gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  20 sierpnia 2011 (pierwszy post)
Zdrowe odżywianie.


Pojęcie względne. Dla niektórych będzie oznaczało niejedzenie fast-foodów a dla drugich jedzenie samych warzyw i owoców. Powiem szczerze, że zupełnie się na tym nie znam :ziober2: Wpierdzielam co popadnie, kocham jeść. Przyszedł jednak dzień w którym spadły mi klapki z oczu i zaczynam akcję ZDROWE ODŻYWIANIE? Chodzi mi głównie o dostarczenie sobie wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Chcę się wzmocnić od wewnątrz. Dodam, że nie chcę schudnąć a przydałoby się kilka dodatkowych kilosów :zakochany:

Pytania:
- Odżywiacie się zdrowo?
- Co rozumiecie pod pojęciem- ''zdrowe odżywianie'' ?
- Jakie owoce/warzywa są tzw. bombami witaminowymi?
- Ile jogurtów dziennie można jeść?
- Zamienniki, czyli czy zastąpić np. olej, margarynę itp.
- Wasze przepisy na zdrowe potrawy?


Sebuch
Sebuch
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zupa mleczna jest najlepsza na goraco:D

ani na zimno ani na cieplo jej nie rusze
agoosiaaa
agoosiaaa
  22 sierpnia 2011
Patrishia
Patrishia: Myślał, że od tego schudnie?: D

nie sadze, gosciu na sniadanie jadl zestaw z mcdonaldsa :D
jak kiedys kupywali lunch to zjadl na raz 6 czizburgerow wiec...

Patrishia
Patrishia: Cola zero ma dramatyczny skład, nazwa "cyklaminian sodu" bardzo działa mi na wyobraźnię i widzę cyklon b dodawany do jedzenia Jeden plus tych coli jest to, że nie kleją się w ryju.

:lol2:
ja ogolnie cole to od swieta pije, ale ta normalna po prostu nie wchodzi mi, jest tak slodka, ze popijam ja woda... :P

a tak co do mleka laski to pije tylko uht (ostatnio wykupilam zapas laciatego 3.2% :zakochany: wiem, dla was to nic takiego, ale u mnie wiekszosc mlek ma mniej niz 2% tluszczu, bo przeciez od picia mleka brytyjczycy sie tak roztyli, wcale nie od tych ogromnych ilosci fast foodow, ktore wcinaja...), inne mi nie smakuje, smierdzi mi i ma okropny smak :nie: tak, wiem, wymyslam, ale przez gardlo mi nie przejdzie :nie:
Patrishia
Patrishia
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: le, a zupa mleczna jest najlepsza na goraco:D

Kurcze, zawsze lubiłam zupę mleczną a teraz mnie zemdliło na jej myśl :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: a, to nawet mialam chyba takie kilka razy 'mleko swieze mlekovita' w butelce. smakowalo inaczej faktycznie. az sie przerzuce na takie do picia na zimno

Gugluje i "Mleko świeże" z mlekowity to chyba uht, a esl to nie wiem..
Tak czytam, że to mleko jest jak na razie tańsze, ale będzie wzrost jego ceny, bo zwietrzyli biznes :/

Konto usunięte
Konto usunięte: nie sadze, gosciu na sniadanie jadl zestaw z mcdonaldsa :D jak kiedys kupywali lunch to zjadl na raz 6 czizburgerow wiec...

Bożesz, jak zjadłam 2 i pół to ledwo żyłam i już 3 dojeść nie mogłam. Fuj.

Konto usunięte
Konto usunięte: ja ogolnie cole to od swieta pije, ale ta normalna po prostu nie wchodzi mi, jest tak slodka, ze popijam ja woda... :P a tak co do mleka laski to pije tylko uht (ostatnio wykupilam zapas laciatego 3.2% wiem, dla was to nic takiego, ale u mnie wiekszosc mlek ma mniej niz 2% tluszczu, bo przeciez od picia mleka brytyjczycy sie tak roztyli, wcale nie od tych ogromnych ilosci fast foodow, ktore wcinaja...), inne mi nie smakuje, smierdzi mi i ma okropny smak tak, wiem, wymyslam, ale przez gardlo mi nie przejdzie

W Macu i KFC (przynajmniej w pl-b) znaleźli na to sposób i dolewają sporo wody :rotfl: Choć podobno oni to w ogóle robią to picie z jakiegoś granulatu.. :wtf:

Hhahah, faktycznie, od mleka to się taaak roztyyyliii :ninja:
Możliwe, że tak jest. Przecież Polskie produkty są smaczne. Nie tylko Polacy tak twierdzą.
Już Ci miałam pisać o lidlu, ale pamiętam, że go tam nie posiadasz :nie:
agoosiaaa
agoosiaaa
  22 sierpnia 2011
Patrishia
Patrishia: Bożesz, jak zjadłam 2 i pół to ledwo żyłam i już 3 dojeść nie mogłam. Fuj.

ja jestem najedzona po jednym, jak do tego sa frytki to juz w ogole, upycham :rotfl:
moj facet to 2 zawsze je, ale ten gostek... no powiem ci, ze masakra.

Patrishia
Patrishia: W Macu i KFC (przynajmniej w pl-b) znaleźli na to sposób i dolewają sporo wody Choć podobno oni to w ogóle robią to picie z jakiegoś granulatu..

moze tak jak soda stream :w00t:
mam zamiar sobie kupic jesli wiesz o czym mowie:


Patrishia
Patrishia: Hhahah, faktycznie, od mleka to się taaak roztyyyliii

no dlatego z tego brechtam :D

Patrishia
Patrishia: Możliwe, że tak jest. Przecież Polskie produkty są smaczne. Nie tylko Polacy tak twierdzą.

tzn ja ogolnie o mleku uht pisalam, nie tylko polskim - ale jesli chodzi o ciasta, drozdzowki, rogaliki... no cholera to gowno co oni tu sprzedaja to nie ma z prawdziwymi nic wspolnego.
jak ja tesknie za polskimi rogalikami z nadzieniem :smutny:

Patrishia
Patrishia: Już Ci miałam pisać o lidlu, ale pamiętam, że go tam nie posiadasz

:mrgreen:
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  22 sierpnia 2011

Czy odżywiam się zdrowo ? Pewnie nie do końca, bo wszelkiego rodzaju słodyczy, chipsów czy innych przekąsek nie można nazwać zdrowymi. Z drugiej strony co dzisiaj można nazwać 'zdrową żywnością' , jeśli niemalże w każdym produkcie spożywczym znajduje się masa chemii ? Mając praktyki w sklepie z taką właśnie zdrową żywnością zauważyłem ,że ludzi nie stać na kupowanie np cukru trzcinowego czy ekologicznej czekolady. Jak by nie było to nie są produkty tanie, a dla niektórych ludzi to właśnie cena jest najważniejszym czynnikiem w wyborze produktu.

Patrishia
Patrishia
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja jestem najedzona po jednym, jak do tego sa frytki to juz w ogole, upycham moj facet to 2 zawsze je, ale ten gostek... no powiem ci, ze masakra.

No dokładnie. Ciekawe co oni tam pakują, że tak nasycają (choć na krótko). Ale ja tamto to ze dwie godziny jadłam :rotfl:
Nic dziwnego, już rozepchany.. :nie:

Konto usunięte
Konto usunięte: moze tak jak soda stream

Wow : DD
No właśnie, ostatnio widziałam we włoszech "gaz" w proszku, lolol, czego to ludzie nie wymyślą :o

Konto usunięte
Konto usunięte: tzn ja ogolnie o mleku uht pisalam, nie tylko polskim - ale jesli chodzi o ciasta, drozdzowki, rogaliki... no cholera to gowno co oni tu sprzedaja to nie ma z prawdziwymi nic wspolnego. jak ja tesknie za polskimi rogalikami z nadzieniem

Muszą porządnie nafaszerować chemią, by było tego więcej, by nasycić niepohamowany brytyjski apetyt :D
justCax
justCax
  22 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zapas laciatego 3.2%

mi właśnie łaciate smakuje najlepiej, nie śmierdzi mi jak reszta

Raczej nie odżywiam się zdrowo, ze względu na to, ze prowadzę bardzo aktywny tryb życia i nie mam czasu, żeby drobiazgowo analizować to, co jem. Unikam mięsa z hipermarketów i bazarków, praktycznie nie jadam takiego. Na fastfooda pozwalam sobie raz w tygodniu, wiem, że nie powinnam jeść wcale , ale nie mogę się wyrzec, szczególnie kebabów (obawiam się, że teraz będę jeść ich więcej, bo przeprowadziłam się w miejsce, gdzie obok bloku znajduje się pyszny kebab :ninja:)
Ubóstwiam wszelkiego rodzaju orzechy :zakochany:
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  23 sierpnia 2011

To powiedzcie mi jak to jest z tym jogurtem? Który niby jest dobry, bo mmaryjka napisała że taki jak Danone to jeść raz w tyg. ?

agoosiaaa
agoosiaaa
  24 sierpnia 2011
Patrishia
Patrishia: No dokładnie. Ciekawe co oni tam pakują, że tak nasycają (choć na krótko). Ale ja tamto to ze dwie godziny jadłam Nic dziwnego, już rozepchany..

przerazilo mnie to troche jak zobaczylam :lol2:

Patrishia
Patrishia: Wow : DD No właśnie, ostatnio widziałam we włoszech "gaz" w proszku, lolol, czego to ludzie nie wymyślą :o

no wlasnie teraz tyle fajnych rzeczy jest...
tak sie czaje na actifry z tefala, ale cholera musze na razie oszczedzac :/

Patrishia
Patrishia: Muszą porządnie nafaszerować chemią, by było tego więcej, by nasycić niepohamowany brytyjski apetyt :D

:rotfl:
pewnie tak :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: mi właśnie łaciate smakuje najlepiej, nie śmierdzi mi jak reszta

no wiekszosc smierdzi... a te od krowy... centralnie,podziwiam ludzi ktorzy sa w stanie wypic mleko kupione na wsi, wlasnie od krowy, mi jest slabo na sam zapach :nie:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.