66x
66x
  15 lipca 2008 (pierwszy post)

//////////////////////////////////////////////

Udzielając się w tematach dotyczących książek na forum "Hyde" widziałem, że King cieszy się dużym zainteresowaniem wśród czytających :) Jednak nie wszyscy mieli jeszcze okazję sięgnąć po którąś z jego książek. (Co byście polecili osobie chcącej przeczytać COŚ Kinga? I Dlaczego właśnie ten tytuł?)Oczywiście nie każdy trafił od razu na wybitne dzieło tego pisarza.(pierwsza książka Kinga którą przeczytałaś/przeczytałeś? Jakie odczucia towarzyszyły po jej przeczytaniu?) Osoby, które przeczytały więcej niż jedną pozycję z jego dość obszernej listy tytułów, na pewno będą mogły wskazać książkę, która zrobiła na nich wrażenie większe niż jego inne tytuły. (Jaka to książka, i dlaczego?) Jednak wiemy, że S. King jest tylko człowiekiem i ma prawo do błędów :) (jaka książka według Ciebie nie powinna ujrzeć światła dziennego?).
//////////////////////////////////////////////

Q:1Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych książek S.Kinga to jak By ona wyglądała?
Q:2Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych ekranizacji książek/opowiadań S.Kinga to jak By ona wyglądała?
Q:3Czy King zasługuję na miano Mistrza Horroru?
/////////////////////Moje odpowiedzi na zadane pytania/////////////////////////

Konto usunięte
Konto usunięte: (Co byście polecili osobie chcącej przeczytać COŚ Kinga? I Dlaczego właśnie ten tytuł?)

Bez zastanowienia polecam Christine, książka może wydać sie banalna bo opowiada o samochodzie, który zabija ludzi, ale dodatkowo pełna jest opisów, które wywołują gęsią skórkę podczas czytania i ciekawie przedstawia zachowania młodych ludzi w danych sytuacjach.
Konto usunięte
Konto usunięte: (pierwsza książka Kinga którą przeczytałaś/przeczytałeś? Jakie odczucia towarzyszyły po jej przeczytaniu?)

"CMĘTARZ ZWIEŻĄT" (książka ma jeszcze jeden tytuł Polski z tego co się orientuję) Książka dosyć ciekawa, ale po przeczytaniu zastanawiałem się co takiego ludzie widzą w książkach Kinga.
Konto usunięte
Konto usunięte: (Jaka to książka, i dlaczego?najlepsza)
Odbiegająca całkowicie od tematyki jego twórczości "Mroczna Wieża". Opowieść która według mnie NIGDY nie powinna się skończyć, bo nie ma możliwości by w pełni zadowolić czytającego.
Konto usunięte
Konto usunięte: (jaka książka według Ciebie nie powinna ujrzeć światła dziennego?)

"Łowca Snów" Jedyna książka, którą zacząłem i nie dałem rady skończyć. Zero zainteresowania podczas czytania, po 25x stronach się poddałem :and:
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:1

I: "Mroczna Wieża" Tomy I-VII
II: "Christine"
III: "Miasteczko Salem"
IV: "Lśnienie"
V: "Carrie"
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:2

I: "Skazani na Shawshank"
II: "To"
III: "Zielona Mila"
IV: "Lśnienie"
V: "1408"
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:3

Tak ;]
//////////////////////////////////////////////


/////////////////////K/P/66x///////////////////////
andrewkoegh
andrewkoegh
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: No masz tutaj oczywiście rację :] Ale ile razy można czytać w kółko 7 tych samych książek ;] powinno być, przynajmniej ... mylion tomów :)


Taka Moda na Sukces w świecie książek :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz czeka na mnie Bastion


Bastion jest świetną książką. No i pojawia się w niej także Flagg - w sumie to po raz pierwszy. :)
chopin65
chopin65
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: (Co byście polecili osobie chcącej przeczytać COŚ Kinga?

Najbardziej podobal mi sie "Sklepik z marzeniami" - prze wymiot. Teraz czytam opowiadania pod tytułem "Szkieletowa załoga" - bardzo fajne niektóre. Mogę polecić również tytuł "Mgła". Co jeszcze? Hmmm? Oooo "Lśnienie", straszne psychooooo. Kurcze nawet nie pamietam co jeszcze czytałem tego autora. No ale to co napisałem to naprawde wymiata. pozdroo
Amibia
Amibia
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Stephen King

nie czytałam żadnej jego książki :nie: w szkole widziałam film "Cujo" na podstawie jego powieści. To podobno horror, ale jakoś mnie nie przeraził. Co najwyżej obrzydził. :wtf:
olewaaa
olewaaa
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co byście polecili osobie chcącej przeczytać COŚ Kinga? I Dlaczego właśnie ten tytuł?

"Miasteczko Salem"
Od niego też zaczęłam przygodę z King'iem. Ciekawie wprowadza w jego styl, świat.

Konto usunięte
Konto usunięte: pierwsza książka Kinga którą przeczytałaś/przeczytałeś? Jakie odczucia towarzyszyły po jej przeczytaniu?)

J.w.
Byłam podekscytowana. To była moja pierwsza książka tego typu, tajemnica, wampiry, uch!

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka to książka, i dlaczego?

"Stukostrachy"
Opętanie ciała, duszy i umysłu. Niesamowity klimat.
I bardzo lubię jego zbiór opowiadań: "Nocna zmiana."

Konto usunięte
Konto usunięte: (jaka książka według Ciebie nie powinna ujrzeć światła dziennego?).

"Rok wilkołaka"
Dno.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:1

1. Misateczko Salem
2. Stukostrachy
3. Zielona Mila
4. Skazani na Shawshank
5. Bezsenność.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:3

Rozsławił ten gatunek więc tak.
monika27771
Posty: 185 (po ~69 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
monika27771
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: znaczy na podstawie książek zrobiono te filmy.

wiem :mrgreen: nie doczytalam wtedy :P

The best things in life are unseen - that's why we close our eyes when we KISS, CRY and DREAM...

66x
66x
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: "Rok wilkołaka" Dno.

Mi się tam podobała ta książeczka :) przyjemna lektura na jeden dzień :)

Konto usunięte
Konto usunięte: nie czytałam żadnej jego książki w szkole widziałam film "Cujo" na podstawie jego powieści. To podobno horror, ale jakoś mnie nie przeraził. Co najwyżej obrzydził.

filmu nie oglądałem, książka do najlepszych nie należała, ale dało się przeczytać.

Konto usunięte
Konto usunięte: Taka Moda na Sukces w świecie książek

jeśli ma być utrzymana w świecie w jakim jest utrzymana to mi pasuje :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Bastion jest świetną książką. No i pojawia się w niej także Flagg - w sumie to po raz pierwszy. :)

mam już ponad pół roku w domu, ale nie mam okazji się zabrać :and:
pauline321
pauline321
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:1Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych książek S.Kinga to jak By ona wyglądała?


nie czytałam ich zbyt wiele.

1. komórka
2. zielona mila
2. martwa strefa
4. oczy smoka
5. miasteczko salem

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:2Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych ekranizacji książek/opowiadań S.Kinga to jak By ona wyglądała?


horrory to tylko i wylacznie ksiazki.

Konto usunięte
Konto usunięte: pierwsza książka Kinga którą przeczytałaś/przeczytałeś?


miasteczko salem.
olewaaa
olewaaa
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Mi się tam podobała ta książeczka :) przyjemna lektura na jeden dzień :)

Właśnie, 'książeczka'.
Za krótkie, za błahe.
Takie nie jego :and:

Zapomniałam o "Lśnieniu" :martuska:
Film też boskiiii.
66x
66x
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zapomniałam o "Lśnieniu" Film też boskiiii.

a mi lśnienie właśnie podeszło dosyć tak... średnio bym rzekł.
książka dobra. ale czytałem lepsze Kinga
porrnography
porrnography
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co byście polecili osobie chcącej przeczytać COŚ Kinga? I Dlaczego właśnie ten tytuł?


Myśle że miasteczko salem ;) poniewaz bylo to moja pierwsza ksiazka kinga i bradzo mi sie spodobala ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: pierwsza książka Kinga którą przeczytałaś/przeczytałeś? Jakie odczucia towarzyszyły po jej przeczytaniu?

miasteczko salem.
balam sie spojrzec w okno xD

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:1Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych książek S.Kinga to jak By ona wyglądała?

1.miasteczko salem
2.cmetarz zwiezat
3.5 czaszek
4.lśnienie
5.strefa śmierci.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:2Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych ekranizacji książek/opowiadań S.Kinga to jak By ona wyglądała?

1.1408 (5 czaszek)
2.zielona mila

i nic wiecek mi sie nie podobalo.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:3Czy King zasługuję na miano Mistrza Horroru?

jasne ze tak! ;)
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych książek S.Kinga to jak By ona wyglądała?


1. Skazani na Showshank
2. Wszystko jest wzgledne.
3. Cujo
4. Miasteczko Salem
5. Bezsenność.

Konto usunięte
Konto usunięte: Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych ekranizacji książek/opowiadań S.Kinga to jak By ona wyglądała?

1. Zielona Mila
2. Skazani na Showshank
3. Mgła
4. 1408
5. Carrie

3 ostatnie pozycje napisane na siłę.
Dwie pierwsze genialne ekranizacje, jednak reszta odstaje poziomem.
Lśnienie ksiązka bardzo dobra- ekranizacja moim zdaniem tragiczna, mimo iż Nikolsona gra bardzo mi sie podobała.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy King zasługuję na miano Mistrza Horroru?

Zdecydowanie tak.

Konto usunięte
Konto usunięte: pierwsza książka Kinga którą przeczytałaś/przeczytałeś? Jakie odczucia towarzyszyły po jej przeczytaniu?

Skazani na Showshank.
Czytałam ją wiele lat temu, na początku nie mogłam się oswoić ze stylem pisania, zapominałam jakieś wątki, nazwiska, potem jak znow była o nich mowa, nie wiedziałam co do czego przypisać, jak połaczyć fakty.
Zrezygnowałam.
Po jakimś czasie wróciłam znow do niej, i czytałam chyba z większą świadomoscią w ogóle czytania. I wtedy odkrylam urok ksiązek Kinga. Pamiętam, że w tym tomie, było kilka jego opowiadać, ktore zrobily na mnie spore wrażenie, jednak nie pamietam ich tytułów.

Konto usunięte
Konto usunięte: jaka książka według Ciebie nie powinna ujrzeć światła dziennego?).

Na razie nie ma takiej, nie przeczytałam ich jakoś niewiadomo ile, pewnie dlatego.
Nadal bardziej rozczytuję sie w ksiązkach Koontza.

Cały czas nosze się z zamiarem kupienia sobie Wszystkich tomów Mrocznej Wieży.
:ziober2:
66x
66x
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Cały czas nosze się z zamiarem kupienia sobie Wszystkich tomów Mrocznej Wieży.

Mówię Ci jak to pięknie na półce wygląda :zakochany:
a jak pięknie to się czyta.
Ogólnie jest to coś pięknego :)
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Mówię Ci jak to pięknie na półce wygląda a jak pięknie to się czyta. Ogólnie jest to coś pięknego :)

Patryk, to Ty mnie nakręciłeś na ten tytuł ;D
Kocham wszelkie moje ksiązki na moim regale;D

Tak sobie czytałam dziś ten temat o ekranizacjach i pojechałam do wypożyczalni po jedną z nich, padło na "Desperację", nawet nie czytałam tej ksiązki Kinga, ba nie słyszałam o niej, jutro podzielę się wrażeniami:).
:ziober2:
66x
66x
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak sobie czytałam dziś ten temat o ekranizacjach i pojechałam do wypożyczalni po jedną z nich, padło na "Desperację", nawet nie czytałam tej ksiązki Kinga, ba nie słyszałam o niej, jutro podzielę się wrażeniami:).

czekam, bo filmu niestety też nie oglądałem, chyba nawet nie mam :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: Patryk, to Ty mnie nakręciłeś na ten tytuł ;D Kocham wszelkie moje ksiązki na moim regale;D

Jeśli lubisz postnuklear, połączenie 4 światów i dziki zachód połączony z wysoko rozwiniętą technika to Ci się spodoba :)
olewaaa
olewaaa
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nadal bardziej rozczytuję sie w ksiązkach Koontza.

Jest świetny.
"Ostatnie drzwi przed niebem" przeczytałam chyba z rok temu a nadal jestem pod wrażeniem.
Piękna rzecz.

Konto usunięte
Konto usunięte: "Desperację", nawet nie czytałam tej ksiązki Kinga, ba nie słyszałam o niej, jutro podzielę się wrażeniami:).

Uuu, ta jest specyficzna. Mi się jeżył włos na głowie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.