poetess
poetess
  15 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Hej
Dzsiaj właściwie w jednej sprawie, druga to taka mała dygresja przy okazji.
1. Poszukuje dobrego kryminału, oczywiście o ksiące mowa, ale jakiś porządny, z ciekawą fabułą, trzymający w napięciu do samego końca. Co polecacie?
2. No dobra, druga częsć dotyczy mentalności Polaków. Mam wrażenie, że jesteśmy strasznie nieufni, rzadko kiedy ktoś się zatrzymuje, żeby zabrać kogoś na stopa, nie reagujemy, gdy dzieje sie komus krzywda, bo to nie nasz problem, nie odpowiadamy dzień dobry nieznajomym. . Z tego, co mówią moi rodzice, to za czasów PRL-u w Polsce bylo inaczej ( nie to, że ktoś chce wrocic do tego systemu, broń Boże ! ), ludzie byli bliżej siebie, mozna było wybrac się na wycieczke "na krzywy ryj", bez grosza przy duszy, a z głodu by się nie umarło i bezpiecznie wróciłoby się do domu.
Wiem, że strasznie generalizuję i zaraz się na mnie rzucicie z aortą, że Wy tacy nie jesteście. Swoje obserwacje opieram tylko na prównywaniu Polaków i Anglików, ktorzy z moich doświadczeń są akurat bardziej otwarci na świat, to samo zreszta dotyczy Włochów i Hiszpanów.
-Czy jako naród jesteśmy gburowaci? :woot:
- Coś się zmieniło przez te 20 lat w polskiej mentalności?
Dobra, tyle
Pozdrawiam
:and:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Poszukuje dobrego kryminału, oczywiście o ksiące mowa, ale jakiś porządny, z ciekawą fabułą, trzymający w napięciu do samego końca. Co polecacie?

może coś z serii Tom Clancy :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy jako naród jesteśmy gburowaci?

nie wypowiem sie za cały naród.. .. wiem że Ja nie jestem

Konto usunięte
Konto usunięte: - Coś się zmieniło przez te 20 lat w polskiej mentalności?

coraz miej SOLIDARNOŚCI ..a więcej pogoni za pieniądzem
...Ignorance is bliss...
poetess
poetess
  15 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: może coś z serii Tom Clancy

Nie orientuje się ;)
Jakiś konkretny tytul?
FockIt
FockIt
  15 sierpnia 2008

wpisz tom clancy ;] mi sie podobala ksiazka jesien w pekinie. nie wiem czy to kryminal ;d ale jest zeschizowana

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakiś konkretny tytul?

Polowanie na Czerwony Październik
Stan zagrożenia
Suma wszystkich strachów
... i masa innych.. ale tylko te znam
...Ignorance is bliss...
baskas4
baskas4
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Poszukuje dobrego kryminału, oczywiście o ksiące mowa, ale jakiś porządny, z ciekawą fabułą, trzymający w napięciu do samego końca. Co polecacie?

Dennis lehane - wyspa skazańców
Jedyny kryminał (thriller) którego przeczytałam.
Nie zrozumiałam jednak końca :)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy jako naród jesteśmy gburowaci?

tak
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  15 sierpnia 2008

Hmmm, mi się wydaje, że ta gburowatość wynika ogólnie z niezadowolenia narodu który co chwila narzeka na płace, za drogi chleb itp. Gonimy za pieniądzem przedkładając własną kondycję psychiczną. Nie mamy czasu na rodzinę, na siebie. Stres związany z robotą też ma wpływ na to jacy jesteśmy wracając z niej. Kiedyś ludzie nie przejmowali się pracą gdyż czy się stało czy leżało pieniądz się należał (zero stresu). Więcej czasu itp.

Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Hej

Heloł

Konto usunięte
Konto usunięte: Pozdrawiam

Me too :lol: ;P
poetess
poetess
  15 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: poetess: Hej Heloł poetess: PozdrawiamMe too ;P

Nie nabijaj :and:

:mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dennis lehane - wyspa skazańców Jedyny kryminał (thriller) którego przeczytałam. Nie zrozumiałam jednak końca :)

To polecasz, czy nie?:D
Qbkens
Qbkens: Hmmm, mi się wydaje, że ta gburowatość wynika ogólnie z niezadowolenia narodu który co chwila narzeka na płace, za drogi chleb itp. Gonimy za pieniądzem przedkładając własną kondycję psychiczną. Nie mamy czasu na rodzinę, na siebie. Stres związany z robotą też ma wpływ na to jacy jesteśmy wracając z niej. Kiedyś ludzie nie przejmowali się pracą gdyż czy się stało czy leżało pieniądz się należał (zero stresu). Więcej czasu itp.

No mozliwe, jednak dlaczego w innych krajach tego aż tak nie zauważam? :woot:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie nabijaj

Jak ja lubię :jezyk2:
I Ty też :P

Konto usunięte
Konto usunięte: No mozliwe, jednak dlaczego w innych krajach tego aż tak nie zauważam?

Być moze w innych krajach jest to wynikiem inszej kultury, wychowania. Tamte kraje transformacje ustrojową mają już dawno za sobą, UK w ogóle nie przechodziła :)
poetess
poetess
  15 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Jak ja lubię I Ty też :P

Cicho, bo się wyda :mrgreen:
Qbkens
Qbkens: Być moze w innych krajach jest to wynikiem inszej kultury, wychowania. Tamte kraje transformacje ustrojową mają już dawno za sobą, UK w ogóle nie przechodziła :)

Mozliwe, kiedyś pojade do Australii i bede zyla z kangurami, podobno tam ludzie też są bardzo otwarci :mrgreen:
baskas4
baskas4
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: To polecasz, czy nie?:D

Polecam, bardzo polecam :)
Tylko ten koniec każdy może zinterpretować po swojemu ;)
Zresztą przeczytasz to zrozumiesz :)
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Cicho, bo się wyda

banana Tej Pani proszę :mrgreen: ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Mozliwe, kiedyś pojade do Australii i bede zyla z kangurami, podobno tam ludzie też są bardzo otwarci

A ja do Japonii, tam też są ludki otwarte, szczególnie dziółchy :w00t: ;)
666kamilka666
666kamilka666
  15 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Poszukuje dobrego kryminału, oczywiście o ksiące mowa, ale jakiś porządny, z ciekawą fabułą, trzymający w napięciu do samego końca. Co polecacie?

"Anioł Zniszczenia" Robert Crais.
Czytałam dawno, nawet fajna :)

Konto usunięte
Konto usunięte: kiedy ktoś się zatrzymuje, żeby zabrać kogoś na stopa, nie reagujemy, gdy dzieje sie komus krzywda, bo to nie nasz problem, nie odpowiadamy dzień dobry nieznajomym.

To ja jestem inna bo zawszę proszę rodziców żeby się zatrzymalni, reaguję na krzywdę i odpowiadam dzień dobry :nielapie:

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy jako naród jesteśmy gburowaci? - Coś się zmieniło przez te 20 lat w polskiej mentalności?

Nie wydaje mi się.. Mniej więcej wśród ludzi których znam 3/4 to ludzie mili i życzliwi :tak:
Nie wiem co sie zmieniło, mam 16 lat:and:
poetess
poetess
  15 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: banana Tej Pani proszę ;)

Sam jesteś banan :mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: A ja do Japonii, tam też są ludki otwarte, szczególnie dziółchy ;)

Wole Wlochów ;d
Konto usunięte
Konto usunięte: To ja jestem inna bo zawszę proszę rodziców żeby się zatrzymalni, reaguję na krzywdę i odpowiadam dzień dobry

Toć napisalam, że generalizuje tylko :mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wydaje mi się.. Mniej więcej wśród ludzi których znam 3/4 to ludzie mili i życzliwi Nie wiem co sie zmieniło, mam 16 lat

Też nie wiem, rodzice mnie uświadamiają :mrgreen:
Można starszyzny forumowej zapytać, np. starego pryka -Qbkensa :D
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.