poetess
poetess
  7 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Dobry wieczór ;)

Bezpośrednio porozmawiamy dzisiaj( mam nadzieję) o filmie Tajemnice BrokeBlack Mountain


Kto nie widział, to krótki opis:
Konto usunięte
Konto usunięte: Ennis Del Mar i Jack Twist poznają się latem w 1963 roku w Wyoming. Obaj zostają zatrudnieni przez ranczera Joe Aguirre'a do wypasu owiec na zboczach majestatycznej góry Brokeback. Mężczyźni od razu przypadają sobie do gustu. Z czasem jednak przyjaźń przeradza się w miłość. Ennis i Jack nie potrafią poradzić sobie ze swoim uczuciem. Z początku traktują je jako krótką przygodę. Nawet przez chwilę nie dopuszczają do siebie myśli, że mogą być homoseksualistami. Wraz z końcem lata ich drogi się rozchodzą. Ennis wraca do swojej dziewczyny Almy, z którą bierze ślub i szybko doczekuje się dwóch córek. Jack związuje się z piękną Lureen Newsome i zostaje ojcem pięknego syna. Mijają cztery lata. Pewnego dnia Ennis otrzymuje od Jacka pocztówkę z propozycją spotkania...

Film zdobył 8 nominacji do Oscarów, 3 nagrody BAFTA, 4 Złote Globy i szereg prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez różnego rodzaju stowarzyszenia krytyków. Głownym tematem jest homoseksualizm, oczywiscie to nie pierwszy film poruszający te tematykę, jednak sposob przedstawienia problemu homofobii społeczeństwa i zagubienia dwoch męzczyzn, ktorzy nie wiedzą, czy podążać za głosem serca, czy sprostać oczekiwaniom rodziny, podporządkowując się do "norm", jest zaiście wyjątkowy. Gra aktórów wyśmienita ( szczegolnie świętej pamięci Heathem Ledgera, o ktorym na pewno w przyszłości założe temat ), film pomimo stosunkowo niskiego budżetu wzbił się na wyżyny i zyskal aprobate krytyków. Warto obejrzeć, warto...Specjalnie wybralam straszczenie, ktore nie ujawnia zakończenia, aby Was zmotywować do sięgnięcia po ten film :mrgreen:

Teraz pare pytań :
-Oglądaliście?
- Co myślicie o filmie?
- Co przypadło do gustu, a co nie?
- Warto robic takie filmy?


Teraz temat pośredni, zainspirowany filmem, na pewno nadający się na Kulturę.

-Homfobia to problem?
- Jaki jest Wasz stosunek do homoseksulistów ?
-Czy Polska jest krajem w tej kwestii tolerancyjnym? ( tak, nie i dlaczego)


Tyle
Miłego wieczoru
pozdrawiam
ave, adios, ciao, bye
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Krystian48
Krystian48: to jest jeden z tematów cyklu "niekończąca się debata"

Dokladnie, ciezko byc madrym i stac murem za jedną strona, zawsze cos tam sie znajdzie ,,never ending story.." :mrgreen: .
Krystian48
Krystian48
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ,,never ending story.."

Czytasz mi w myślach :mrgreen: :jezyk: :]
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Krystian48
Krystian48: Czytasz mi w myślach :]

Bo taka prawda ;)
Aaa i jeszcze zapytam..
To jak sie zwracasz do zony Twojego ojca? :woot:
Krystian48
Krystian48
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: To jak sie zwracasz do zony Twojego ojca?

Pani..
Nie mam zamiaru ani mówić Ciocia ani mama ani Macocha...
Co najwyżej mogę do niej bluzga jak tak bardzo chce ale to już inna sprawa :mrgreen:
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Krystian48
Krystian48: Pani.. Nie mam zamiaru ani mówić Ciocia ani mama ani Macocha... Co najwyżej mogę do niej bluzga jak tak bardzo chce ale to już inna sprawa

Aha, czyli widze, ze się nie lubicie...

Co do filmu, skoro nie ogladales, to polecam, pomimo Twojego obrzydzenia :PP
Aspyre
Aspyre
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Aha, czyli widze, ze się nie lubicie...

Ona mnie może lubi...
Ale ja jej nie za bardzo za to co zrobiła


Konto usunięte
Konto usunięte: Co do filmu, skoro nie ogladales, to polecam, pomimo Twojego obrzydzenia :PP

Dopisze do mojej listy Downloadu
poetess
poetess
  7 sierpnia 2008
Krystian48
Krystian48: Ona mnie może lubi... Ale ja jej nie za bardzo za to co zrobiła

Ok, rozumiem, nie dopytuje.

Krystian48
Krystian48: Dopisze do mojej listy Downloadu


;)
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Dobry wieczór ;)

Cześć, czołem kluski z rosołem :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Oglądaliście? - Co myślicie o filmie? - Co przypadło do gustu, a co nie? - Warto robic takie filmy?

Nie oglądałem

Konto usunięte
Konto usunięte: -Homfobia to problem?

Hmmm, problem ludzi którzy się boją homoseksualistów. Po części strach ten jest uzasadniony, wszak z natury człowiek boi się sytuacji niezrozumiałych dla niego. Natomiast konsekwencje tego strachu to juz problem społeczny.

Konto usunięte
Konto usunięte: - Jaki jest Wasz stosunek do homoseksulistów ?

Uważam, że to nie jest naturalne, a widok dwóch geji niesmaczny. Aczkolwiek mógłbym się kolegować z taką osobą (gejem), byleby swoje ręce trzymał przy sobie :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy Polska jest krajem w tej kwestii tolerancyjnym? ( tak, nie i dlaczego)

Nie jest tolerancyjnym bo tworzący je obywatele są nietolerancyjni. Jeśli chodzi o ustawy i prawo, to można rzec, że to też świadczy o awersji naszego kraju.

Konto usunięte
Konto usunięte: Miłego wieczoru pozdrawiam ave, adios, ciao, bye

Dzięki brzoskwinko i wzajemnie :ninja:
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  7 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Bezpośrednio porozmawiamy dzisiaj( mam nadzieję) o filmie Tajemnice BrokeBlack Mountain

oczywiście :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: -Homfobia to problem?

Tak.

Konto usunięte
Konto usunięte: - Jaki jest Wasz stosunek do homoseksulistów ?

Nic do nich nie mam
a wręcz powiem, że lubię oglądać yaoi :mrgreen:
albo zwykłe shonen-ai :)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Czy Polska jest krajem w tej kwestii tolerancyjnym? ( tak, nie i dlaczego)

Nie jest, nie będzie.
Homoseksualiści są dosłownie prześladowani.
Kobiety oczywiście nie! Bo to fajne jak się dwie laski cąłują :/

Konto usunięte
Konto usunięte: -Oglądaliście?

nie, ale chcę ;p
absinthee
absinthee
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Oglądaliście? - Co myślicie o filmie? - Co przypadło do gustu, a co nie? - Warto robic takie filmy?

Ogladałam,co prawda jakiś czas temu,ale film bardzo mi sie spodobał.
Oceniam całokształt,scenariusz,wykonanie,obsadę. Aktorzy świetnie odegrali swoje role.
Pamietam,końcówka bardzo mnie wzruszyła,ryczałam jak stary bóbr.Pewnie,ze warto.

Konto usunięte
Konto usunięte: - Jaki jest Wasz stosunek do homoseksulistów ?

akceptuje.
Jednak jesli chodzi o prawo do adopcji dzieci przez takie zwiazki jestem stanowczo przeciw.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy Polska jest krajem w tej kwestii tolerancyjnym? ( tak, nie i dlaczego)

Polska nie nalezy do krajów tolerancyjnych pod tym jak i innymi względami.Wiekszość społeczeństwa jest ograniczona,trudno mu zrozumieć coś,czego nie są w stanie pojąć. Uciekamy się do schematów,trudno zaakceptować nam coś ,co nie ma do konca 'przejrzystego' wytłumaczenia.Lubimy jasność,stałość i brak różnorodności. Kot to kot,pies to pies,hetero to hetero. Nie moze być przeciez inaczej (:
BlazjonBrutalGore
BlazjonBrutalGore
  8 sierpnia 2008

Film jest świetny, pokazuje to co najważniejsze w doskonałym obiektywie choć film przedstawia opowieść o dwóch gejach który mają rodzine kochające dzieci itp to i tak się spełniają mimo konsekwencji ... większośc ludzi odpuszcza sobie ten film z względu na własnie dwóch geji a tak na prawdę to jest film godny uwagi :)

jaggoda92
jaggoda92
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Oglądaliście?

Czytaliście. Książkę na podstawie filmu.

Konto usunięte
Konto usunięte: Co myślicie o filmie?

W moim przypadku o książce. Nie jest zła, niektóre momenty szokujące- jak opis stosunku. Jednak... ma to pewną wartość artystyczną, nie można powiedzieć.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Homfobia to problem?

Tak. Ostatnio, mój kolega powiedział, że geje są obrzydliwi. Lesbijki nie, geje tak. To dziwne, szokujące i podchodzące pod skinów.
Homofobia to problem. Jednak dzieci są uświadamiane od małego, ze rodzina to mamusia i tatuś i dzieciaczki. A to nie jest jedyne rozwiązanie. Jednak... niech sobie geje i lesbijki robią co chcą, mi nie przeszkadzają, choć nie zgodziłabym sie na adopcję dzieci. Nie.
ChybaKpisz
ChybaKpisz
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Oglądaliście? - Co myślicie o filmie? - Co przypadło do gustu, a co nie? - Warto robic takie filmy?

oglądałam. film mi się spodobał, ale nie lubię "ranczerów". nie przepadam, gdy film nakręcony jest na wsi, na jakimś ranczu. kowboje i tym podobne mnie nie kręcą. :P
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Oglądaliście? - Co myślicie o filmie? - Co przypadło do gustu, a co nie? - Warto robic takie filmy?

oglądałem
ogólnie .. film bardzo dobry.. dobrze zrobiony i zagrany .. z ciężkim tematem w tle
czy mi przypadł do gustu.. raczej był to film..który należało obejrzeć
warto robić filmy na każdy kontrowersyjny temat.. byle był zrobiony z głową

Konto usunięte
Konto usunięte: -Homfobia to problem? - Jaki jest Wasz stosunek do homoseksulistów ? -Czy Polska jest krajem w tej kwestii tolerancyjnym? ( tak, nie i dlaczego)

problem
jestem tolerancyjny
nie jest... bo jesteśmy w wiekszej części zacofani ... a wszystko co jest trudne do pojęcia.. staję się Tematem TABU
...Ignorance is bliss...
Amibia
Amibia
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Oglądaliście? - Co myślicie o filmie? - Co przypadło do gustu, a co nie? - Warto robic takie filmy?

nie oglądałam, ale myślę, że dobry i powinnam go zobaczyć.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Homfobia to problem? - Jaki jest Wasz stosunek do homoseksulistów ? -Czy Polska jest krajem w tej kwestii tolerancyjnym? ( tak, nie i dlaczego)

:tak:
szanuję ich odmienność.
nie bardzo. sa różni ludzie i różnie do tego podchodzą, nigdy nie będzie 100% tolerancyjnych.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.