razotka
razotka
  14 lipca 2008 (pierwszy post)
Skoro powstał ten dział, to pozwolę sobie polecić Wam pewną książkę, która ostatnio przeczytałam.
Tytuł: "Słowa Mają Siłę"
Autor: Daniel Senderek




Autor pierwszej polskiej powieści SMS-owej ?SMS ? Słowa Mają Siłę?.

O sobie samym nie chce mówić zbyt wiele. Dla Czytelników wolałby pozostać Autorem Bez Twarzy. Nie wierzy w idoli, sądzi, że tak naprawdę otaczają nas ?zręcznie spreparowane kreacje medialno-społeczne?.

Nazywa się Daniel Senderek. Dla znajomych Denis, w książce ? Daniel, Denis i Miś. Ma dwadzieścia pięć, lat lecz czuje się tak, jak gdyby nigdy nie był dzieckiem. Paradoksalnie jednak ? zachował w sobie dziecięcą wrażliwość na wszystko to, czego nie da się wycenić, a więc i... kupić.

Nie lubi swojej twarzy, lubi swoją duszę. Problemy rozwiązuje we śnie lub jeżdżąc na zielonym górskim rowerze. Jest przekonany, że aby doświadczyć wszystkiego, co w życiu najważniejsze, nie potrzeba mieć oczu ? wystarczy myśleć i odczuwać.


Jeżeli są wśród Was tu osoby, które przeczytały tą książkę to chętnie poczytam opinie i wrażenia na temat tej książki.
Polecam ta przyjemną lekturę tym, którzy uwielbiają pisać sms'y ;>
kuba92762
kuba92762
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Tytuł: "Słowa Mają Siłę"

Znajde czas to przeczytam w te wakacje:)
NA razie sobie zarezerwowalem caly lipiec na ksiazki Grahama Mastertona.
NetusiaKay
NetusiaKay
  14 lipca 2008

Nie czytałam, ale wygląda ciekawie, chociaż nie lubię książek polskich autorów.

Konto usunięte
Konto usunięte: -zrobiłem dziś w ch..a PKP -w jaki sposób? -kupiłem bilet i nie pojechałem


:lol2:

Leje znów :smutny:
poetess
poetess
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ,,Słowa Mają Siłę"

Tytuł jest intrygujący, narazie nie mam czasu i tak wiele ksiązek lezy na regale nietkniętych, ale na pewno jak znajde chwile, to sięgnę ;)
kuba92762
kuba92762
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: chociaż nie lubię książek polskich autorów.

Poza Sienkiewiczem nie czytalem nic chyba:P Ale wiem, ze w tym roku szkolnym wiele sie zmieni niestety.

Konto usunięte
Konto usunięte: Leje znów

Oby nie lalo jak bede na koncercie.
poetess
poetess
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Poza Sienkiewiczem nie czytalem nic chyba:P Ale wiem, ze w tym roku szkolnym wiele sie zmieni niestety.

A Prus albo Mickiewicz? Też nie czytaleś? nie wierze :nie:
NetusiaKay
NetusiaKay
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Poza Sienkiewiczem nie czytalem nic chyba:P Ale wiem, ze w tym roku szkolnym wiele sie zmieni niestety.

Ja trochę przeczytałam i stwierdziłam, że polacy nie potrafią napisać książki, która mnie wciągnie :mrgreen:

Konto usunięte
Konto usunięte: Oby nie lalo jak bede na koncercie.

Jakim ?
kuba92762
kuba92762
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A Prus albo Mickiewicz? Też nie czytaleś? nie wierze

OOO.Mickiewicza czytalem.PRusa nie- on mnie czeka wlasnie w tym roku.Orzeszkowa,Prus,Dostojewski bla bla bla. od groma bedzie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja trochę przeczytałam i stwierdziłam, że polacy nie potrafią napisać książki, która mnie wciągnie

zalezy jak kto patrzy:)Jednych potrafi zaciekawic sienkiewicz. Ja po 1,5 strony Quo Vadis zasnalem:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakim ?

Wu tang clan:) -w avie mam ich jednego czlonka:)
NetusiaKay
NetusiaKay
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wu tang clan:) -w avie mam ich jednego czlonka:)

Nie moje klimaty :jezyk:

Konto usunięte
Konto usunięte: zalezy jak kto patrzy:)Jednych potrafi zaciekawic sienkiewicz. Ja po 1,5 strony Quo Vadis zasnalem:)

No ale w sumie to muszę przyznać, że z zapałem czytałam "W pustyni i w puszczy". ALe to dawno było. I jak tak się zastanowie, to może do tej książki kiedyś wróce.
kuba92762
kuba92762
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie moje klimaty

A moje owszem:D

Konto usunięte
Konto usunięte: No ale w sumie to muszę przyznać, że z zapałem czytałam "W pustyni i w puszczy".

tego tez nie moglem w podstawowce przeczytac:P jedyna ksiazka ktora wtedy przeczytalem bylo Do przerwy 01P
poetess
poetess
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: OOO.Mickiewicza czytalem.PRusa nie- on mnie czeka wlasnie w tym roku.Orzeszkowa,Prus,Dostojewski bla bla bla. od groma bedzie.

Dziwne..Ja młoda, dopiero do liceum idę, a to chyba podstawowy kanon lektur w gimnazjum ( Mickiewicz, Sienkiewicz, Prus..).Ile Ty masz lat? :D
NetusiaKay
NetusiaKay
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jedyna ksiazka ktora wtedy przeczytalem bylo Do przerwy 0P

Tego nie czytałam :mrgreen: I raczej już nie przeczytam.
kuba92762
kuba92762
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Dziwne..Ja młoda, dopiero do liceum idę, a to chyba podstawowy kanon lektur w gimnazjum ( Mickiewicz, Sienkiewicz, Prus..).Ile Ty masz lat? :D

Koncze 17 niedlugo:)
Nie chodzi o to, ze nie mielismy:)
Sienkiewicz i Mickiewicz sie przewinal na pewno.
Chodzi o to ze ja wczesniej nie lubilem czytac:)(no chyba ze program telewizyjny)
Wolalem streszczenia czytac niz ksiazki ktore po pierwszych stu stronach w azaden sposob nie potrafily mnie zaciekawic:)
poetess
poetess
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Koncze 17 niedlugo:) Nie chodzi o to, ze nie mielismy:) Sienkiewicz i Mickiewicz sie przewinal na pewno. Chodzi o to ze ja wczesniej nie lubilem czytac:)(no chyba ze program telewizyjny) Wolalem streszczenia czytac niz ksiazki ktore po pierwszych stu stronach w azaden sposob nie potrafily mnie zaciekawic:)

Nie bluźnij tutaj tak:pavarotti: bo jeszcze pani od polskiego to zauwazy i bedą problemy :D
Rozumiem Cie jednak, uważam ze w lekturach powinno być wiele zmian. Za dużo klasyki typu Mickiewicz etc., a za mało o współczesnym życiu i jego problemach.
NetusiaKay
NetusiaKay
  14 lipca 2008

Ale i tak najlepsza książka jaką przeczytałam (jakieś 8 razy) to "My, dzieci z dworca ZOO".
I nawet film 2 razy oglądałam.
Ogólnie jakiś czas strasznie interesowałam się narkomanami.
A kiedyś II wojną światową, ale mi przeszło.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.