razotka
razotka
  14 lipca 2008 (pierwszy post)
Skoro powstał ten dział, to pozwolę sobie polecić Wam pewną książkę, która ostatnio przeczytałam.
Tytuł: "Słowa Mają Siłę"
Autor: Daniel Senderek




Autor pierwszej polskiej powieści SMS-owej ?SMS ? Słowa Mają Siłę?.

O sobie samym nie chce mówić zbyt wiele. Dla Czytelników wolałby pozostać Autorem Bez Twarzy. Nie wierzy w idoli, sądzi, że tak naprawdę otaczają nas ?zręcznie spreparowane kreacje medialno-społeczne?.

Nazywa się Daniel Senderek. Dla znajomych Denis, w książce ? Daniel, Denis i Miś. Ma dwadzieścia pięć, lat lecz czuje się tak, jak gdyby nigdy nie był dzieckiem. Paradoksalnie jednak ? zachował w sobie dziecięcą wrażliwość na wszystko to, czego nie da się wycenić, a więc i... kupić.

Nie lubi swojej twarzy, lubi swoją duszę. Problemy rozwiązuje we śnie lub jeżdżąc na zielonym górskim rowerze. Jest przekonany, że aby doświadczyć wszystkiego, co w życiu najważniejsze, nie potrzeba mieć oczu ? wystarczy myśleć i odczuwać.


Jeżeli są wśród Was tu osoby, które przeczytały tą książkę to chętnie poczytam opinie i wrażenia na temat tej książki.
Polecam ta przyjemną lekturę tym, którzy uwielbiają pisać sms'y ;>
kuba92762
kuba92762
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie bluźnij tutaj tak

Nie:P z ta pania, aurat dobrze trzymam, chociaz z polskiego mialem pewna 3 na koniec:P

Konto usunięte
Konto usunięte: Rozumiem Cie jednak, uważam ze w lekturach powinno być wiele zmian. Za dużo klasyki typu Mickiewicz etc., a za mało o współczesnym życiu i jego problemach.

No wlasnie o to chodzi.np. slyszalem, ze w NAd Niemnem orzeszkowa przez 40 stron opowiada o tym jak liscie spadaja itp. i to ma byc lektura.
Jednak jestem za tym, zeby bylo wiecej lektur o wspolczesnym zyciu.Moze kiedys Minister to wprowadzi czy kto tam:)
NetusiaKay
NetusiaKay
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Moze kiedys Minister to wprowadzi czy kto tam:)

A wierzysz w to ?
Chyba, że ja zostane panią minister :lol2: :zonk:
kuba92762
kuba92762
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A wierzysz w to ? Chyba, że ja zostane panią minister

jak zostainesz w ciagu tego roku to wycofaj matme mi z matury:P
poetess
poetess
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie:P z ta pania, aurat dobrze trzymam, chociaz z polskiego mialem pewna 3 na koniec:P

Moja mama jest polonistką, to by mnie za 3 na koniec chyba zabila :pavarotti:
Konto usunięte
Konto usunięte: No wlasnie o to chodzi.np. slyszalem, ze w NAd Niemnem orzeszkowa przez 40 stron opowiada o tym jak liscie spadaja itp. i to ma byc lektura. Jednak jestem za tym, zeby bylo wiecej lektur o wspolczesnym zyciu.Moze kiedys Minister to wprowadzi czy kto tam:)

Zgadzam sie w 100-u%. Mogliby dać np. Dzieci z dworca ZOO, ksiązka o problemie XXIw. czyli o narkotykach, ale dla nich będzie w niej za dużo seksu znajac zycie :and:
ChybaKpisz
ChybaKpisz
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam ta przyjemną lekturę tym, którzy uwielbiają pisać sms'y ;>

poszukam w bibliotece ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: jak gdyby nigdy nie był dzieckiem.

to smutne :and:
egzekutor90gol
egzekutor90gol
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: "Słowa Mają Siłę"


muszę przyznać, że nie słyszałem o tej książce, a wygląda całkiem zachęcająco...
zadziora18
zadziora18
  14 lipca 2008
Pisalam o tym wypracowanie na polski. Nauczycielka sie poplakala i postawila mi 5+ nie wiem czemu nie 6.
Zawsze placze przy koncu, jak on umiera i wsiada do niej do samochodu... umiera z milosci. Super ksiazka!!!
kuba92762
kuba92762
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zawsze placze przy koncu, jak on umiera i wsiada do niej do samochodu... umiera z milosci. Super ksiazka!!!

zdradzilas zakonczenie:D juz nie przeczytam jej:P
zadziora18
zadziora18
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: zdradzilas zakonczenie:D juz nie przeczytam jej:P


ups... przepraszam, ale i tak warto :)
kuba92762
kuba92762
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Moja mama jest polonistką, to by mnie za 3 na koniec chyba zabila

Moja ekonomistka:)
Tez byla wsciekla, ale powiedziala, ze mam miec na koniec 4,0 conajmniej w liceum.
to jakos i tak musze dawac rade:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Zgadzam sie w 100-u%. Mogliby dać np. Dzieci z dworca ZOO, ksiązka o problemie XXIw. czyli o narkotykach, ale dla nich będzie w niej za dużo seksu znajac zycie

No dokladnie tak jest.Tym bardziej, ze takie ksiazki najbardziej ciekawia mlodziez i moze wtedy gdyby takie wprowadzili wkoncu ludzie by zaczeli siegac po ksiazki w trakcie roku szkolnego.
egzekutor90gol
egzekutor90gol
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jak on umiera i wsiada do niej do samochodu...


jak można po śmierci wsiąść do samochodu??? :woot: :woot: :woot:
YeoopA3
YeoopA3
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Daniel Senderek

nie lubię Polskich autorów. :nie:
zadziora18
zadziora18
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jak można po śmierci wsiąść do samochodu???

wsiada jako duch... patrzy na nia a ja wtedy rycze!!! mowi, ze pojdzie pierwszy do niego zrobi im miejsce i zaczeka na nia
NetusiaKay
NetusiaKay
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jak zostainesz w ciagu tego roku to wycofaj matme mi z matury:P

To jest dobry pomysł :lol2:
Bo mam wątpliwości, czy ja sama to zdam :lol2:
zadziora18
zadziora18
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: niego


nieba*
on mowi, ona i tak nie slyszy, ale my poznajemy jego mysli, takie prawidze, bo to chyba jest prawdziwa historia :woot:, uczucia ;) Szybko sie ja czyta
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.