66x
66x
  15 lipca 2008 (pierwszy post)

//////////////////////////////////////////////

Udzielając się w tematach dotyczących książek na forum "Hyde" widziałem, że King cieszy się dużym zainteresowaniem wśród czytających :) Jednak nie wszyscy mieli jeszcze okazję sięgnąć po którąś z jego książek. (Co byście polecili osobie chcącej przeczytać COŚ Kinga? I Dlaczego właśnie ten tytuł?)Oczywiście nie każdy trafił od razu na wybitne dzieło tego pisarza.(pierwsza książka Kinga którą przeczytałaś/przeczytałeś? Jakie odczucia towarzyszyły po jej przeczytaniu?) Osoby, które przeczytały więcej niż jedną pozycję z jego dość obszernej listy tytułów, na pewno będą mogły wskazać książkę, która zrobiła na nich wrażenie większe niż jego inne tytuły. (Jaka to książka, i dlaczego?) Jednak wiemy, że S. King jest tylko człowiekiem i ma prawo do błędów :) (jaka książka według Ciebie nie powinna ujrzeć światła dziennego?).
//////////////////////////////////////////////

Q:1Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych książek S.Kinga to jak By ona wyglądała?
Q:2Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych ekranizacji książek/opowiadań S.Kinga to jak By ona wyglądała?
Q:3Czy King zasługuję na miano Mistrza Horroru?
/////////////////////Moje odpowiedzi na zadane pytania/////////////////////////

Konto usunięte
Konto usunięte: (Co byście polecili osobie chcącej przeczytać COŚ Kinga? I Dlaczego właśnie ten tytuł?)

Bez zastanowienia polecam Christine, książka może wydać sie banalna bo opowiada o samochodzie, który zabija ludzi, ale dodatkowo pełna jest opisów, które wywołują gęsią skórkę podczas czytania i ciekawie przedstawia zachowania młodych ludzi w danych sytuacjach.
Konto usunięte
Konto usunięte: (pierwsza książka Kinga którą przeczytałaś/przeczytałeś? Jakie odczucia towarzyszyły po jej przeczytaniu?)

"CMĘTARZ ZWIEŻĄT" (książka ma jeszcze jeden tytuł Polski z tego co się orientuję) Książka dosyć ciekawa, ale po przeczytaniu zastanawiałem się co takiego ludzie widzą w książkach Kinga.
Konto usunięte
Konto usunięte: (Jaka to książka, i dlaczego?najlepsza)
Odbiegająca całkowicie od tematyki jego twórczości "Mroczna Wieża". Opowieść która według mnie NIGDY nie powinna się skończyć, bo nie ma możliwości by w pełni zadowolić czytającego.
Konto usunięte
Konto usunięte: (jaka książka według Ciebie nie powinna ujrzeć światła dziennego?)

"Łowca Snów" Jedyna książka, którą zacząłem i nie dałem rady skończyć. Zero zainteresowania podczas czytania, po 25x stronach się poddałem :and:
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:1

I: "Mroczna Wieża" Tomy I-VII
II: "Christine"
III: "Miasteczko Salem"
IV: "Lśnienie"
V: "Carrie"
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:2

I: "Skazani na Shawshank"
II: "To"
III: "Zielona Mila"
IV: "Lśnienie"
V: "1408"
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:3

Tak ;]
//////////////////////////////////////////////


/////////////////////K/P/66x///////////////////////
66x
66x
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jutro podzielę się wrażeniami:).

no to się podziel w końcu bo ciekaw jestem ;]
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: czekam, bo filmu niestety też nie oglądałem, chyba nawet nie mam


Konto usunięte
Konto usunięte: Uuu, ta jest specyficzna. Mi się jeżył włos na głowie.


Film ten oglądalam na dwa razy, pierwszej nocy chyba byłam zbyt zmęczona, obejrzałam pół godziny i zasnęłam, i w sumie nie zaciekawił mnie nawet.
Wczoraj go dokonczyłam , no i cóż, podobał mi sie ale bez rewelacji.
Nie chce za duzo pisać, bo może czytają to Ci którzy nie oglądali, ale nie byłam zachwycona.
Puty nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi jest bardzo fajny, tajmeniczy klimat, potem on trochę siada:).

Konto usunięte
Konto usunięte: Jest świetny. "Ostatnie drzwi przed niebem" przeczytałam chyba z rok temu a nadal jestem pod wrażeniem. Piękna rzecz.

Czytałam, rownież bardzo mi sie podobała, dlatego ją kupiłam:)
Mam zamiar sobie ją odświerzyć nad morzem jak będę :)
:ziober2:
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: no to się podziel w końcu bo ciekaw jestem ;]

Przepraszam za opóźnienie, ale dopiero wczoraj skonczyłam oglądać.

A dodam jeszcze że brakowalo mi tego dreszczyku emocji.
Oglądałam sama, w ciemnościach i nie strachałam sie.
Podejrzewam, ze gdybym przeczytała ksiązkę to bym może odebrała trochę inaczej film, a tak to bardziej nijak.
:ziober2:
heo
heo
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:1Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych książek S.Kinga to jak By ona wyglądała?


1. Wielki Marsz (wydany pod pseudonimem)
2. Firestarter
3. Carrie
4. Lśnienie
5. ZIelona Mila
6. Misery
7. Christine
8. Gra Gerralda
9. Miasteczko Salem

Tylko tyle czytałem :P
Pabloniusz
Pabloniusz
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: (pierwsza książka Kinga którą przeczytałaś/przeczytałeś? Jakie odczucia towarzyszyły po jej przeczytaniu?)

Pierwsza (i jak dotąd jedyna): The Dead Zone (Martwa strefa) - bardzo ciekawa, choć chyba nie jest to typowy King (?)

Poza tym czytam (z przerwami) Everything's Eventual (Wszystko jest względne) - świetne opowiadania, polecam :)

Mam też 'Salem's Lot (Miasteczko Salem) - czeka grzecznie, aż skończę poprzednią książkę ;)
ImaGinatiOnx3
ImaGinatiOnx3
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:1Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych książek S.Kinga to jak By ona wyglądała?

1 Skazani na Shawshank
2 Miasteczko salem
3 Desperacja
4 Lśnienie
5 Komórka

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:2Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych ekranizacji książek/opowiadań S.Kinga to jak By ona wyglądała?

1 Skazani na Shawshank
2 Zielona Mila
3 Cell - komórka
4 Salem's Lot - miasteczko salem
5 nie wiem

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:3Czy King zasługuję na miano Mistrza Horroru?

zdecydowanie tak
66x
66x
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 3 Cell - komórka

zekranizowali komórkę :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: 4 Salem's Lot - miasteczko salem

ekranizacja była straszna, moim zdaniem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Pierwsza (i jak dotąd jedyna): The Dead Zone (Martwa strefa) - bardzo ciekawa, choć chyba nie jest to typowy King (?)

czytałem to dawno temu, i nie mogę sobie skojarzyć o czym to było.
O nauczycielu którego potrącił samochód, czy jakoś tak?
pauline321
pauline321
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 8. Gra Gerralda


kurcze kompletnie o tej ksiazce zapomnialam.
tez bym ja w mojej piątce umiescila :tak:
Pabloniusz
Pabloniusz
  18 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: czytałem to dawno temu, i nie mogę sobie skojarzyć o czym to było. O nauczycielu którego potrącił samochód, czy jakoś tak?

W wyniku wypadku zapada w śpiączkę na 5 lat.
Po przebudzeniu odkrywa, że ma zdolność widzenia przyszłości i przeszłości osób, których dotknie.
66x
66x
  19 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: W wyniku wypadku zapada w śpiączkę na 5 lat. Po przebudzeniu odkrywa, że ma zdolność widzenia przyszłości i przeszłości osób, których dotknie.

wydaje mi się że to czyałem :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: kurcze kompletnie o tej ksiazce zapomnialam. tez bym ja w mojej piątce umiescila

mi się średnio podobała.
ciekawsza była "Pokochała Toma Gordona" ;]
olewaaa
olewaaa
  19 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A dodam jeszcze że brakowalo mi tego dreszczyku emocji.

Ajaj, ja pisałam o ksiażce :D
Filmu nie widziałam, hmmm :woot:
pauline321
pauline321
  19 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: mi się średnio podobała. ciekawsza była "Pokochała Toma Gordona" ;]


nie czytalam :nie:
ale gerald byl fajny, aczkolwiek troche niesmaczny chwilami :ble:
heo
heo
  22 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale gerald byl fajny, aczkolwiek troche niesmaczny chwilami

zgadzam się..

a poza tym pokazuje, ze taki temat był :)
agrafkaaa
agrafkaaa
  22 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co byście polecili osobie chcącej przeczytać COŚ Kinga? I Dlaczego właśnie ten tytuł?)

Wielki marsz.. jedna z jego pierwszych powiesci.. jeszcze nie byl komercyjny.. naprawde czyta sie jednym tchem...

Konto usunięte
Konto usunięte: .(pierwsza książka Kinga którą przeczytałaś/przeczytałeś? Jakie odczucia towarzyszyły po jej przeczytaniu?)
agrafkaaa
agrafkaaa
  22 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: pierwsza książka Kinga którą przeczytałaś/przeczytałeś? Jakie odczucia towarzyszyły po jej przeczytaniu

Kurcze.. nie wyswietlilo rezty posta :/

pierwsza, ktora przeczytalam, byly 4 pory roku... "kawal dobrej ksiazki"

Konto usunięte
Konto usunięte: (Jaka to książka, i dlaczego?)

Jedna z mniej znanych.. "ostatni bastion Bart'a Dawes'a" ... Dlaczego? wystarczy przeczytac...

Konto usunięte
Konto usunięte: (jaka książka według Ciebie nie powinna ujrzeć światła dziennego?).

mroczna wieza czy jakos tak ;>

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:1Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych książek S.Kinga to jak By ona wyglądała?

1. ostatni bastion.
2. zielona mila
3. wielki marsz
4. Lśnienie
5. miasteczko salem

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:3Czy King zasługuję na miano Mistrza Horroru?

Nie.

i.. lepiej wyglada z brodą :P
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.