space85
space85
  3 maja 2011 (pierwszy post)

Co będzie potrzebne:

ziemniaki,
cebula,
dwa ząbki czosnku,
trzy jajka,
pieprz,
sól,
mąka,
bułka tarta.

Ziemniaki oczywiście ścieramy. Cebulę jeżeli jest duża przekroić na pół. Jedną połówkę cebuli zetrzeć a drugą pokroić w drobną kostkę. Jeżeli cebule są małe - to jedną cebulę ścieramy a drugą kroimy w kostkę. Wyciskamy dwa ząbki czosnku.
Oddzielamy z jajek żółtko i białko. Żółtko od razu dodajemy do startych ziemniaków. Białko natomiast ubijamy na pianę i dopiero dobrze ubitą pianę dodajemy do startych ziemniaków. Teraz wedle własnego uznania solimy i pieprzmy. Można też dodać papryki - co kto lubi. Teraz dodajemy 3 łyżki mąki i 3 łyżki startej bułki. Dzięki startej bułce skórka na plackach powinna być bardziej chrupiąca. Całość dokładnie ze sobą mieszamy. Smażymy na dobrze rozgrzanej patelni. Ja do smażenia nie używam oliwy tylko smalcu. Placki na smalcu są bardziej smaczne. Smalec i tłuszcz odsączamy papierowymi ręcznikami.

mmaryjka
mmaryjka
  4 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ak mi posmakują to na pewno na stałe zastąpią u mnie smażone, bo aż mnie obrzydza czasem ten olej.

jak już się smaży takie rzeczy to dużo zależy od rodzaju oleju i dobrej patelni. to już jest połowa sukcesu, jednak ja mam ostatnio dość delikatny żołądek + polipka więc takie ekstremalne tłuste rzeczy odpadają
mmaryjka
mmaryjka
  4 maja 2011

aaa no i im mniej mąki w plackach tym lepiej.

ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  4 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: aaa no i im mniej mąki w plackach tym lepiej.

chyba ktoś tu oglądał program Magdy Gessler :mrgreen:
mmaryjka
mmaryjka
  4 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: chyba ktoś tu oglądał program Magdy Gessler

nie oglądam, gdyż obecnie nie mam telewizora.
poza tym jest kolosalna różnica pomiędzy plackami z mąką, a takimi z minimalną ilością.
ChuckNorris1991
ChuckNorris1991
  4 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: nie oglądam, gdyż obecnie nie mam telewizora. poza tym jest kolosalna różnica pomiędzy plackami z mąką, a takimi z minimalną ilością.

Oj zażartowałem tylko. Wiadomo ,przecież to mają być placki ziemniaczane a nie mączne :)
Paweu
Paweu
  5 maja 2011

propsuję dialog osób powyżej.
placki z mąką są dla biedaczków.

NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 maja 2011

Mam wywalone na placki bez mąki. To może bez jajek też ?

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

mmaryjka
mmaryjka
  7 maja 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: To może bez jajek też ?

ZWARIOWAŁEŚ?! przecież od placków bez jajek się umiera!
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: ZWARIOWAŁEŚ?! przecież od placków bez jajek się umiera!

To było pytanie retoryczne :ziober2:

Ale nie wiedziałem, że się umiera :P
W ogóle bez jajek to by nie wyszły.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

mmaryjka
mmaryjka
  7 maja 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: To było pytanie retoryczne

retoryczne na forum? ciekawe.

NuTiiiiii
NuTiiiiii: W ogóle bez jajek to by nie wyszły.

jeśli robiłeś i ci nie wyszły, to znaczy, że słabo robiłeś. jeśli nie robiłeś, a i ci 'nie wyszły' to też nieźle

umiera umiera
NuTiiiiii
Posty: 70111 (po ~86 znaków)
Reputacja: -1080 | BluzgometrTM: 51
NuTiiiiii
  7 maja 2011
Konto usunięte
Konto usunięte: jeśli robiłeś i ci nie wyszły, to znaczy, że słabo robiłeś. jeśli nie robiłeś, a i ci 'nie wyszły' to też nieźle

Przecież one by się rozpadły. Nie robiłem, zawsze daję jajko i mąkę.

Ballantines rzeźbi to wspaniałe ciało :ziober2:
Oglądanie meczów to nie tylko rozrywka, ale wręcz terapia. Futbol pozwala oswoić i uwolnić emocje - agresję, frustrację i smutek :pilka:

mmaryjka
mmaryjka
  7 maja 2011
NuTiiiiii
NuTiiiiii: Przecież one by się rozpadły.

aha, no to spoko
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.