poetess
poetess
  7 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Dobry wieczór ;)

Bezpośrednio porozmawiamy dzisiaj( mam nadzieję) o filmie Tajemnice BrokeBlack Mountain


Kto nie widział, to krótki opis:
Konto usunięte
Konto usunięte: Ennis Del Mar i Jack Twist poznają się latem w 1963 roku w Wyoming. Obaj zostają zatrudnieni przez ranczera Joe Aguirre'a do wypasu owiec na zboczach majestatycznej góry Brokeback. Mężczyźni od razu przypadają sobie do gustu. Z czasem jednak przyjaźń przeradza się w miłość. Ennis i Jack nie potrafią poradzić sobie ze swoim uczuciem. Z początku traktują je jako krótką przygodę. Nawet przez chwilę nie dopuszczają do siebie myśli, że mogą być homoseksualistami. Wraz z końcem lata ich drogi się rozchodzą. Ennis wraca do swojej dziewczyny Almy, z którą bierze ślub i szybko doczekuje się dwóch córek. Jack związuje się z piękną Lureen Newsome i zostaje ojcem pięknego syna. Mijają cztery lata. Pewnego dnia Ennis otrzymuje od Jacka pocztówkę z propozycją spotkania...

Film zdobył 8 nominacji do Oscarów, 3 nagrody BAFTA, 4 Złote Globy i szereg prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez różnego rodzaju stowarzyszenia krytyków. Głownym tematem jest homoseksualizm, oczywiscie to nie pierwszy film poruszający te tematykę, jednak sposob przedstawienia problemu homofobii społeczeństwa i zagubienia dwoch męzczyzn, ktorzy nie wiedzą, czy podążać za głosem serca, czy sprostać oczekiwaniom rodziny, podporządkowując się do "norm", jest zaiście wyjątkowy. Gra aktórów wyśmienita ( szczegolnie świętej pamięci Heathem Ledgera, o ktorym na pewno w przyszłości założe temat ), film pomimo stosunkowo niskiego budżetu wzbił się na wyżyny i zyskal aprobate krytyków. Warto obejrzeć, warto...Specjalnie wybralam straszczenie, ktore nie ujawnia zakończenia, aby Was zmotywować do sięgnięcia po ten film :mrgreen:

Teraz pare pytań :
-Oglądaliście?
- Co myślicie o filmie?
- Co przypadło do gustu, a co nie?
- Warto robic takie filmy?


Teraz temat pośredni, zainspirowany filmem, na pewno nadający się na Kulturę.

-Homfobia to problem?
- Jaki jest Wasz stosunek do homoseksulistów ?
-Czy Polska jest krajem w tej kwestii tolerancyjnym? ( tak, nie i dlaczego)


Tyle
Miłego wieczoru
pozdrawiam
ave, adios, ciao, bye
pauline321
pauline321
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Oglądaliście? - Co myślicie o filmie? - Co przypadło do gustu, a co nie? - Warto robic takie filmy?


slyszalam tylko o nim ze znakomita rola Ledgera [*].
warto robic takie filmy zeby uswiadomic spoleczenstwo ze tolerancja to dobra rzecz.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Homfobia to problem? - Jaki jest Wasz stosunek do homoseksulistów ? -Czy Polska jest krajem w tej kwestii tolerancyjnym? ( tak, nie i dlaczego)


homofobia to duzy problem. jesli chodzi o gejów to o wiele wiecej jest wrogo do nich nastawionych facetów, zas lesbijki czestoi uwazaja za "pociągajace".
niby polska to tolerancyjny kraj ale problem jest, nawet jka widze po przykladzie znajomych jak reagują na takie zwiazki.
Krystian48
Krystian48
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobry wieczór ;)

Cześć :]

Konto usunięte
Konto usunięte: -Oglądaliście?

Nie

Konto usunięte
Konto usunięte: - Co myślicie o filmie?

Jakoś zniechęca mnie historia o 2 Ranczerach homo

Konto usunięte
Konto usunięte: - Warto robic takie filmy?

teraz robią filmy o wszystkim i o wszystkich wiec dlaczego niema być takich

Konto usunięte
Konto usunięte: -Homfobia to problem?

.

Konto usunięte
Konto usunięte: - Jaki jest Wasz stosunek do homoseksulistów ?

Do lesbijek nic nie mam..
ale do geja mam takie dziwne obrzydzenie


Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy Polska jest krajem w tej kwestii tolerancyjnym? ( tak, nie i dlaczego)

Nie do końca
Dlaczego..?
Bo mamy Prezydenta Homofoba
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: homofobia to duzy problem. jesli chodzi o gejów to o wiele wiecej jest wrogo do nich nastawionych facetów, zas lesbijki czestoi uwazaja za "pociągajace".

Jak dla mnie bycie homofobem to sprawa wrecz niepojęta, a co dopiero gdy ktoś "nie lubi "tylko gejów. Zreszta nie rozumiem facetow, homoseksualiści zmiejszaja im tylko konkurencje...Z tego co powiedzieli mi koledzy, to nie przepadaja za gejami, gdyz uwazaja, ze kompromituja oni mężczyzn. :zonk: Załosne podejscie...
Krystian48
Krystian48
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie lubi "tylko gejów

No to będę pojechany :oops:
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Krystian48
Krystian48: .

Rozszerz wypowiedz :mrgreen: .

Krystian48
Krystian48: Nie do końca Dlaczego..? Bo mamy Prezydenta Homofoba

Na pewno, ale to nie moze byc jedynym powodem.

Krystian48
Krystian48: Do lesbijek nic nie mam.. ale do geja mam takie dziwne obrzydzenie

Wybacz, ale musze zonkąc :zonk:
Umiesz wyjaśnic chociaz dlaczego?
Np. gdybys nagle sie dowiedzial, ze Twoj przyjaciel jest gejem to co?
pauline321
pauline321
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak dla mnie bycie homofobem to sprawa wrecz niepojęta, a co dopiero gdy ktoś "nie lubi "tylko gejów. Zreszta nie rozumiem facetow, homoseksualiści zmiejszaja im tylko konkurencje...Z tego co powiedzieli mi koledzy, to nie przepadaja za gejami, gdyz uwazaja, ze kompromituja oni mężczyzn. Załosne podejscie...


dokladnie.
niezmiernie mnie to irytuje i gdy facet klnie i pomstuje aly czas na gejów to dla mnie jest skreslony.
Krystian48
Krystian48
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wybacz, ale musze zonkąc

Wiedziałem :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Umiesz wyjaśnic chociaz dlaczego?

Nie chodzi mi o ich zachowanie czy o to

Konto usunięte
Konto usunięte: ze kompromituja oni mężczyzn

Tylko o to co robią w łóżku porostu mnie to obrzydza, i nic na to nie poradze

Konto usunięte
Konto usunięte: Twoj przyjaciel jest gejem to co?

Traktował bym go normalnie
w końcu to mój przyjaciel :and:
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: dokladnie. niezmiernie mnie to irytuje i gdy facet klnie i pomstuje aly czas na gejów to dla mnie jest skreslony.

Takie teksty to juz chyba tylko prymitywy gloszą, brak horyzontalnego myslenia.
Ja znam jedngo geja i jednego biseksualiste ( tzn. pewnie gej, ale narazie szuka swojej drogi, mlody jest ) . Uwazam ich za wspanialych, wartosciowych ludzi, a to co i z kim robia, to ich sprawa.
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Krystian48
Krystian48: Tylko o to co robią w łóżku porostu mnie to obrzydza, i nic na to nie poradze

A gdy to sa lesbijki to juz nie? :PP
Krystian48
Krystian48: Traktował bym go normalnie w końcu to mój przyjaciel

Uff, chociaż to..bo wielu na takie pytanie odpowiada : koniec przyjaźni.
Krystian48
Krystian48
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A gdy to sa lesbijki to juz nie?

Mam Ci to dosłownie wytłumaczyć :and: ?
pauline321
pauline321
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Takie teksty to juz chyba tylko prymitywy gloszą, brak horyzontalnego myslenia. Ja znam jedngo geja i jednego biseksualiste ( tzn. pewnie gej, ale narazie szuka swojej drogi, mlody jest ) . Uwazam ich za wspanialych, wartosciowych ludzi, a to co i z kim robia, to ich sprawa.


dokladnie ;)
osobiscie wolałabym miec przyjaciela geja niz stado przyjaciolek ;)
bo on i spokojniejszy i Cie lepeij zrozumie i pomoze jak sie ubrac :ziober2:
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Krystian48
Krystian48: Mam Ci to dosłownie wytłumaczyć ?

Nie, daruje sobie.
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Oglądaliście? - Co myślicie o filmie? - Co przypadło do gustu, a co nie? - Warto robic takie filmy?

tak oglądałam
jak dla mnie świetny , pokazał prawdziwą historię jakich wiele ... , tyle facetów musi się tym ukrywać , przez takie głupie i zacofane społeczeństwo ...
-film w całości mi się podobał,a to tego świetna gra aktorów :and:
-oczywiscie


Konto usunięte
Konto usunięte: - Jaki jest Wasz stosunek do homoseksulistów ?

jasne , że toleruję , każdy ma prawo do bycia sobą :)
z homofobią trzeba walczyć :
D

Konto usunięte
Konto usunięte: pozdrawiam ave, adios, ciao, bye

również ;]
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: bo on i spokojniejszy i Cie lepeij zrozumie i pomoze jak sie ubrac

Niekoniecznie, nie ma co generalizowac, chociaz są rzeczyiscie troche "inni" :mrgreen: w tych sprawach, blizsi kobietom.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.