Basia
Basia
  11 kwietnia 2011 (pierwszy post)

Mam w lodówce cały wór szpinaku i brak pomysłu jak tym razem go wykorzystać i co dobrego z niego przyrządzić. W zestawie mam faceta, który pakowałby w siebie tylko mięso i łakocie, a zieleninę zostawiałby zwierzątkom. No i trzeba mi coś, co przypasuje i mi i Jemu.
Miałam zrobić z niego (szpinaku, nie faceta :D) nadzienie do naleśników, ale nie chce mi się stać przy garach i ich smażyć, więc dobre by było coś na szybko i z możliwością odgrzania po powrocie z pracy. Najlepiej tak, by nadawało się dla mnie jako danie główne np. z ziemniakami, a dla Łukasza jako dodatek do mięcha, np. zamiast surówki.

368212
368212
  11 kwietnia 2011
Basia
Basia: Mam w lodówce cały wór szpinaku i brak pomysłu jak tym razem go wykorzystać i co dobrego z niego przyrządzić. W zestawie mam faceta, który pakowałby w siebie tylko mięso i łakocie, a zieleninę zostawiałby zwierzątkom. No i trzeba mi coś, co przypasuje i mi i Jemu. Miałam zrobić z niego (szpinaku, nie faceta :D) nadzienie do naleśników, ale nie chce mi się stać przy garach i ich smażyć, więc dobre by było coś na szybko i z możliwością odgrzania po powrocie z pracy. Najlepiej tak, by nadawało się dla mnie jako danie główne np. z ziemniakami, a dla Łukasza jako dodatek do mięcha, np. zamiast surówki.

zrób może farsz mięsno szpinakowy(podsmażyć mielone mięso , wrzucić szpinak aż się zredukuje, wbić jedno jajko i dobrze wymieszać, przyprawić sporą ilością czosnku, pieprzu i szczyptą soli, dobrze wymieszać i voila usmaż naleśniki, nadziej je farszem, obtocz w jajku i bułce tartej i podsmaż na patelni.
Takie niby krokiety :D
bng
Posty: 1697 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
bng
  11 kwietnia 2011
Paweu
Paweu: z Tesco, takie czerwone :D

ja widziałam w carrefour na wage :lol:

Plus que hier , moins que demain.....

Modernizator- nowy rodzaj moda

Paweu
Paweu
  11 kwietnia 2011
bng
bng: ja widziałam w carrefour na wage

serio ? :w00t:
kurcze, a po co się robi silikonowe formy na wagę ? :lol:
;)
368212
368212
  11 kwietnia 2011
Paweu
Paweu: kurcze, a po co się robi silikonowe formy na wagę ?

bo zawsze możesz je roztopić i wstrzyknąć sobie w cycki albo pośladki :rotfl:
Paweu
Paweu
  11 kwietnia 2011
368212:
bo zawsze możesz je roztopić i wstrzyknąć sobie w cycki albo pośladki

je się w wodzie roztapia ? :lol:
bng
Posty: 1697 (po ~71 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
bng
  11 kwietnia 2011
Paweu
Paweu: serio ?

noooooo

368212:
bo zawsze możesz je roztopić i wstrzyknąć sobie w cycki albo pośladki :rotfl:

:crylol:

Plus que hier , moins que demain.....

Modernizator- nowy rodzaj moda

368212
368212
  11 kwietnia 2011
Paweu
Paweu: je się w wodzie roztapia ?

nie mam pojęcia :rotfl:
może się podsmaża na oleju :rotfl: koniecznie słonecznikowym :rotfl:
Basia
Basia
  11 kwietnia 2011
Motylkowa
Motylkowa: haahahaha, nie lubisz rzodkiewki ? ja też nie przepadam, ale w surówce mi smakuje.

Lubię, kupiłam sobie jeden pęczek, później drugi, bo zapomniałam, że kupiłam ten pierwszy, a później jeszcze teściowa przyniosła 2 kolejne, za dzień - dwa sama mi ta rzodkiewka wyjdzie z lodówki, bo już nie wiem co mam z nią zrobić i kiedy...

Motylkowa
Motylkowa: ale pamiętaj - dobry kucharz zaczyna od zera.

Dosłownie, gdyby nie parapetówa nie miałabym też miksera ani żelazka (którego w sumie i tak nie używam :D), do niedawna to nawet deski do krojenia warzyw nie mieliśmy, ale o dziwo ze 100 kieliszków mamy od dnia kiedy się wprowadziliśmy :D

Paweu
Paweu: nie musisz kupować, wykorzystaj płytę główną kukaszowego komputera

Żartujesz? :D To jest informatyk, dla niego komputer i te wszystkie kabelki są ważniejsze ode mnie :D Byłby foch na amen za podobny numer :D
Paweu
Paweu
  11 kwietnia 2011
368212:
może się podsmaża na oleju koniecznie słonecznikowym

no jak mozesz tak pisac, nie wiesz ze one sie w taki sposob rozmnażają ? :crylol:

Basia
Basia: Żartujesz? :D To jest informatyk, dla niego komputer i te wszystkie kabelki są ważniejsze ode mnie :D Byłby foch na amen za podobny numer :D

ja myślałem że On lubi drogie, wyszukane potrawy :crylol:
368212
368212
  11 kwietnia 2011
Paweu
Paweu: no jak mozesz tak pisac, nie wiesz ze one sie w taki sposob rozmnażają ?

tak jak kritersy? :rotfl:
Basia
Basia
  11 kwietnia 2011
368212:
zrób może farsz mięsno szpinakowy(podsmażyć mielone mięso , wrzucić szpinak aż się zredukuje, wbić jedno jajko i dobrze wymieszać, przyprawić sporą ilością czosnku, pieprzu i szczyptą soli, dobrze wymieszać i voila usmaż naleśniki, nadziej je farszem, obtocz w jajku i bułce tartej i podsmaż na patelni.

Jak pisałam wcześniej myślałam o naleśnikach, ale za dużo roboty, a mi dziś brakuje i czasu i chęci :)

Dobra, to robię tą surówkę dla TheQ i mój standardowy duszony szpinak dla siebie, bo póki co więcej gadam niż robię, a jeszcze do pracy muszę dziś iść :and:
368212
368212
  11 kwietnia 2011
Basia
Basia: Jak pisałam wcześniej myślałam o naleśnikach, ale za dużo roboty, a mi dziś brakuje i czasu i chęci :) Dobra, to robię tą surówkę dla TheQ i mój standardowy duszony szpinak dla siebie, bo póki co więcej gadam niż robię, a jeszcze do pracy muszę dziś iść

Ale kiedyś tam zawsze możesz zrobić :)
:bye:
Taka awangarda w kuchni :rotfl:
Paweu
Paweu
  11 kwietnia 2011
368212:
tak jak kritersy?

jakie krakersy znowu ? o czym Ty do mnie rozmawiasz ? :rotfl:
368212
368212
  11 kwietnia 2011
Paweu
Paweu: jakie krakersy znowu ? o czym Ty do mnie rozmawiasz ?

te włochate stworki z tego filmu co jak zjadły kurczaka albo się je polało wodą to się mnożyły i stawały się złe :rotfl:
Paweu
Paweu
  11 kwietnia 2011
368212:
te włochate stworki z tego filmu co jak zjadły kurczaka albo się je polało wodą to się mnożyły i stawały się złe

ahaaa, roztocza :crylol:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.