gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  20 sierpnia 2011 (pierwszy post)
Zdrowe odżywianie.


Pojęcie względne. Dla niektórych będzie oznaczało niejedzenie fast-foodów a dla drugich jedzenie samych warzyw i owoców. Powiem szczerze, że zupełnie się na tym nie znam :ziober2: Wpierdzielam co popadnie, kocham jeść. Przyszedł jednak dzień w którym spadły mi klapki z oczu i zaczynam akcję ZDROWE ODŻYWIANIE? Chodzi mi głównie o dostarczenie sobie wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Chcę się wzmocnić od wewnątrz. Dodam, że nie chcę schudnąć a przydałoby się kilka dodatkowych kilosów :zakochany:

Pytania:
- Odżywiacie się zdrowo?
- Co rozumiecie pod pojęciem- ''zdrowe odżywianie'' ?
- Jakie owoce/warzywa są tzw. bombami witaminowymi?
- Ile jogurtów dziennie można jeść?
- Zamienniki, czyli czy zastąpić np. olej, margarynę itp.
- Wasze przepisy na zdrowe potrawy?


Sebuch
Sebuch
  21 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: No właśnie nie wiem ile powinna jeść :D Bo mam fazę na jogurt naturalny. Jem ciągle i ze wszystkim.

mysle ze jogurt naturalny nie zaszkodzi :D
ja go jem przewaznie z platkami kukurydzianymi :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak chcesz to Ci mogę dać parę kg - za darmo.

to daj i mi :ninja:
asiulcia1
asiulcia1
  21 sierpnia 2011
Sebuch
Sebuch: to daj i mi

noł problem :mrgreen:
Sebuch
Sebuch
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: noł problem

szczerze to przydaloby mi sie , ja tam taka chudzinka jestem , nic a nic przytyc nie moge :smutny:
asiulcia1
asiulcia1
  21 sierpnia 2011

a ja znowu schudnąć :(
idę, :bye:

Sebuch
Sebuch
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: a ja znowu schudnąć :( idę,

zycie , zycie ... ;o
trzymaj sie ;)
pijana
pijana
  21 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: - Odżywiacie się zdrowo? - Co rozumiecie pod pojęciem- ''zdrowe odżywianie'' ? - Jakie owoce/warzywa są tzw. bombami witaminowymi? - Ile jogurtów dziennie można jeść? - Zamienniki, czyli czy zastąpić np. olej, margarynę itp. - Wasze przepisy na zdrowe potrawy?

-Nie bardzo, chociaż unikam soli i smażenia, raczej piekę. Ale jem za dużo słodkiego.
-Unikanie fast foodów, ograniczanie niezdrowych składników, dużo warzyw, owoców i żywności nieprzetworzonej
-Nie mam pojęcia, które są najbardziej "witaminowe"
-Tego również nie wiem, zresztą źle toleruję laktozę, więc u mnie są to maksymalnie dwa
-Pieczeniem ^^ Albo oliwą, chociaż często słyszę, że na oliwie się nie smaży, nie wiem jak to jest w końcu.
-Dzisiejszy obiad mam w miarę zdrowy - nuggetsy z piersi kurczaka PIECZONE, do tego surówka z marchewki i jabłka, skropiona cytryną. Nic więcej mi nie trzeba :)
Patrishia
Patrishia
  21 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: Bardzo się cieszę, będę teraz jadła orzechy zamiast chipsów!

Też masz do nich słabość?:ninja:
Wiem tylko, że trzeba uważać na nadmiar orzechów brazylijskich, które są akurat bardzo smaczne, z tego co pamiętam. Zawierają sporo selenu, którego nadmiar jest dla nas szkodliwy. Ale myślę, że to chyba jasne, że nie można z niczym przesadzać.

gagulina
gagulina: Łyżeczką nie lubię, nie jest ze mną aż tak źle :D ale dodaję sporo do sałatek. Uwielbiam jajka na twardo z majonezem :))

Dodałam to dla ścisłości :ziober2: Dodam, że łyżeczka majonezu, waży ok 10 g, czyli 10 ŁYŻECZEK to 650 kalorii : D A to nie problem przy sałatce.

gagulina
gagulina: Lubię, jem :) Mama robi z masełkiem i czosnkiem. Dobre też są pierożki ze szpinakiem i z fetą. Wątróbkę też jem! Nie jestem taka wybredna ;p a wolę to niż serię bolesnych zastrzyków

O, pierogi ze szpinakiem i fetą bardzo lubię też. Albo pesto szpinakowe.
Prawidłowo! : D

gagulina
gagulina: Z Łodzi jestem, poszukam i znajdę :)

To słyszałam, że w Kerfurze jest : D Już wyguglowałam, że to mleko to MLEKO MIKROFILTROWANE (ESL). Ma krótką datę ważności, ale jest najbardziej naturalne : )

gagulina
gagulina: Teoretycznie powinno być inaczej. Kiedyś słyszałam, że lepiej zjeść właśnie zwykłego batona niż kilka tych light. Mówili na tvn style, mądry program hahaha

Zawsze lubiłam tvn style, serio :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: tak mowiac o produktach light... w pracy mojego faceta pracowal kiedys koles o obwodzie w pasie jakichs 2 metrow, codziennie do pracy przynosil i wypijal dwulitrowa cole DIET a tak ode mnie to nie widze sensu w tych wszystkich produktach light i diet - jak mam ochote to chyba lepiej zjesc mniej, a dobrze niz jesc te podroby jedzenia dla mnie jedynym wyjatkiem jest tylko cola zero, bo normalna cola jest dla mnie o wiele za slodka + i tak praktycznie jej nie pije.

Myślał, że od tego schudnie?: D

Cola zero ma dramatyczny skład, nazwa "cyklaminian sodu" bardzo działa mi na wyobraźnię i widzę cyklon b dodawany do jedzenia :ninja: :rotfl:
Jeden plus tych coli jest to, że nie kleją się w ryju.
gagulina
Posty: 2670 (po ~144 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 13
gagulina
  21 sierpnia 2011
Patrishia
Patrishia: Też masz do nich słabość?

Tak! Lubię chyba wszystkie chipsy oprócz tych ostrych.

Patrishia
Patrishia: 10 ŁYŻECZEK to 650 kalorii : D A to nie problem przy sałatce.

Ja lubię mocno majonezowe sałatki!

Patrishia
Patrishia: Zawsze lubiłam tvn style, serio

Też lubię. Teraz w wakacje praktycznie tylko to oglądam.

Kurde! Nie ma w domu jogurtu a mnie nosi. Nie wiem co jest, haha :rotfl:
Patrishia
Patrishia
  21 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: Tak! Lubię chyba wszystkie chipsy oprócz tych ostrych.

Te ostre Laysy to walą taka słodką chemią, dziwne to.

gagulina
gagulina: Ja lubię mocno majonezowe sałatki!

No a 10 łyżeczek to naprawdę nie jest dużo :o

gagulina
gagulina: Też lubię. Teraz w wakacje praktycznie tylko to oglądam. Kurde! Nie ma w domu jogurtu a mnie nosi. Nie wiem co jest, haha

Niestety nie posiadam już :/

Niech Cię poniesie do sklepu po zapas! :ninja:
mmaryjka
mmaryjka
  21 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: Odżywiacie się zdrowo?

tak.

gagulina
gagulina: Co rozumiecie pod pojęciem- ''zdrowe odżywianie'' ?

jedzie zdrowych, świeżych produktów, przyrządzonych samemu. unikanie soli, cukru i pustych kalorii.

gagulina
gagulina: Jakie owoce/warzywa są tzw. bombami witaminowymi?

każdy owoc i każde warzywo jest czegoś pełen.

gagulina
gagulina: Ile jogurtów dziennie można jeść?

zależy jaki. jakieś gówno typu danone najlepiej raz w tygodniu.

gagulina
gagulina: Zamienniki, czyli czy zastąpić np. olej, margarynę itp.

a po co zastępować olej? i niby jak? akurat olej roślinny/oliwa są dobre, ale przede wszystkim w minimalnych ilościach.

gagulina
gagulina: Wasze przepisy na zdrowe potrawy?

za dużo ich.
mmaryjka
mmaryjka
  21 sierpnia 2011

no i mięso - absolutnie nie z hipermarketów. jeśli ktoś ma dostęp do jakiejś wiejskiej kurki, krówki czy prosiaczka to tylko takie.

sylwik
sylwik
  21 sierpnia 2011
gagulina
gagulina: - Odżywiacie się zdrowo?

oooj bardzo niezdorowo.
uwielbiam te wszelkie smieciowe jedzenia, kfc, chipsy, tosty(takie z samym serem, zdarza mi sie jesc tylko je kilka dni z rzedu), slodycze...
niestety, co roku od paru lat mi ok 5 kg przybywa i juz musze cos zmienic koniecznie:and:
ciezko bedzie. bo naaaprawde niezdrowo sie odzywiam.

Patrishia
Patrishia: leko UHT to zło, mleka UHT nie pijemy, jeśli myślimy o jego właściwościach zdrowotnych, bo ono go nie posiada. To nic innego jak koktajl z martwych bakterii.

az mnie cofnelo:rotfl:
a jezeli sie gotuje mleko to i tak sie konczy z 'koktajlem z martwych bakterii' czy to nadal ma znaczenie? :ninja:
i takiego mleka o ktorym mowisz nie mozna chyba za dlugo przechowywac?
Patrishia
Patrishia
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: az mnie cofnelo a jezeli sie gotuje mleko to i tak sie konczy z 'koktajlem z martwych bakterii' czy to nadal ma znaczenie? i takiego mleka o ktorym mowisz nie mozna chyba za dlugo przechowywac?

Hm, tak. :ninja: Dlatego ja nigdy nie gotuję mleka raczej :D
Hm, mleko ESL ma krótką datę ważności, tj ok 14 dni. Ale po otwarciu można je przechowywać normalnie, w warunkach chlodniczych do 48 godzin. ; )
marta0859
marta0859
  21 sierpnia 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: koktajl z martwych bakterii.

:wtf:
cholera, jak dobrze, że mleka nie piłam od urodzenia :ninja:
nie wliczając tych koktajli czekoladowych Danone, które kilka razy zdarzyło mi się wypić.

gagulina
gagulina: - Odżywiacie się zdrowo?

Ja mogę napisać, że odżywiam się zdrowo, staram się nie jeść zbyt często fast foodów i tym podobnych rzeczy, ale co z tego, skoro nie spożywam tzw. ekologicznej żywności, a jak wiadomo wszystko teraz zawiera konserwanty i inne szkodliwe składniki, o których dużo nie wiem bo nie znam się na tym

gagulina
gagulina: - Co rozumiecie pod pojęciem- ''zdrowe odżywianie'' ?

Zdrowe odżywianie kojarzy mi się jednoznacznie - z ekologiczną żywnością.
Poza tym unikanie słodyczy, fast foodów, coli, dbanie o ilość, jakość i odstępy czasowe spożywanych posiłków :woot:
Dobieranie odpowiednich składników, unikanie szkodliwych dla zdrowia i figury tłuszczów, jedzenie tego, co dostarcza najcenniejszych witamin.
Chciałabym się zdrowo odżywiać, niestety nie znam się na tym a i trudne to musi być, no i czasochłonne.

gagulina
gagulina: - Jakie owoce/warzywa są tzw. bombami witaminowymi?

Nie wiem.

gagulina
gagulina: - Ile jogurtów dziennie można jeść?

Chyba nie ma takich ograniczeń :) bynajmniej nic o tym nie słyszałam.

gagulina
gagulina: - Zamienniki, czyli czy zastąpić np. olej, margarynę itp.

olej można zastąpić oliwą z oliwek, moja mama tak robi, ale ja jakoś nie lubię.

gagulina
gagulina: - Wasze przepisy na zdrowe potrawy?

głównie sałatki, ale tyle tego, że nie chce mi się pisać :)
sylwik
sylwik
  21 sierpnia 2011
Patrishia
Patrishia: Hm, tak. Dlatego ja nigdy nie gotuję mleka raczej :D

le, a zupa mleczna jest najlepsza na goraco:D

Patrishia
Patrishia: Hm, mleko ESL ma krótką datę ważności, tj ok 14 dni. Ale po otwarciu można je przechowywać normalnie, w warunkach chlodniczych do 48 godzin. ; )

a, to nawet mialam chyba takie kilka razy 'mleko swieze mlekovita' w butelce. smakowalo inaczej faktycznie. az sie przerzuce na takie do picia na zimno:mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.