razotka
razotka
  14 lipca 2008 (pierwszy post)
Skoro powstał ten dział, to pozwolę sobie polecić Wam pewną książkę, która ostatnio przeczytałam.
Tytuł: "Słowa Mają Siłę"
Autor: Daniel Senderek




Autor pierwszej polskiej powieści SMS-owej ?SMS ? Słowa Mają Siłę?.

O sobie samym nie chce mówić zbyt wiele. Dla Czytelników wolałby pozostać Autorem Bez Twarzy. Nie wierzy w idoli, sądzi, że tak naprawdę otaczają nas ?zręcznie spreparowane kreacje medialno-społeczne?.

Nazywa się Daniel Senderek. Dla znajomych Denis, w książce ? Daniel, Denis i Miś. Ma dwadzieścia pięć, lat lecz czuje się tak, jak gdyby nigdy nie był dzieckiem. Paradoksalnie jednak ? zachował w sobie dziecięcą wrażliwość na wszystko to, czego nie da się wycenić, a więc i... kupić.

Nie lubi swojej twarzy, lubi swoją duszę. Problemy rozwiązuje we śnie lub jeżdżąc na zielonym górskim rowerze. Jest przekonany, że aby doświadczyć wszystkiego, co w życiu najważniejsze, nie potrzeba mieć oczu ? wystarczy myśleć i odczuwać.


Jeżeli są wśród Was tu osoby, które przeczytały tą książkę to chętnie poczytam opinie i wrażenia na temat tej książki.
Polecam ta przyjemną lekturę tym, którzy uwielbiają pisać sms'y ;>
ChybaKpisz
ChybaKpisz
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: wsiada jako duch... patrzy na nia a ja wtedy rycze!!! mowi, ze pojdzie pierwszy do niego zrobi im miejsce i zaczeka na nia

to może odrazu streść nam całą książkę :and:
poetess
poetess
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja ekonomistka:) Tez byla wsciekla, ale powiedziala, ze mam miec na koniec 4,0 conajmniej w liceum. to jakos i tak musze dawac rade:)

U mnie tata jest ekonomistą..Ale zbieg okoliczności ;) Niestety, wyścig szczurów :and:
Konto usunięte
Konto usunięte: No dokladnie tak jest.Tym bardziej, ze takie ksiazki najbardziej ciekawia mlodziez i moze wtedy gdyby takie wprowadzili wkoncu ludzie by zaczeli siegac po ksiazki w trakcie roku szkolnego.

Jasne, bo patrząc obiektywnie tacy Krzyżacy nic do mojego życia nie wnosza, a dzieci z dworca ZOO ( absolutnie polecam! ) duzo mnie nauczyły, sczegolnie, że są pisane na faktach. Nie jest to tylko fantazja literacka.
kuba92762
kuba92762
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Bo mam wątpliwości, czy ja sama to zdam

Jesli jestes mlodsza ode mnie to zdasz:P
Zobacza ze moj rocznik niewielu zda i wycofaja:D
NetusiaKay
NetusiaKay
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jesli jestes mlodsza ode mnie to zdasz:P Zobacza ze moj rocznik niewielu zda i wycofaja:D

Chyba jestem. Znaczy się ja rocznik 92 :mrgreen:
kuba92762
kuba92762
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jasne, bo patrząc obiektywnie tacy Krzyżacy nic do mojego życia nie wnosza,

No dokladnie.Rozumiem, ze chca nas nauczyc historii, pokazac patriotyzm itp. ale kurde no, jesli ktos bedzie chcial o historii czytac to siegnie po ta ksiazke.Mnie ona tez niczego nie nauczyla, ale np. o czarnoskorym plywaku co poszedl do szkoly dla bialych(kurde nie pamietam tytulu cos z honorem) wiele mnie nauczyla.( i mysle ze tez moglaby byc spokojnie uznana jako szkolna laktura)
zadziora18
zadziora18
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to może odrazu streść nam całą książkę


Nie po co? Chyba, ze chcesz:P hehe ide juz spac.
Dobranoc
poetess
poetess
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: No dokladnie.Rozumiem, ze chca nas nauczyc historii, pokazac patriotyzm itp. ale kurde no, jesli ktos bedzie chcial o historii czytac to siegnie po ta ksiazke.Mnie ona tez niczego nie nauczyla, ale np. o czarnoskorym plywaku co poszedl do szkoly dla bialych(kurde nie pamietam tytulu cos z honorem) wiele mnie nauczyla.( i mysle ze tez moglaby byc spokojnie uznana jako szkolna laktura)

Oni nie rozumieją, że czasy się zmieniają, prorytety i podejscie ludzi do róznych spraw. Na pewno rasizm jest bardziej na czasie, niz opowiesc o walce z zakonem Krzyzackim z XV wieku :and:
Oczywiscie, jak ktoś chce, to niech sięga, historia nauczycielką zycia, ale nie przesadzajmy, zmuszanie do takich lektur tylko oddala od patriotyzmu .
WaszVitoCorleone
WaszVitoCorleone
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam

To ja też coś polecam.

M. Puzo "Głupcy umierają"
Barwna saga obyczajowa, która mówi wiele o miłości i seksie, o relacjach między kobietą a mężczyzną, a także o ciemnych stronach ludzkiej duszy - korupcji, zdradzie, żądzy władzy, bogactwa i sławy. Portretuje środowiska zawodowych graczy, pisarzy, wydawców, a także filmowców, aktorów, reżyserów i producentów. Akcja książki przenosi sie nieustannie pomiędzy Nowym Jorkiem a słoneczna Kalifornią.
Bohaterem narratorem jest John Merlyn, który jest nałogowym graczem, pisarzem, scenarzystą filmowym, wiernym mężem, który bez poczucia winy kocha także inną kobietę. To wyznanie człowieka, który zrozumiał, że życie jest największą wartością, a śmierć przyjaciół i bliskich epizodem, nad którym można przejść do porządku dziennego. Pozostałe barwne postacie to Osano - pełen uroku osobistego sławny pisarz, uwielbiający zarazem kochać i obrażać kobiety. Cully Cross - zaufany człowiek cynicznego szefa kasyna Xanadu, Gronevelta, oraz Janelle Lambert - piękna biseksualna aktorka, która próbuje zrobić karierę w Hollywood.
kuba92762
kuba92762
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: M. Puzo "Głupcy umierają"

Za ta ksiazke chce juz od jutra sie zabrac:mrgreen:
Teraz pytanie gdzie ja dostac, bo nie wierze, ze u mnie w bibliotece bedzie.Chociaz na pewno sprawdze:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Oni nie rozumieją, że czasy się zmieniają, prorytety i podejscie ludzi do róznych spraw. Na pewno rasizm jest bardziej na czasie, niz opowiesc o walce z zakonem Krzyzackim z XV wieku Oczywiscie, jak ktoś chce, to niech sięga, historia nauczycielką zycia, ale nie przesadzajmy, zmuszanie do takich lektur tylko oddala od patriotyzmu .

Tutaj juz nie mam nic do dodania.Zgadzam sie w 100%.
poetess
poetess
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Tutaj juz nie mam nic do dodania.Zgadzam sie w 100%.

Miło mi niezmiernie :pavarotti:
WaszVitoCorleone
WaszVitoCorleone
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Za ta ksiazke chce juz od jutra sie zabrac Teraz pytanie gdzie ja dostac, bo nie wierze, ze u mnie w bibliotece bedzie.Chociaz na pewno sprawdze:)

Ja przeglądając biblioteczkę kuzynki natknąłem się na nią. Jeżeli ktoś ma czas i chęci to naprawdę polecam. Mario po prostu mnie rozbroił prostotą jaka emanuje z tej książki. I te często ordynarnie wrzucane epitety nie psują wizerunku książki, a ją autentycznie ubarwiają. Uśmiałem się jak nigdy przy niej.
NetusiaKay
NetusiaKay
  15 lipca 2008

A ja czytam Sagę o Ludziach Lodu Też polecam.

kuba92762
kuba92762
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Miło mi niezmiernie

:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja przeglądając biblioteczkę kuzynki natknąłem się na nią

Ja przegladne biblioteczke miejska:) mam nadzieje, ze trafie na ta ksiazke:)
LittleFuckingLady
LittleFuckingLady
  15 lipca 2008
narazie przerabiam Zapalniczkę Chemielewskiej i Jak chłopak poznał dziewczyne Meg Cabot.
Unattainable4U
Unattainable4U
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Tytuł: "Słowa Mają Siłę" Autor: Daniel Senderek

ha!!!!!!!! czytalam.
masz racje. ksiazka warta polecenia zwlaszcza maniakom smsowym ;)
dla mnie slowa tez rownowaza sie z gestami. tak samo krzywdza jak i dodaja otuchy. a zwlaszcza na forum takim jak to.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.