MaqdaIena
Posty: 29570 (po ~156 znaków)
Reputacja: -168 | BluzgometrTM: 3
MaqdaIena
  25 stycznia 2013 (pierwszy post)
Witam :mrgreen:.

Bez czego nie wyobrażacie sobie swojej kuchni ?

Podzielmy sprzęty i nie tylko na kilka kategorii, bo wiem, że ciężko by było wybrać jedno coś ;D.

1. Sprzęt AGD
2. Drobniejszy sprzęt ( np. wyciskarka do czosnku, obieraczka itp.)
3. Przyprawy
4. Inne produkty spożywcze, które zawsze, ale to zawsze znajdują miejsce w Waszej kuchni.
5. Inne o których zapomniałam, a nie pasują do powyższych :ziober2:.

A może Wasi znajomi zachwycaja się czymś, a Wy uważacie, że jest to totalnie zbędne ?

Przykładowo ja tak mam ze zmywarką, nienawidzę tego urządzenia, i o zgrozo wolę zmywać ręcznie :).

Pozdrawiam :mrgreen:.
:ziober2:
oOZyxak0o
oOZyxak0o
  25 stycznia 2013

nie wnikam w to, chcialbym miec w domu jakuzi

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  26 stycznia 2013

Kuchnia z jedną rzeczą każdej kategorii nie byłaby kuchnią funkcjonalną tylko pomieszczeniem np. na lodówkę. Nie bede wiec sie ograniczać do jednej rzeczy :-)
1. Lodówka, kuchenka z piekarnikiem, pralka i mikrofalówka.
2. Blender i suszarka
3. Pieprz, papryka, chilli, liście z drzewka cytrynowego, majeranek, rozmaryn.
4. Mięso, wędliny, ryby, sery, mleko, jajka, owoce i warzywa
5. Blaty i szafki...?

Totalnie bezużyteczny moze nie, ale nie jest konieczny robot kuchenny i zmywarka.

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

magdalena2101
magdalena2101
  26 stycznia 2013

mój ukochany piekarnik z termoobiegiem i grilem w którym przyrządzam pyszności - kuchenka amica

Strobista
Strobista
  27 stycznia 2013

1.lodowka,kuchenka,piekarnik
2.noz,lyzka,widelec,lyzeczka,miska,kubek,czajnik,garnek,patelnia
3.pieprz,chili,oregano,sol,majeranek,koper
4.jogurt,mleko,chleb
5.nie chce mi sie myslec

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  27 stycznia 2013

Jak mogłam zapomnieć o sztućcach i garnkach :rotfl:

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Strobista
Strobista
  27 stycznia 2013
massacre
massacre: Jak mogłam zapomnieć o sztućcach i garnkach


mozna jesc palcami;]
agoosiaaa
agoosiaaa
  27 stycznia 2013
MaqdaIena
MaqdaIena: 1. Sprzęt AGD


lodowka, kuchenka z piekarnikiem, mikrofala
MaqdaIena
MaqdaIena: 2. Drobniejszy sprzęt ( np. wyciskarka do czosnku, obieraczka itp.)


maszyna do espresso, blender, actifry z tefala, czajnik elektryczny, mikser, mlynek do pieprzu/soli
oczywiscie sztucce, garnki, wszelkiego rodzaju patelnie, foremki do ciast i muffinow,
MaqdaIena
MaqdaIena: 3. Przyprawy

chilli, pieprz, pietruszka, skorka cytrynowa/pomaranczowa (ale w sumie nie wiem, czy to sie do przypraw zalicza :woot:)
MaqdaIena
MaqdaIena: 4. Inne produkty spożywcze, które zawsze, ale to zawsze znajdują miejsce w Waszej kuchni.

KAWA, mleko 2%, mleko sojowe, ciemny chleb, wszelkiego rodzaju warzywa i owoce, ryba (zawsze jakas jest), krewetki, ser zolty, serek almette, maka, proszek do pieczenia, platki sniadaniowe, lody ben& jerry cookie dough
MaqdaIena
MaqdaIena: 5. Inne o których zapomniałam, a nie pasują do powyższych .

o to :
massacre
massacre: 5. Blaty i szafki...?

:mrgreen:
massacre
massacre: suszarka


massacre
massacre: pralka


co to za kuchnia :mrgreen:
MaqdaIena
MaqdaIena: A może Wasi znajomi zachwycaja się czymś, a Wy uważacie, że jest to totalnie zbędne ?


nie, to raczej ja tak mam ze co kupie to kocham :D
agoosiaaa
agoosiaaa
  27 stycznia 2013

uu, jeszcze bez filtra do wody
a z przypraw czosnku

mmaryja
mmaryja
  27 stycznia 2013
MaqdaIena
MaqdaIena: 1. Sprzęt AGD

lodówka, piekarnik, płyta kuchenna i zmywarka
MaqdaIena
MaqdaIena: 2. Drobniejszy sprzęt ( np. wyciskarka do czosnku, obieraczka itp.)

prócz podstawowych rzeczy takich jak sztućce, gary etc. to obowiązkowo patelnia ceramiczna, teflonowe garnki, filtr do wody, blender i sokowirówka.
MaqdaIena
MaqdaIena: 3. Przyprawy

moja kuchnia nie istnieje bez świeżych ziół czyli bazylia, oregano, mięta, rozmaryn, tymianek, estragon, majeranek, lubczyk, koperek, szczypiorek , natka(mrożę). no i świeżo mielona sól morska i pieprz, curry, kurkuma.
MaqdaIena
MaqdaIena: 4. Inne produkty spożywcze, które zawsze, ale to zawsze znajdują miejsce w Waszej kuchni.

mleko roślinne domowej roboty, sery pleśniowe, sery dojrzewające, jabłka i gruszki bez których mój mąż nie potrafi żyć, świeże warzywa i owoce, choć zimą staram się ograniczać.
MaqdaIena
MaqdaIena: A może Wasi znajomi zachwycaja się czymś, a Wy uważacie, że jest to totalnie zbędne ?

czajnik elektryczny
pijana
pijana
  27 stycznia 2013
MaqdaIena
MaqdaIena: 1. Sprzęt AGD 2. Drobniejszy sprzęt ( np. wyciskarka do czosnku, obieraczka itp.) 3. Przyprawy 4. Inne produkty spożywcze, które zawsze, ale to zawsze znajdują miejsce w Waszej kuchni. 5. Inne o których zapomniałam, a nie pasują do powyższych

1. Kuchenka i piekarnik, lodówka, zlewozmywak
2. Tarka do warzyw i sera, obieraczka, ogólnie sztućce, garnki i patelnie
3. Oregano i tymianek
4. Majonez, keczup i grana padano/parmezan
5. Nie wiem, ale na pewno poradziłabym sobie bez mikrofalówki, bez zmywarki (nie posiadam nawet) i bez pieprzu. A nie wyobrażam sobie pralki w kuchni.
massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  28 stycznia 2013

w angielskiej kuchni pralka to standard. Niestandardowi bogacze mają osobne pomieszczenie typu laundry, gdzie maja pralkę, suszarkę i deskę do prasowania.

ja z kolei nie wyobrażam sobie juz pralki w łazience :ninja: ;)

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

massacre
Posty: 34340 (po ~204 znaków)
Reputacja: -55 | BluzgometrTM: 26
massacre
  28 stycznia 2013

@Agoosia
Gdzie Wy macie pralkę?

"We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by the oppressor; it must be demanded by the oppressed." MLK, Letter from the Birmingham Jail

Janek
Janek
  28 stycznia 2013
MaqdaIena
MaqdaIena: Bez czego nie wyobrażacie sobie swojej kuchni ?

Bez wyśmienitego kucharza :tak:
SzaryChlopaczek
SzaryChlopaczek
  28 stycznia 2013

bez kobiety,która zmywa naczynia :zakochany:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.