poetess
poetess
  7 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Dobry wieczór ;)

Bezpośrednio porozmawiamy dzisiaj( mam nadzieję) o filmie Tajemnice BrokeBlack Mountain


Kto nie widział, to krótki opis:
Konto usunięte
Konto usunięte: Ennis Del Mar i Jack Twist poznają się latem w 1963 roku w Wyoming. Obaj zostają zatrudnieni przez ranczera Joe Aguirre'a do wypasu owiec na zboczach majestatycznej góry Brokeback. Mężczyźni od razu przypadają sobie do gustu. Z czasem jednak przyjaźń przeradza się w miłość. Ennis i Jack nie potrafią poradzić sobie ze swoim uczuciem. Z początku traktują je jako krótką przygodę. Nawet przez chwilę nie dopuszczają do siebie myśli, że mogą być homoseksualistami. Wraz z końcem lata ich drogi się rozchodzą. Ennis wraca do swojej dziewczyny Almy, z którą bierze ślub i szybko doczekuje się dwóch córek. Jack związuje się z piękną Lureen Newsome i zostaje ojcem pięknego syna. Mijają cztery lata. Pewnego dnia Ennis otrzymuje od Jacka pocztówkę z propozycją spotkania...

Film zdobył 8 nominacji do Oscarów, 3 nagrody BAFTA, 4 Złote Globy i szereg prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez różnego rodzaju stowarzyszenia krytyków. Głownym tematem jest homoseksualizm, oczywiscie to nie pierwszy film poruszający te tematykę, jednak sposob przedstawienia problemu homofobii społeczeństwa i zagubienia dwoch męzczyzn, ktorzy nie wiedzą, czy podążać za głosem serca, czy sprostać oczekiwaniom rodziny, podporządkowując się do "norm", jest zaiście wyjątkowy. Gra aktórów wyśmienita ( szczegolnie świętej pamięci Heathem Ledgera, o ktorym na pewno w przyszłości założe temat ), film pomimo stosunkowo niskiego budżetu wzbił się na wyżyny i zyskal aprobate krytyków. Warto obejrzeć, warto...Specjalnie wybralam straszczenie, ktore nie ujawnia zakończenia, aby Was zmotywować do sięgnięcia po ten film :mrgreen:

Teraz pare pytań :
-Oglądaliście?
- Co myślicie o filmie?
- Co przypadło do gustu, a co nie?
- Warto robic takie filmy?


Teraz temat pośredni, zainspirowany filmem, na pewno nadający się na Kulturę.

-Homfobia to problem?
- Jaki jest Wasz stosunek do homoseksulistów ?
-Czy Polska jest krajem w tej kwestii tolerancyjnym? ( tak, nie i dlaczego)


Tyle
Miłego wieczoru
pozdrawiam
ave, adios, ciao, bye
Krystian48
Krystian48
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie, daruje sobie.

Widze, że rozumiesz która kwestia ich życia mnie obrzydza i niestety nic na to nie poradze...
nie umię zmienić sie w ciągu 3 sek... Nie jestem jak jedna z tych słit lasek z tego portalu


Konto usunięte
Konto usunięte:

Konto usunięte
Konto usunięte:

A teraz ja wam zadam pytanie
co sądzicie o układzie rodziny
Tata+Tata+Dziecko ?? :woot:
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Krystian48
Krystian48: Widze, że rozumiesz która kwestia ich życia mnie obrzydza i niestety nic na to nie poradze... nie umię zmienić sie w ciągu 3 sek...

Rozumiem w pewnym sensie..Tez nie chcialabym tego widzieć, ale ja zwyczajnie staram sie o tym nie myslec, co oni tam sobie robia w sypalnii.
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie jestem jak jedna z tych słit lasek z tego portalu

jakas aluzja? :woot:
Konto usunięte
Konto usunięte: Tata+Tata+Dziecko

Ojj, u mnie w szkole kilka godzin lekcji do wychowania w rodzinie bylo poswieconych na ten temat... Hmm, w Holandii sie to przyjelo, widzialam nawet film, gdzie ponad polowa dzieci z przedszkola opowiada o swoich dwoch rodzicach, ktorzy sa tej samej plci. Moim zdaniem jednak to kiepski pomysl.... Zarowno tata+tata, jak i mama+mama..Niech sobie beda razem, ale natura juz tak nas uksztaltowala, ze biologicznie jest mama+tata, wiec wierze, ze to ma jakis glebszy sens i takie dziecko wiecej sie nauczy od takiego typu rodziny.
Krystian48
Krystian48
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jakas aluzja?

Nie... tylko porównanie

Konto usunięte
Konto usunięte: Ojj, u mnie w szkole kilka godzin lekcji do wychowania w rodzinie bylo poswieconych na ten temat... Hmm, w Holandii sie to przyjelo, widzialam nawet film, gdzie ponad polowa dzieci z przedszkola opowiada o swoich dwoch rodzicach, ktorzy sa tej samej plci. Moim zdaniem jednak to kiepski pomysl.... Zarowno tata+tata, jak i mama+mama..Niech sobie beda razem, ale natura juz tak nas uksztaltowala, ze biologicznie jest mama+tata, wiec wierze, ze to ma jakis glebszy sens i takie dziecko wiecej sie nauczy od takiego typu rodziny.

Najbardziej żal mi jest tych dzieci . bo mogą mieć miliony zabawek itp. Ale nic nie zastąpi im prawdziwej rodziny.
po2. bardzo prawdopodobne że będą napiętnowane w szkole..
po3. Badania udowodniły że takie dzieci mogą mieć potem urazy psychiczne
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Krystian48
Krystian48: Najbardziej żal mi jest tych dzieci . bo mogą mieć miliony zabawek itp. Ale nic nie zastąpi im prawdziwej rodziny. po2. bardzo prawdopodobne że będą napiętnowane w szkole.. po3. Badania udowodniły że takie dzieci mogą mieć potem urazy psychiczne

Moge odeprzec kazdy z podanych przez Ciebie argumentów...
-Co to jest "prawdzia rodzina", bo podobno taka, ktora Cie kocha..
-W Holandii nie ma z tym problemu... ( o Polsce nie ma co mowic, bo spoleczenstwo do tego nie dojrzalo )
-Taa, sadze ze mniejsze urazy psychiczne niz np. dziecinstwo w patologicznej rodzinie, gdzie ojciec przypala na dzien dobry papierosem, a matka chodzi nawalona.

Nie robie tego specjalnie, ale u mnie tak wlasnie wygladala lekcja na ten temat, niby sprawa prosta..ale jak sam widzisz czasami jest do wyboru wieksze zło lub te mniejsze.

oczywiscie jestem przeciw..tak tylko napisalam, zeby spojrzec na to z innej perspektywy.
Krystian48
Krystian48
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Moge odeprzec kazdy z podanych przez Ciebie argumentów...

Zawsze w trakcie debaty są dwie strony

Konto usunięte
Konto usunięte: -Co to jest "prawdzia rodzina", bo podobno taka, ktora Cie kocha..

Ale to chodzi o całkiem inną rzecz w tym problem
Chodzi głównie o to że nic dziecku nie zastąpi Matki

Konto usunięte
Konto usunięte: -W Holandii nie ma z tym problemu... ( o Polsce nie ma co mowic, bo spoleczenstwo do tego nie dojrzalo )

Co do tego moge sie zgodzić

Konto usunięte
Konto usunięte: -Taa, sadze ze mniejsze urazy psychiczne niz np. dziecinstwo w patologicznej rodzinie, gdzie ojciec przypala na dzien dobry papierosem, a matka chodzi nawalona.

Równie dobrze takie patologiczne zachowania mogą wywoływać Geje i lesbijki
Dlaczego Patologia musi być tylko w rodzinie gdzie jest Mama i tata
NaughtyTit
Posty: 3133 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 31
NaughtyTit
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz pare pytań : -Oglądaliście? - Co myślicie o filmie? - Co przypadło do gustu, a co nie? - Warto robic takie filmy?


Oglądałam. Zajebiście nudna akcja, nie rozumiem jak można zachwycać się tym filmem.
Warto robić, jeśli przedstawi się to w ciekawszy sposób.

Konto usunięte
Konto usunięte: - Jaki jest Wasz stosunek do homoseksulistów ?


Sama jestem bi, więc mi to absolutnie nie przeszkadza... Pociągają mnie kobiety, bo są piękne ;) Ale w kwestii gejów... Nie chciałabym żeby 2 kolesi zaczeło się całować koło mnie :| Aczkolwiek jak sobie są i się z tym nie obnoszą to toleruje.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy Polska jest krajem w tej kwestii tolerancyjnym? ( tak, nie i dlaczego)


Nie, bo Ojciec Rydzyk przekabacił połowę społeczeństwa :lol2:

Don't push me, cuz I'm close to the edge
and I'll jump of with a rope that's wrapped around your head!

--I know I'm alive when I bleed!--

poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Krystian48
Krystian48: Ale to chodzi o całkiem inną rzecz w tym problem Chodzi głównie o to że nic dziecku nie zastąpi Matki

Nic dziecku nie zasątpi matki i nic ojca-zgoda. Jednak wiele dzieci wychowuje sie w niepelnej rodzinie ( tylko mama lub tylko tata), to w takim wypadku moze lepiej gdyby moglyby miec chociazby dwie "mamy" albo dwoch "ojcow" .

Krystian48
Krystian48: Równie dobrze takie patologiczne zachowania mogą wywoływać Geje i lesbijki Dlaczego Patologia musi być tylko w rodzinie gdzie jest Mama i tata

Nie slyszalam jeszcze o patologicznej rodzinie homoseksualnej, ale kto wie...

Naprawde, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Moglabym Ci tutaj referat na kilkadziesiat stron machnąc i na pewno znalazlabym kilka plusow, chociaz minusy na pewno by zwyciezyly. Ogolnie jestem na nie, ale podobno niewarto generalizować.
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
NaughtyTit
NaughtyTit: Sama jestem bi, więc mi to absolutnie nie przeszkadza... Pociągają mnie kobiety, bo są piękne ;) Ale w kwestii gejów... Nie chciałabym żeby 2 kolesi zaczeło się całować koło mnie :| Aczkolwiek jak sobie są i się z tym nie obnoszą to toleruje.

czyli jestes bi, ale widok gejow troche Cie przerasta? :woot: dziwnie.
NaughtyTit
NaughtyTit: Nie, bo Ojciec Rydzyk przekabacił połowę społeczeństwa

Mohery :mrgreen:
NaughtyTit
Posty: 3133 (po ~169 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 31
NaughtyTit
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: czyli jestes bi, ale widok gejow troche Cie przerasta? dziwnie.


Dziwnie, ale jakoś tak jest. Jakoś lepiej wygląda jak bawią się 2 kobiety niż jak 2 gości pakuje sobie w czekoladowe oczko ;d Nie wiem dlaczego... odrzuca mnie to trochę.

Konto usunięte
Konto usunięte: Mohery


+ Młodzież Wszechpolska :lol2:

Don't push me, cuz I'm close to the edge
and I'll jump of with a rope that's wrapped around your head!

--I know I'm alive when I bleed!--

poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
NaughtyTit
NaughtyTit: czekoladowe oczko

:lol2:
NaughtyTit
NaughtyTit: + Młodzież Wszechpolska

To debile dopiero są.
jeszcze Giertycha dołożyć i na stos z nimi :mrgreen:
666kamilka666
666kamilka666
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Homfobia to problem? - Jaki jest Wasz stosunek do homoseksulistów ? -Czy Polska jest krajem w tej kwestii tolerancyjnym? ( tak, nie i dlaczego)

Problem.
Jeśli nie ma ich obok mnie, nie okazują publicznie uczuć- spoko.
Nie jest, dobrze to widać na gaffiti, w rozmowach ze znajomymi/rodziną, reakcjach na rzeczy/osoby specyficzne.
Krystian48
Krystian48
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie slyszalam jeszcze o patologicznej rodzinie homoseksualnej

Może nie są wyciągane na propagande... i jak by nie patrzec jest ich w milionach procent mniej niż tych Mama+Tata

Konto usunięte
Konto usunięte: Jednak wiele dzieci wychowuje sie w niepelnej rodzinie

Ja jestem z nie pełnej rodziny i uwierz mi, że nie wyobrażam sobie sobie przystole i mówię mamo1 mamo2 lub do jednej z nich Tato :zonk:

Jak dla mnie człowiek na tym świecie Przeciwstawia się Naturze na każdym kroku..
ale to jest moim zdaniem nie podważalne bo jak już powiedziałaś

Konto usunięte
Konto usunięte: ale natura juz tak nas uksztaltowala, ze biologicznie jest mama+tata,
666kamilka666
666kamilka666
  7 sierpnia 2008
Krystian48
Krystian48: Ja jestem z nie pełnej rodziny i uwierz mi, że nie wyobrażam sobie sobie przystole i mówię mamo1 mamo2 lub do jednej z nich Tato

W "niani" czy tam jak się nazywa ten polski program na tvnie była ostatnio rodzinka córka+córka+mama+mama.
I na biologiczną mamę mówili normalnie "mamo" a na druga "ciociu" :ninja:
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Krystian48
Krystian48: Ja jestem z nie pełnej rodziny i uwierz mi, że nie wyobrażam sobie sobie przystole i mówię mamo1 mamo2 lub do jednej z nich Tato

Zyjesz w Polsce, tak zostales wychowany, w realiach gdzie tylko kombinacja tata+ mama jest mozliwa ( przynajmniej zgodnie z prawem) , w Holandi to norma.

Krystian48
Krystian48: Jak dla mnie człowiek na tym świecie Przeciwstawia się Naturze na każdym kroku.. ale to jest moim zdaniem nie podważalne bo jak już powiedziałaś

oczywiscie i dalej podtrzymuje to co powiedzialam ;)
jednak staram Ci sie udownodnic, że zawsze mozna znalezc jakies "ale", poza tym dzieki temu dyskusja jest ciekawsza :PP
Krystian48
Krystian48
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: że zawsze mozna znalezc jakies "ale", poza tym dzieki temu dyskusja jest ciekawsza :PP

:tak:
to jest jeden z tematów cyklu "niekończąca się debata"


Konto usunięte
Konto usunięte: "ciociu"

Pamiętam że za łebka mój ojciec kazał mi mówić tak do jego żony..
i powiem Ci szczerze nie jest to komfortowe..
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.