leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  10 lipca 2018 (pierwszy post)

jak uwazacie, czy to dobrze, ze stale zwiekszane sa swiadczenia socjalne dla roznych grup spolecznych?
a moze powinno byc jak opisuje to biblia, kto nie pracuje te nie je? jakie jest wasze zdanie?

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  10 lipca 2018

Nie wiem, ale ja już tak pytasz to ZA, biblią bym się kierował w takich sprawach.

HardStyled83ddd0a
RedRiding1978
RedRiding1978
  10 lipca 2018

Fabryka obuwia Chełmek-po restrukturyzacji



Fabryka porcelany Wałbrzych- po restrukturyzacji



Fabryka mebli Swarzędz- po restrukturyzacji



Zakłady mechaniczne "Łucznik" - po retrukturyzacji



Hala stoczni Gdańsk- po restrukturyzacji.

itd, itd, idt

Pytanie zasadnicze... Skąd u 45 letniego faceta biorą się tak posrane pomysły?!

leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  10 lipca 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Pytanie zasadnicze... Skąd u 45 letniego faceta biorą się tak posrane pomysły?!

ale to do mnie to alibii??
tak na serio chcialbym poznac wasze zdanie na ten temat. moje znam i chetnie sie nim podziele w dyskusji.
RedRiding1978
RedRiding1978
  10 lipca 2018

Chcesz Leoś zabłysnąć(póki co to idealnie wychodzi Ci brylowanie między tą gównażerią) to my, ludzie dorośli, żyjący na ziemi, a nie w niebie, chętnie poczytamy jakie masz pomysły na odbudowę tylko, z naciskiem na tylko... wymienionych przeze mnie zakładów, zatrudnienie w nich tylko tych ludzi którzy zostali z nich wyrzuceni na bruk i to z dnia na dzień, by mogli zarobić i nakarmić swoje rodziny. Nawiązanie do biblijnej manny jest poniżej myślenia gimbazy! Nie wspomnę już o wyniszczonej restrukturyzacją Polsce wschodniej gdzie ludzie wyrzucani z dnia na dzień z PGR ów grzebali w śmietnikach, a ciecia rp stawiała na ich miejscu pałace dla swoich rodzinke

Owad
Owad: Nie wiem, ale ja już tak pytasz to ZA, biblią bym się kierował w takich sprawach.


Zbierasz szparagi i czereśnie u niemieckiego żyda, to zbieraj i nie opierdzielaj się bo bat
RedRiding1978
RedRiding1978
  10 lipca 2018

Jestem przeciwna dawania wszystkim także tym którzy doprowadzili Polskę i Polaków do takiej ruiny! Zakłady wyglądające gorzej jak po II WŚ bo nawet Hitler niektóre z nich utrzymał i go przetrwały! Przyszedł Tusk i Balcerowicz i kamień na kamieniu nie został

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  10 lipca 2018
leon28
leon28: jak uwazacie, czy to dobrze, ze stale zwiekszane sa swiadczenia socjalne dla roznych grup spolecznych?


Z jednej strony niby mowi sie o zwiekszania, a z drugiej, aby cos komus dac trzeba zabrac komus innemu, stad nowe podatki i oplaty...

Osobiscie uwazam, ze Panstwo powinno pomagac, ale jestem raczej za tym by pomagalo tworzac warunki by ludzie sami mogli polepszac swoje zycie np. dajac im szanse na wyzsze zarobki, ulatwiajac dostep do opieki medycznej, tworzac wiecej miejsc, gdzie rodzice mogliby zostawic dzieci w czasie pobytu w pracy, itd...

Wazne ejst tez, by skupic sie nie tylko na pomaganiu samym rodzinom, co mam wrazenie, ze obecny program Rzadu zakalda, ale takze na pomocy tym, ktorzy te rodziny chcieliby zalozyc, aby mieli ku temu srodki - stabilna prace, mozliwosc zakupu mieszkania,... Co z tego, ze dadza rodziom z dziecmi, jak aby ta rodzine zakladac wczesniej trzeba cos juz miec...
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
RedRiding1978
RedRiding1978
  10 lipca 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Co z tego, ze dadza rodziom z dziecmi, jak aby ta rodzine zakladac wczesniej trzeba cos juz miec...


I tu wracamy do punku 0. Młodzi Polacy nie zarobią, bo nie mają gdzie, bo zakłady i to niemalże wszystkie stoją zdewastowane. polskie małe firmy takie jak np Kubali zostały przez system 3 RP zniszczone a ludzie doprowadzeni na skraj załamania nerwowego. Poza tym chyba wszyscy zapomnieli o grabieży Polaków w aferze Amber Gold w której Polacy stracili 851 mln, a służby zamiast zająć się bandytką w sądach i urzędach skarbowych ścigały ludzi skąd mieli pieniądze by tam wpłacić. Kolejna afera to OFE i 270 mld i kolejne 16 mln Polaków okradzione w biały dzień przy udziale instytucji państwowych i sądów. Ktoś tutaj Polakom coś daje?!Państwo robi w zaistniałej sytuacji komuś łaskę?! Państwo i jego instytucje mają do zwrotu Polakom bagatela...270 mld 851 mln ile to lat im zajmie?!
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  11 lipca 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Chcesz Leoś zabłysnąć(póki co to idealnie wychodzi Ci brylowanie między tą gównażerią) to my, ludzie dorośli, żyjący na ziemi, a nie w niebie, chętnie poczytamy jakie masz pomysły na odbudowę tylko, z naciskiem na tylko... wymienionych przeze mnie zakładów, zatrudnienie w nich tylko tych ludzi którzy zostali z nich wyrzuceni na bruk i to z dnia na dzień, by mogli zarobić i nakarmić swoje rodziny. Nawiązanie do biblijnej manny jest poniżej myślenia gimbazy! Nie wspomnę już o wyniszczonej restrukturyzacją Polsce wschodniej gdzie ludzie wyrzucani z dnia na dzień z PGR ów grzebali w śmietnikach, a ciecia rp stawiała na ich miejscu pałace dla swoich rodzinke


to o czym piszesz, zamykanie zakladow, zwalnianie ludzi, przenoszenie produkcji do krajow, gdzie pracuja za przyslowiowa miske ryzu, to przeciez patologia. dobrze wiesz, ze nie o to mi chodzi. dlatego moze nie ma tak otwartego dostepu do broni, bo skoro grabiezcy sie boga nie bali, to chociaz przed ludzmi mieliby respekt.

ale skoro juz poruszylas ten temat, to zastanawia mnie, dlaczego ludzie ci, ktorzy 10-15 lat przed dzika prywatyzacja potrafili podniesc pol kraju, bo zdrozala zupa w przyzakladowej stolowce, tak byli wtedy bierni?

bardziej chodzi mi o dzisiejsza rzeczywistosc, gdzie na prawo i lewo rozdaje sie pieniadze wyrwane pracujacym.
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  11 lipca 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Kolejna afera to OFE i 270 mld i kolejne 16 mln Polaków okradzione w biały dzień przy udziale instytucji państwowych i sądów. Ktoś tutaj Polakom coś daje?!Państwo robi w zaistniałej sytuacji komuś łaskę?! Państwo i jego instytucje mają do zwrotu Polakom bagatela...270 mld 851 mln ile to lat im zajmie?!


no wlasnie, pytanie co to jest panstwo i czy jest nam w takiej formie potrzebne?
czy tak malo jest ludzi, ktorzy bardziej cenia haslo bog, honor, ojczyzna, a wiecej tych co wyznaja ryz, lewizna i chinszczyzna?
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  11 lipca 2018
leon28
leon28: gdzie na prawo i lewo rozdaje sie pieniadze wyrwane pracujacym.

W samym rozdawnictwie nie ma nic złego. Państwo jest tylko gospodarzem. Rozdziela pieniądze które zebrało z podatków.

Najpierw powinno inwestować np. w nowe drogi (autostrady które miały być gotowe w 2012 ), szlaki wodne kolejowe i lotnicze co rozkręcałoby gospodarkę, odbudowę sieci żłobków i przedszkoli tworząc dobre warunki życia oraz wiele innych aspektów. Nie koniecznie rozdawać żywą gotówkę, którą każdy chętnie przyjmie.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Viato
Viato
  11 lipca 2018

Albo za mało interesujesz się tym co się dzieje- polityką, bo masz tak jednostronny przekaz i zindoktrynowany umysł?!

leon28
leon28: no wlasnie, pytanie co to jest panstwo i czy jest nam w takiej formie potrzebne? czy tak malo jest ludzi, ktorzy bardziej cenia haslo bog, honor, ojczyzna, a wiecej tych co wyznaja ryz, lewizna i chinszczyzna?


Wiem co co Ci chodzi i moim zamiarem nie jest obrona obecnego rządu/partii ale konkretnego programu, czy programów skierowanych do ludzi które mają im pomóc przetrwać do czasu aż gospodarka nabierze rozpędu. Mam nadzieję że kiedyś to nastąpi...Jak wskazują ostatnie dane, nie jest nas wcale tak mało...

Gdybyś przeczytał uważnie to co napisałam, to podałam Ci liczbę 16 mln Polaków którym państwo zabrało składni OFE i chociaż trochę pomyślał, to nie miałbyś problemu z ogarnięciem tematu. 16 mln osób to niemalże 2/3 wszystkich aktywnych zawodowo Polaków którzy inwestowali swoje ciężko zarobione pieniądze w swoją przyszłość-emerytury. Tego nie ma i nikt nie wie co się z moją, Twoją i innych ludzi kasą stało. Prócz tego mamy niż demograficzny i kolejne etapy wyludniania Polski poprzez zamykanie właśnie zakładów, brak pracy, brak perspektyw dla młodych ludzi,. Rząd by ograniczyć emigracje Polaków i zatrzymać resztki młodych aktywnych zawodowo a którzy w perspektywie mieli wyjazd za granicę właśnie po to by zarobić na utrzymanie rodziny, oddaje(nazwijmy to umownie tak) te 270 mld tym 16 mln Polaków. Jeżeli rząd nie zatrzyma depopulacji Polaków w ten czy inny sposób, nie pomoże w ich wykształceniu(kolejny program) to klasa średnia i polska elita nie ma na odbudowę szans, bo nie ma kogo, a jeżeli już, to za co wykształcić. Gro tych programów rodzice przeznaczają na edukacje swoich dzieci czyli inwestują w przyszłość...

leon28
leon28: ale skoro juz poruszylas ten temat, to zastanawia mnie, dlaczego ludzie ci, ktorzy 10-15 lat przed dzika prywatyzacja potrafili podniesc pol kraju, bo zdrozala zupa w przyzakladowej stolowce, tak byli wtedy bierni?


bo na tym polega kapitalizm i wolny rynek. To nie państwo jak kiedyś i nie rząd reguluje ceny tylko przedsiębiorcy i decyduje o tym jednostka. Możesz iść upomnieć się do pojedynczego dyrektora, ale nie do rządu
Viato
Viato
  11 lipca 2018

A tak na marginesie, to już któryś raz z kolei klepiecie na tym zlewaczałym portaliku ten sam temat i ciągle te same odp... nie dawać, zabierać, bo niezależne to nic im się nie należy. Dac mafii paliwowej, hazardowej, vatowskiej, na schroniska dla psów, na budowę zamku w puszczy za naszą kase, dać na żydowskie cmentarze po 100 mln, na żydowskie muzea, dopłacić żydom do rent za to że wymordowali ich Niemcy i sami siebie nawzajem, a matce zabrac dziecko, kase na dziecko, wyabortować i kazać jej je... aż do śmierci, a najlepiej u żyda, bo dobrze płaci tym, którzy nam koło d**y robią. Przy okazji innego tematu miałam okazję poczytać Twoje odp i włosy mi na głowie stawały jak dorosły świadomy człowiek może być tak oderwany od rzeczywistości

GNEBICIEL
GNEBICIEL
  11 lipca 2018
leon28
leon28: jak uwazacie, czy to dobrze, ze stale zwiekszane sa swiadczenia socjalne dla roznych grup spolecznych?

Jeśli państwo rozdaje kasę to znaczy że ma z czego i stan finansowy państwa jest na tyle dobry jakimś cudem że starcza też i dla obywateli... Oczywiście danie komuś kasy jest równoznaczne z tym że ten ktoś tak czy siak ta kasę wyda i pieniądze wrócą w podatku nakręcając tym samym rynek... Nigdy nie ma złotego środka na daną sytuację i oczywiście są plusy i minusy takich akcji aczkolwiek popieram oczywiście z rozwagą i kontrolą i tylko dla OBYWATELI POLSKICH a nie jak na zachodzi byle cieć natrzepie dzieci i żyje jak lord z zasiłku.
leon28
leon28: a moze powinno byc jak opisuje to biblia, kto nie pracuje te nie je? jakie jest wasze zdanie?

Staroświeckie poglądy... ktoś jest sparaliżowany i nie pracuje więc zdychaj albo jak się urodzi ułomny to jak dawniej nikt się takim dzieckiem nie zajmował lub chorym... coś jak w wojsku do póki jesteś zdrowy i mają z ciepie pożytek to jest cacy a jak coś ci się stanie to kopa w dupę i radź se. Żal mi naiwnych żołnierzy Amerykańskich walczą o ropę pod przykrywką walki z terroryzmem... i jeszcze te patriotyczne fałszywe poglądy wciska im się w łeb... Chyba trochę zszedłem z tematu XD

Wracając na tor żyjemy w czasach gdzie wszystkiego jest pod dostatkiem i praca człowieka nie jest już pracą o chleb i coś do chleba tylko pracujemy na TV na zmywarkę na abonamenty na prąd gaz wodę i inne cuda i oczywiście na żarcie na leki na wakacje na inne pierdoły i zawsze nam brakuje kasy. Zwykli niewolnicy tylko zniewoleni przez siebie samych... Życie wstajesz o 5 rano lub wcześniej jedziesz do pracy 8h odbębnić wracasz do domy i juz nic ci się nie chce zjesz coś walniesz się oglądniesz cos w TV albo w necie no i zaraz trzeba iśc spać aby minimum 5-8h przespać i tak przez 5-6-7dni... Wielki szacun dla tych co maja dzieci 8h w robocie wraca i kolejne tyranie przy dzieciakach zamartwianie się i zazwyczaj jest tak że ktoś nienawidzi swojej nędznej parszywej słabo płatnej roboty ale jest niewolnikiem własnych decyzji życiowych musi tyrać na rachunki kredyt i ciągle mało mało i mało zdrowie podupada i gdy do tyra emerytury pada na serce i nawet złamanego grosza z uskładanych np 500 tysięcy nie zobaczy a ZUS zaciera rączki i SE SE SE mamy 500 tysięcy za frajer xD
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  12 lipca 2018

Czytam niektorych to sie za glowe lapie. " panstwo rozdaje pieniadze bo ma ich za duzo" :D :D :D :D :D :D :D :D Polska ktora ma okolo 52%-56% PKB dlugu a nie wspomne o ukrytym . Serio nie rozumiem jak mozna byc tak glupim i myslec ze Polska ma za duzo pieniedzy :D :D Chyba kolesiowi placa za takie dyrdymaly :D Do czego prowadzi nas rozdawanie pieniedzy na lewo i prawo wiemy po upadku komunizmu.

Żyjemy w czasach kiedy wszystkim sie wydaje ze im sie cos nalezy. Za to ze sa.
Pieniadze nie biora sie z prozni. Ciagle rozdawanie doprowadzi do drukowania a drukowanie do inflacji a inflacja do tego co sie dzieje w Wenezueli.

Na te chwile Polska i jej sytem podatkowy karze ludzi ktorzy pracuja a zwlaszcza Polskie firmy ktore zatrudniaja Polakow. Do PKB jest wliczana szara strefa po to zeby ludzie mysleli jaki jest dobrobyt. Ludzie pracujacy powinni byc faworyzowani bo to glownie z ich pieniedzy utrzymywany jest kraj oraz inne darmozjady.

Dla mnie w Polsce powinien byc obowiazek glosowania a jesli ktos nie chodzi to kara i pozbawienie praw do zasilku i emerytury.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.