66x
66x
  15 lipca 2008 (pierwszy post)

//////////////////////////////////////////////

Udzielając się w tematach dotyczących książek na forum "Hyde" widziałem, że King cieszy się dużym zainteresowaniem wśród czytających :) Jednak nie wszyscy mieli jeszcze okazję sięgnąć po którąś z jego książek. (Co byście polecili osobie chcącej przeczytać COŚ Kinga? I Dlaczego właśnie ten tytuł?)Oczywiście nie każdy trafił od razu na wybitne dzieło tego pisarza.(pierwsza książka Kinga którą przeczytałaś/przeczytałeś? Jakie odczucia towarzyszyły po jej przeczytaniu?) Osoby, które przeczytały więcej niż jedną pozycję z jego dość obszernej listy tytułów, na pewno będą mogły wskazać książkę, która zrobiła na nich wrażenie większe niż jego inne tytuły. (Jaka to książka, i dlaczego?) Jednak wiemy, że S. King jest tylko człowiekiem i ma prawo do błędów :) (jaka książka według Ciebie nie powinna ujrzeć światła dziennego?).
//////////////////////////////////////////////

Q:1Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych książek S.Kinga to jak By ona wyglądała?
Q:2Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych ekranizacji książek/opowiadań S.Kinga to jak By ona wyglądała?
Q:3Czy King zasługuję na miano Mistrza Horroru?
/////////////////////Moje odpowiedzi na zadane pytania/////////////////////////

Konto usunięte
Konto usunięte: (Co byście polecili osobie chcącej przeczytać COŚ Kinga? I Dlaczego właśnie ten tytuł?)

Bez zastanowienia polecam Christine, książka może wydać sie banalna bo opowiada o samochodzie, który zabija ludzi, ale dodatkowo pełna jest opisów, które wywołują gęsią skórkę podczas czytania i ciekawie przedstawia zachowania młodych ludzi w danych sytuacjach.
Konto usunięte
Konto usunięte: (pierwsza książka Kinga którą przeczytałaś/przeczytałeś? Jakie odczucia towarzyszyły po jej przeczytaniu?)

"CMĘTARZ ZWIEŻĄT" (książka ma jeszcze jeden tytuł Polski z tego co się orientuję) Książka dosyć ciekawa, ale po przeczytaniu zastanawiałem się co takiego ludzie widzą w książkach Kinga.
Konto usunięte
Konto usunięte: (Jaka to książka, i dlaczego?najlepsza)
Odbiegająca całkowicie od tematyki jego twórczości "Mroczna Wieża". Opowieść która według mnie NIGDY nie powinna się skończyć, bo nie ma możliwości by w pełni zadowolić czytającego.
Konto usunięte
Konto usunięte: (jaka książka według Ciebie nie powinna ujrzeć światła dziennego?)

"Łowca Snów" Jedyna książka, którą zacząłem i nie dałem rady skończyć. Zero zainteresowania podczas czytania, po 25x stronach się poddałem :and:
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:1

I: "Mroczna Wieża" Tomy I-VII
II: "Christine"
III: "Miasteczko Salem"
IV: "Lśnienie"
V: "Carrie"
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:2

I: "Skazani na Shawshank"
II: "To"
III: "Zielona Mila"
IV: "Lśnienie"
V: "1408"
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:3

Tak ;]
//////////////////////////////////////////////


/////////////////////K/P/66x///////////////////////
NetusiaKay
NetusiaKay
  15 lipca 2008

Ou taki ładny temat, postarałeś się, a nikt nie pisze.
Niestety ja nic Kinga nie czytałam, ale słyszałam, że jego książki są na prawde dobre. Być może w najbliższym czasie się za to wezmę ;-)

monika27771
Posty: 185 (po ~69 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
monika27771
  15 lipca 2008

nie czytalam jego ksiazek. to na podstawe "skazani na shawshank" i "zielona mila:" nakrecono filmy?

The best things in life are unseen - that's why we close our eyes when we KISS, CRY and DREAM...

egzekutor90gol
egzekutor90gol
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: "CMĘTARZ ZWIEŻĄT


chyba Cmentarz zwierząt?? :woot: :woot: :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: Ou taki ładny temat, postarałeś się, a nikt nie pisze.


bo ci co czytają nałogowo książki to pewnie właśnie to robią :mrgreen:
monika27771
Posty: 185 (po ~69 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 4
monika27771
  15 lipca 2008

przepraszam :mrgreen: nie doczytalam :P

The best things in life are unseen - that's why we close our eyes when we KISS, CRY and DREAM...

66x
66x
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba Cmentarz zwierząt??

no właśnie napisałem poprawnie ;] tj. tak jak tytuł ksiązki :)

monika27771
monika27771: "skazani na shawshank" i "zielona mila:"

znaczy na podstawie książek zrobiono te filmy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ou taki ładny temat, postarałeś się, a nikt nie pisze. Niestety ja nic Kinga nie czytałam, ale słyszałam, że jego książki są na prawde dobre. Być może w najbliższym czasie się za to wezmę ;-)

jest późno. normalni ludzie śpią :)
NetusiaKay
NetusiaKay
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: bo ci co czytają nałogowo książki to pewnie właśnie to robią

:lol2: No racja

A ja właśnie ide spać se .
o. !
Dobranoc ;*
egzekutor90gol
egzekutor90gol
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: no właśnie napisałem poprawnie ;] tj. tak jak tytuł ksiązki :)


to jak już takie byki robili to mogli zatytułować cmętaż zwieżont :crylol:
ChybaKpisz
ChybaKpisz
  15 lipca 2008

Lśnienie jest bardzo dobrą ksiązką.
Film tez jest dosyc popularny, mysle ze wiekszość go oglądała.

Nie czytałam zbyt wiele książek Kinga, tylko Lśnienie i Christine.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:3Czy King zasługuję na miano Mistrza Horroru?

czy mistrza to nie wiem, ale jest dobry w tym. ;]
Olga
Olga
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: "Łowca Snów" Jedyna książka, którą zacząłem i nie dałem rady skończyć.

Ja też ale mnie bardzo zainteresowała :tak: uwielbiam ją :zakochany:
LittleFuckingLady
LittleFuckingLady
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:1Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych książek S.Kinga to jak By ona wyglądała? Q:2Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych ekranizacji książek/opowiadań S.Kinga to jak By ona wyglądała? Q:3Czy King zasługuję na miano Mistrza Horroru?

czytałam tylko dwie jego książki.
Lśnienie i Zieloną Mile :tak:
andrewkoegh
andrewkoegh
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co byście polecili osobie chcącej przeczytać COŚ Kinga? I Dlaczego właśnie ten tytuł?


Miasteczko Salem. Wiele osób uważa ją za książkę tylko o wampirach, a jak wiadomo one pojawiają się dopiero w drugiej części powieści. Na początku King genialnie kreuje nastrój grozy - kolejne dziwne zdarzenia wprowadzają zamęt zarówno w głowach postaci jak i samego czytelnika. Co się tam tak naprawdę dzieje? Wyjaśnienie wszystkiego jest zaskakujące, a co najgorsze to nie jest koniec.

Konto usunięte
Konto usunięte: pierwsza książka Kinga którą przeczytałaś/przeczytałeś? Jakie odczucia towarzyszyły po jej przeczytaniu?


Miasteczko Salem (;
Nie miałem zielonego pojęcia o czym traktuje ta książka i szczerze powiedziawszy na początku mnie trochę znudziła, ale szybko się opamiętałem. Największym zaskoczeniem dla mnie był moment, w którym wyjaśniło się iż to wampiry są tą złą mocą, która nawiedziła miasteczko Jerusalem. Po przeczytaniu tej książki dopadł mnie głód na wszystko co jest związane z Kingiem.

Konto usunięte
Konto usunięte: jaka książka według Ciebie nie powinna ujrzeć światła dziennego?


W sumie to tylko dwie pozycje Kinga uznaję za niewypały, są to: Historia Lisey oraz Podpalaczka.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:1Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych książek S.Kinga to jak By ona wyglądała?


Mroczna Wieża
Miasteczko Salem
Bezsenność
Desperacja
Stukostrachy

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:2Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych ekranizacji książek/opowiadań S.Kinga to jak By ona wyglądała?


Lśnienie (wersja z 1980 roku z Jackiem Nicholsonem w roli głównej)
Zielona Mila
Mgła
1408
Sekretne okno.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:3Czy King zasługuję na miano Mistrza Horroru?


Tak (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Opowieść która według mnie NIGDY nie powinna się skończyć, bo nie ma możliwości by w pełni zadowolić czytającego.


Ona się przecież nigdy nie kończy. Ka jest kołem i to co będzie już było ;> King dokonał sprytnego zabiegu na zakończenie tej sagi - ona nie ma początku i nie ma końca.
zuziczek85
zuziczek85
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: (Co byście polecili osobie chcącej przeczytać COŚ Kinga?

Dolores Claiborne

Konto usunięte
Konto usunięte: I Dlaczego właśnie ten tytuł?)

Swietna ksiazka, zreszta pierwsza,ktora przeczytalam. Nadal do niej powracam. Nadal ja czytam.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jaka to książka, i dlaczego?

Wlasnie Dolores. Moze dlatego, ze byla piersza dla mnie. Nie wiem szczerze mowiac.
King ma dla mnie niesamowita moc w pisaniu, jego ksiazki chlone. Nie czytam jak kazda inna po prostu chlone.

Konto usunięte
Konto usunięte: Q:1Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych książek S.Kinga to jak By ona wyglądała? Q:2Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych ekranizacji książek/opowiadań S.Kinga to jak By ona wyglądała? Q:3Czy King zasługuję na miano Mistrza Horroru?


Misery
Dolores
Zielona Mila
Bastion
Lsnienie

Ekranizacje same w sobie sa slabe. Wole zdecydowanie ksiazki niz filmy, wiec dla mnie kazda byla tragedia sama w sobie.

Oczywiscie, ze tak.
A tuz za nim Masterton ze swoimi dziwnymi pomyslami :)

Konto usunięte
Konto usunięte: jaka książka według Ciebie nie powinna ujrzeć światła dziennego?).

Sklepik z marzeniami.
Niby cos tam sie dzieje, niby cos tam ma sie dziac. a w sumie.. zakonczenie denne, przewidywalna ksiazka. Najgorsza z kazdej, ktora czytalam. Zawiodlam sie i przestawilam na Mastertona na dluuugi czas.
66x
66x
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ona się przecież nigdy nie kończy. Ka jest kołem i to co będzie już było ;> King dokonał sprytnego zabiegu na zakończenie tej sagi - ona nie ma początku i nie ma końca.

No masz tutaj oczywiście rację :] Ale ile razy można czytać w kółko 7 tych samych książek ;]
powinno być, przynajmniej ... mylion tomów :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Stukostrachy

dużo pozytywnego słyszałem o tej książce, ale nie miałem jeszcze okazji.
Teraz czeka na mnie Bastion :w00t:
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Q:1Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych książek S.Kinga to jak By ona wyglądała? Q:2Gdybyście mieli stworzyć listę TOP 5 najlepszych ekranizacji książek/opowiadań S.Kinga to jak By ona wyglądała? Q:3Czy King zasługuję na miano Mistrza Horroru?

1.
1-Zielona Mila
2-Carrie
3-Lśnienie
4-Skazania na to co trudno zapamiętać jak się piszę ;p
5-1408
2.
Zielona Mila :zakochany:
całe top 5 to Zielona Mila :zakochany:
a na 5 może się wciśnie Lśnienie ;p
3.Ba ;p
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.