Zadziora
Zadziora
  24 czerwca 2011 (pierwszy post)

Owoce morza nie bez przyczyny słyną ze swych wartości odżywczych. Są bogate w białko, a ryby tłuste, jak makrela czy śledź, zawierają dodatkowo dużo wielonienasyconych tłuszczów, które pomagają w obniżeniu poziomu cholesterolu.

Owoce morza przyrządza się łatwo i szybko. Na przygotowanie ryby potrzeba zaledwie kilku minut. W porównaniu z mięsem ryby są bardziej opłacalnym zakupem, ponieważ mniej się z nich odrzuca i nie zawiera tłuszczu ani chrząstek.

Jest wiele metod przygotowywania ryby:
1. Gotowanie.
2. Gotowanie na parze.
3. Duszenie.
4. Grillowanie.
5. Pieczenie.
6. Smażenie w głębokim tłuszczu.
7. Smażenie.

Argumenty przemawiające z spożywaniem większej ilości ryb i owoców są nie do odparcia. Zapewniają one różnorodność, rozwijają kulinarną wyobraźnie, dają poczucie luksusu :ziober2: i są o wiele zdrowsze od mięsa, Warto więc spróbować :)

Kupiłam sobie nawet książeczkę z przepisami i jeżeli ktoś ma ochotę, to polecam spróbować, bo to naprawdę smaczne wynalazki :))

Zadziora
Zadziora
  26 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: U mnie na warmińsko-mazurskim ryba jest na porządku dziennym Restauracje gdzie specjalnością są ryby są częstym widokiem i jedną z tańszych alternatyw. Tak więc zapraszam!

A u mnie ryby są drogie:/ Sama nie wiem czemu.
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 czerwca 2011
Zadziora
Zadziora: Argumenty przemawiające z spożywaniem większej ilości ryb i owoców są nie do odparcia. Zapewniają one różnorodność, rozwijają kulinarną wyobraźnie, dają poczucie luksusu i są o wiele zdrowsze od mięsa, Warto więc spróbować :) Kupiłam sobie nawet książeczkę z przepisami i jeżeli ktoś ma ochotę, to polecam spróbować, bo to naprawdę smaczne wynalazki :))

uwielbiam ryby :D
wole te morskie od tych slodkowodnych, czesto kupuje wedzone ryby no i seafood sticks (paluszki krabowe to sie chyba w polsce nazywa :woot:) - w sumie te drugie zawsze mam w lodowce, idealnie nadaja sie na przekaske :D
no i jesli chodzi np o krewetki to uwielbiam prawn cocktail czy fish pie wlasnie z roznymi rodzajami ryb i krewetkami.
ogolnie moglabym na samych rybach zyc, podchodza mi o wiele bardziej niz mieso.
Zadziora
Zadziora
  26 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: wole te morskie od tych slodkowodnych, czesto kupuje wedzone ryby no i seafood sticks (paluszki krabowe to sie chyba w polsce nazywa ) - w sumie te drugie zawsze mam w lodowce, idealnie nadaja sie na przekaske :D

z paluszków popularna jest sałatka :) dodaje się do niej przyprawy i makaron.
Prinz
Posty: 9528 (po ~128 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 73
Prinz
  26 czerwca 2011
Zadziora
Zadziora: Parówki to też syf i każdy je ;)

ja nie jem

Zadziora
Zadziora: A ja będę widziała skąd są?:D

zawsze jest napisane skad jest produkt

Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another.

agoosiaaa
agoosiaaa
  26 czerwca 2011
Zadziora
Zadziora: z paluszków popularna jest sałatka :) dodaje się do niej przyprawy i makaron.

ja salatki to lubie najbardziej z tunczykiem - dodaje wlasnie makaron, drobno pokrojone ogorki (korniszony badz swieze, kiszone sie nie nadaja), pieprz, sol, kukurydze i cebule i jest pycha :P
paluszki to wcinam same :rotfl:
mmaryjka
mmaryjka
  26 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: paluszki krabowe

zrób sobie z nich zupę. kiedyś jak miałam fazę na coś mięsnego to robiłam właśnie taką zupę.
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: zrób sobie z nich zupę. kiedyś jak miałam fazę na coś mięsnego to robiłam właśnie taką zupę.

jest jakis na nia przepis czy dodawac co popadnie?? :D
mmaryjka
mmaryjka
  26 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jest jakis na nia przepis czy dodawac co popadnie?

na pewno jakieś są. ja zawsze gotowałam wywar warzywny, kroiłam paluszki krabowe na baaaardzo cieniutkie paseczki, wrzucałam do wywaru, do tego koperek, odrobinę startego imbiru, do tego kropelka sosu sojowego. ja akurat gotowałam bez makaronu, ale jak lubisz to możesz dorzucić sojowy/chiński czy cokolwiek jeszcze chcesz.
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: na pewno jakieś są. ja zawsze gotowałam wywar warzywny, kroiłam paluszki krabowe na baaaardzo cieniutkie paseczki, wrzucałam do wywaru, do tego koperek, odrobinę startego imbiru, do tego kropelka sosu sojowego. ja akurat gotowałam bez makaronu, ale jak lubisz to możesz dorzucić sojowy/chiński czy cokolwiek jeszcze chcesz.

w sumie to ja makaronu w zupach nie lubie, ale chyba ryz moze byc :woot:
mmaryjka
mmaryjka
  26 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: w sumie to ja makaronu w zupach nie lubie, ale chyba ryz moze byc

ja akurat nie zjem zupy z ryżem, ale jeśli lubisz to dlaczego nie.
możesz też dorzucić jakieś warzywa etc. ja kiedyś dorzuciłam trochę papryki, cukinii i pieczarek bo akurat nie miałam grzybków mun
i właśnie w tym przepisie zapomniałam o grzybkach mun;)
agoosiaaa
agoosiaaa
  26 czerwca 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ja akurat nie zjem zupy z ryżem, ale jeśli lubisz to dlaczego nie. możesz też dorzucić jakieś warzywa etc. ja kiedyś dorzuciłam trochę papryki, cukinii i pieczarek bo akurat nie miałam grzybków mun i właśnie w tym przepisie zapomniałam o grzybkach mun;)

bede pamietac nastepnym razem jak bede gotowac i wyproboje.
no chyba, ze zapomne :rotfl:
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  27 czerwca 2011
Zadziora
Zadziora: z paluszków popularna jest sałatka :) dodaje się do niej przyprawy i makaron.

Też znam przepis na sałatkę z paluszków krabowych,ale tam idą warzywa + jogurt naturalny+ majonez. Bardzo dobra :P
368212
368212
  29 czerwca 2011

Kocham owoce morza, wszystkie !
Najbardziej uwielbiam ośmiornicę w sosie prowansalskim.

Letal
Letal
  29 czerwca 2011
Zadziora
Zadziora: Nie piję wódki;p

to nie ale na rybkę i tak wpadnę :)
asiulcia1
asiulcia1
  1 lipca 2011
Zadziora
Zadziora:


Nie przepadam za rybami i owocami morza, nie lubię ich zapachu ;]

Jedynie zjadam filety z tilapii ew.z pangi lub mintaja

i ryby wędzone :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.