SantiJozef
SantiJozef
  27 maja 2017 (pierwszy post)

Modlicie się?

SantiJozef
SantiJozef
  29 maja 2017

Różne cywilizacje wierzyły w bóstwa lub Boga. Wybitne jednostki też interesowały się Biblią i wierzyły w istnienie czegoś co było początkiem wszystkiego. Istoty stojącej ponad wszystkim, rozumnej i inteligentnej.

AmongUs
Posty: 1088 (po ~72 znaków)
Reputacja: -519 | BluzgometrTM: 14
AmongUs
  29 maja 2017

Jakies przyklady chlopcze a nie tylko ogolniki

CuteNinja
CuteNinja
  29 maja 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Modlicie się?

Nie. Nie widzę powodów, dla których miałabym to robić.
Adrian3303
Posty: 394 (po ~158 znaków)
Reputacja: 26 | BluzgometrTM: 4
Adrian3303
  29 maja 2017
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Wiara powstaje wtedy kiedy ludzie czują sie bezradni i muszą wymyślić coś zeby uspokoić swój umysł. Zamiast próbować cos zrobic czy zmienic to po prostu liczą na cud

No ok, a co z ludźmi, którym się w życiu powodzi i nie muszą liczyć na żaden cud ale i tak wierzą wierzą w istnienie Boga? Bo zapewniam, że tacy też istnieją.
Ripix
Ripix
  29 maja 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Modlicie się?


Zadam ci pytanie ;) a czy księża modlą się o nas ;) . Raczej tylko modlą się o coraz nowszą bryke
BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  29 maja 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Spuscie z kaganca Ksawerego :)

Eminencjo, cóż za miłosierdzie, takie prawdziwie boskie, jesteś mistykiem?

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  29 maja 2017
Adrian3303
Adrian3303: BekaZciebieModzie: Wiara powstaje wtedy kiedy ludzie czują sie bezradni i muszą wymyślić coś zeby uspokoić swój umysł. Zamiast próbować cos zrobic czy zmienic to po prostu liczą na cud No ok, a co z ludźmi, którym się w życiu powodzi i nie muszą liczyć na żaden cud ale i tak wierzą wierzą w istnienie Boga? Bo zapewniam, że tacy też istnieją.


Ci którym sie powodzi też umierają i też maja problemy ludzi którym sie nie powodzi. Śmierć nie dyskryminuje. Dlatego tutaj pojawia sie wiara :)
Adrian3303
Posty: 394 (po ~158 znaków)
Reputacja: 26 | BluzgometrTM: 4
Adrian3303
  29 maja 2017

No chyba teraz mówisz o emerytach, którym już bliżej niż dalej i latają do kościoła tylko ze strachu przed piekłem :D Ja po prostu nie wierzę, że cały wszechświat jest dziełem przypadku. Prawa fizyki, natury, życie w tak skomplikowanej formie itd.

amarettoUK
amarettoUK
  29 maja 2017
Adrian3303
Adrian3303: No chyba teraz mówisz o emerytach, którym już bliżej niż dalej

A sprawdzałeś na oddziale onkologii pobliskiego szpitala komu i w jakim wieku jest to "bliżej niż dalej"?Na cmentarzach też sprawdzałeś?Możesz się zdziwić.
Adrian3303
Posty: 394 (po ~158 znaków)
Reputacja: 26 | BluzgometrTM: 4
Adrian3303
  29 maja 2017

Wyrwałeś częśc zdania z kontekstu. Na siłę próbujesz się do czegoś przyczepić. Trochę to słabe.

amarettoUK
amarettoUK
  29 maja 2017
Adrian3303
Adrian3303: Trochę to słabe.

No słabe, bo nie mam w odróżnieniu od ciebie umiejętności przewidywania ,kto kiedy zejdzie z tego świata.Sądząc po znajomych i znajomych znajomych ,też jesteś w wieku gdzie ci bliżej niż dalej.
Adrian3303
Adrian3303: latają do kościoła tylko ze strachu przed piekłem

A może po prostu traktują to jako taką samą wspólnotę, jak ty swoich znajomków z gry w Cs-a ?
Prześmiewczy ton twojej wypowiedzi doskonale oddaje jej kontekst.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  30 maja 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Adrian3303: No chyba teraz mówisz o emerytach, którym już bliżej niż dalej A sprawdzałeś na oddziale onkologii pobliskiego szpitala komu i w jakim wieku jest to "bliżej niż dalej"?Na cmentarzach też sprawdzałeś?Możesz się zdziwić.


Daj mu spokój. Kiedyś podrośnie :D
SantiJozef
SantiJozef
  30 maja 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: taką samą wspólnotę


zgadzam się, zwłaszcza widać to po grupach "neo". Oni wzajemnie się wspierają, wspólnie urządzają np. agape.

Adrian3303
Adrian3303: latają do kościoła tylko ze strachu przed piekłem


to ja takie coś odczuwam, już mi to ksiądz powiedział, że tak być nie powinno, bo to na pewno nie jest bojaźń.
SantiJozef
SantiJozef
  30 maja 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: księża modlą


Różni są księża, pewnie i tacy się znajdą jak w Twojej wypowiedzi ale ja bym specjalnie nie generalizował.
Ksawiera
Ksawiera
  30 maja 2017
AmongUs
AmongUs: Jakies przyklady chlopcze a nie tylko ogolniki


A ja ci mówię, historia nie zna takiej która istniałaby bez wiary w "coś" . Wiara taka czy inna jednoczy daną grupę ludzi. Mają czas na myślenie, kontemplacje, rozważania, wymianę poglądów itd. Nawet ateiści wbrew temu co o sobie piszą, wierzą, ale nie w Boga tylko siłę nauki, one też ich scala i jednoczy w ich wspólnocie. Ona ma ich uzdrowić, wyleczyć i wszystko czego ich rozum nie ogarnia, ogarnąć, ale nawet ich rozumy są często za małe,by ogarnąć wszystko

Adrian3303
Adrian3303: No chyba teraz mówisz o emerytach, którym już bliżej niż dalej i latają do kościoła tylko ze strachu przed piekłem


Młodsi od ciebie na cmentarzach leżą. Dla ciebie zbawczą moc ma witamina "C" dla innych być może ta sama witamina będzie się nazywać Bóg. Twój Bóg akurat nazywa się ........ (tu wpisz nazwę gry)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.