mam to gdzieś. Jestem tu dla dziewczynki. - Dziewczynka cię nie lubi. Nikt cię nie lubi. Przyjechałeś tu na darmo.

uwielbiam ten film
...Ignorance is bliss...
johnson
johnson
  10 listopada 2008

A moze podpowiedz?

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Halo. Kto mówi ? - Halo? - Czy ja rozmawiam z FBI? - Tak, tu FBI. - Jesteś z FBI ? - Tak, jestem z FBI. - Jeśli chcecie odzyskać dziewczynkę żywą, słuchaj i nic nie mów. - Ok, Słucham. Dajcie coś do pisania. - Okup ma być dostarczony dziś w nocy, o 23:00. Stawka wynosi 50 milionów dolarów. - 50 milionów dolarów !? Myślisz, że kogo porwałeś, Chelsea Clinton? - W używanych banknotach. Nie większych niż pięćdziesiątki. - Dobra. W porządku. 50 milionów. Nie ma sprawy. - Chcę 20 milionów w 50-tkach... - 20 milionów w 50-tkach. - 20 milionów w 20-tkach... - 20 milionów w 20-tkach. - I 10 milionów w 10-tkach. - 10 milionów w 10-tkach. .. Jakieś frytki do tego?
...Ignorance is bliss...
andrewkoegh
andrewkoegh
  10 listopada 2008

Rush Hour


RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Rush Hour

oczywiście :tak:
...Ignorance is bliss...
andrewkoegh
andrewkoegh
  10 listopada 2008
Zagadka
Zagadka: - Mam trzy warunki. Chcę telefon i adres miejsca, gdzie się zatrzymasz. - Dobrze. - Jeśli się przeniesiesz, chcę wiedzieć z kim i gdzie. - Dobrze. - Zadzwonisz, gdy dotrzesz na miejsce i codziennie przed snem. - Dobrze. - Ma włączony roaming. Mój numer jest zapisany.


Film nowy, przypadł do gustu wielu osobom z tego forum.
Filuteria
Filuteria
  10 listopada 2008

The Lion King. :zakochany:

Spotlessmind
Spotlessmind
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Film nowy, przypadł do gustu wielu osobom z tego forum.

Nie widziałem, ale pewnie "Taken", bo reklamowałeś.
A teraz pewnie cieszysz się z marketingu :ziober2:
andrewkoegh
andrewkoegh
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A teraz pewnie cieszysz się z marketingu


Dziś jest mało osób na forum, więc zadając trudną zagadkę powstałby zastój :mrgreen:

Twoja kolej.
Spotlessmind
Spotlessmind
  10 listopada 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziś jest mało osób na forum, więc zadając trudną zagadkę powstałby zastój

:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: - To dom Pana! - Znikniemy zanim wróci.


Tak ateistycznie :ziober2:
Filuteria
Filuteria
  10 listopada 2008
:zonk:

Pf. A bawcie się. :fakju:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.