iLoveeMusic
iLoveeMusic
  11 czerwca 2019 (pierwszy post)

Chyba nie ma tutaj osoby która poznając kogoś nowego nie usłyszała
"dla mnie najważniejszy jest charakter".

Prawie każda dziewczyna gdy się ją poznaje rzuca tego typu formułkę:
"wygląd nie jest najważniejszy, liczy się charakter"

Czy aby na pewno?
na fotce przecież nie pierwszym czynnikiem który wpływa czy czuje się do kogoś sympatię bądź antypatię są zdjęcia, czyli wygląd...
a charakter jest gdzieś daleko w tyle..

Jak uważacie, na ile stwierdzenie "charakter jest najważniejszy" sprawdza się tutaj na fotce a na ile w życiu codziennym?

Gutek
Gutek
  12 czerwca 2019

Oam :** Gamoń! xD

oam
oam
  12 czerwca 2019
Gutek
Gutek: Oam :** Gamoń! xD
oooooo Kubuś Puchatek tuuutaj!!! :D

No to :ziober:
:piwo:
GRADEK83
GRADEK83
  12 czerwca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: wooooo! :D wez bo puszcze buraka i co wtedy poczne taka czerwona? :D

No bez przesady nie popadaj w samozachwyt :ziober2: To że Januszowi się podobasz nie znaczy że komuś innemu możesz być obojętna na oko d83dde01 " każda potwora znajdzie swojego adoratora" :P
MGTOWwinner
MGTOWwinner
  13 czerwca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Prawie każda dziewczyna gdy się ją poznaje rzuca tego typu formułkę: "wygląd nie jest najważniejszy, liczy się charakter"

Czyli prawie każda dziewczyna KŁAMIE. Dla kobiet u facetów liczy się 1) Wygląd 2) Pieniążki 3) Status społeczny. Dla facetów u kobiet liczy się 1) Wygląd 2) Opiekuńczość 3) Ilość tzw. "życiowego bagażu" (dzieci z poprzednich związków, ilość poprzednich partnerów itp.).

Poza tym określmy co znaczy "charakter", bo dla faceta "charakter" może się eksplikować przez wytrwałość w dążeniu do celu, zasadach moralnych, stania na swoim stanowisku pomimo silnych nacisków z zewnątrz, natomiast dla kobiety "charakter" może się wyrażać w ilości partnerów seksualnych (im więcej tym lepiej), posiadanym majątku, pogardzie dla innych ludzi / zaznaczanie swojej dominacji w grupie.
jestemwczorajsza
Posty: 7261 (po ~140 znaków)
Reputacja: -251 | BluzgometrTM: 170
jestemwczorajsza
  14 czerwca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak uważacie, na ile stwierdzenie "charakter jest najważniejszy" sprawdza się tutaj na fotce a na ile w życiu codziennym?

Na portalach internetowych typu fotka wiadomym jest, że w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na wygląd, który przyciąga.
Jesteśmy w internecie, fikcja jest modna i tutaj możesz być kim zechcesz. Niemożliwe jest poznanie charakteru przez kabelek, nigdy nie jesteś pewny czy druga osoba nie ma tzn maski.
W życiu codziennym to samo. To wygląd ma wpływ na to z kim się wiążemy i każdy kto twierdzi inaczej to kłamie. W życiu nikt z nas nie będzie z osobą, która nie przyciąga nas fizycznie mimo najlepszego charakteru. Podoba mi się stwierdzenie, że wygląd przyciąga, a charakter zatrzymuje.
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
iLoveeMusic
iLoveeMusic
  18 czerwca 2019
jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: Na portalach internetowych typu fotka wiadomym jest, że w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na wygląd


jestem tego samego zdania :)
NADCZLOWIEK
Posty: 371 (po ~109 znaków)
Reputacja: -120 | BluzgometrTM: 522
NADCZLOWIEK
  18 czerwca 2019

po samym tytule wiedziałem, że autorem jest prawiczek

Pure4
Pure4
  18 czerwca 2019

Wątpię, by ktokowiek chciałby umawiać się z osobą, która nie jest dla niego atrakcyjna fizycznie. Do tego nie da rady być z osobą (na dłuższą metę), której charakter jest dla nas odpychający. Zarówno wygląd, jak i charakter są ważne.
Warto też podkreślić, że zarówno kwestia wyglądu jak i usposobienia są złożone. Komuś podobają się blondynki, komuś bruneci, ktoś czuje dziwny pociąg do długich nosów, ktoś do małych stóp... :mrgreen: Dla kogoś dana osoba jest nieatrakcyjna, a druga osoba stwierdzi, że jest idealnie w jego typie.

Avatar użytkownika anfet4minkaanfet4minka
Posty: 1349 (po ~199 znaków)
Reputacja: -72 | BluzgometrTM: 174
anfet4minka
  18 czerwca 2019

Pure4 zapomniałaś dodać liczy się gruuuuuby portfel :P

Никто не должен быть в курсе
Никто не должен знать об этом
Я удалю secret chat
О нас никто никогда не узнает

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  19 czerwca 2019
jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: iLoveeMusic: Jak uważacie, na ile stwierdzenie "charakter jest najważniejszy" sprawdza się tutaj na fotce a na ile w życiu codziennym? Na portalach internetowych typu fotka wiadomym jest, że w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na wygląd, który przyciąga. Jesteśmy w internecie, fikcja jest modna i tutaj możesz być kim zechcesz. Niemożliwe jest poznanie charakteru przez kabelek, nigdy nie jesteś pewny czy druga osoba nie ma tzn maski. W życiu codziennym to samo. To wygląd ma wpływ na to z kim się wiążemy i każdy kto twierdzi inaczej to kłamie. W życiu nikt z nas nie będzie z osobą, która nie przyciąga nas fizycznie mimo najlepszego charakteru. Podoba mi się stwierdzenie, że wygląd przyciąga, a charakter zatrzymuje.


Ty chyba nie zwracasz, biorac pod uwage co mi piszesz xd
jestemwczorajsza
Posty: 7261 (po ~140 znaków)
Reputacja: -251 | BluzgometrTM: 170
jestemwczorajsza
  19 czerwca 2019
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Ty chyba nie zwracasz, biorac pod uwage co mi piszesz xd

Dla mnie liczy się charakter, misiu kolorowy. :D
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  19 czerwca 2019
jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: BekaZciebieModzie: Ty chyba nie zwracasz, biorac pod uwage co mi piszesz xd Dla mnie liczy się charakter, misiu kolorowy. :D


Ale bajki piszesz misio kolorowa xd
jestemwczorajsza
Posty: 7261 (po ~140 znaków)
Reputacja: -251 | BluzgometrTM: 170
jestemwczorajsza
  20 czerwca 2019
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Ale bajki piszesz

Ktoś musi, Andersena już nie ma. :D
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
Kturychcemasarz
wpis jest ukryty
silentiumuniversi
silentiumuniversi
  21 czerwca 2019

Zawsze mnie fascynowały wynurzenia facetów, którzy wiedzą jakie są kobiety...
Jakby wiedzieli, to by teraz ruchali jakieś księżniczki zamiast wylewać żale na forum.
Swoją drogą mam takie ciche przeświadczenie, że o tym "nieważnym wyglądzie" piszą głównie osoby mające sobie coś do zarzucenia z perspektywy fizycznej.
A tak poważnie pisząc:
Może i charakter ważniejszy, ale pierwszego wrażenia nie da się zrobić drugi raz.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.