MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  25 stycznia 2013 (pierwszy post)
Witam :mrgreen:.

Bez czego nie wyobrażacie sobie swojej kuchni ?

Podzielmy sprzęty i nie tylko na kilka kategorii, bo wiem, że ciężko by było wybrać jedno coś ;D.

1. Sprzęt AGD
2. Drobniejszy sprzęt ( np. wyciskarka do czosnku, obieraczka itp.)
3. Przyprawy
4. Inne produkty spożywcze, które zawsze, ale to zawsze znajdują miejsce w Waszej kuchni.
5. Inne o których zapomniałam, a nie pasują do powyższych :ziober2:.

A może Wasi znajomi zachwycaja się czymś, a Wy uważacie, że jest to totalnie zbędne ?

Przykładowo ja tak mam ze zmywarką, nienawidzę tego urządzenia, i o zgrozo wolę zmywać ręcznie :).

Pozdrawiam :mrgreen:.
:ziober2:
MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  28 stycznia 2013
massacre
massacre: To moze dlatego angielskie żarcie jest takie ochydne Tez nie słyszałam. Ale wiesz... Nie słyszałam tez o przypadkach zaczadzenia sie w łazience w Anglii. W Polsce z kolei regularnie. W Anglii ma być wszystko tak bezpieczne, ze aż boli.


Ahahahah, może :rotfl:.

Z tym zatruciem gazem to chyba inna bajka jest. Ludzie w łazienkach mają junkersy na gaz oczywiście, jak chyba nie jest ten szczelny, a wentylacja łazienki szwankuje to paść na twarz można, zwlaszcza, jak ktoś bierze gorącą kąpiel ;D.
Co do zaczadzenia to jeszcze inna bajka, trzeba się z tym liczyć kiedy się ma ogrzewanie centralne, lub nadal piece kaflowe w domach.
No spoko, ważne by w domu było bezpiecznie, tylko naprawde nie rozumiem tej pralki w kuchni :D. Bo w kuchni ja gotujesz to para sie wytwarza, więc wilgotno jest, wodę pralka pobiera, jak sie spieprzy wąż czy coś to wycieknie jej tyle samo ile w łazience.
Ja tam się na tym nie znam oczywiście, ale jeżeli w łazienkach jest odpowiednia wentylacja ( a w moich jest, bo mam łazienki z oknami, które są zawsze chociaż rozszczelnione no i plus kratki wentylacyjne) to raczej nie powinno się nic stać ;D.
:ziober2:
Zadziora
Zadziora
  29 stycznia 2013
MaqdaIena
MaqdaIena: Przykładowo ja tak mam ze zmywarką, nienawidzę tego urządzenia, i o zgrozo wolę zmywać ręcznie :).


Ja też mam i nie używam, lubię zmywać.

MaqdaIena
MaqdaIena: Bez czego nie wyobrażacie sobie swojej kuchni ?

Bez dobrego noża, no musi być jakiś zayebiście ostry.
mmaryja
mmaryja
  29 stycznia 2013
massacre
massacre: Zwrociłam na to uwagę w Polsce, w prywatnym drogim przedszkolu, gdzie miedzy te szczeble mogłyby sie zmieścić nie jedna, a dwie głowy czterolatków.

w polsce też tak jest - mój mąż jest architektem i teraz kończy inżynierię wodną i akurat ostatnio miał z tego egzamin, dlatego w polsce tak ciężko jest otworzyć przedszkole bo przepisy bezpieczeństwa są restrykcyjne + podwyższa to koszty pewnie 2x.
ale fakt faktem, w uk wygląda to wszystko zabawnie, nawet drzwi często są jakby przeciwogniowe. aż muszę zapytać brata gdzie ma pralkę, bo nie wiem!
mmaryja
mmaryja
  29 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy to normalne, że te drobinki tam pływają ?

a przepłukałaś filtr przed pierwszym użyciem?
też mam brittę i nigdy mi się takie rzeczy nie działy. w butelce bobble też nie, chociaż przy pierwszym i drugim płukaniu filtra były drobinki węgla, przy trzecim już była czysta.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  29 stycznia 2013

@maryja
To musiało sie coś zmienic w polskim prawie, bo w polskim przedszkolu byłam w 2010 :)

*tak, drzwi w miejscach publicznych są przeciwpożarowe (nie przeciwogniowe ;))

*zapytaj. Jak myśmy wynajmowali, to mieliśmy małą kanciape, w której mieściła sie tylko pralka. Fajne rozwiazanie. Z kole w kuchni są normalne unity na pralki, zamykane drzwiami - z zewnątrz wyglada jak kolejna szafka kuchenna. No i drzwiczki totalnie wygłuszają pracę pralki.

Coś takiego:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  29 stycznia 2013
massacre
massacre: To musiało sie coś zmienic w polskim prawie, bo w polskim przedszkolu byłam w 2010

możliwe, że był to punkt przedszkolny, a nie przedszkole. one mają chyba trochę inne warunki
massacre
massacre: Z kole w kuchni są normalne unity na pralki, zamykane drzwiami - z zewnątrz wyglada jak kolejna szafka kuchenna. No i drzwiczki totalnie wygłuszają pracę pralki.

to ciekawe rozwiązanie.
w temacie szafek, ja się pokusiłam w kuchni na szafki bez uchwytów i niestety, trochę to nie zdaje egzaminu
pijana
pijana
  29 stycznia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: a przepłukałaś filtr przed pierwszym użyciem?

:ninja: Bardzo możliwe, że nie, nie pamiętam.
Konto usunięte
Konto usunięte: przy pierwszym i drugim płukaniu filtra były drobinki węgla,

Konto usunięte
Konto usunięte: przy pierwszym i drugim płukaniu filtra były drobinki węgla,

Może też znikną przy użytku, zresztą się tym przecież nie zatruję. Ewentualnie wyjmę ten filtr i przepłukam teraz.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  29 stycznia 2013

@Maryjka
Racja. Punkt opieki nad dzieckiem. Sprawdzilam :)

Szafki bez uchwytów są dobre dla bachelora, który rzadko jada w domu ;) moja kuzynka z mężem mają ten sam problem. Fajnie to wyglada, ale mało funkcjonalne dla aktywnych kucharzy :-)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

mmaryja
mmaryja
  29 stycznia 2013

chwilowo tam nie mieszkam, ale już wiem, że to był średni pomysł. ogólnie wszystko działa świetnie, płynnie i tak dalej, ale przy tym moje ruchy też muszą być delikatne i płynne, a niestety nie zawsze tak się da:and:
w domu mam szafki z uchwytami na rantach, zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. ładnie wygląda + jest bardziej funkcjonalne

Ela
Posty: 3157 (po ~207 znaków)
Reputacja: 961 | BluzgometrTM: 2
Ela
  31 stycznia 2013

1. Sprzęt AGD
mikser, blender, czasem parowar

2. Drobniejszy sprzęt ( np. wyciskarka do czosnku, obieraczka itp.)
widelce, noże, łyżki xD , deska

3. Przyprawy
sól, pieprz, papryka, czosnek - podstawy
ahh i uwielbiam świeżą bazylię.

4. Inne produkty spożywcze, które zawsze, ale to zawsze znajdują miejsce w Waszej kuchni.
chleb, ziemniaki, jajka, kurczak xD I MNÓSTWO PRODUKTÓW spożywczych . dla dziecka.

5. Inne o których zapomniałam, a nie pasują do powyższych.
leki w szafce??

Ja tu tylko delikatnie muskam klawiaturę, aby cichym szeptem coś napisać...
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  31 stycznia 2013

kuchnia jest siedziba kobiety

NieznosnaWiedzma
NieznosnaWiedzma
  31 stycznia 2013
MaqdaIena
MaqdaIena: 1. Sprzęt AGD


piekarnik
MaqdaIena
MaqdaIena: 2. Drobniejszy sprzęt ( np. wyciskarka do czosnku, obieraczka itp.)


noże
MaqdaIena
MaqdaIena: 3. Przyprawy


świeże zioła :tak:
MaqdaIena
MaqdaIena: 4. Inne produkty spożywcze, które zawsze, ale to zawsze znajdują miejsce w Waszej kuchni.


maga :mrgreen:
MaqdaIena
MaqdaIena: A może Wasi znajomi zachwycaja się czymś, a Wy uważacie, że jest to totalnie zbędne ?


tzw formy do lepienia pierogów. Sądzę,że jest to totalnie zbędne i więcej z tym pi:cenzura:lenia niż to wszystko warte :mrgreen:
styka51
styka51
  31 stycznia 2013
MaqdaIena
MaqdaIena: 1. Sprzęt AGD

Kuchnia gazowa, mikrofala, lodówka, zamrażalka, pralka :D

MaqdaIena
MaqdaIena: 2. Drobniejszy sprzęt ( np. wyciskarka do czosnku, obieraczka itp.)

Sztućce, obieraczka do warzyw.
MaqdaIena
MaqdaIena: 3. Przyprawy

Sól, pieprz, mrożona pietruszka i koperek ;)
MaqdaIena
MaqdaIena: 4. Inne produkty spożywcze, które zawsze, ale to zawsze znajdują miejsce w Waszej kuchni.

Mleko, mąka, jajka, chleb, olej/oliwa z oliwek, masło, ryż, kasze, cukier :lol:
MaqdaIena
MaqdaIena: 5. Inne o których zapomniałam, a nie pasują do powyższych .

Jak wyzej - lekarstwa w szafce, kieliszki za szybką,
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  31 stycznia 2013
MaqdaIena
MaqdaIena: 1. Sprzęt AGD

Kuchenka
MaqdaIena
MaqdaIena: 2. Drobniejszy sprzęt ( np. wyciskarka do czosnku, obieraczka itp.)

a niech bedzie ta wyciskarka, dodatkowo nóż, widelec, talerze... no i gary w czyms trzeba gotowac :P
MaqdaIena
MaqdaIena: 3. Przyprawy

bazylia, oregano, sol i pieprz
MaqdaIena
MaqdaIena: 4. Inne produkty spożywcze, które zawsze, ale to zawsze znajdują miejsce w Waszej kuchni.

papryczka chilli, sos czosnkowy, + standard: chleb, wedlina, itp...
MaqdaIena
MaqdaIena: A może Wasi znajomi zachwycaja się czymś, a Wy uważacie, że jest to totalnie zbędne ?

Hmmm... nie przypominam sobie czegos takiego :P
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.