NeoSun
NeoSun
  12 marca 2017 (pierwszy post)

Czy przyjazni bez zaangażowania emocjonalnego miedzy kobieta a mezczyzna jest mozliwa?

tibauld
tibauld
  9 kwietnia 2017

Każdy zapomina, że do kontaktów międzyludzkich potrzeba uczuć. Nawet w zwykłej przyjaźni.
Do tego jak się ma przyjaciela / przyjaciółkę to się chyba o wszystkim szczerze rozmawia i można sobie wyznaczyć granicę i ich przestrzegać. Jednak do tego potrzeba być kimś więcej niż współczesnym człowiekiem.

Ksawiera
Ksawiera
  9 kwietnia 2017

A jak wygląda ten współczesny "homo sapiens"?! Zimny, wyrachowany,cyniczny, arogancki, wyuzdany, butny, egoistyczny. To jeszcze konformizm czy już wszechobecny snobizm?! Ten "wizerunek" wypada dość kiepsko nawet przy próbie porównania go z szympansem, bo często odnoszę wrażenie, że małpy zachowały więcej cech ludzkich, jak sami ludzie. Czy naprawdę potrzebni nam tacy"przyjaciele"?!

tibauld
tibauld
  9 kwietnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: To jeszcze konformizm czy już wszechobecny snobizm?!

Szybciej jest to hedonizm i wszechobecna liberalizacja życia.
Snobizm ma to do siebie, że skupia raczej grupy lepiej wykształcone i posiadające jakikolwiek status społeczny, dotyczył raczej przeszłości niż czasów obecnych. Większość ludzi teraźniejszych nawet po studiach nie posiada nawet swego, indywidualnego toku myślenia. Opowiada się za światem im przedstawionym. Ucieka w jeden tok myślenia.
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy naprawdę potrzebni nam tacy"przyjaciele"?!

To pytanie retoryczne raczej.
Ksawiera
Ksawiera
  9 kwietnia 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: hedonizm


Polega na czerpaniu tylko i wyłącznie przyjemności z życia(zero obowiązków i odpowiedzialności)

Konto usunięte
Konto usunięte: Snobizm ma to do siebie, że skupia raczej grupy lepiej wykształcone i posiadające jakikolwiek status społeczny


Polega ta tym, że dana osoba chce na siłę przypodobać się i poniekąd "wkupić" w łaski danej grupy, społeczności. Nie posiada własnego zdania i opiera się tylko na opinii tejże grupy...To wypada mieć, tam wypada bywać, to wypada przeczytać, obejrzeć

Konformizm polega na pójściu z duchem czasu...moda

Widzisz tutaj gdzieś miejsce na człowieczeństwo?! Mnie, ciężko jest się go doszukać.....:(
tibauld
tibauld
  9 kwietnia 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Polega na czerpaniu tylko i wyłącznie przyjemności z życia(zero obowiązków i odpowiedzialności)

Wiem na czym to polega. :(
Konto usunięte
Konto usunięte: Polega ta tym, że dana osoba chce na siłę przypodobać się i poniekąd "wkupić" w łaski danej grupy, społeczności. Nie posiada własnego zdania i opiera się tylko na opinii tejże grupy...To wypada mieć, tam wypada bywać, to wypada przeczytać, obejrzeć

Takie zachowania kreują media. Snobi mają to do siebie, że raczej występują w raczej mniejszych i ograniczonych, swoich kręgach. Często jest to związane z ich zawodem lub pozycją społeczną. Raczej nie tyczy się to zwykłego zjadacza chleba.
Konto usunięte
Konto usunięte: Konformizm polega na pójściu z duchem czasu...moda


Ducha w tym czasie trudno szukać, gdzieś się ulotnił, odszedł od ludzi. Gadanie i zwalanie wszystkiego na czasy to wygoda i zwyczajne człowiecze zaślepienie.

Konto usunięte
Konto usunięte: Widzisz tutaj gdzieś miejsce na człowieczeństwo?! Mnie, ciężko jest się go doszukać.....:(

Czasem widzę w małych dzieciach, nie skażonych jeszcze całym tym brudem. W niektórych ludziach, jednak niewielu jest takich, którzy nie odczuli ducha czasów.
Ksawiera
Ksawiera
  9 kwietnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiem na czym to polega. :


Więc wiesz również, że jest to odebranie człowiekowi podmiotowości i zrównanie go do poziomu narzędzia, przedmiotu, rzeczy

Konto usunięte
Konto usunięte: Takie zachowania kreują media. Snobi mają to do siebie, że raczej występują w raczej mniejszych i ograniczonych, swoich kręgach. Często jest to związane z ich zawodem lub pozycją społeczną. Raczej nie tyczy się to zwykłego zjadacza chleba.


Media owszem, kreują naszą rzeczywistość, ale uwierz mi, że dotyczy to coraz częściej przeciętnego zjadacza chleba

Konto usunięte
Konto usunięte: Ducha w tym czasie trudno szukać, gdzieś się ulotnił, odszedł od ludzi. Gadanie i zwalanie wszystkiego na czasy to wygoda i zwyczajne człowiecze zaślepienie.


Ale co tak naprawdę nas zaślepia? Czyżby to była chęć posiadania, pochwalenia się przed innymi, brak czasu na zwykłą, codzienną rozmowę?

Konto usunięte
Konto usunięte: Czasem widzę w małych dzieciach, nie skażonych jeszcze całym tym brudem. W niektórych ludziach, jednak niewielu jest takich, którzy nie odczuli ducha czasów.


I tutaj wracamy do punktu 1 i 2. Tak się kółko kręci i nikt nie zna recepty jak go zatrzymać.Ludzie sami dają się zamykać w klatkach jakby im ktoś mózgi wyprał
tibauld
tibauld
  9 kwietnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Więc wiesz również, że jest to odebranie człowiekowi podmiotowości i zrównanie go do poziomu narzędzia, przedmiotu, rzeczy

Dlatego śmieje się z tego braku uczuć do drugiego człowieka, gdy ma być tylko przyjacielem. A jeszcze jak ktoś pisze, że najlepiej jakby człowieka nie pociągał i był nieatrakcyjny, to brakuje mi apetytu do kolacji.
Konto usunięte
Konto usunięte: Media owszem, kreują naszą rzeczywistość, ale uwierz mi, że dotyczy to coraz częściej przeciętnego zjadacza chleba


Chodzi mi o samo pojęcie snobizmu...
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale co tak naprawdę nas zaślepia? Czyżby to była chęć posiadania, pochwalenia się przed innymi, brak czasu na zwykłą, codzienną rozmowę?


Zaślepia nas wszystko sztuczne co nas otacza, wszechobecny fałsz nas zaślepia, pewne przekazy, które są ogólnodostępne. Zwykły człowiek przestał patrzeć, słuchać i rozmyślać nad otaczającym światem. Za to widzi i powtarza to, co robią masy.
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak się kółko kręci i nikt nie zna recepty jak go zatrzymać


Obudzenie w ludziach nastąpi, potrzeba do tego większego wstrząsu. Ci co żyją w iluzji rzadko się z niej budzą. Do tego trzeba sił wyższych. Tak to jest jak się nie używa swoich oczu czy mózgu.
Konto usunięte
Konto usunięte: Ludzie sami dają się zamykać w klatkach jakby im ktoś mózgi wyprał

Tak działają różne systemy na tym świecie przez wiele lat. Ci co widzą więcej wiedzą, że człowiek jest podatny na manipulację i ułudę. I to podają masom w różnych sposobach.
tibauld
tibauld
  9 kwietnia 2017

15 Nie miłujcie świata
ani tego, co jest na świecie!
Jeśli kto miłuje świat,
nie ma w nim miłości Ojca.
16 Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc:
pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia
nie pochodzi od Ojca, lecz od świata.
17 Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość;
kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki.
18 Dzieci, jest już ostatnia godzina,
i tak, jak słyszeliście, Antychryst nadchodzi,
bo oto teraz właśnie pojawiło się wielu Antychrystów;
stąd poznajemy, że już jest ostatnia godzina.

1 List św. Jana
Trochę to tłumaczy na czym stoi ludzkość.

Ksawiera
Ksawiera
  9 kwietnia 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Nie lubię mieszać Boga w tego typu dyskusje i strać się Nim, przykryć "mądrość" niektórych jednostek. Przykładów nie muszę daleko szukać, bo wystarczy poczytać to, co piszą tutaj niektóre osoby. Gdyby iść ich tokiem myślenia, to trzeba zostać zabójcą, cynikiem, egoistą, hedonistą, snobem, bo oni tego od nas oczekują, ba, wręcz wymagają. Jednak to co różni nas od tresowanych zwierząt to nasz rozum i wolna wola. Nie jest ślepcem i głupcem ten, kto to dostrzega, a ten, który za tą masą zniewolonych umysłów bezwolnie podąży. Kucze, z tematu o przyjaźni zrobił się temat filozoficzny :)

tibauld
tibauld
  9 kwietnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie lubię mieszać Boga w tego typu dyskusje

Dwa przykazania miłości pasują tu jak ulał. Do przyjaźni to się jednak bardzo odnosi. ;/
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdyby iść ich tokiem myślenia, to trzeba zostać zabójcą, cynikiem, egoistą, hedonistą, snobem, bo oni tego od nas oczekują, ba, wręcz wymagają.

Przecież nawiedzonych ludzi jest wszędzie, w każdym zakątku świata, pod każdą religią. Poza tym byli już tacy, pod których wpływem na rzeż poszło wielu...
Konto usunięte
Konto usunięte: Jednak to co różni nas od tresowanych zwierząt to nasz rozum i wolna wola.

Podobno różni, z naciskiem na podobno. Nie wszyscy widzieli wolną wolę a i rozumu jeszcze szukają.
Konto usunięte
Konto usunięte: z tematu o przyjaźni zrobił się temat filozoficzny :)


Jakby nie patrzeć filozofia to nauka o człowieku, jego postępowaniu i drogach życia.
Ksawiera
Ksawiera
  9 kwietnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Dwa przykazania miłości pasują tu jak ulał. Do przyjaźni to się jednak bardzo odnosi. ;/


Masz racje, ale przyjaźń, to taka dość specyficzna więź. Przyjacielowi, zwierzasz się ze wszystkiego, bez obawy, że otrzesz się o śmieszność, groteskę, ocenę. Dla mnie, jest to bariera nie do pokonania w przypadku np mężczyzny i kobiety, bo jednak, sporo nas od siebie różni.Wiem, wiem szuka się wspólnych płaszczyzn, ale....

Konto usunięte
Konto usunięte: Podobno różni, z naciskiem na podobno. Nie wszyscy widzieli wolną wolę a i rozumu jeszcze szukają.


W pogoni za rozumem :) Wiem, że nic nie wiem. Nawet gdybym przeczytała bibliotekę Watykańską, Jagiellońską i wszystkie inne, to i tak głupia umrę. Nasza marność i małość, jest czasami przerażająca.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakby nie patrzeć filozofia to nauka o człowieku, jego postępowaniu i drogach życia.


Panie, ja już nie proszę o neon, ale o małego świetlika w tym tunelu :)

sorry, ale teraz stanę się zwykłą hedonistką, konsumentką i pojadę dać zarobić Orlenowi
tibauld
tibauld
  9 kwietnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz racje, ale przyjaźń, to taka dość specyficzna więź. Przyjacielowi, zwierzasz się ze wszystkiego, bez obawy, że otrzesz się o śmieszność, groteskę, ocenę. Dla mnie, jest to bariera nie do pokonania w przypadku np mężczyzny i kobiety, bo jednak, sporo nas od siebie różni.Wiem, wiem szuka się wspólnych płaszczyzn, ale....

To przez zamykanie się człowieka na człowieka to wszystko. Opory i bariery to nic dobrego. Człowiek, który czegoś chce a nie chce być śmieszny też nie raz swoje racje przegrał...
Konto usunięte
Konto usunięte: W pogoni za rozumem :) Wiem, że nic nie wiem. Nawet gdybym przeczytała bibliotekę Watykańską, Jagiellońską i wszystkie inne, to i tak głupia umrę.

Nigdy nic nie wiadomo. Może z zamknięciem oczu i oddaniem ostatniego oddechu człowiek dowiaduje się więcej. Tylko, że musi zapewne jakieś warunki spełnić, by tego dostąpić.
Konto usunięte
Konto usunięte: Nasza marność i małość, jest czasami przerażająca.

Zwłaszcza, gdy sami jej w sobie szukamy i na niej skupiamy swoją uwagę. Wtedy się z niej nie wychodzi. :ninja:
Konto usunięte
Konto usunięte: Panie, ja już nie proszę o neon, ale o małego świetlika w tym tunelu :)

Używać trzeba w życiu serca i mieć otwarty i jasny umysł. To będzie świetlik a z czasem może i tunel.
Konto usunięte
Konto usunięte: sorry, ale teraz stanę się zwykłą hedonistką, konsumentką i pojadę dać zarobić Orlenowi


Używanie laptopa to też hedonizm. Nie wiem jak pani się stanie tym kim jest. :ninja:
Ksawiera
Ksawiera
  9 kwietnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: To przez zamykanie się człowieka na człowieka to wszystko. Opory i bariery to nic dobrego. Człowiek, który czegoś chce a nie chce być śmieszny też nie raz swoje racje przegrał...


Chyba się nie zrozumiemy

Konto usunięte
Konto usunięte: Nigdy nic nie wiadomo. Może z zamknięciem oczu i oddaniem ostatniego oddechu człowiek dowiaduje się więcej. Tylko, że musi zapewne jakieś warunki spełnić, by tego dostąpić.


A pan już tam był?

Konto usunięte
Konto usunięte: Zwłaszcza, gdy sami jej w sobie szukamy i na niej skupiamy swoją uwagę. Wtedy się z niej nie wychodzi.


Napoleon jak na swoje 1,68 miał przeświadczenie o swojej wielkości, a mino to przegrał caaałą wojnę i skończył nieciekawie. Ot puenta do pańskich wywodów :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem jak pani się stanie tym kim jest.


Nic robić nie muszę :) W razie czego.... mam pana jako wyjście awaryjne:)
tibauld
tibauld
  9 kwietnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Chyba się nie zrozumiemy

Pewnie tak. :(
Konto usunięte
Konto usunięte: A pan już tam był?


Jakbym był nie byłoby tam "może"? :(
Konto usunięte
Konto usunięte: Napoleon jak na swoje 1,68 miał przeświadczenie o swojej wielkości, a mino to przegrał caaałą wojnę i skończył nieciekawie. Ot puenta do pańskich wywodów :)


Poszedł na Moskwę zimą, dobry to był strateg jednak za bardzo pośpieszny. Musiał tak utknąć w śniegu...
Konto usunięte
Konto usunięte: Nic robić nie muszę :) W razie czego.... mam pana jako wyjście awaryjne:)

Dlaczego akurat mnie? :ninja:
Ksawiera
Ksawiera
  9 kwietnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Pewnie tak. :(


Pewność niejednego pokonała.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakbym był nie byłoby tam "może"? :(


Chodziło mi raczej, o spełnienie owych warunków.... a nie o zasługi i nagrody za nie

Konto usunięte
Konto usunięte: Poszedł na Moskwę zimą, dobry to był strateg jednak za bardzo pośpieszny. Musiał tak utknąć w śniegu...


Mógł się tam wybrać po 12 marca. Liczyć nie umiał?

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego akurat mnie


Bo lubię zmieniać apokaliptyczne wizje :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.